Wolsung - Steampunk Skirmish Game

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Wolsung - Steampunk Skirmish Game

Post autor: Shaga »

Coraz bardziej popularna gra w trójmieście.
Mała ilość figurek, możliwość gry wieloosobowej, niska cena i genialny klimat wiktoriańskiego steampunka.
http://www.wolsung-ssg.com/ - oficjalna strona gry.

Od lipca w SHAGA Gdynia regularne spotkania z Wolsungiem

Polecam zainteresować się grą bo jest naprawdę genialna, a do tego Polska.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Moja kompania Arystokratów kiwa cylindrami na potwierdzenie. System mega przyjemny, figurki bardzo fajne i klimatyczne.

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

A od lipca będą dostępne dwie kolejne frakcje. Nekromanci i Niziołki.
Te drugie szczególnie klimatyczne. Stylizowane na sycylijską mafię;)
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

Ostatnio widzialem rozgrywke w Wolsunga na kanale Beasts of War i musze przyznac ze wygladala bardzo ciekawie. Czy bedzie mozliwosc zagrania probnej partii sklepowymi figurkami? Chcialbym jeszcze wyprobowac gre zanim zrobie zakupy.

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

W środę 25 czerwca o godz. 16:00 będziemy mieli pokaz Wolsunga! Zapraszam!
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Mihau_
Szwedzki Kucharz
Posty: 176

Post autor: Mihau_ »

Gra genialna!
Obserwujcie pokazów w stolicy!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mihau_ pisze:Gra genialna!
Obserwujcie pokazów w stolicy!
A na polski to co to znaczy ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Mihau_
Szwedzki Kucharz
Posty: 176

Post autor: Mihau_ »

Wczoraj w Paradoxie byłem z Wolsungiem.
Pewnie coś jeszcze będzie bliżej niż dalej.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ymm na pewno tam jest napisane tania, czy ja znalazłem nie tego Wolsung'a na kickstarterze?
Oferty te z KS są po prostu drogie... 40zł za jeden model to jest cena z wyższej półki modeli. Nie mówię, że jakoś bardzo drogie, ale na pewno nie powiedziałbym tanie. A klimacik mi się podoba.

Tak bliżej się przyjrzałem ofercie i niestety jest gorzej niż myślałem. :(
Fajny klimat, fajny pomysł, chciałbym spróbować i zagrać ale ceny po prostu odrzucają na wstępie. Rzeźba nie jest jakaś wybitna, niektóre modele określił bym tak w normie, ale część to wyglądają słabo, to stanowczo nie jest jakość żeby płacić 34zł za model. Troszkę nieproporcjonalnie do poziomu rzeźby podstawek. Cena makiet też wysoka. Nie chodzi o to, że im źle życzę czy coś takiego, na kickstarterze widzę jakoś się zbiera, ode mnie mają szczere powodzenia z projektem. Niestety dla mnie jako studenta wejście w ten system jest po prostu... za drogie. Siedzę w 2, na hobby wydałem już na prawdę sporo, zbieram kolekcjonerski modele.
Może kiedyś, ale na pewno nie teraz.

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Cena startera to 112zł za 5 figurek i to tak naprawdę już wystarczy, żeby zacząć przygodę z Wolsungiem. Za kolejne 100zł możemy już ładnie rozbudować nasz klub.
200zł na grę figurkową to nie jest dużo...
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Mihau_
Szwedzki Kucharz
Posty: 176

Post autor: Mihau_ »

Shaga pisze:Cena startera to 112zł za 5 figurek i to tak naprawdę już wystarczy, żeby zacząć przygodę z Wolsungiem. Za kolejne 100zł możemy już ładnie rozbudować nasz klub.
200zł na grę figurkową to nie jest dużo...
+1

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Gdzież takie ceny? Z tego co widziałem, to w euro cenią się konkretnie.


Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

Czy bedzie mozliwosc zagrania jutro w Wolsunga? Zastanawiam sie nad Triada i chetnie bym ich wyprobowal przed kupnem.

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Zapraszam w każdy wtorek od godziny 16:00. Można popróbować i zagrać z chłopakami. Morska 173.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Crabsy
Plewa
Posty: 6

Post autor: Crabsy »

Widzę że daaawno nikt nie wspominał o Wolsungu a tymczasem system się rozwija.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to Warszawa od jakiegoś czasu próbuje rozruszać scenę. We wtorki gramy w FGB i jest już kilkoro stałych graczy i pojawiają się nowi. (tutaj link do wydarzenia na FB na które zapraszam)
https://www.facebook.com/events/6152882 ... 2351661444
Planuje też czasem pojawiać się w czwartki w Gentelmens clubie i uczyć
Generalnie jest ruch na facebookowej grupie Wolsunga i jeślibyście się chcieli umówić na granie/naukę to piszcie tutaj :)
https://www.facebook.com/groups/782276438469871/

Tak więc zapraszam, figsy mam, komu pokazywać jest, zasady za darmo, nic tylko grać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

O panie, doskonałe wieści! Niedaleko premiery się w Wolsunga wyposażyłem, tylko nie bardzo było z kim grać. Skoro się coś rusza w Warszawie to świetnie

Crabsy
Plewa
Posty: 6

Post autor: Crabsy »

Dzieje się ;) do Warszawy na samo granie pewnie masz daleko ale Microart organizuje event z okazji wydania 2ed podręcznika :) https://mobile.facebook.com/WolsungSSG/ ... =bookmarks
Obrazek

ODPOWIEDZ