Kings of War

ODPOWIEDZ
scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Re: Kings of War

Post autor: scoutmaster »

a kiedy wyjdzie do niej oficjalna lista? I chyba nie przyda się ludzki inżynier. mam nadzieję że zrobią halflingi

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Dziś wprowadziłem jednego kumpla Battlowca w system KOW bitewką na 550pkt i pozytywnie się wypowiedział na temat systemu. Natomiast sam czuję się trochę jak przy początkach battla 17-18 lat temu gdy poznawałem system i wkręcałem się coraz bardziej. Fajne uczucie, jak podróż w czasie . Coraz bardziej czekam na sierpniową księgę gdzie będzie fluff.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Embir pisze:
Hejnewar pisze:Nowe zasady są a w temacie cisza.
Głównie dlatego, że zasady które udostępnili za darmo nie są do końca pełne - nie ma magicznych przedmiotów w podręczniku głównym a army listy nie mają wszystkich jednostek.
Niemniej widać, że nie ma różnic w porównaniu z listami armii z bety.
Ja już widzę, że fajniejsza do gry będzie armia elfów niż Kingdom of Men. Prawdopodobnie będę pałować rozpę ultra ofensywną z drejkami, smokiem i kawaleria, do tego bolce.
U ludzi widze jakas kombinacje gdzie uda mi sie zmiescic co najmniej 2-3 war beasty ( czyli dla mnie czolgi) z balistami. Do tego general na gryfie, bo uwielbiam tego figsa z 6 edycji Warhammera, i klocki Shield Wall, za wolne punkty bsb i artyleria.

A dlaczego nie są pełne? Przecież wszystko miało być za darmo :/

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Tam są jakieś magiczne itemki? Bo przeglądałem podręcznik główny i armię imper.... tfu ludzi i nic nie znalazłem na ten temat.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Są magiczne itemy, ale w tych darmowych zasadach ich nie umieszczono ,gdzieś jest podręcznik z bety i tam są bodaj dwie strony itemów.

Natomiast,ja mam pytanie odnośnie do zasad. Ponieważ nie ma w statsach wartości ran,rozumiem, że jedynym sposobem wyeliminowania jednostki jest przełamanie jego Nerve w wartości dla rout,zgadza się? Czyli jak mam Steel Behemota,monstera Krasnali,który ma Ne 18/20, to szansa, żeby go zdjąć ze stołu pojawia się po wbiciu 8 ran,tak? (bo dopiero 8+2d6 może dać 20)

Czyli wytrzymałość bohaterów też determinuje Ne?

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

Dokładnie tak jak piszesz z tym nervem. Ne to jakby łączny parametr wartości bojowej jednostki. Dla potrzeby gry jest obojętne czy goście w oddziale zginęli czy maja złamane morale . Im bardziej zostali "doswiadczeni" przez bitwe, tym latwiej stracą przydatność do walki. Dla mnie to w ogóle jeden z największych plusów KOW. Nie tracisz czasu na zdejmowanie figsow, nie ma dziwnych rozkmin co zyskasz zdejmując figsa z lewej czy z prawej oddziału. Nie możesz zmieniać formacji wiec nie ma wynaturzen jak conga lines.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zaraz zaraz. Czyli jeśli mam oddział 20 modeli, to przeciwnik może zabić mi ich nawet 5x20, ale tak długo jak będę zdawał te testy nerve to nie da się zabić tego oddziału?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

I rany kumuluja się cała bitwę i jak w regimenvie 20 luda otrzymasz juz 9 ran a
wartosc Ne to 11/14 to bardzo prawdopodobnie ze spadnie
Testujesz po otrzymanou jakiejkolwiek rany pod. Koniec fazy strzelania bądź walki. Wiec twoje obawy są bezpodstawne.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Karli pisze:Zaraz zaraz. Czyli jeśli mam oddział 20 modeli, to przeciwnik może zabić mi ich nawet 5x20, ale tak długo jak będę zdawał te testy nerve to nie da się zabić tego oddziału?
Teoretycznie tak - na dwie "1" test jest zawsze zdany, choć prawdopodobieństwo jest oczywiście dość marginalne.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Czyli do testu sumuje się rany od samego początku gry a nie tylko te zadane w danej turze, tak?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Tak.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

czytałem zasady. Proste i przyjemne. Chętnie zagram.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Karli pisze:Tam są jakieś magiczne itemki? Bo przeglądałem podręcznik główny i armię imper.... tfu ludzi i nic nie znalazłem na ten temat.
Odsyłam Cię do tego postu, tu masz linki ze wszystkimi informacjami których możesz potrzebować:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 3#p1361813
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Ktoś mógłby mi odpowiedzieć dlaczego nie udostępnili pełnych zasad i wszystkich jednostek? Bo zapowiadali że będzie za darmo wszystko :/

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dobra, wy mi powiedzcie lepiej, czy jest jakakolwiek scena turniejowa kow w krakowie albo jakies srodowisko, zebym mogl sie umowic na jakas bitwe pokazowa?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Gdzieś na blogu producenta KoW widziałem, że planują wydać armię będącą przymierzem ludzi i niziołków. Jestem wielkim fanem niziołków i już widzę, że trzeba będzie w to wejść. Pytanie tylko czy wiadomo coś na temat ewentualnych modeli do pokurczy? Czy firma ma zamiar je wydać?
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Zapewne dlatego nie wydali pełnych zasad za darmo,że wyczuli okazję do zrobienia kasy na sierotach po whfb,które zostały z modelami za kilka tysięcy bez wspieranego systemu. Zapewne pełne zasady będą w podręczniku, który ukaże się w sierpniu. Chyba że stwierdzili, że część zasad jest jeszcze nieprzetestowana i nie nadaje się do publikacji, ale to mi się wydaje wątpliwe. W końcu to biznes.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Bocian pisze:Zapewne dlatego nie wydali pełnych zasad za darmo,że wyczuli okazję do zrobienia kasy na sierotach po whfb,które zostały z modelami za kilka tysięcy bez wspieranego systemu. Zapewne pełne zasady będą w podręczniku, który ukaże się w sierpniu. Chyba że stwierdzili, że część zasad jest jeszcze nieprzetestowana i nie nadaje się do publikacji, ale to mi się wydaje wątpliwe. W końcu to biznes.

Nie wygląda mi to na firmę, która wg. zapowiedzi niektórych użytkowników przedstawiała ją jako nastawioną na darmową grę, nienastawioną na zyski, oferującą świetne podejście do gracza.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Tu copy&paste z newslettera.
tl;dr: Magiczne itemki będą, ale w księdze, która zostanie wydana w sierpniu.
Try Kings of War For Free
The free-to-download rules have all the basic rules and a selection of units from across each army, as well as few examples of the deeper levels of the game, so of course there is more – quite a bit more…

In the Gamer’s Edition of the Kings of War Rulebook, which starts for a little as £10/$25, you will find the complete force lists, all the spells, and magic items – the complete rules you need to play.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Hahaha a tak cisneli po AoS ze niepełne zasady dali, ze scenariuszy brakuje, ze wycięty skrawek dali a do reszty trzeba dopłacić natomiast KoW taki super, rewelacyjny, wszystkie zasady za darmo, zależy im na graczach, nie są nastawieni na zarobki itd. I co sie okazuje? Ze jednak musisz kupić podręcznik by grac na pełnych zasadach. Nie zdziwię się jak zabrania za jakiś czas grać innymi figurkami niż ich własne. O ile ktoś zorganizuje w to turniej :D. Hahaha

ODPOWIEDZ