Dreadfleet

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Re: Dreadfleet

Post autor: likaon »

mam pytania co do zasad:
czy można strzelać do jednostek które są w abordażu(nie znalazłem nic na temat więc chyba można)? czy można strzelać po tym jak rzuciło się rozkaz zwiększający ruch(chyba też można strzelać ale wolę wiedzieć)? Czy można strzelać podczas abordażu(na zdrowy rozum chyba nie, ale wolę mieć pewność)?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Gra prezentuje się dobrze. Duże pudełko (bo duże wypraski z modelami :) ), świetnie odlane modele i wyspy, dodatki itd. Ten sam plastik co do warmłotka (jakże by mógł być inny :) ) Zasady zajmują koło 40 stron z 98, do tego dochodzi opis okrętów i poszczególnych scenariuszy. Po pierwszym przeglądnięciu gra robi dobre wrażenie. Zasady przystępne pewnie będą (jeśli na 30 kilku stronach) i wszystko w jednym pudełku. Plansza, obrus, mata do gry jest.... lekka i taka sobie ale ujdzie, dobrze wydrukowana na płótnie z obszytymi krawędziami. Jak pisał "vocal" chyba lepiej będzie spiłować krawędzie podstawek okrętów bo będą się raczej łatwo zaczepiać o planszę.
Tak wygląda zawartość pudełka z white dwarfem do porównania skali....
Obrazek
Ramka która jest z wyspami jest 2 razy większa od pozostałych. Wszystkie są do oglądnięcia na stronie gw. Ogólnie jestem puki co zadowolony, zobaczymy jak zabiorę się za zasady.....

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

oto moje wrażenia - wycięte (30min), opiłowane (ze 3h) i zastufowana połowa (kolejne 1.5h). jutro trochę stufowania i wreszcie pacianie;] dementuję też że trzeba opiłować podstawki z dołu, tylko nieliczne gniazga masztów warto, reszta mi sie nie czepiała maty, materiał jest świetny. Mortimer na cytadeli też za ostro pojechał po niej, nie rozciąga się wcale bardziej niż inne materiały, bardzo fajna w dotyku, nie gnie się chyba jak te wszystkie maty... i nie jest też aż tak wielka żeby to uniemożliwialo grę... kto grał w starcrafta planszowego czy magię i miecz wie że te planszaki też swoje zajmują jak się porozkłada wszystko... nie wspomnę o srebrnej flocie (monster!!) czy grach dragona które maja plansze chyba podobnych rozmiarów.
modele to majstersztyk pod względem spasowania części, bardzo pomysłowego ułożenia elementów podczas składania żeby powstała bryła (szczególnie kingowy i mysi). nadlewek minimum, co sie da leci po krawędziach i jest niewidoczna więc niewiele do piłowania w sumie jak na tyle rzeczy. jako hobbysta jestem tą grą po prostu zmiażdżony;) fluffem też, niesamowite są historie tych statków, pasują do warhammera a do tego bardzo pomysłowe;]
PS. nawet taki detal że kostki sa w kościanym kolorze a nie kijowe białe został przemyślany;]

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

vocal pisze:materiał jest świetny. Mortimer na cytadeli też za ostro pojechał po niej
mortimer odwala kawał dobrej roboty ale chyba już zdążyliście się przyzwyczaić do jego malkontenctwa? ;)

na zdjęciu z prawej strony kostek: czy to są koszulki na karty czy woreczki strunowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

niestety woreczki:/ poszukam na rebelu koszulek które sie nadadza rozmiarem, może cos będzie;] przynajmniej na większe karty:P:P

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

daj znać jak coś dopasujesz.
w przeciwnym wypadku moje karty (przynajmniej te duże) trafią do laminacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

http://www.rebel.pl/product.php/1,1448/ ... -Pack.html te po delikatnym przycięciu o 4mm by na małe chyba pasowały. nie wiem czy koszulki mają luz w mm
to chyba idealne http://www.rebel.pl/product.php/1,1580/ ... sztuk.html ale niedostępne:P
http://www.rebel.pl/product.php/1,1580/ ... sztuk.html to może na większe karty ale niedostępne również:/

http://www.rebel.pl/product.php/1,1580/ ... 65-mm.html to też niedostępne...

PS. ale w innych sklepach można wygooglować te rzeczy;] ale nie do końca jestem pewien czy 80x120 to nie za mało o 1mm bo karty mają 81x120... ewentualnie przyciąć karty:D

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

sprawdź w replikatorze (replikator.pl)
gdzieś tam na stronie podają nawet linka do pdf-a z wszystkimi wymiarami dostępnych koszulek. jest tego sporo...
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Shinue pisze:na Arenie jest za 279zł z darmową wysyłką.
http://www.arena-sklep.pl/
Za 279 tak, ale nie z darmową wysyłką.
Zamówiłem. Poczytam opinie, jak będzie fajne to pogram, jak nie to skończy na ebayu.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

zdaje mi się, że mają jakiś techniczny problem, który z automatu nie zeruje kosztów wysyłki przy przekroczeniu 250zł. napisz do nich maila z zapytaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wysłałem maila, rzeczywiście w regulaminie mają darmową wysyłkę od 250.
Shinue pisze:
vocal pisze:materiał jest świetny. Mortimer na cytadeli też za ostro pojechał po niej
mortimer odwala kawał dobrej roboty ale chyba już zdążyliście się przyzwyczaić do jego malkontenctwa? ;)
Mortimer ostro jechał po macie do gry, ale w recenzji Beasts of War bardzo się podobała. Poziom komplikacji gry raczej nikogo nie odstraszy, w końcu GW kieruje ją do miłośników bitewniaków.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Mortimer zrobił jeden epic fail, Bloody Reaver to nie statek DE tylko hrabiego Noctilusa (w grze nie ma niestety Czarnej Arki DE, a szkoda), który jest wampirem. Ale filmik jak zwykle pro :D

