Bolt Action

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Bolt Action

Post autor: PiotrB »

Manfred - graj Finami - mogą używać i ruskiego i niemieckiego sprzętu :)

Edit: to czy to jest skala 1:48 czy 1:56 jest sprawą drugorzędną . Byleś miał całą armie w jednej skali - zresztą w podręczniku Bolta jest napisane że dopuszcza modele w innych skalach :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Grolshek pisze:
PiotrB pisze:Nie wiem :) spytam Seviego to Ci napiszę - on ich nazywa najemnikami ze wschodu i coś tam co turę za nich rzuca - :mrgreen:
Pierwsze słyszę...
Osttruppen squad :)

Goła 5 z karabinami kosztuje 20 punktów, ale mają zasadę dającą im podwójne pintokeny, i muszą zdawać liderkę za każdym razem gdy chcą wykonać jakikolwiek rozkaz :)

Grę polecam! U nas w Krakowie gra już naprawdę sporo osób. Ja porzuciłem battla - spodobało mi się i zostaję przy Bolt Action.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

to niedługo będzie sekcja Bolta w Legionie :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Wrocek już skleja ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Czy trzeba grać dedykowanymi modelami Warlorda czy jest dowolność w wyborze miniatur producenta np. piechota Artizana, a sprzęt Rubicon Models (nota bene: http://www.rubiconmodels.com/products.php)?

Jak wygląda kwestia składania historycznych oddziałów? Bo myślałem nad Irish Guard Joe Vandeleura albo nad 51st Highland Division (słynni "Ladies from Hell" z czasów Wielkiej Wojny).
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Zaklinacz Kostek pisze:Czy trzeba grać dedykowanymi modelami Warlorda czy jest dowolność w wyborze miniatur producenta np. piechota Artizana, a sprzęt Rubicon Models (nota bene: http://www.rubiconmodels.com/products.php)?

Jak wygląda kwestia składania historycznych oddziałów? Bo myślałem nad Irish Guard Joe Vandeleura albo nad 51st Highland Division (słynni "Ladies from Hell" z czasów Wielkiej Wojny).

Spokojnie możesz grać a nawet jest to polecana bo modele rubikona są doskonałe choć niestety droższe od innych firm. Co do oddziałów historycznych to jak najbardziej też ale w ramach pewnych reguł. W Krakowie jest kolega który np. gra polską dywizją pancerną Maczka - kupił angielskie i amerykańskie czołgi odpowiednio je pomalował i do tego dołożył piechotę w odpowiednich mundurach....zobacz do army buldiera którego Groszek wyżej wklejał - tam jest wiele różnych oddziałów .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Jest pełna dowolność. Niektórzy grają na modelach pojazdów w 1/48.

W przeciwieństwie do WFB w Bolcie bardzo ważny jest wysywig - musisz mieć dokładnie to co posiada model.
Można składać wyłącznie historyczne rozpiski z konkretnych teatrów działań - jak już pisał Piotr, polecam Easy Army - ja od tego zaczynałem ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Czy mógłby ktoś w 3-4 zdaniach opisać jak wygląda rozgrywka z technicznego punktu widzenia.
Ile czasu zajmuje jedna gra?
Ile potrzeba figurek dla "standardowej" rozpy?
Jak wygląda balans pomiędzy stronami/rozpiskami?
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Dziękuję Wam bardzo panowie, w takim razie zacznę od Easy Army i dalej będę działał. :)
Można składać wyłącznie historyczne rozpiski z konkretnych teatrów działań - jak już pisał Piotr, polecam Easy Army - ja od tego zaczynałem ;)
Czyli lepiej będzie wziąć Irish Guard czy 51st Highland Division niż spadochroniarzy. Ale mam ogólny sentyment do brytyjskiej armii, więc czy to będzie Frost wespół z Urquhartem czy Vandeleur z Horrocksem to już kwestia drugorzędna. :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Asassello pisze: 1) Czy mógłby ktoś w 3-4 zdaniach opisać jak wygląda rozgrywka z technicznego punktu widzenia.
2) Ile czasu zajmuje jedna gra?
3) Ile potrzeba figurek dla "standardowej" rozpy?
4) Jak wygląda balans pomiędzy stronami/rozpiskami?
1) Za każdy oddział, który posiadasz masz 1 kostkę (specjalne kostki z rozkazami). Każdy gracz w swoim kolorze ma te kostki. Wrzucacie je do wora i losujecie z worka kośc czyja jest teraz tura. I gracz którego kostka została wyciągnięta wybiera JEDEN ODDZIAŁ, wykonuje nim coś (strzelanie, przyczajenie, bieg itd) i obok tego oddziału stawia kość rozkazu z nazwą rozkazu jaki ten oddział wykonał. Losujecie kolejną kość itd... to tak mocno w skrócie.

tu masz fajny demo game:
cz1: http://www.youtube.com/watch?v=qZXabaKnarg
cz2: http://www.youtube.com/watch?v=Pi4ARIwyzsM

