Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: gervaz »

Wyścig zbrojeń trwa!

Obrazekimage hosting 5mb

Tym razem muszę pochwalić sklep Figurkowe Gry bitewne - sprowadzili mi kawalerię relatywnie szybko (miesiąc) - i jak widać - niezawodnie. Niestety mają tylko rzeczy, które produkuje Warlord Games (a więc niewiele z okresu wojen punickich)
Wiadomość dla Dumnego Puchacza - kupiłem też czarny podkład.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Wow - to masz malowania tyle, że hej ;-)
Twoja armia zapowiada się bardzo ciekawie :-)
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Nijlor, zachęciłeś mnie tym zdjęciem do przyjrzenia się figurkom relica -chocisż nie wszystko powala (daleko do tego chociażby procarzom z balearów), to niektóre modele są obłędne -jak Hannibal, którego rzeźbiono wzorując się na podobiznach z monet i popiersiach.

Gervaz -to są dwa podkłady -ale myślę, że wykorzystamy oba.Dziś ruszyłem z malowaniem, sklej kawalerię i pochwal się jak wyglądają

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Przed sklejeniem trzeba oszlifować figurki. Już się boję. Metalowe figurki to jakiś koszmar i patologia. Ale biorę się w ten weekend do roboty. Poza tym, wciąż szukając nowych kanałów dostępu do figurek, zamówiłem nieopancerzonych hoplitów.
I kolejna dobra wiadomość to moja rozmowa z szefem Figurkowych Gier Bitewnych. Chce on bardziej promować Hail Caesar w Polsce. Więc mamy miejsce do grania i ewentualnego robienia eventów typu pokaz czy szkolenie. Tam też proponuję się ustawić na spotkanie w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A mają sklep stacjonarny? Promocja HC to by był cos. Mógłbym na jakis event tez przybyć z armią i byśmy zagrali pokazówkę! Ale to najwcześniej na pocz. przyszłego roku. Do tego czasu spodstawkuję wszystko i zrobię magnesy na treje pod grupowe podstawki HC. Natomiast na jakieś weekednowe granie mógłbym wpaść jeszcze w tym roku do stolicy, tylko muszę ogarnąć zasady. Teraz wezmę sobie do Warszawy do poduszki ;)

Puchaczu - z rzeźbionymi ręcznie tak jest - wszystko zależy od tego, kto robił :) Jeśli chcesz zabiorę prócz tych wszystkich pomalowanych modeli z różnych firm, które tu wrzucał Martin także Pyrrusa i katafraktę Relica to sobie zobaczysz :) Być może do końca roku coś będę zamawiał od nich z kolegą, więc jakby co...

EDIT: moge tez zabrać np. jazdę rzymską i tarentyjską oraz piechotę rzymską z Aventine i Foundry (republika)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Metalowe figurki to jakiś koszmar i patologia.
Wszystko zależy od producenta. Gwarantuje Ci też, że wolałbym stokrotnie metalowe figurki niż nowe plastikowe do Bolt Action, których złożenie poprawne pożera mnóstwo czasu. :P
Ja z moimi Etruskami musiałem trochę przystopować, Francja Vichy sporo pieniędzy wchłania (byłoby fajnie gdyby Victrix wydał Etrusków w plastiku). Nijlor jednak ma przysłać mi do pomalowania pokaźny oddział Thorakitai zatem będzie niebawem co zaprezentować.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nijlor pisze:A mają sklep stacjonarny? Promocja HC to by był cos. Mógłbym na jakis event tez przybyć z armią i byśmy zagrali pokazówkę! Ale to najwcześniej na pocz. przyszłego roku. Do tego czasu spodstawkuję wszystko i zrobię magnesy na treje pod grupowe podstawki HC. Natomiast na jakieś weekednowe granie mógłbym wpaść jeszcze w tym roku do stolicy, tylko muszę ogarnąć zasady. Teraz wezmę sobie do Warszawy do poduszki ;)
Jak najbardziej mają stacjonarny - pod bardzo fajny adresem (żelazna 69a). Jeśli o mnie chodzi - muszę zrobić jeszcze dwa oddziały piechoty, żeby mieć skompletowaną jedną dywizję. I termin w tym roku jest jak najbardziej realny. Co do pokazówki - pogadamy na miejscu. Czy Dumny Puchacz czyta to forum? Warto ustalić dzień i godzinę.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja mam szkolenie w godz od 9 do 17 wiec popoldnia wolne ☺a szkolenie man w muzeum Polin
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

W muzeum Polin - a więc sobota na spotkanie odpada ;)
Jeśli o mnie chodzi, to mam relatywnie wolne popołudnia we wtorek, środę i piątek. Z muzeum polin do sklepu można dotrzeć w pół godz - więc proponuję któryś z tych dni, 17.30.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Dumny pychacz czyta, o 17:30 mogę być w każdy dzień poza poniedziałkiem. Lokalizacja sklepu świetna, pokazoea bitwa -pewnie u mnie pierwsza dywizja też nie pojawi się wcześniej niż początek 2017, mam jeden oddział gotowy, dwa w połowie, ale czwarty i następne tylko sklejone

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

No to w takim razie wt, śr lub czw :)

Edit:
Wezmę ze sobą bitsbox. Mam np. pełno główek spartanskich zbędnych...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

dumny puchacz pisze:Dumny pychacz czyta, o 17:30 mogę być w każdy dzień poza poniedziałkiem. Lokalizacja sklepu świetna, pokazoea bitwa -pewnie u mnie pierwsza dywizja też nie pojawi się wcześniej niż początek 2017, mam jeden oddział gotowy, dwa w połowie, ale czwarty i następne tylko sklejone
Proponuję więc wtorek, 17.30. Puchaczu - nie siedź na internecie, tylko maluj! Bitspudło się przyda, bo muszę skleić dowódcę kartagińskiego.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> We wtorek o ile kojarzę zajęci mam w IPN-ie, ale to sobie podjadę metrem.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dotarłem do stolicy nawet udało mi się nie zapomnieć o figsach. Do jutra zatem.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Ja zaś ustaliłem wyjście z resztą rodziny - i też się wybieram. Jak ktoś chce dołączyć, to jest mile widziany.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jeśli możesz weź te jazdę galijska chętnie zobaczę
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jak mi się ją uda zgrabnie spakować, to wezmę. Na razie jest w fazie obróbki. Więc mam nadzieję, że transport jej nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Metal nie pęka
Jutro bede ok. 18 bo zajęcia mam w ipnie gdzieś w okolicach Okęcia do 17!
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

No to ziu w tramwaj i jesteś na miejscu w pół godz! Ja będę na 17.30. Metal sam w sobie nie pęka, ale jeśli przyklejono do niego plastikowe korpusy ludzików, to może być różnie.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

To wez sam komand ☺
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