Zagrałem wczoraj dwie partie w pierwszy scenariusz, zasady istotnie niezbyt skomplikowane. W drugiej partii ukazał się nam mega fart - strzelam pełną salwą (6 kości), 3 trafiły, 1 się przebił - kumpel ciągnie kartę obrażeń i wyciąga "Slowly capsizing" w związku z tym, że był to pierwsza karta a jej opis mówi, że jeśli nie ma kart "damage" w talii lub discardzie to statek tonie - efekt koniec gry, wygrałem :twisted:

Ogólnie pierwsze wrażenia bardzo dobre.

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Do mnie przed chwilą kurier dostarczył na razie siedzę i wypraski oglądam. Dobry bajer zrobili z takimi wystającymi elementami ramek aby kruche odstające elementy się nie połamały.
Obrazek

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Kupilem i nie żałuję :D Zasad jeszcze nie czytałem, ale stateczki są tak miluśne, że nawet jesli nie będę grał to i tak znajdą swoje honorowe miejsce na póleczce :mrgreen:

Awatar użytkownika
Góbal
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Góbal »

Mam także, i nie żałuję wydanych pieniędzy. Gra ma dużo możliwości, przebiłem się już przez zasady, nie są zbyt skomplikowane ale dają duże pole do manewrów :) i różnych fajnych akcji.

Co do pytań likaona.
Na wszystkie Twoje pytania odpowiedź jest 3X TAK :P

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

RedScorpion pisze:Mortimer zrobił jeden epic fail, Bloody Reaver to nie statek DE tylko hrabiego Noctilusa (w grze nie ma niestety Czarnej Arki DE, a szkoda), który jest wampirem. Ale filmik jak zwykle pro :D
Nie ma ciemniaków? :( A ten czarny stateczek ze strony GW (ten z piłą z przodu, 1 zdjęcie na drugiej stronie fotek)?
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1350015a
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Ja swoją paczkę dostałem rano w pracy. Ciężko mi było wytrzymać. Zasady przeczytałem 2 razy. Pewnych kwestii nie rozumiem. I nie podoba mi się z góry narzucony udział poszczególnych statków w scenariuszach - takie szachy troszeczkę. Tzn. każdy statek ma swoje wady i zalety. Ale są takie co z góry maja przegrana z innymi. To jak pojedynek konia z pionem.

Co do zawartości... lubię Mortimera ale czasami mam wrażenie że się czepia dla zasady. Ot by się czepić. Gdyby moja złośliwość dała górę w walce z taktem to rzekłbym że jemu nie wypada mylić okrętu DE z VC. Tekst z gaciami też był mało trafny. Jak to podsumował mój dobry kolega - Jak takie nosi to fajnie :P Szkoda że sama plansza/mata nie ma piankowego podbicia - jakie maja np. maty do karcianek - też są nie gnące się i można je prać.
Same modele są super. Ogólnie podoba mi się bardzo. Jak dla mnie gniecie system i już się nie mogę doczekać grania....

Teraz czepianie się :P
"Dragons:The Seadrake can deploy 2 Dragon..." i tu jest problem bo smoki nie są 2 a JEDEN. Tak samo z Dwarf Balon coś tam. :P
Sztyfty na których są osadzone w/w figurki mogłyby być przezroczyste.

Kolejnym mankamentem jest miarka. Nie da jej się tak pomalować by obroty/ruchy nie wytarły farby. Karty też maja mały format - szukałem kart Statków jak znalazłem to stwierdziłem że są imho za małe.

Teraz uciekam do zabawy wypraskami :D

@Duderson - to piracka księżniczka - podobno córka boga Manann'a. Ogólnie laska poluje na Chaos na Norsce i została zaproszona.... do walki z VC. Nie ma info z jakiej rasy/armii jest

Sama gra nie mówi w jaki sposób nawiązuje do Warhammera. Jest info że to piracka gra on the Warhammer High Seas.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

W zasadach masz że tylko jeden smok/balon może być na raz w grze.
Jak każdy statek byłby identyczny to byś warcaby miał.
Są już gąbki na figurki tylko przesyłka przeraża. http://us.battlefoam.com/products/Game- ... m-Kit.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Nie wiem jak przesyłka, ale sama cena też przeraża. 100 zł za dwie gąbki, choć fakt, że pokaźnych rozmiarów.
Edit: właśnie sprawdziłem, 37 USD za wysyłkę, aaaauć!
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Poszukam linka i Wam wkleje. Można kupić gotowe panele z gąbki. Które mają dno. I można dowolnie je wyciąć. Jak dla mnie płacenie 1/3 gry za gąbki....to przesada.


Tak z innej beczki... na ebayu pojawiły się już rozbite boksy :D ciekawy czy w Polsce się pojawia - na razie są 3 aukcje od 290 do 325 :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

ODPOWIEDZ