Malifaux

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Re: Malifaux

Post autor: Domino »

Jako świeży gracz Malifaux chciałbym zachwalić system :). Do figurek przekonywać nikogo nie trzeba, ale mechanika jest naprawdę rewelacyjna i warto o tym wspomnieć - karty ograniczają losowość i ułatwiają przewidywanie, gra jest świetnie zbalansowana (na ile jestem w stanie stwierdzić po paru grach z różnymi graczami). Całość sprawia multum radochy a i kminienia jest co nie miara. Jak ktoś nie jest zdecydowany, zdecydowanie warto :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

siem pochwalę swoją banda po mazianiu:
https://www.dropbox.com/sh/vilx86nob907 ... jTYNa?dl=0

pomysł na kolorystykę mój, wykonanie zdecydowanie nie moje :)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Witam,

Mam pytanie do graczy Malifaux. Z kumplami szukamy systemu bitewnego do wejścia. Aby nie było próbujemy każdego i staramy się zorientować w środowisku i scenie turniejowej. Zaznajomiliśmy się już z Infinity, X-Wingiem, Warzonem, Warmachiną... po upadku WFB trochę tych systemów zakwitło ; P. Jest jeszcze 9th Age, ale tutaj wszystko zależy, czy małe formaty w ogóle będą istnieć, bo wielkie formaty rzędu 2500 punktów wyłącznie odstraszają. Tak czy inaczej warto było każdemu systemowi poświęcić chwilę czasu. Obecnie pozostał nam właśnie Maliflaux do obadania ;P. Jeden z najbardziej tajemniczych systemów, który się "wybił" ;P. Gdzie w Warszawie (lub okolicach) można zobaczyć grę w Malifaux albo nawet coś próbnego zagrać? Jak wygląda mechanika w stosunku do wyżej wymienionych systemów - np. w warzonie mamy karty i ruch naprzemienny, z drugiej strony słyszałem, że w Malifaux obie te rzeczy są lepiej zaprojektowane (na tą chwilę słyszałem same pochwały co do mechaniki tegoż systemu). Pod względem szybkości rozgrywki najlepszy wydaje się x-wing (no i ten miodny tryb ukrytych manewrów). Jak wygląda obecnie popularność Malifaux - na poziomie np. Infinity/WMH czy niższa (jak niższa to czy niższa od Warzonego?). Na ten przykład na Warzona można liczyć raz w miesiącu na zorganizowany turniejek w Paradoksie (liczba osób to od 4 do maks kilkunastu - z reguły 6-9 dusz). Wiadomo, takie Infinity czy x-wing cieszy się większą popularnością (lokalne turnieje w x-winga to z reguły 30-40 osób), ale kompletnie nie mam rozeznania w sprawie Malifaux. Ten system to chwilowo dla mnie jedna wielka niewiadoma. Za wszelkie informacje i linki z dostępem do informacji będę bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Kal_Torak pisze:Gdzie w Warszawie (lub okolicach) można zobaczyć grę w Malifaux albo nawet coś próbnego zagrać?
Paradox/Gentleman's Club - ew coś się dzieje w 'Dragonie' na woli ale to dla mnie za daleko z centrum

Jak wygląda mechanika w stosunku do wyżej wymienionych systemów - np. w warzonie mamy karty i ruch naprzemienny, z drugiej strony słyszałem, że w Malifaux obie te rzeczy są lepiej zaprojektowane (na tą chwilę słyszałem same pochwały co do mechaniki tegoż systemu).
System naprzemiennych aktywacji i punktów akcji. Wyciągnięcie karty z potasowanej talii jest substytutem rzutu kostką, jednakże mamy zawsze na początku tury pewną ilość kart na ręce, które możemy wykorzystać by podbić wyniki ważnych dla nas duel'ów.
Owszem, system jest prosty w nauce i sympatyczny w grze
Jak wygląda obecnie popularność Malifaux - na poziomie np. Infinity/WMH czy niższa (jak niższa to czy niższa od Warzonego?).
Myślę, że podobna do Warzona. Dynamicznie się jednak rozwija w ośrodkach gdzie jest z kim grać a figsy to kupuje nawet więcej ludzi bo są ładne.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Kal_Torak, dołącz na fejsie do grupy "Pogaduchy o Malifaux", tam wytłumaczą co i jak, poradzą, zaproszą na pokazy i inne takie.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Dobra, infinity już trochę mam wiec teraz czas na to malifaux. Jastm już po grze intro i bardzo mocno rozważam kaeris bądź lilith(ze wskazaniem na tą pierwszą). Co musiałbym dokupic poza starterem?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Siema,

trochę mnie nie było, ale wciąż się rozwijamy. Pierwszy 2-dniowy turniej w Wawie za nami. 16 graczy, w tym 5 spoza Wawy.

Tu trochę fotek:

http://imgur.com/a/PrDyT/all

Powoli się rozwijamy i zbieramy coraz więcej graczy :)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jakby kogoś interesowało: kalendarz z eventami Mx w Polsce :)

https://calendar.google.com/calendar/em ... e%2FWarsaw
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Zagrałem Intro i chciałem polecić, gra się bardzo fajnie do tego mega rozkminkowa. :)

Polecam Kurt Szieler

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

W sobotę gramy w Gentlemen`s Club (Smulikowskiego 1/3 w Warszawie)

Zapraszam chętnych na granie albo na pokaz :)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Na ostatnim turnieju było 16 osób. 2 miesiące temu mieliśmy tyle osób na dwudniówce z ludźmi z Krakowa. Całkiem nieźle się rozkręca. 3-4 Września dwudniówka. Figurki coraz dostępniejsze również.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Chciałbym zaprosić Was na turniej organizowany we Wrocławiu. Więcej informacji tu: https://web.facebook.com/events/1833713 ... highlights

Pozdrawiam :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Hej jestem graczem zastanawiającym się nad wejściem w tę grę!
Jak w tym momencie wygląda stan środowiska?
Ile osób gra ( jestem z Wawy) i miejscami do grania
jest już jakieś oddzielne forum czy tylko owa grupa na FB?
Na 99% jeżeli zacznę grać to wybieram frakcję Gremlinów - czy to dobra frakcja na początek
zapewne na początek kupię https://giveusyourmoneypleasethankyou-w ... osing-time. Co warto do tego dokupić tak do kwoty 400-500?
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Hej,

Na turniejach mamy 15-20 osób. Największy to 40 do tej pory (jutro w Krk jest dwudniowy z 31 osobami chyba)
Gramy w Gentlemen`s Club. Można też grać w Faberach (choć nie ma tam figurek) i w FGB. Forum nie ma. Jest grupa ogólnopolska, grupa warszawska, krakowska itp.

Frakcja nie za bardzo ma znaczenie w przypadku Malifaux. Są bardzo wyrównane. Brewmaster to trudny master na początek. Polecam do tego box Mah Tucket dla Trixiebelle. Więcej Ci nie powiem, bo sam niewiele ogarniam z Brewmastera ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

wybrałem brewmastera bo nawet jak nie bęę grał te konkrete modele mi się przydadzą
Obrazek

ODPOWIEDZ