Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: Martin von Carstein »

Ja w tym roku pomalowałem trzy armie do Bolta, połowę czwartej, trzy kolejne czekają na malowanie. Oprócz tego skończyłem połowę armii bawarskiej do "Bogowie Wojny".

Do FoG w 15mm mam 4-5 dużych armii w pudełkach (Późny Rzym, Epir, Etruskowie, Seleukidzi, Galowie) :P

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Ładne tępo [-o<
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja nigdy dobrym malarzem nie byłem, choć szczycę się tym, że za punkt honoru postawiłem sobie ongiś, że na mastera nie pojadę inną armią jak swoja, i malowałem 2 tyg CHD, a były to czasy, gdy CHD grały jeszcze na Ravening Hordes i mazałem jakieś 100 hobgoblinów i 80 dwarfów, bo to była monopiechotno - maszynkowa armia...

Z historycznymi inaczej...na razie kupuję, sklejam i podstawkuję. Wojpajek - ciekawy wybór z tymi Syrakuzami. Mogę Ci polecić w takim razie zestaw oxybelesów HaT-a, w zestawie są 4 sztuki, niby są w skali 1:72, ale chyba przeskalowali i bardziej pasują do 25-28, zrobiłem fotkę porównawczą z trakiem Old Glory i hoplitą z Victrixa:

http://images43.fotosik.pl/1856/4cde410babe680c4.jpg

A tu falanga Warlorda z komandem zrobionym z Victrixa, po lewo falangita zrobiony z Victrixowca, zrobiłem więcej takich korzystając z dodatkowych sariss... Kolejny plus tego zestawu - zostaje bodaj 20 główek i 20 sariss :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/92e4cbbc0df759ec

EDIT: wspominałem o znajomym, oprócz zniżki w North Star ma też bodaj w 1st corps i Gripping Beast/Polemarch, tak więc w razie czego też można coś zamówić. Ja z nim robię tak, że zamawiamy z różnych firm i potem wysyła mi to co dla mnie w jednej paczce....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Radujmy się - odezwał się Dumny Puchacz! Mam nadzieję, że mimo olbrzymich trudności (wyjazdy, śluby, wiedźmin...) dasz radę posuwać prace do przodu. Wygląda to imponująco i na prawdę warto to dokończyć.

A jeśli już chwalimy się innymi systemami - to mam pomalowane dwie armie do battla (z czego jedna to skaveni - ponad 500 figurek), banda do Frostgrave, druga do NST (ale w to już raczej nie zagram...). Ostatnio zaś szykuję się do OiM. Fajny system, fajna skala - i będzie z kim zagrać :)
Dobra - grupa dowodzenia się nie domaluje sama.

ps. Nijlor -= falagiści wyglądają genialnie. Szczególnie podstawki - czy to od mantica?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Tak, od mantica - miałem trochę podstawek i stwierdziłem, że to dobry patent! Dokupiłem więc bo są w śmiesznej cenie na ich stronce:

http://www.manticgames.com/mantic-shop/ ... bases.html

Idealne dla Victrixa, Warlorda (poza "immortalami", czyli starszymi pudłami hoplitów, chyba, żeby odwrócić je do góry nogami :), Fireforge'a, Gripping Beasta i Perrych. Dodatkowo wiercę w nich otwory i magnesuję.

O ja też pomału zbieram OiM (mam podręczniki i kilka blistrów do Moskwy).

CHD do battla sprzedałem, natomiast moich późnośredniowiecznych i wczesnorenesansowych modeli używam jako bretki/imperium :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5dd4e13163c99743
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Nijlor, amerykańscy naukowcy już dawno dowiedli, że pomalowane figurki grają lepiej -dołącz do nas, temat ma na celu motywowanie do regularnych prac nad zbieranymi armiami i wrzucanie co miesiąc swoich postępów -jakkolwiek małe by nie były, zawsze to krok do przodu.

Swoją drogą temat rozrósł się na tyle, że nie zdołałem komentować na bieżąco poprzednich postów - jak np. niesamowicie pomalowani auxilia Michauadwarfcrypta, czy genialny poradnik szybkiego malowania skavenów -który jest niestety kilka poziomów nad moimi zdolnościami plastycznymi -nie umiałbym tak skrócić procesu taśmy i ograniczyć ilość kolorów, żeby efekt końcowy był równie dobry.

