Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: dumny puchacz »

Podobno falangici i cezarianie warlorda roznia sie rozmiarami od rzymian z wczesnego cesarstwa i są zbliżeni to normy skali 28mm heroic. Podobno też z legionistów cezara po małych przeróbkach da się zrobić hastati (modyfikacje hełmów) czy triari (hełmów i broni).

Tak czy siak -witamy i czekamy na zdjęcia :-)

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Legioniści Cezara od Warlorda skalę mają imo dobrą, bo są bardzo podobnej wielkości do welitów Agemy, tylko bardziej napakowani :)
Tego boxu Rzymian od Warlorda chyba będę używał tylko jako principes, a resztę złożę z tego zestawu http://www.northstarfigures.com/prod.php?prod=6166.
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jeśli chodzi o republikę, to chyba nic nie przebije tego klasycznego zestawu:

http://sklep.fgb.club/victrix-ltd-ROMES ... b-warszawa

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Miałem do czynienia z tymi modelami (Agema, Warlord, Victrix). Cezaranie Warlorda są identyczni skalą i proporcjami z Victrixem - świadczy o tym fakt, że po ich zmiksowaniu wyszły mi fajne hellenistyczne imitacje legionistów. Wrzucałem je tu jakiś czas temu. Agema to już nieco inny design, są bardziej smukli, nie pasuja do pozostałych firm, może poza wysokością (warlordowi są w pozycji agresywnej, więc tego nie widać). Staszku jeśli miałbym Ci coś doradzić, kupiłbym jednak Victrixowy box. Ten z welitami i hastati. Różnica w cenie bodaj żadna (Victrix też jest o ofercie North Star). Z cezarian spokojnie da się zrobić i principes i triarii, trzeba by im wtedy zamienić pila na włócznie, ale to żaden problem. w zestawie Victrixa są i one.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Zrobię jak radzicie i kupię box od Victrixa. Jeszcze postaram się wrzucić zdjęcia kilku welitów, którzy akurat się nie zmywają :)
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D>
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Obrazek


Obrazek

Na drugim zdjęciu strasznie się świecą, ale to akurat wina oświetlenia :P Oczywiście, nie wszyscy będą czerwoni, po prostu tak mi jakoś na razie wyszło.
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Dobrze rozumiem, że oddziały hastati, principes i triarii w HC są 2 deep i mogą mieć maksymalnie 12 ludzi?
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Faktycznie - stoją w dwóch szeregach. Ale maksymalna liczebność jest chyba większa. Standardowa to 16. Ale jako zbieracz Kartaginy, nie jestem ekspertem w sprawach rzymskich.

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Chyba zaczynam ogarniać zasady, więc jest już dobrze :D Będę musiał nauczyć się wreszcie robić porządne podstawki, bo te moje są strasznie biedne. Poratuje ktoś poradnikiem, czy czymś takim? :P
Przy okazji- ciekawy raport z bitwy między Rzymianami a Grekami https://www.youtube.com/watch?v=M8ghy00C2Gc
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Przy okazji zapraszamy na naszą grupę FB warlord Hail caesar pl
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Staszko welici są spoko, jeśli chodzi o podstawki to jak dla mnie wyglądają całkiem naturalnie, jeśli miałbym coś w nich ulepszać to zostawiłbym takie jak są, tylko dodał po 1-2 małe kamyczki (drobny żwirek akwarystyczny) albo kępki trawy/kwiatków. W tym temacie jest sporo świetnych podstawek, a mój niedościgniony wzór śródziemnomorski to coś takiego:

http://satrapminiatures.blogspot.com/20 ... k.html?m=1

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mój ulubiony blog ☺
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Dokładnie tak - triari, princepesi i hastati są small units - mają 12 figurek max. i stoją w dwóch szeregach :-) Tak też ich składam :-)
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Pan Janek
Czasowstrzymywacz
Posty: 3458
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Pan Janek »

Dorobiłem Carthaginian Citizen Infantry
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D>
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Świetni, najbardziej mi się chyba tarcze podobają :) Ja zacząłem sklejać Spartan, do wieczora powinienem skończyć.
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

! :shock: Jest moc, zwłaszcza ostatnie zdjęcie robi wrażenie. Jeżeli blog rzeczywiście prowadzi jedna osoba i nie są to tylko zgrabnie zredagowane przez redaktora wpisy obrazujące wysiłki całej grupy zaprzęgniętych do pracy malarzy-niewolników, to w 2017r. będzie już solidna kartagińska armia :) Co najlepsze szybkie tempo nie odbija się negatywnie na wrażeniu końcowym, najbardziej podoba mi się spójność wszystkich oddziałów i dobór kolorów - żołnierze wyglądają jednolicie, ale nie jakby mieli te same mundury :) Muszę zgapić niektóre rozwiązania i do oddziału hoplitów z poboru też zastosuję max 5 wariantów kolorystycznych tunik i linothoraxów

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Uff... malowało mi się dużo lepiej niż fotografowało. Ale koniec wieńczy dzieło.
Oto oddział piechoty samnickiej, którzy przy boku Hannibala postanowili zrzucić zwierzchność zaborczego Rzymu:

Obrazekimgurl

Obrazekimgurl

A tutaj zdjęcie całości moich sił. Udało się pomalować ich tyle, że mogę już wystawić legalną, przepisową kartagińską dywizję do HC. I to w kilku konfiguracjach. A w zasadzie - mógłbym, gdybym miał dowódcę. Ale skończenie go to banał. Tylko trzy ludziki, z czego jeden pomalowany w 70%. Pod koniec stycznia mogę grać :)

Obrazekimgurl

Obrazekimgurl

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

No, to jeszcze ze dwa razy tyle i jest już legalna kartagińska armia :-) co dalej w planach? Słoń? Artyleria? Więcej gallów?

ODPOWIEDZ