Infinity

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Re: Infinity

Post autor: trikk »

Nowy zestaw CA powinien już od dawna być dostępny. Sprawdź w sklepie.

http://mgla.pl/produkt/combined-army-stater-pack,14349
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Hejnewar
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Hejnewar »

Nie interesuję się CA i rzadko przeciw nim gram ( prawie w ogóle). Ale nie spodziewałem się że wyglądają tak dobrze. ;) Może aż się sam skuszę na te modele. :P

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

shaigan pisze:np szablony sylwetki co tam jeszcze potrzeba [...] może potrzebne jest jeszcze coś specyficznego, jakieś inne znaczniki, szablony, czego nie ma w starterach?
- miarka ;)
- templatki: mała łezka, duża łezka, okrągła - tu najlepiej sprawdzić kto tnie laserem i robił do Infinity, ew. kupić z Micro Art Studio (Uwaga! okrągła templatka powinna mieć 10 kierunków, jeśli ma 8 to jest do poprzedniej edycji i nieaktualna).
- tokeny (rozkazy regularne/nieregularne/lojtkowy, command tokeny, woundy, prone, inne opcjonalnie dla wygody)
- markery (camo/to camo/impersonacja/miny, w liczbie takiej jak używamy i o wielkości podstawki modelu który pod tym siedzi (miny 25mm), przypominam że miny wystawiamy jako kamo więc wziąć poprawkę :wink: )

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Tak przy okazji pytanie - Combined Army jest trudne do opanowania/nauczenia się grać itp dla świeżaka?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Trochę trudniejsze niż średnia. Ale daje się wejść z każdego punktu, ja zaczynałem od czystych Shasvastii i dało radę.

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Mieliście problem z dopasowaniem elementów tych maleńkich figureczek do siebie? Za dużo składałem zielonoskórych i dwarfów GW, te malce mnie przerastają :? .

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Mają mało elementów. Dobry klej i bez problemu na ogół.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

ja z PanOckami ze startera miałem trochę zgryzoty. skala modeli nie jest w wersji heroic, a do tego mają małe elementy i w efekcie momentami kropelka łapała po dłuższym czasie... A ja jeszcze swoich dokleiłem do wymyślnych podstawek od Unlimited Colours bodajże tutaj też malutkie powierzchnie butów (niejednokrotnie nie stykające się z podłożem całą swoją powierzchnią) mogą dać się we znaki, ale na to po prostu trzeba uważać. nie da się tego przeskoczyć, a ostateczny efekt wart zachodu :)

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Bo się nie klei do podstawki za podeszwy tylko za piny. A jeśli się nie chce pinować to można spiłować te paski pod stopami tak, żeby zostały pionowe kołki. Ja tak robię do podstawek własnej roboty, ale bardzo pomaga również przy żywicznych.

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Ja mam problem gdy sa np 3 elementy ze sobą: ramie idealnie pasuje do korpusu, drugie ramie z karabinem i dlonia idealnie do korpusu, ale juz samo to pierwsze ramie przy dopasowywaniu do dloni na karabinie wychodzi 3mm roznicy, a to wiecej niz srednica nadgarstka, 2h 20 minut piłowania i klejenia jednej figurki, a i tak widze ze na fotkach on trzyma ten karabin równo, a u mnie ma skrecony wzdłuż osi karabinu "na siebie", nie widze opcji bez uszkadzania figsa zeby karabin ustawic tak jak na focie.

No dobra może następne będą mniej kłopotliwe, ogólnie bardzo ładne i szczegółowe te figurki, aż boje sie żeby nie spieprz... ich malowaniem.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Pierzasty pisze:Bo się nie klei do podstawki za podeszwy tylko za piny. A jeśli się nie chce pinować to można spiłować te paski pod stopami tak, żeby zostały pionowe kołki. Ja tak robię do podstawek własnej roboty, ale bardzo pomaga również przy żywicznych.

