Kings of War

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: Kings of War

Post autor: kudłaty »

Nie do końca kumam dlaczego mamy grać w jedną grę a brać scenariusze z drugiej. To jest doskonały sposób by z perspektywicznego systemu zrobić getto, bo każdy będzie to grał inaczej. Jest 6 scenariuszy to lepiej najpierw je ograć i zobaczyć jak działają.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Dokładnie to miałem na myśli. Najpierw ograć te 6. Jak będzie potrzeba można rozszerzyć o nowe.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Zgodnie z obietnicą - zapraszamy do Wrocławia
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 24&start=0
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Fajnie, postaram się być. 2500 to jednak sporo punktów . Gramy na jakich stołach i terenach?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

duże, battlowe blaty. Tereny jeszcze dopracujemy. Jesli okaże się, że to za dużo mozemy pomyśleć nad zmniejszeniem formatu, choć przyznam, że niechętnie. Grałem ostatnio na takie punkty i bitwa wygląda...epicko
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

My robiliśmy u nas testy i Grając na 1500pkt wystawiasz wszystkie modele jakie masz w rozpie na 2400. Potem robi się okrutnie gęsto na stole, bo zastawiasz w deploymencie całą linie wystawienia.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

potwierdzam 1500 to dużo modeli na stole i dużo oddziałów ale nie zmieniajcie już. Myślę że będzie optymalnie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

no problemu. W UK grają 2500 tym się kierowaliśmy
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

to może 2000 :)
w Poznaniu jest 1200 a 1500 to za mały przeskok

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

W US&A z tego co widziałem i gadałem najczęściej grają 2000. Dla mnie Wrocław niestety odpada ze względu na termin, wiec nie mam co sie madrzyc ale nie wiem czy jest sens potencjalnie zmniejszac sobie frekwencje dużym progiem punktowym wejścia. Nikt jeszcze nie będzie dobrze ogarnial statsow armii przeciwników i zamiast przeglądać 1-2 strony rozpiski będzie przeglądał 3-4 i co chwilę o coś pytał.

Fajnie, że coś się w PL rusza z kings of war i że osoby znane i szanowane na bp się w to włączają, bo nie oszukujmy się środowisko battlowe ma stubborna z przerzutem jeśli chodzi o przywiązanie do jedynej słusznej gry figurkowej i potrzeba autorytetów, żeby coś ruszyć.

Ja po kilku grach na Universal Battles uważam, że gra ma mega potencjał turniejów i wygrywa się myśleniem a nie rozpiska czy kostkologia (aczkolwiek z 2×1 i 2×6 to bym zrezygnowal)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Dobre porównanie z tym stubbornem z przerzutem ;P
Co ciekawe za zalety KoW najczęściej się podaje manewrowość i szybkość, a za wadę za małe skomplikowanie względem WFB (szczególnie jeśli chodzi o magię).
Natomiast za wady WFB wymienia się skomplikowanie i combosowalność wraz ze zbyt dużym wpływem na grę i wynik na poziomie składania rozpiski.
No i co z tym zrobić ;P.
Myślę, że WFB ciągnie nadal głównie siła przyzwyczajenia, ale sam będę się cieszył jeśli uda się z młota uczynić w końcu zbalansowaną i grywalną grę turniejową bez potrzeby stosowania tony makijażu, aby gra była w ogóle możliwa ;P.

Obecnie najlepiej robić formaty w przedziale 1000-1500 punktów. Jak wyskoczy się z 2000-2500 to z automatu znów powstanie wysoka bariera wejścia. Z reguły armie na 1500 punktów są większe niż w WFB na 2500 punktów. Jeśli zacznie się od 2000+ to na turnieje będą mogli sobie pozwolić tylko gracze, którzy grali wcześniej w WFB i posiadają już duże armie. U mnie znajomi po zrobieniu rozpisek na 2500 punktów stwierdzili:
a. Zwątpienie w możliwość zabrania się z taką ilością modeli ;P
b. Niemożność uczestnictwa z uwagi na zbyt małą liczbę posiadanych modeli.

Najczęstsze formaty na jakie graliśmy to 1000-1250. Ostatnio próbowaliśmy na 1500 i armie potrafią być ogromne, zwłaszcza jak idzie się w oddziały, a w KoWa w przeciwieństwie do WFB można efektywnie grać i bez herosów (w końcu!!!). Sam dotychczas najchętniej wystawiałem najtańszego możliwego BSB i to wszystko ;P.

Z drugiej strony może zaczęcie od dużych formatów ma za zadanie zachęcić mocniej byłych graczy WFB z dużymi skompletowanymi armiami. W ich przypadku mogą wystawić regimenty, które od lat kurzyły się na półkach i do tego wystawić większą armią niż w WFB i cieszyć się epicką bitwą, która pomimo swych rozmiarów i tak jest znacznie szybsza i płynniejsza od warhammerowej, co może być głównym czynnikiem zapoczątkowującym "miłość" do tego systemu ;P

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

zagra ktoś w tym tygodniu w Wawie na 1200? Pw

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jest taka koncepcja by dodać lataczom * - co sądzicie?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Być może gra wymaga jakiegoś balansu ale osobiście proponuje ze zmianami poczekać.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Mi się wydaje, że w kosztach mobilność jest trochę niedoceniona, ale czy to wymaga balansu - nie wiem. Nie grałem jeszcze nawet wszystkich scenariuszy a co dopiero po kilka razy na kilka rodzajów list. Gdzieś czytałem, że latacze są mega mocni na wyżynkę ale dostają łomot w trzymaniu znaczników.

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

Będę jechał do poznania w niedziele rano z Pruszkowa, jeśli ktoś chce się zabrać to PW.

Jest kilka b.mocnych rzeczy, jak np. latanie, jednostki z nimble i shambling popychane z surge'a, bane chant za śmieszne punkty na magach, ahmunite pharaoh z lataniem... myślę, że trzeba się najpierw trochę ograć zanim przystąpimy do cięć. Latacze z * tak naprawdę osłabiają tylko elfy i basileę, bo reszta armii nie ma mocnych kombatowych regimentow/hord. A na bohaterow * nie ma wpływu przecież

Awatar użytkownika
Vlad
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Vlad »

Są gdzieś w necie pełne zasady do KoWa? Głównie chodzi mi o scenariusze i magiczne przedmioty. Niedawno były na dostępne na forum Mantica, teraz ich nie widzę.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

army buolder 2.2c a raczej plik do niego dla KOW2

http://ab22fantasy.freeforums.org/downl ... php?id=129
to powinno pomóc w kwestii przedmiotów, odnośnie scenariuszy nie wiem.

uwaga na błędy
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Pełne zasady są w tym booku po 10 funtów. Na stronie producenta jest cała mechanika i większość poszczególnych armii ale jak sami piszą jest tam około 70% jednostek i to się mniej więcej zgadza.

http://kow2.easyarmy.com/ ja polecam ten link do budowania rozpisek. Jest zupełnie spoko i na zachodzie chyba jest często używany, bo ma bardzo mało/wcale nie ma błędów.

Abiger
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Abiger »

Czu gdzieś w Polsce da się nabyć podręczniki do drugiej edycji KOW? Nie widzę takiej opcji, ale może źle szukam :/

ODPOWIEDZ