Warthrone - AoW made manifest

ODPOWIEDZ
Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Re: Warthrone - AoW made manifest

Post autor: Specjalxx »

Moge Cie pocieszyć. Sam zamówiłem w sklepie Vanaheim krasnoludzkich młotkowców z AoW ileś miesięcy temu , nie wiem czy nie pół roku. Dziś do mnie zadzwonili ze sklepu że dostali towar i wysyłają, więc bedzie w 2 dni :) tak więc możliwe że całość już podochodziła. Z powodu wyjścia aos możliwe że AoW zacznie bardziej dbać o terminowe wysyłanie, muszą budować marke. Na slayerów też czekałem kilka miesięcy. Chaośników z AoW sam używam jako nurglowców, naprawde świetne felki
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Zaskoczył mnie fakt, że wszystkie modele mają tylko jeden wound. Czy nie sprawia to, że drogie rzeczy są nieco... nieopłacalne?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Potworki i maszyny mają więcej. Poza tym wydaje mi się póki co, że wysokie sejvy ciężko ciężko ściągać, więc elita broni się pancerzem i inicjatywą.
Chyba ma to na celu promowanie sporych armii zamiast grupek kozaków.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Zrobiłem dzisiaj testową rozpiskę dla Dwarfów, wyszło mi 106 modeli na 2000 punktów, w tym dwóch bohaterów i dwa mortary.
Bohaterowie wydają się niezbędni, zarówno dzięki dodatkowym kościom rozkazów, jak i dodatkowym rozkazom.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

A ja zrobiłem testowo gobliny, ponad 220 modeli z czterema bohaterami i jedną maszyną. Taki sam format.
Przynajmniej herosi wreszcie działają jak powinni, czyli jak dowódcy.

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Ja wciąż jestem na nich pogniewany za to, że nie wysłali mi opłaconych Vestalek :/

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Czy mi się wydaje, czy problemy są z zamówieniami których dalej nie mają w publicznej sprzedaży?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Problemy sa z ludkami z preprdera zanim trafią one do sklepów. Jak juz w sklepach jest towar to nie ma problemu, ale jak się zamawia nowość ktora jest na stronce ale jeszcze tego nie rozeslali to czekasz pól roku. I tak warto bo jest 2x taniej niz Gw a ludki są naprawde zajebiste
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Ile właściwie wydali modeli odzialow do gry?

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Musisz zobaczyć na ich stronce. Wariorzy, marudy, slayerzy, rangerzy, hamererzy, szczelce, wiedźmo elfki, harpie. Niewiele narazie tego jest. Szefów za to od groma. Jako armie można ich swobodnie mieszać z GW bo pasują bardzo ładnie
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Szkoda, że nie mają zasad do OK nawet w wersji hiszpańskiej.

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

widząc że GW sie posypało pewnie dostaną kopa więc może zrobią. Chyba że jak większość ich narodu są leniwi i nic im sie nie chce, wtedy będzie tak jak z dostawami ludków, wszyscy już zapomną o tej grze i wtedy nagle sie pojawi
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

w robocie zacząłęm czytać ich zasady i na wielki plus rozkazy i formacje. zasady subtelnie aczkolwiek jednoznacznie promują duże ilości modeli i .... jara mnie to ^^

jak na razie mózg mi się lasuje gdy pomyślę o formacji hordowej... nie wiem jak, przy założeniu generalnie dużej liczby pacynek w armiach, efektywnie zmieniać formację z/na hordową. Przecież rozstawienie w hordzie 50 ludków zajmie sporo czasu, że o przemieszczaniu ich nawet nie mogę myśleć...
Oddziały z opcją rozstawienia w hordzie z defaulta powinny mieć odpowiednio większy tray? ale to będzie zwyczajnie okropnie wyglądało na stole :/
ma ktoś jakiś pomysł?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Lechu,
Horda i stado (Horde/Warpack) mają stały kształt, i z tego co widzę, z założenia są na tyle słabo wyszkolone, że nie znają innych formacji. Ustawiasz je na trayu przed bitwą i po problemie. Potencjalnie najgorsza sytuacja to rozbicie formacji przeciwnika w czasie szarży (automatyczne przejście w formacje Mob), reszta powinna być na luzie.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

