Dreadfleet

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Dreadfleet

Post autor: krilan »

"Dreadfleet" to gra opowiadająca o bitwach morskich, o zemście kapitana Jaego Roth na hrabim Noctilus. Hrabia zabił rodzinę kapitana i ten go teraz chce załatwić. Całość będzie się toczyć w realiach warhammera. Z jednej strony będzie flota piracko-ożywieńczych-statków-potworów dowodzona przez hrabiego Noctilusa a z drugiej flota imperium z okrętem flagowym "Heldenhammer" z parowym młotem na dziobie służącym do rozbijania taranowanych okrętów wroga. Gra będzie dostępna w jednym pudełku do wyczerpania zapasów, okręty, mapa, zasady, znaczniki, żetony itd.... wszystko razem. Gra będzie miała premierę 17 września 2011. Tu więcej informacji o niej...
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =18300007a

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Polskiej wersji nie będzie, prawda? :roll:

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Bardzo w to wątpię. Gra jest w limitowanym nakładzie (jak "space hulk") dostępna do wyczerpania zapasów. Kiedyś była polska edycja "space hulka", ale to było dawno.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja na pewno kupię bo zapowiada się świetnie. Gry limitowane GW zawsze były bardziej ambitne sądzę więc ,że i tym razem tak będzie.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

a można to już gdzieś w polsce kupić? jeśli tak to który sklep ma najtaniej?:D bo 70Ł brzmi jak bardzo drogo:P

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Pewnie w sklepach internetowych.
Faktycznie 70Ł to trochę ból - tym bardziej że w droższych sklepach pewnie cena skoczy do 450-500 PLN.
Nastawiałbym się na 399 na alleGr0.

Jak na razie to wyglada super, zapowiada się kompletna gra... chociaż wydaje mi się że wyjda dodatki - pewnie statek + karty ;) bo raczej GW by nie zamykało sobie bramki.

Trzeba poczekać aż wyjdzie - ktoś kupi napisze recenzje :) i wtedy podjąć decyzję.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja obstawiam ,że dodatków nie będzie a ceny będzie pewnie w okolicy 300 zł. Nie chcę Was martwić ale porządne planszówki tak kosztują albo czasem i drożej więc nie ma co płakać nad ceną. Cała ta gra jest odpowiedzią na potrzebę wskrzeszenia ManoWara . Zajebistym systemem był też Gothic a wcześniej Epic. Co jakiś czas GW przymierza się do miniatur ale za każdym razem systemy się niestety "kończą" dlatego tym razem wydają grę jak planszówkę (Limited ED) - sprzedadzą i zapominają o sprawie.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

też podejrzewam że to one use only, po co robić dodatek do limitowanej edycji, to raczej szybki zastrzyk gotówki. ale mi by starczyło, nie mam czasu na rozkminianie planszaków (wfb mi tu wystarcza aż nadto:P), modele mi się po prostu na półkę podobają (nie posiadam jeszcze żadnego statku więc mnie to ciągnie:D) a że może kiedyś z kimś w to zagram to tylko dodatek:D i tak istnieje możliwość customowania tego systemu.. już pomijając możliwość kupienia dwóch podstawek to można zagrać pewnie na dowolnego rozmiaru stole z własnoręcznie robionymi terenami (wyspami), dodać własne rodzaje terenów z zasadami, ewentualne scenariusze. pozostaje kwestia rozbudowy floty, ale myślę że z pvc i GSu można zrobić sporo.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

PiotrB pisze:Ja obstawiam ,że dodatków nie będzie a ceny będzie pewnie w okolicy 300 zł. Nie chcę Was martwić ale porządne planszówki tak kosztują albo czasem i drożej więc nie ma co płakać nad ceną.
Trochę masz rację ale nie porównywałbym produktów GW do "planszówek". Space Hulka widziałem w jednym z sklepów za 580 PLN a też oscylował w okolicy 70-80 Ł. Obecnym przelicznikiem walutowym to masz 350 PLN +/-. Planszówki np. FF są drogie (chociaż jest to pojęcie wzgledne - drogie), ale ich cena jest powiedzmy stała gdyż ich nakład jest większy a tutaj mamy grę która rozejdzie się jak Space Hulk a to co zostanie poleci za duże pieniądze. Ja stawiam na średnią cene 399-450. A odnośnie dodatków... zobaczymy...

@vocal:
może to jest jakaś myśl. Powiększyć teren, dodać nowe modele. Może ten system będzie na tyle elastyczny by można było coś więcej. Zobaczymy... ja mam zamiar kupić jak coś zapraszam do Warszawy he he :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

jak ktoś w miare tanio znajdzie po sklepach to wrzucać:D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

w nestelerze z fabera dostałem info ,że 350 zł. Dużo taniej raczej nie znajdziemy :(
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Na pewno sie znajdzie :wink:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ooo Flufy...będziemy grać??? =D>
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

juz tu z Fluffim rozkminiamy szczurzą i orkową flotę:D
na bardzie na razie taniej, 325zł.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

ooo Flufy...będziemy grać??
Ba :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja pierdziu - grałem orkową flotą batlleflet Gothic..to była dobra dobra gierka - choć czasem wyzwaniem dla orków było dolecenie w całości na miejsce bitwy :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Właśnie sprawdziłem dzisiejsze newsy na stronie gw. W ciągu 48 godzin odkąd jest możliwość adwance order na "Dreadfleet" dostali zamówienia na około 25% kopii gry, tak że rozchodzi się szybko.
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =18300010a

Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Fafnir »

Panowie będzie drogo bo każdy sklep dostanie tylko max 4 sztuki więc na całą Polskę tych egzemplarzy będzie pewnie ze 30.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

space hulk też był limitowany dla sklepów a jego cena nie była zawyżana.
nie sądzę by znalazły się jakieś sklepy-cwaniaczki chcące tracić na reputacji dla zarobku z marnych czterech pudełek.
zakładam, że najtańsze sklepy internetowy bezproblemowo zejdą poniżej 300zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Fafnir »

Zawyżane pewnie nie ale cena będzie pewnie w przedziale 300-370 zł skoro faber czy bard po tyle chcą sprzedawać.

ODPOWIEDZ