Warthrone - AoW made manifest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Warthrone - AoW made manifest

Post autor: GrimgorIronhide »

No ba 8) Ktoś musi trzymać pieczę nad klimatem :p
Ja na dniach napiszę do Felixa o armylist Kisleva/czegoś podobnego. Zawsze mi się taki marzył a mam sporo pomysłów

AdamKoz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: AdamKoz »

Drake pisze:
AdamKoz pisze:Testujemy sobie z kumplem Warthrone (TK vs Beastmen), na razie bez magii i fazy rozpoznania, co prawda przerwaliśmy w trakcie drugiej tury i będziemy kontynuować jutro, ale pierwsze wrażenia świetne. System rozkazów - rewelacja! I ta ciągła interakcja, na zmianę fazy a nie tury, co powoduje że nie trzeba iść studiować biblioteczki ;) Powoli też odkrywamy różne zależnosci, co gdzie względem czego ustawiać, szczególnie jeśli chodzi o dowódców.

No i super obsługa klienta w AoW, zarówno jeśli chodzi o zamówione figurki (doszły dość szybko, jakość bardzo dobra) jak i ciągłe wsparcie na forum.
Jak się podoba granie zrobionymi przeze mnie TK? :mrgreen:
To by się mój kolega musiał wypowiedzieć :P Wielkie dzięki ze podjąłeś trud, aczkolwiek jest trochę niedopracowanych elementów. Będę pisał jeszcze na forum WT wszystkie kwestie związane z tą bitwą, np. kwestia heralda się tam znajdzie (ma dwie zasady dot. morale check, a undeadzi nie robią morale check). Aczkolwiek najbardziej nas rozśmieszyło, jak kumpla necrotect chlastał swoim biczem moje minotaury, będące w walce z jego ushabti - wyszło nam z zasad, że gość może je pochlastać nawet jak są w walce :P

Ja też napisałem na forum WT kilka spostrzeżeń co do zbytniej "pancerności" niektórych jednostek, aczkolwiek bitwa pokazała, że chyba punktowo są ok, i mozliwe, że po prostu jednostki innych armii są zbyt mało "pancerne".

Alek666
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Alek666 »

Wiem, że podczas naszego batrepa znalazło się kilka błędów w grze. Dzięki za ich wytkniecie, następnym razem będzie lepiej, bardziej dynamicznie i z lepszym światłem :)

AdamKoz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: AdamKoz »

no i fajnie, jest już army list do Beastmenów:
http://www.avatars-of-war.com/eng/web/i ... &Itemid=51

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Ktoś ogarnia przy okazji Arena Deathmatch ?
Jak dla mnie to jest świetny ruch AoW, coś co powinno zrobić GW z AoS - mała, przyjemna gierka obok głównego produktu z jakimś dobrym klimatem, pozwalająca na wciągnięcie ludzi w uniwersum.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

No panowie, czas się ożywić - na dniach będę tworzył fabularyzowany raport bitewny z wczorajszej potyczki moich goblinów i Cirleańskich Tercji spod znaku miasta Lusii, który wrzucę tu i w dział o raportach.

Zdjęć będzie od wcale do mało bo ludzka armia z hiszpańskim rysem Ingliefa jest dopiero w powijakach tworzenia od początku, ale może się jakoś obroni.

Stay tuned

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Bretonia dodana do dopuszczonych armybooków.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Jakiś czas temu AoW prócz Warthrone wydawało też linię produktów do Arena Deathmatch.

Nie mogę teraz znaleźć takiej zakładki na oficjalnej stronie AoW. Ktoś wie co się stało? Czy zasady/figurki są jeszcze dostępne?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Felix wycofał chwilowo celem redakcji zasad - tak przynajmniej na facebooku pisał

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Panowie, pierwszy bezspinowy miniturniej w WT zaliczony, udało mi się w weekend ogarnąć 6ciu zapaleńców wliczając siebie i rozegrać po 3 bitwy po 2000pts na armię.

Armie:
O&G (moje) [jest już jako nowy book na stronie]
Cirlean Empire
Krasnoludy
Light (aka High) Elfy
The Ward (aka Bretonnia)
i Gobliny

w finale niestety moje zielone hordy zostały po wyrównanie krwawej wyżynce rozdeptane kopytami Rycerzy z Ziem Strażniczych
Dalsze miejsca:
3.Cirlea
4.Krasnoludy
5.Elfy
6.Gobliny

Gra wcale się (wbrew usilnym insynuacjom części KOWowców) nie dłuży i łatwo spamiętać zasady oraz mechanikę, która jest idealnym złotym środkiem między różnorodnością, realizmem, intuicjonalnością i prostotą.
Bardzo przyjemnie się grało i dziękuję wszystkim przeciwikom oraz uczestnikom. :D

Awatar użytkownika
Inglief
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Koszalin "Zad Trolla"

Post autor: Inglief »

Gdybym rozkazów nie zmarnował na podciąganie Tercji na front w drugiej bitwie to mogłem ci z 5 punktów ukraść kawalerią i nie grałbyś w finale :P
"This quiet offends Slaanesh! Things shall get loud now."

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jest nowy oddział marudów od Felixa - miodni, nowi a jednocześnie chwytający za serce nawiązaniem do starych wzorów
http://www.avatars-of-war.com/eng/web/i ... Itemid=143

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

AoW rozlosowują darmowe boxy maruderów, ponadto do każdego zamówienia dołączają za free model czempiona tego oddziału. Tak się robi promo GW!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Termin dostawy pewnie bliżej nie znany? Były już jakieś jaja że ludzie czekali na figurki po kilkanaście miesięcy.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Ja tam po tygodniu dostałem. AoW mają tylko jednego rzeźbiarza i jak na razie małe środki także rzadko robią uzupełnianie stocku nowym nakładem - i to jest powód. Pewnie nie stać ich na swobodne odlewanie nadwyżki, która może się nie sprzeda.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Gdyby to co mówisz tak wyglądało to byliby w stanie zatowarowywać sklepy, a nie są. Figsy są spoko, ale to co kiedyś Felix rzeźbił jak miał więcej czasu, a to co robi teraz to też spora różnica. Firma się realnie zawinęła kickstarterem gdzie zrobili go bez biznesplanu i nadal nie są wstanie go dokończyć. Generalnie ktoś im nie powiedział, że jak się chce być dużą firmą to nie można mieścić wszystkich pracowników we fiacie punto, bo to się może nie udawać. Co do terminu wysyłki, to doomcrushersi szli do ludzi od premiery niemal rok. Ja kumam, że można mieć różnego rodzaju problemy, ale jak chce się być taką firmą to trzeba mieć tyle płynności by odlewać chociaż sprzedany towar.

Sam mam od nich ponad setkę piechoty bo to ładne wzory, aczkolwiek biorąc pod uwagę to co oferowali na kickstarterze a to co wydają i ile im to czasu zajmuje to jest tam gruby problem.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Kurde naprawdę żałuję, że ten system nie ma solidnego finansowego zaplecza. Najlepsze figurki i najlepszy system a tu taka kaszana organizacyjna :(

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

True. Nie ma chyba nikogo w Szczecinie, kto by w to grał :(
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Owszem, poczekać wypada jak się rozwinie firma Felixowi. Z tego co pisze mają się całkiem nieźle.

U nas w Koszalinie 4 osoby grają w WT aczkolwiek ostatnio z racji dość ładnego renesansu Warhammera 9 edycji pykamy raczej w to aczkolwiek chętnie zagrałbym w WT bo ten system to sama przyjemność

ODPOWIEDZ