Pinować bałem się bo na prawdę wydają się delikatne te ich stopy... Ale jest git ;)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Jak spora część tego forum ostatnimi czasy, ja też szukam czegoś dla siebie:) Mam kilka pytań.
Ile trwa ok. rozgrywka i jak z zasadami, są ciekawe?
Jak wygląda scena turniejowa? Jest jakaś liga itd.? Sporo jest graczy w Warszawie? Raczej się rozwija czy czasy świetności ma za sobą?
Figurki mimo, że nie do końca są w moim klimacie to zajebiście mi się podobają. Mógłby ktoś przybliżyć mi na czym polega i na czym się opiera Toha?
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dastor pisze:Jak spora część tego forum ostatnimi czasy, ja też szukam czegoś dla siebie:) Mam kilka pytań.
Ile trwa ok. rozgrywka i jak z zasadami, są ciekawe?
Jak wygląda scena turniejowa? Jest jakaś liga itd.? Sporo jest graczy w Warszawie? Raczej się rozwija czy czasy świetności ma za sobą?
Figurki mimo, że nie do końca są w moim klimacie to zajebiście mi się podobają. Mógłby ktoś przybliżyć mi na czym polega i na czym się opiera Toha?

Rozgrywka turniejowa to 2h. Zasady są inne niż w jakimkolwiek systemie. W skrócie armie dzielisz na max 10 osobowe Combat groupy. Każdy (prawie) model w combat groupie daje rozkazy do puli combat groupy. Dowolny model w Combat Groupie może wykorzystać dowolną ilość rozkazów z danej combat groupy. Czyli w 10 osobowej combat groupie możesz ruszyć 1 model 10 razy, 2 modele po 5 razy, albo 3 modele po 3 i jeden 1. Dowolna kombinacja.

Druga ważna zasada to ARO (Automatic Response Order). Jeśli jest tura przeciwnika i jego model wykonuje akcje w Line of Sight Twojego modelu/modeli to Twój model/modele może zareagować (schować się, strzelić [chociaż gorzej niż w turze aktywnej], ruszyć, położyć minę itp).

W Wawie na turniejach jest koło 15-20 graczy często. Na większych turniejach koło 30-40. Gra w zeszłym roku dostała 3 edycję, gdzie sporo rzeczy wyjaśnili Zasady masz za free na http://www.infinitythegame.com w sekcji Archive.

Tohaa to takie trochę Dark Elfy Infinity. Sporo igrają z bronią Virusową (Viral ammo, bardzo mocne) i generalnie są trochę zdradziedzcy (teoretycznie mają sojusz z ludźmi przeciwko Combined Army, ale manipulują nimi tak, żeby to ludzie ginęli, zamiast Tohaa). Znani są również z genetycznych modyfikacji innych ras, żeby wykorzystywać je jako sługi (Chaksy np.)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Grasz w to? Może jakać pokazowa potyczka? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Grałem, teraz gram w Malifaux, chociaż w Infie jestem na bieżąco dość. Mam 2 armie do pomalowania (w tym właśnie Tohaa) i pewnie ludków nie sprzedam :).
Jak chcesz pokaz to na infinitypoland.eu kontaktuj się z Alkasynem.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

dokładnie. albo dołącz do grupy fejsbukowej infinity. napiszesz tam, że chcesz żeby Cię ktoś wprowadził i na pewno nie jedna osoba się odezwie :)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Co warto kupić do ALEPHU ? (nie falanga)

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Wszystko. Ta armia jest megamocna, także bierz co Ci się podoba

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Znaczy, chcesz grać samym wedyjskim, bez falangi? Jeśli tak to:

Support pack
Devabox
Rebots (reaction + sensor)
Dasyu haker lub snajper, wedle uznania
Garuda kombi (albo przerób dowolną na BS)

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Co myślicie o rozszerzeniu panoceanii i nomadów z icestorm, figurkami zaproponowanymi w podręczniku, czyli Auxilia + Jotums dla panoceanii i Tunguska interventors + Iguana dla nomadów. Chodzi mi głównie o to czy nie są one jakoś szczególnie upośledzone, czy to dobre T.A.G-i itp. Ciężko się w tym wszystkim zorientować, a figurki akurat mi się podobają.

ODPOWIEDZ