Kings of War

ODPOWIEDZ
Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Re: Kings of War

Post autor: Szypul »

Zależy od terminu mastera, ale ja chętnie przyjadę. Kiedy będzie coś wiadomo?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Murmandamus pisze:No to sycie. Jest szansa Dymitr że będziesz pionierem w kwestii turnieju KOWa. Popieram cię całym sercem.
Ja generalnie mam wizję na to, by turnieje wzorując się na anszą wfb-kową scenę kręcić na szerszą skalę - ale o tym we Wro pogadamy :)

@Szypul - w środę mamy w klubie spotkanie na temat eventu, będę informował na bieżąco
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Czy da się już gdzieś w PL kupić nowy podręcznik KOW 2nd ?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

chyba Graal miał jakoś sprowadzać a przynajmniej rozmawiał z mantickiem o tym. Ja czekam na swój z preordera.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Simba82
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Simba82 »

Czy ja dobrze rozumiem, że zasada "Thunderous Charge" działa
jedynie do momentu gdy oddział nie dostanie chociaż jednej rany?
Podobnie jak to jest w przypadku strzelania?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jest podobnie jak w przypadku strzelania.
Rany muszą być zadane w CC, a do tego zasada "Disordered" działa jedną turę, więc jest szansa, że w kolejnych turach TC będzie działać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Asasello słusznie prawi. Disordered też wyłącza strzelanie na jedną turę dodatkowo oddział który stał się Wavering staje się też disordered.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

i disordered wyłącza czarowanie bo to jest w uproszczeniu strzelanie.
a jak się ma disordered do iron resolve? jeżeli np knights palladyns dostali jedną ranę w walce wręcz a następnie ja sobie uleczyli zdanym morale?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Moim zdaniem dalej są disordered tyle że odzyskali rane. Z drugiej strony jest jakaś podstawa do dyskusji nad tym bo małą niejasność.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Simba82
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Simba82 »

Wielkie dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

No i przyszedł mi podręcznik. Tak jak się spodziewałem warto zainwestować. Bardzo ładnie się prezentuje.
Kolorowe strony i sporo zdjęć. Zarys fabularny każdej frakcji i świata i także pełne armie rozpisane do składania z notatką fabularną o każdej jednostce. Do tego przedmioty magiczne i 6 scenariuszy do rozgrywania. Oby tak dalej Mantic działał a wierzę że osiągną sukces.
(dot podręcznika z twardą oprawą - ten z miękką jest tańszy ale nie ma ciekawostek fabularnych i czegoś tam jeszcze - ot tak do brania na ewentualne turnieje - Niemniej jednak ten z twardą oprawą też jest poręczny bardzo i spokojnie można go nosić ze sobą bo to nie cegła jak młotkowy podręcznik w twardej oprawie.)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Murmandamus pisze:Moim zdaniem dalej są disordered tyle że odzyskali rane. Z drugiej strony jest jakaś podstawa do dyskusji nad tym bo małą niejasność.
Jak dla mnie żadnej niejasności nie ma, jest wyraźnie napisane: "Units that that have suffered at least one damage point in the melee phase are Disordered [...] They will remain Disordered until the end of their following turn".

Żadna forma usuwania obrażeń po ich przydzieleniu nie ma wpływu na status Disordered: ani Heal, ani Regeneration, ani Iron Resolve ani Well of Souls etc.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

na stronie mantic jest link do pierwszego oficjalnego turnieju
http://www.manticgames.com/mantic-shop/ ... final.html
grają na 2500 punktów.
podobno też wyczerpały im się książki i jakieś zestawy wiec pewnie będę musiał czekać.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

sorry za post pod postem ale mam pytanie odnośnie zasad los:
działo wys 1 stoi na górce o wysokości 1 przed nim jest oddział sojuszniczy o wysokości 1
strzela do innego dziala o wysokości 1 przez odział sojuszniczy.
o ile dobrze rozumiem zasady cover i zasady specjalne wzgórza to strzela bez minusów natomiast przeciwne działo ma -1 bo strzela do wys 2 przez wysokość 1?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

znaczy oddział sojuszniczy jest przed działem na górce? Jeśli tak to nie strzela bo nie widzi jako że oddział sojusznika mu zasłania. Jeśli oddział jest pod górką to oczywiście może bez minusów bo nie zasłania i widzi. Jeśli są razem na górce rozumiem że widzi tylko zasłaniający unit działo...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

doprecyzuję: działo jest na górce więc ma wysokość 2 ( w sumie)
oddział sojuszniczy stoi przed nim i nie na górce wiec ma wysokość 1. to zgodnie z zasadami w tym wypadku z górki strzela się bez cowera a do górki z cowerem?

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Oba działa będą miały -1 za cover - każde strzelając do drugiego ma linię strzału przechodzącą przez jednostkę o wysokości mniejszej od strzelającego lub celu.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Assur pisze:Oba działa będą miały -1 za cover - każde strzelając do drugiego ma linię strzału przechodzącą przez jednostkę o wysokości mniejszej od strzelającego lub celu.
Właśnie nie do końca - kojarzę taki wątek z działu zasad Mantica. Jest różnica czy strzela się z górki czy na górkę mimo, że jednostka pomiędzy strzelającym a celem ma taką samą wysokość.
W podręczniku, ramce z opisem cover'a jest napisane, że jednostka strzelająca z górki ignoruje każdą przeszkodę (jednostkę / teren) która jest mniejsza równa wysokości górki (za wyjątkiem terenu trudnego jeżeli w takim stoi cel).

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

tak jak rozumiem zasady działo z górki strzela bez -1 a działo strzelając do górki ma -1

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

oto mój model warbeasta do kingdoms of men

Poniewaz nie ma takiego modelu postanowiłem sobie sam zrobić z użyciem
ciekawego modelu zabawki zbędnych łuczników bolca oraz podstawek z tajów modularnych

Obrazek
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