Chronopia i Warzone

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Chronopia i Warzone

Post autor: Jankiel »

Jak w temacie.

Ma ktoś jeszcze te systemy? Może ktoś chciałby zagrać? W pierwszą edycję oczywiście - jest najzabawniejsza :)

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

Ja chyba mam gdzies bauhaus :PP ale on sie stal grywalny dopiero po marsjanskim dodatku :P zelazko i hellfire XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a słyszeliście, że Fantasy Flight Games (producent planszówek World of Warcraft oraz Game of Throne) planuje w tym roku wskrzesić Warzona? Niestety gra będzie miała całkowicie zmienioną szatę graficzną (szkoda bo Paul Bonner jest SUPER. tak nota bene zaczynał on w GW) i cała mechanika gry zostanie ułożona od nowa. w zasadzie ze starej wersji pozostanie tylko świat Kronik Mutantów. na domiar złego figurki w postaci pro-painted plastików mają być sprzedawane w losowych boosterkach... :(
Ostatnio zmieniony 3 maja 2007, o 12:41 przez Shinue, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Hej,

Co prawda wydawca trzeciej edycji Warzone znowu padł :) tym niemniej gra ma zostać wskrzeszona na zasadach jak wyżej. Mało tego, firma ta ma zagwarantowaną przez rok wyłączność na WZ, natomiast są juz prowadzone rozmowy z prawdopodobnym przyszłym wydawcą czwartej edycji klasycznego WZ.
Natomiast ja WZ mam, mam kupę figsów, i mogę wsyatwić baaaaaaardzo zabawne armijki na pierwszą edycję :)
Kiedy sparring, Jankiel?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

no i stało się..
wydawnictwo Galakta wydaje polską wersję nowej edycji figurkowych Kronik Mutantów
http://www.galakta.pl/artykul_64.html
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

A my z kumplem właśnie kupiliśmy sobie zestaw główny do 2 edycji. Ja dodatkowo 5 oddziałów i 3 herosów. Wszystko za 230 zl.
Fajny system, inny od wfb. I jakoś tak klimatycznie mozna pograć ;)
Release the Przemcio!

kelgy
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: kelgy »

a date widziałeś?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A co? System wcale nie jest bardziej zywy, niż 3 lata temu.
Ja gram w I edycję, jakoś najbardziej mi podchodzi, pod warunkiem, że obaj gracze nie przeginają i składają rozpy for fun.

Już się dorobiłem bractwa, legionu, kartelu oraz krasnali i pierworodnych.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Eeee... 2Ed była bardzo zbalansowana, przynajmniej zasady. Wszystko było jasne i czytelne, a klimat miodzio. O 3ed. nie ma co mówić, straszmy mętlik zasad - zanim zdążyli wypuścić jakieś uściślenia to padli. Na LiniiFrontu jest dostępna "polska" 3ed, z poprawionymi błędami - ale jednak 2ed była lepsza.
Wciąż mam dwie armie, Mishmę i Imperial i cały czas wierzę że jeszcze kiedyś zagram.
I.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nooo Jankielu....też zdarza mi się pograć w 1 edycję..
jakichś 30-40 braciszków na półce znajdę. Dodatkowo ściągnąłem sobie kompendia i podręcznik główny w polskiej wersji..

teraz myślę nad wilkami- bohater z 6A i Siłą 8...miodzio :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Eeee... 2Ed była bardzo zbalansowana, przynajmniej zasady
Walka wręcz była bardzo, bardzo słaba. Różnice pomiędzy zasadami z I a II były w zasadzie kosmetyczne (poza walką wręcz). Podstawowe różnice były w listach armii - I ed. to skrajny "herohammer", natomiast w II rzadziły już oddziały i ciężki sprzęt. Dużo mniej było przegięć, ale jeżeli obie strony mają świadomość, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, to duzo lepiej grać w I.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Nie zgodzę się z Tobą że walka wręcz była słaba, system walki z IIed był tak skonstruowany że obie strony miały szansę na zranienie - oczywiście atakujący dostawał bonusy. Dla mnie to bardziej realistyczne niż to że atakujący w swojej turze zabija. Ja grałem Mishimą, zawsze dążyłem do close combatu.
Nie wiem czy wiecie ale jakiś czas temu powstał film "Kroniki Mutantów", bazujący na świecie znanym z gry. Film jako całość jest dosyć kiepski, ale są perełki - np dobrze ukazana technologia "parowa" - statki kosmiczne na parę itd. Da sie obejrzeć, ale jako ciekawostka.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ma ktoś może z was jakiś bauhaus do sprzedania? :D
Release the Przemcio!

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Ma ktoś może na zbyciu Czarnokrwistych do Chronopii??:)

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Do gory. Gra ktos w Chronopie w Katowicach? Zawsze intrygowal mnie ten system, nawet mam ksiazke do pierwszej edycji, ale nigdy nie widzialem jak gra wyglada na zywo. Moze jakby ktos gral w katowickim Bardzie to bym wpadl zobaczyc bitewke.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja mam krasnale i pierworodnych, ale podręczniki tylko do pierwszej edycji (w drugą nie umiem grać).

Z graniem w bardzie to drobny problem, po pracuję do 16.
Ale można zagrać u mnie w domu (Piotrowice), stół i tereny mam.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

kupiłbym za rozsądną cenę legion ciemności jakby ktoś miał na zbyciu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Ja mam jeszcze gdzieś Chronopię :D Pierworodnych nie pamiętam na ile to ptk ale jak pamiętam nie mało. Widziałem że jeszcze w to grają ale chyba poza Warszawą a na jakiś turniej poza nie mam czasu fizycznie pojechać.
p.s Nie zauważyłem że odkopałem takie stary temat :)
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ja mam sporo Imperialu, Troche Bauhausu, troszke Capitolu do Warzone i Bagienne gobliny do Chronopii
Obrazek

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

wiem, że mam już temat w dziale "Kupię", ale może ktoś zobaczy tutaj...
jestem bardzo zainteresowany kupnem figurki "Goblin Myrmadon"
Obrazek

Jestem zainteresowany samym wierzchowcem, ale oczywiście mogę kupić też gobliny...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

ODPOWIEDZ