Malifaux

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Malifaux

Post autor: trikk »

Obrazek

Jakby co powoli rozkręcamy mini community Malifaux w Polsce. Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś o systemie albo zagrać testową bitwę, to piszcie (ewentualnie http://www.wyrd-games.net.

Malifaux czyli zakręcony Skirmish z talią kart zamiast kostek, gdzie możesz próbować oszukać przeznaczenie!

Śląsk powoli się rozkręca
Warszawa zaczyna raczkować.


Tutaj figurki przykłądowe (nie moje :D):
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam
trikk
Release the Przemcio!

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Gdzie w Polsce można kupić figsy do tego systemu?
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Release the Przemcio!

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Dzięki. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ze swojej strony dorzucę, że są to jedne z najlepszych figurek pod względem swojej stylistyki i wykonania (przynajmniej większość z nich). Maluje się je świetnie.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

dzikki pisze:Ze swojej strony dorzucę, że są to jedne z najlepszych figurek pod względem swojej stylistyki i wykonania (przynajmniej większość z nich). Maluje się je świetnie.
potwierdzam.

Malifaux ma dwie wielkie zalety: wspomniana jakość modeli oraz również wspomniana, tylko wcześniej, mechanika oparta na kartach. Dzięki kartom jest zdecydowanie mniejsza losowość. :)

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

A jakie są koszty wejscia w ten system?
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Książka z zasadami 40 zł
starter ~100-150 zł
3 dodatkowe jednostki 50-70 zł
fate deck 30-40 zł

Do tego miarka calówka ( :wink: ) i tokeny (do wydrukowania za grosze, przede wszystkim potrzeba corpse, scrap i scheme). Oszczędzić można używając zwykłej talii 54 kart zamiast fate decku, to pudełko z 3 jednostkami też jest raczej dla elastyczności buildu niż wymagane.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

A jak z grywalnością poszczególnych modeli? Jak z synergiami? Jak sensowne są zawartości boxów? Generalnie tak patrzam ostatnio: Infinity, Malifaux, rozbudowa WM&H.
Za Malifaux bez wątpienia stoi przeokrutna zajebistość modeli i oryginalna mechanika (karty).
Czy kupienie dwóch starterów byłoby sensowną opcją? Tak aby mieć 2 typeniuszy na zmianę od dowodzenia i już w miarę sensowną pulę modeli do składania rozpisek. (Seamus i Nicodem mi chodzą po głowie jakby potrzebny był konkret)

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

W starterze masz konkretnego mastera i rzeczy które pod niego grają. Nie wszystko się dogrywa punktami, ale można to wyrównać upgrade'ami, soulstonami do wykorzystania w trakcie gry, lub ostatecznie kupując wspomniane małe pudełko :)

Zazwyczaj w starterze masz mastera, totem (mały model pomocniczy), jakiegoś wielkiego bydlaka i 3 zwykłych trepów. Kupienie 2ch boxów może być niezłym pomysłem, nie znam się na Resserach więc nie wiem jak ze współgraniem konkretnych jednostek z tych masterów. Pewnie lepiej niż u moich Arkanistów, u ciebie wszystko to zombi apokalipsa w sześciu smakach :P Możesz sprawdzić na wiki Pull My Finger, powie Ci przynajmniej tyle czy działa/nie działa (pamiętaj żeby czytać artykuły o M2E, a nie poprzedniej edycji :)

Skoro jesteś z Wawy to wbijaj w sobotę na pokazy (link):
trikk na GV pisze:Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, w sobotę w samo południe robimy w Gentlemans Club granie w Malifaux. Wejście kosztuje 10 zł, w cenie lemoniada. Kasa idzie na tereny do Malifaux. Jak ktoś chce się nauczyć grać to pokażemy. Jak nie ma figurek też pokażemy. Jak ma i umie to będzie mógł z kimś zagrać bez ciśnienia
trikk na GV pisze:Smulikowskiego 4a. kod 45

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

Pomorze też istnieje na mapie Malifaux!

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@Pierzasty
Akurat w tę sobotę, w tym lokalu gram w WFB - pewnie więc będzie okazja rzucić okiem na grę, czy zamienić parę słów ;)

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Bardzo możliwe. Jakbym był to poznasz mnie po mieszanej nowo-starej ekipie Ramosa :)
Mirage pisze:Pomorze też istnieje na mapie Malifaux!
A ty lepiej wyjaśnij jak w M2e działa Colette, bo to mój następny gang ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Wojpajek pisze:A jakie są koszty wejscia w ten system?
Talia kart może być zwykła za 5 zł (możesz kupić fajną pod Malifaux za 20-30 zł)
Rulebook z zasadami kosztuje 30-40 zł
Jeden box około 120-140 zł i grasz.