Co do rozmaitych linków z producentami figurek - dzięki za zgrabne podsumowanie, pewnie nie prędko będę pisał się na zamówienie, ale warto wiedzieć, że jest w czym wybierać.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nijlor, czy Ty aby nie "malujesz" tych Macedończyków od 2013 roku? :P

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Przyłączam się do przedmówców - maluj chłopie, bo to świetne figurki i świetna falanga jest! Psikasz podkładem - i już masz progres!
A podstawki mantica mają tą zaletę, że świetnie nadają się do sklejania bokami - dzięki czemu można łatwo zrobić z nich podstawki zbiorowe. No i to magnesowanie.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

To stare zdjęcie - już są w podkładzie ;) Malowanie to niestety najbardziej czasochłonna część hobby :( Pomaluję, jak moje dzieci pójdą do szkoły :) Ale jakby co pograć mogą i niemalowani :) A no i moje farbki już dawno powysychały, muszę sobie kupić nowe...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Spokojnie - najwięcej figurek w swoim życiu pomalowałem już jako ojciec. Najważniejsze, to zmienić przyzwyczajenia. Zamiast 5 - 6 godzinnej sesji malarskiej - godzinna (zamiast serialu). Bowiem granie niepomalowanymi figurkami jest jak seks z kozą. Niby można, ale nie o to w seksie chodzi.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Moderator tu nie zagląda, więc popełniam forumowe przestępstwo i dodaję posta pod postem. Oto grupa dowodzenia:

Obrazekphotoupload

Dzięki zdjęciu widać, że muszę poprawić brodę kapitana. Następny w kolejce - oddział Tarentian (Tarentczyków).

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Podoba mi się kolorystyka! Z ciekawości - z jakiej firmy Tarentyjczycy?
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Też Victrix. To są tzw. Carthaginian citizen infantry. Ale z braku takiej (czy podobnej) jednostki na liście armi Kartaginy w HC zrobię z nich średnią piechotę italskich sprzymierzeńców uzbrojoną w włócznie.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Robisz z oddanych farb dobry użytek, podoba mi się zwłaszcza wzorek na tunice muzyka. Proponowałbym domalowanie im oczu -niby można je zostawić jak są, ale jak dla mnie modele uzyskują wiele wyrazu jeśli je mają.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Dobrze, że jeszcze nie odcięli od Anglii internetu! Ale oni mają oczy namalowane... Może tego nie widać na zdjęciach, ale tak jest. Mogą być mniej widoczne przez wash. Poza tym - i kto to mówi???

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Składasz armię do III Wojny Punickiej? Bo właśnie w niej uczestniczyli tak uzbrojeni mieszkańcy. Thureos weszły do masowej produkcji po wcześniejszym rozbrojeniu Kartaginy.

W czasach II wojny żołnierze nosili się po hoplicku. Mieszkańcy Tarentu natomiast, nie mając obowiązku walczyć w rzymskiej armii jako sprzymierzeńcy, nosiliby się po hoplicku lub jak rzymscy sprzymierzeńcy (piję do zestawu).

Ps. W FoGu taki oddział jest. :P

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

W sumie to składam armię do starożytnej Kartaginy. Mam nadzieję nie trafić na przeciwnika - purystę/purytanina, który widząc takie nieścisłości nie pozwoli na wystawienie w jednej armii takich właśnie hoplitów i - dajmy na to - Numidyjczyków, którzy przeszli wówczas na stronę Rzymu.
Co do Tarentczyków - wystawiam ich w stylu średniej piechoty z HC. Czyli tunika, duża tarcza i hełm. Albo poszukam jakiegoś innego miasta, które przeszło na stronę Kartaginy i tak też nazwę ten oddział ;)

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Spoko, ja tylko wskazuję nieścisłości i proponuję ich poprawienie. Nie ruguje. ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Parafrazując "Misia".

Kup sobie, dajmy na to, na spółkę z kimś (bo tak wyjdzie taniej) hoplitów Victrixa (najlepiej najemników bo tam jest najwięcej główek podchodzących pod hellenistyczne), części z nich daj główki italskie, jakie na bank Ci zostały z boxa z weteranami, i masz tarentyjskich hoplitów :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Źródło, na które zaraz się powołam, może budzić uzasadniony sceptycyzm, ale dziś odpaliłem sobie kampanię Hannibala w Rome 2 - i tam Kartagińczycy wyglądają dokładnie tak, jak ci z Victrixa ;)

ODPOWIEDZ