Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: Nijlor »

Ja drukuje sobie podręcznik - nie wydaje się skomplikowany. Więc możemy się trochę powysilać :) Jesli bys czegos potrzebował pisz to wezmę, poza Macedonią mam po trochu i Greków, i Rzymian i trochę Numidów.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Chętnie bym poznał moich kartagińczyków z jakimiś numidyjczykami. Razem mogą zawojować cały świat!
A tymczasem - raport z prac - oto oddział, który już pokazywałem. To co zmieniło się od ostatniego razu - to podstawki.

Obrazekfree photo upload

Oddział jest więc ukończony w 100%.
Oprócz tego - ostro pracowałem na kartagińskimi weteranami. I spodkładowałem gallów. Zdjęcia będą na dniach.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

W zależności od dnia , też bardzo chętnie się spotkam

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D>
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Witam.
Mam prośbę do Was, czy macie może namiary na polski sklep który ma w ofercie gladiatorów? Najlepiej plastik ale inny materiał też mógłbym ogarnąć :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

O ile wiem, w plastiku nie ma w ogóle gladiatorów. Fajne metale robi Crusader, zapytaj w Wargamerze.

http://crusaderminiatures.com/list.php? ... =27&page=1
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Battle-models.pl ma gladiatorów na stanie.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

A jak komuś bardzo zależy na gladiatorach, a ma dużo pieniędzy - to ma dwie opcje. Pierwsza, to:

http://www.grippingbeast.co.uk/?p=Jugula&page=1

Druga to kupno gry planszowej spartacus z dodatkiem. Co prawda figurki w niej są koszmarnej jakości - ale za to sama gra jest genialna.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nie wiem, czy widzieliście - ale potencjalnie możecie być zainteresowanie. Dokładny opis gallów od warlorda

http://bitewniakowepogranicza.blogspot. ... enzja.html

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Fajny tekst - trochę osłabiłeś nim mój zapał do nabycia takiego zestawu.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Gervaz - to Twój blog? Gratuluję lekkiego pióra =D>

Recenzja b. fajna, ale niestety - jeśli ktoś chce mieć tanio Celtów nie ma alternatywy (chyba, że fartem zdobędzie tych od Wargames Factory czyli firmy, którą wykupił Warlord (jak dla mnie to pomału robi się z nich drugie giewu) i zamknął produkcję tego, co sam robi ;) Inaczej - witajcie metale.

Tak na marginesie - owszem Warlordzi WOTR sprzedają, ale produkcji Perrych ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Dziękuję za słowa uznania. Mam nadzieję, że moje teksty spodobają się ludziom i dadzą radość z lektury :) Ale nie samym blogiem człowiek żyje - śródziemnomorski wyścig zbrojeń trwa! Ostatnio siedziałem nad oddziałem kartagińskich weteranów, którzy nie raz i nie dwa dali łupnia Rzymianom.
No i jestem bliżej końca niż dalej. Jeszcze tylko włosy, włócznie, pióropusze, washowanie, rozjaśnianie i tarcze. Na razie wyglądają tak:

Obrazekjpg images

ps. Nijlor - koło weekendu warto się ustawić na spotkanie.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Fajnie wyglądają. No ustawimy się, raczej nie na grę, bo zajęcia kończę ok. 17, ale na pogaduchy chętnie. Wezmę też figsy, które malował dla mnie Martin.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Jak najbardziej, śródziemnomorski wyścig zbrojeń trwa w najlepsze - ostatnio siedziałem cicho, wakacje nie okazały się najbardziej sprzyjającym czasem dla hobby, ale co nieco jak ten Syzyf starałem się popychać prace do przodu - i tak jak u Syzyfa moja praca też zdaje się nie mieć końca. Jeszcze nie tak dawno, na czwartej stronie tematu wrzucałem zdjęcia dwóch kolejnych oddziałów hoplitów od Warlord Games - choć przykrywa już ich nieco więcej farby dalej są nie gotowi, a w kolejce już ustawiają się kolejne sklejone szare zastępy:

The best of the best, czyli Mercenary Guard Hoplites, najlepsza pod względem statystyk jednostka hoplitów dostępna w liście armii Syrakuz:

Obrazek

Grupka łuczników na bazie tych z boxa nieopancerzonych hoplitów Victrixa i lekkiej piechoty numidyjskiej Wargames Factory:

Obrazek

Część atakujących hoplitów, którzy będą występować na stołach jako poborowi syrakuzańczycy i sojusznicy -nabardziej ekonomiczna i najsłabsza wersja hoplitów:

Obrazek


Tak więc niepomalowana sterta hańby rośnie, tyle dobrego, że nie ma ostatnio codziennych update'ów od Martina von Carsteina przez które dołowałem się, że podczas gdy ja nic nie robię można tyle zrobić z figurkami :)

Kilka słów więcej o modelach: jak widać na zdjęciach miałem okazję zapoznać się bliżej z najbardziej popularnymi zestawami pozwalającymi złożyć plastikowych hoplitów - producentów Warlord Games (Immortal), Wargames Factory i Victrix - wbrew pozorom nie jest tak prosto znaleźć w internecie wszystkie informacje na temat tych zestawów, takie jak dostępne części, skala, możliwość mieszania bitsów między nimi - zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Victrix i Warlord Games wypuściły wg jednego schematu kilka nieznacznie różniących się między sobą produktów, a nie do wszystkich z nich można znaleźć zdjęcia wyprasek. Być może, jeśli czas pozwoli napiszę krótkie porównanie na wzór tego, co zamieścił kilka postów wyżej Gervaz. Być może, bo jeśli będę już miał czas na hobby to raczej spędzę je malując lub sklejając dalej kolejne modele.