2) Zależy od pkt... 1-2h? Natomiast poprzez system losowanych kości nie czekasz wieki na to, aż przeciwnik skończy swoją całą turę.
3) 500pkt to około 20 ludzików i 1 czołg, 1500pkt to około 50 ludzików, czołg, transporter dla piechoty, jakieś działo, mortar, snajper... oczywiście zależne od nacji i doboru wyposażenia
4) nie grałem za wiele więc tutaj odpowiedzieć będą mogli bardziej doświadczeni gracze ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Smh pisze:2) Zależy od pkt... 1-2h? Natomiast poprzez system losowanych kości nie czekasz wieki na to, aż przeciwnik skończy swoją całą turę.
raz że nie czekasz a dwa nie zaczniesz z połową armii bo przeciwnikowi siadło strzelanie i magia- masz wpływ na ilość swoich kostek - dlatego tanie pkt oddziały są w cenie bo jedna aktywacja = jedna kostka w puli.
Asassello pisze:Jak wygląda balans pomiędzy stronami/rozpiskami?
I to jest właśnie najlepsze - jest moim zdaniem idealny - ja gram Polakami z 39 a toczę wyrównane boje z faszystami z SS! Mój Łoś z powodzeniem robi kuku niemieckim pojazdom - oczywiście nie są to bitwy historyczne ale u nas szkopów dużo - więc trza ich lać. Polscy Ułani to jest to ! Miażdżą system :) a do tego super tankietki i inne :)

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

PiotrB pisze:Polscy Ułani to jest to ! Miażdżą system :)
Naprawdę da się tym coś zdziałać na polu bitwy ? :)
Pytam serio, bo powoli zbieram Polaków 39, nie za bardzo jeszcze grałem i wiem czy inwestować w ten oddział :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Musisz ich mieć - doskonała jednostka taktyczna przeciw piechocie. Na dokładkę ma zasadę recce czyli jeśli ktoś do ciebie strzela lub na Ciebie szarżuje możesz po prostu odjechać :)...
Dwa oddziały po 6 szt wydają się być optymalnie.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Hmmm, ciekawie to wygląda 8) Chciałem spytać, jak jest z jakością modeli italeri? Zaczął za mną ten kromłel łazić
Obrazek
[bo w 1/48 nie kupiłem, jak była pora po temu, a w 1:35 pchał się nie będę :/ ]
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Italieri to dobra firma (robi modele od wielu lat) - jakość jest lepsza niż modeli warlorda a są tańsze.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Co do Italeri, to znam masę ich modeli, głównie lotniczych; są bardzo nierówne - od fajnych po żenujące...dlatego pytam o ich wypusty w skali 28mm konkretnie :)
Ludzie z Italki kiedyś promowali już jakiś system bitewny, Alzozero, ale to chyba się nie przyjęło? A BA wygląda zachęcająco, nie powiem 8)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Kerdej88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kerdej88 »

Jeśli dobrze zrozumiałem, Polakami można grać: na zasadach z książki Francuzów w '39 (są tam też opisane nasze pojazdy, ten Ursus ze zdjęć i tankietki?),
jako Brygada Spadochronowa, Brygada Pancerna i szeroko pojęta armia Andersa na podręczniku Brytyjskim (1941-45), oraz mogę sobie kupić podręcznik sowietów i zrobić 1 Armię Wojska Polskiego przełamującą Wał Pomorski?
Co do tej ostatniej to się nie znam do końca- też mieliśmy takie waciaki na wschodzie? Wiem, że mundur się zmieniał na bardziej polski, ale raczej po wojnie i nie na froncie.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Mam Panthery od Italeri (współpracowali w Warlordem i wspólnie wydawani część czołgów) i jakość jest ok.
Widać że są to modele pod wargaming, a nie na półkę.

Kerdej88 - tak na wszystkie pytania :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Akurat Ursus jest opisany w jednostkach dodatkowych na stronie Warlorda. Jest bardzo fajny ale w związku z tym że jego załoga ma aż 3 bronie do obsługi to jego załoga czasem się gubi "To many Jobs!" ;)
Co do Wojska Polskiego to jest dokładnie tak jak myślisz - mundury tak na prawdę były brytyjskie czy rosyjskie - jeśli chodzi o dywizje Maczka to Warlord wydał kalkomanie na Polskie Czołgi.

Co do jakości - jeśli chcesz na prawdę dobre modele kup rubicona - w sumie przecież nie trzeba tego dużo - jeden czołg/niszczyciel jedna Puma i może ze dwa Sdkfzety lub inne kibelwagony.

Zawsze można też zagrać samymi czołgami szybką i krwawą bitwę - jest do tego specjalna modyfikacja zasad Tank War.

Większość ludzi których znam najpierw kupiła sobie figurki żeby mieć - bo nie czarujemy się w większości facetów siedzi mały chłopiec lubiący bawić się żołnierzami :). A potem zaczęli grać -
wczoraj rozmawiałem z jakimś nowym kolegą i powiedział tak " gram w tą grę bo nie generuje problemów na poziome zasad i dzięki temu mogę się skupić na przyjemności z gry" ....i niech to będzie puenta na dziś :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

LoudLord pisze:Co do Italeri, to znam masę ich modeli, głównie lotniczych; są bardzo nierówne - od fajnych po żenujące...dlatego pytam o ich wypusty w skali 28mm konkretnie :)
28mm Italka robi dla Warlorda i część sprzedaje pod własną marką. Czyli Cromka Itallieri = Cromka Warlorda.
Sprzedają też piechotę (też tą samą z tego co wiem), ale pakowaną po mniej ludków niz Warlord, więc jest to opcja uzupełnienia składów :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