No z hordą niestety nie do końca przemyśleli temat. Widze tu 2 opcje. Albo wystawić normalnie na movement trayu w dowolny sposób czy to zbity w kupe czy z odstępami i pamiętać ile ludków ma sie klepać. Byle przeciwnik i własciciel wiedzieli o co chodzi. Druga opcja to zrobić movement traya pod takie coś i tam ich wystawić w miare tak jak trzeba, nikt nie będzie sprawdzał czy napewno ich postykałeś narożnikami. Co do innych formacji to tak jak w battlu najlepszym trayem pod horde to było 2x po 20 chłopa (5x4) dzieki temu mogłeś jednym ruchem przejść z hordy w kolumne. Tutaj też pewnie coś takiego wypali tylko trzeba potestowac jakie ilości sie najlepiej sprawdzają
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ech, powtarzam po raz kolejny - oddział który zna hordę nie zna żadnych innych formacji. W podręczniku macie to wynotowane:
Jeśli oddział zna formację Ram, zna też Square, Rectangle, Line i Column, może też zostać rozbity do formacji Mob
Jeśli oddział zna formację Square, zna też Rectangle, Line i Column, może też zostać rozbity do formacji Mob
Jeśli oddział zna formację Rectangle, zna też Line i Column, może też zostać rozbity do formacji Mob
Jeśli oddział zna formację Line, zna też Column, może też zostać rozbity do formacji Mob
Jeśli oddział zna formacje Horde/Warpack, nie zna żadnych innych formacji
Jeśli oddział zna formacje Skirmish, nie zna żadnych innych formacji
Jeśli oddział zna formację Mob, nie zna żadnych innych formacji

Formacje Horde/Warpack, Skirmish i Mob nie mogą zostać rozbite.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Rozumiem jak najbardziej , mówie tylko że można olać tak dokładne ustawianie biorąc pod uwage, że zwykle idziemy podobną ilością chłopów w szeregu i można spokojnie policzyć ilu ich tam ma sie tłuc, nie musi to być taka dokładna szachownica. Albo tak jak mówisz, poukładać sobie ich ładnie przed bitwą i tyle. W razie jak uciekając zamieniają sie w mob może też dałoby sie zostawić ich tak jak są. Kiedyś w battlu jak oddziały uciekały też tam niby miały nie trzymać formacji, ale komu chciało sie 50 ludków to składać w szereg to rozkładać
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Specjalxx pisze:Rozumiem jak najbardziej , mówie tylko że można olać tak dokładne ustawianie biorąc pod uwage, że zwykle idziemy podobną ilością chłopów w szeregu i można spokojnie policzyć ilu ich tam ma sie tłuc, nie musi to być taka dokładna szachownica. Albo tak jak mówisz, poukładać sobie ich ładnie przed bitwą i tyle. W razie jak uciekając zamieniają sie w mob może też dałoby sie zostawić ich tak jak są. Kiedyś w battlu jak oddziały uciekały też tam niby miały nie trzymać formacji, ale komu chciało sie 50 ludków to składać w szereg to rozkładać
no właśnie, nikt ci nie każe tej szachownicy robić do moba, można znacznik położyć i hajda.

Co do armybooków to wszystkie w tym do Ogrów będą do końca Lipca. Info od Twórcy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

nie zapoznałem się jeszcze z dalszą częścią zasad i armijnymi regułami. ale jeżeli faktycznie jednostka znająca hordę zna tylko moba to ujdzie :)

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Jak chlopaki sie pospiesza do konca Lipca to bd swietnie. Bo zbyt dlugi czas oczekiwania moglby zabic system zanim zdazy sie przyjac.
Osobiscie KoW mi slabo podchodzi dlatego bardzo licze AoW.

ODPOWIEDZ