Przy 2 graczach wychodzi 160-200 zł na głowę i gracie jak Pany :). Bonus jest taki, że samej mechaniki można nauczyć się w 1-2 gry. W sierpniu wychodzi starter - 2 mini bandy, quick start rulesy itp.

90% boxów ma wartość około 30-35 SS. Przeciętny standard (odpowiednik 2250 albo 2400 w WFB) to 50SS i do tej wartości balansowany jest system, ale na mniej też można grać na luzie (na stole przy 50 ss jest około 8-9 modeli na stronę, w boksie mam 6-7)
Hoax pisze:A jak z grywalnością poszczególnych modeli? Jak z synergiami? Jak sensowne są zawartości boxów? Generalnie tak patrzam ostatnio: Infinity, Malifaux, rozbudowa WM&H.
Za Malifaux bez wątpienia stoi przeokrutna zajebistość modeli i oryginalna mechanika (karty).
Czy kupienie dwóch starterów byłoby sensowną opcją? Tak aby mieć 2 typeniuszy na zmianę od dowodzenia i już w miarę sensowną pulę modeli do składania rozpisek. (Seamus i Nicodem mi chodzą po głowie jakby potrzebny był konkret)
95% modeli jest grywalna. 5% jest przeszacowana (na ogół o 1SS, raczej suboptymalne, a nie gówniane)
Synergie są, ale nie są konieczne bardzo często. W sensie można wyciągać combosy ale nie są na zasadzie: "kombo wyszło, dzięki za grę".
Zawartość boxów z Masterami jest bardzo sensowna. Większość modeli z boxa dobrze się kombuje z masterem.

2 Startery to bardzo dobry wybór - Szczególnie Seamus i Nicodem, bo 3x Rotten Belles nie zawsze opłaca się brać do rozpiski, ale wskrzeszać już bardziej.

Z WM&H nie miałem do czynienia. W Infę pograłem i to bardzo mili kolesie, ale bardzo wymuszają spamowskie listy scenariuszami - niby masz fajną ciężką piechotę, ale lepiej mieć więcej tanich typów niż elitę i to mnie trochę odrzuca.
Mirage pisze:Pomorze też istnieje na mapie Malifaux!
Jesteście na FB? Dołączcie do "Pogaduchy o Malifaux (PL)" jak jesteście :)
Release the Przemcio!

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Czołem,

Śląsk Opolski również potyka się w świecie Gotyckiego Steam punkowego Horroru Westernowego! Na razie tylko 3 graczy ale liczymy na więcej.
Mogę potwierdzić że 35 SS jako naukę gry to odpowiednie punkty, ani za dużo ani za mało. Modele świetnej jakości, jednak według ich skali "32 mm heroic" są ciut małe, lodowe Gaminy mają z 1 cm wysokości, fakt że opływają w detale, jednak są małe :)
Bardzo fajny system zwycięstw, polegający na losowaniu scenariuszy, a nie wybiciu do nogi, sprzyja kombinowaniu.
Jeszcze słówko o:
"kombo wyszło, dzięki za grę"
Rasputina + Wendigo na scenariuszu assasinate ... :)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Paralyze + Devour? Nawet ja wejdzie wszystko to i tak max 3 pkt z 10 ;)
Release the Przemcio!

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

- kombo wyszło, zabiłem ci wszystkie modele, gg :twisted:
- ano gg, bo mimo tego mam 2x tyle VP co ty :lol2:

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

W Chodzieży (północna Wielkopolska) jest co najmniej dwóch graczy... którzy na razie mają po jednym sklejonym, niepomalowanym gangu :) Ale w wakacje chyba w końcu zagramy :)
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Chłopaki w Poznaniu robią jakiś event w sobotę.

Nie wiem, ile to km od was ale dogadajcie się jakoś! Jak nie teraz to ogólnie :)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jako że usłyszałem, że w Warszy i Poznaniu to działa (a skirmishy nigdy za wiele po Infinity, Afterglow, Wolsung i Warheim) to piękne modele zwróciły mnie i tutaj.
Nijak niestety nie łapię się co jest tu 5, jak przejrzałem frakcje to wszystko jest ze sobą pomieszane, jednostki, masterzy itd i nie bardzo łapię samego systemu.
Ktoś byłby tak uczynny i zrobił jakąś przystępną prezentację ? Najlepiej po frakcjach z jakimś rysem klimatu i jednostek no i działanie samego systemu.

ODPOWIEDZ