Odnośnie tematów, które pojawiły się w ostatnim czasie w wątku:

Nijlor -tak jak gervaz chętnie się spotkam jak będziesz w Warszawie, daj znać mi albo gervazowi to on w moim imieniu powie co i jak

Fields of Glory - dalej nie przeczytałem praktycznie nic, przejrzałem podręcznik i od tamtego czasu czeka.. ale zasady to sprawa drugorzędna, najpierw muszę mieć czym grać

NoirPaladin - witam w wątku, świetni ateńczycy - zwłaszcza podstawki i efekt krwi -aż czuć jak ciężko jest im na Sycylijskiej ziemi, każdy dzień okupiony coraz większymi stratami ;) Krew produkcji GW czy coś innego?
Wrzucaj zdjęcia bezpośrednio tutaj, po pierwsze nie wszystkie na forum warlorda są dla mnie widoczne, a po drugie - musimy czuć presję żeby kończyć nasze oddziały :)

Dziad Zbych - również witam, jeśli jednak zamiast decydować się na celtów pozostaniesz przy Berberach to jak najbardziej pójdź za udzieloną już radą i popatrz na ofertę Braci Perrych:
https://www.perry-miniatures.com/produc ... tccv80ie73
tutaj, na trzecim zdjęciu występują w roli wczesnych arabów:
http://www.lead-adventure.de/index.php?topic=89785.0
(swoją drogą, ten battle report jest niesamowity).

Grecka kawaleria victrixa - Wojpajek jakiś czas temu wrzucał link z zapowiedzią - o ile na początku byłem sceptyczny (długie rękawki, hełmy z baranimi rogami (? co za pomysł) i xystony sugerowały raczej macedońską kawalerię) to doczytałem, że w zestawie mają być alternatywne ręce, płaszcze, tarcze i głowy - mam tylko dalej wątpliwości co do samych koni - jeden jest przedstawiony z siodłem/uprzężą z lwiej skóry - coś takiego miałoby miejsce bytu gdzieś bliżej półwyspu apenińskiego?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Puchaczu - fajnie byłoby i we trzech się spotkać :) Szacunek za konwersje - wyszły b. fajnie, a już dowódca Spartan to mój idol! Co do jazdy Victrixa. Można będzie złożyć: macedońską, tesalską, sukcesorską (hełmy z rogami nosili m. in. królowie z dynastii Antygonidów - są na ich monetach - patrz: https://ospreypublishing.com/macedonian ... 323-168-bc) no i nawet z innymi hełmami także ciężką kartagińską. Co do lwów to przecież elity kartagińskie tez miały takie skóry, na pewno piechota, a czemu nie jazda? Myślę, że to było dość popularne w epoce.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Jeżeli chcecie użyć tej jazdy w armii rzymskiej najprościej będzie wystawić ich jako sprzymierzeńców z Królestwa Pergamonu. Rząd koński, siodło, duża hellenizacja wyposażenia nie sprzyja ich "rzymskości".

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nijlor pisze:Puchaczu - fajnie byłoby i we trzech się spotkać :) Szacunek za konwersje - wyszły b. fajnie, a już dowódca Spartan to mój idol! Co do jazdy Victrixa. Można będzie złożyć: macedońską, tesalską, sukcesorską (hełmy z rogami nosili m. in. królowie z dynastii Antygonidów - są na ich monetach - patrz: https://ospreypublishing.com/macedonian ... 323-168-bc) no i nawet z innymi hełmami także ciężką kartagińską. Co do lwów to przecież elity kartagińskie tez miały takie skóry, na pewno piechota, a czemu nie jazda? Myślę, że to było dość popularne w epoce.
A poza tym - lwy w tym okresie występowały w Europie, szczególnie na południu. Ale zostały wytępione...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Martin - dobry patent z tym Pergamonem :) BTW - zobaczcie zdjęcia ramki jazdy Iberów V. - ja już znalazłem dla nich zastosowanie (na razie w myślach ;)


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 7923_o.jpg
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Widziałem monety z wizerunkiem głowy z baranimi rogami, gdzieś obiło mi się o uszy, że takie przedstawianie Aleksandra Macedońskiego miało podkreślać, że jest ulubieńcem Amona, ale nie przypuszczałbym, że hełmy z rogami były naprawdę w użyciu, nie jako ozdobne czy ceremonialne. Z lwem im dłużej myślę tym bardziej akceptowalne się to wydaje... Bardzo dobrze, brakowało greckiej kawalerii w plastiku.
Iberowie zresztą też zapowiadają się fajnie

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