Infinity

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Infinity

Post autor: Arbiter Elegancji »

W Warszawie jest Wargamer na Wilczej. Firma Wargamer jest oficjalnym dystrybutorem Infinity w Polsce.
Jeśli chodzi o sklepy internetowe to poza Wargamerem jest Mgła i pewnie kilka innych, google pomoże.

Nauki gry się nie podejmę bo sam jestem jeszcze noobem. Na prawde polecam Data Sphere ew. grupę na facebooku "INFINITY POLSKA".
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Potwierdzam, wbijaj na Data Sphere.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Obecnie jestem w posiadaniu armii nomadów na około 220 punktów i chętnie bym zagrał z kimś na 150. Jacyś chętni z Warszawy? Ogólne zasady już znam i ogarniam, obecnie analizuję wszystkie kamuflarze, miny, ogień zaporowy, zasady tego typu. Za hakowanie się jeszcze nie zabierałem, chociaż hakera mam.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Wchodzę w system :)

Wybór padł na Aleph a raczej na Steel Phalanx (tako jakoś hajelficko nieco :P

Czy na sam początek jeśli chodzi o grę styknie:
Starter plus 2 mirmidonów z blistra?
W sam raz na 200 pkt :)

Pytam gdyż zastanawiam się czy nie wziąć boxa mirmidonów (4) zamiast tych dwóch w blisterku. W blisterku są ze spitfireami, które chyba bym chciał używać, przynajmniej na początek. Do linkowania z Eudorosem i tak potrzeba jest 3 typków (jeden, a w zasadzie jedna mirmidonka jest już w starterze).
Potem Achillo oraz Taucer albo Atalanta.

Kurcze ale mi się podobają te ludki. Poniekąd już trochę zasady przyswajam. Jednak zagram grę dopiero jak chociaż bazowe kolory nałożę na figurki.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Kosa pisze:Wchodzę w system :)

Wybór padł na Aleph a raczej na Steel Phalanx (tako jakoś hajelficko nieco :P

Czy na sam początek jeśli chodzi o grę styknie:
Starter plus 2 mirmidonów z blistra?
W sam raz na 200 pkt :)

Pytam gdyż zastanawiam się czy nie wziąć boxa mirmidonów (4) zamiast tych dwóch w blisterku. W blisterku są ze spitfireami, które chyba bym chciał używać, przynajmniej na początek. Do linkowania z Eudorosem i tak potrzeba jest 3 typków (jeden, a w zasadzie jedna mirmidonka jest już w starterze).
Potem Achillo oraz Taucer albo Atalanta.

Kurcze ale mi się podobają te ludki. Poniekąd już trochę zasady przyswajam. Jednak zagram grę dopiero jak chociaż bazowe kolory nałożę na figurki.
Wprawdzie Aleph to nie moja armia, ale z doświadczenia wiem, że jeśli będziesz grał Falangą, to i tak prędzej czy później kupisz pudło Myrmidonów, by grać na dwa linki (Mrówki plus Thorakitai) :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ta jest, myślałem podobnie ale po co pudło mirmidonów? Nie lepiej dwa blistry, wtedy są 3 mrówki (jedna ze starteru) i 3 thorakitai. Bo jak rozumiem w SF linki mogą być 4 osobowe, czyli 3 + heros?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

W Stalowej Falandze linkują się:
Myrmidons
Myrmidons + Myrmidon Officers
Myrmidon Officers (Including named officers, such as Ajax the Great)
Thorakitai (And Nesai Alkê) (tutaj jeszcze Thrasymedes, ale nie znam konfiguracji, bo nie grywam tą armią)
Pudło dlatego, że podobno Myrmidonów w tej armii nigdy za wiele ;) Natomiast Twoja konfiguracja jest okej, nie przekraczasz też limitu SWC. Kupujesz dwa razy Myrmidon spitfire czy raz spitfire i raz oficer (ten drugi jako proks)? :)

Generalnie jeśli masz pytania o Aleph czy ogólnie Infinity, to proponuję rzucić hasło na infinitypoland.eu. Forum skupia wielu graczy, w tym tych z Krakowa :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

z tym oficerem nie pomyślałem :)
Może i tak zrobię, będzie różnorodnie, a sama figurka oficera mi się również podoba (w sumie jak 99,9% do całęgo systemu).

A w takim wypadku jak to jest traktowane pod względem proxa? Ujdzie? W zasadzie to przecież też i mirmidon jest :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Generalnie w Infinity proksowanie jest dopuszczone (zależnie od imprez i ośrodków bywają wprowadzane limity, np. do 2-3 modeli na armię). Przed grą wskazujesz kto jest kim.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Kraggo pisze:Generalnie w Infinity proksowanie jest dopuszczone (zależnie od imprez i ośrodków bywają wprowadzane limity, np. do 2-3 modeli na armię). Przed grą wskazujesz kto jest kim.
Ponadto ne przejmuj się faktycznym uzbrojeniem figurki. Niektóre profile nie mają nawet modelu z tą bronią, więc dajmy na to moja mobilna brygada która z zasady biega z multi riflem i flamerem mogę spokojnie używać jakby biegała z kombiakiem lub HMG. Widzę że Alephu jest coraz wiecej. Coraz więcej niewolników na usługach S.I. Moi nomadzi będą musieli zrobić z tym porządek i uzmysłowić wszystkim, ze władza w rękach S,I jest bardzo złym pomysłem (tak bardzo chcecie kolejny skynet?)

Obrazek
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Thufir
Plankton
Posty: 1

Post autor: Thufir »

Wszystkich zainteresowanych systemem Infinity zapraszam na pokaz i naukę gry.

Czas:
17.04.2016, od godziny 16:00

Miejsce:
Pub Smocze Oko
ul. Wolności 292
41-800 Zabrze

Post na FB Smoczego Oka

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Byłby ktos zainteresowany graniem w warszawie, a dopiero wciaga się w system? Mogę zasady wytłumaczyć jakby co ;)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

ODPOWIEDZ