Dropfleet Commander

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Dropfleet Commander

Post autor: Entombet »

Wczoraj wieczorem wystartował Kickstarter systemu współtworzonego przez Andy Chambersa https://www.kickstarter.com/projects/ha ... -commander. Cel 40k funtów osiągnięto w 10 minut. Odpalił mi się sentyment BFG i wsparłem pierwszego KS'a.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

hmmm wygląda ciekawie ale czy przebije się prze Firestorm Armada firmy spartan games i xwing:armada fantasy flight?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Zobaczymy, nie wiem jak sie u nas firestorm przyjal. OD FFG bardziej rywalem jest SW Armada ale osobiscie dla mnie tam sa za duze figurki, na 1000+ punktow na stole sie robi taka ciasnota ze to karykaturalnie wyglada.

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Mnie urzekła flota UCM, tylko średnio mi się podoba pledge za 110 i dwoma starterami, co prawda można statki budować elastycznie, więc się nie zmarnują (z modelarskiego punktu widzenia), ale pewnie wielu wolałoby zamiast 2xUCM i 2xScourge zakupić 1xUCM 1xScourge 1xShaltari i 1xPHR (no tak można wziąć commandera i dwie nowe floty, ale ja już się wczułem w UCM i chce Atlantisa). Problem był na starcie kampanii bo dwie ostatnie rasy były zablokowane, więc nie mogli ich zaoferować, mogliby teraz dodać nowy pledge level z 4 różnymi flotami, nawet gdyby jakiegoś funciaka trzeba było dołożyć. Można też ten drugi starter sprzedać, ale to już trochę zabawy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

czy tylko mi się wydaje cena ponad 300zł za 14 modeli (malutkich) dość wysoka?

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Battlecruiser ma 128mm, nie jest taki malutki (jak na model do gry). Po za tym przy kickstarterach jednak liczy się na jakieś bonusy, raz wychodzi to lepiej raz gorzej, tutaj jest spory bonus jeżeli osiągną 500k, bez bonusów kickstarter często się zupełnie nie opłacają, tak jest np przy cmon, ich gołe zestawy potem w sklepach są dużo tańsze, nie wspominając o kosztach wysyłki. Zobaczymy jak to pójdzie jeszcze dużo czasu.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Ten Atlantis będzie tylko dostępny na Kickstarterze ? Nie będzie go można później kupić normalnie ?
Czy on będzie mieć jakieś swoje zasady ?

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Atlantis będzie dostępny tylko w kickstarterze. Zupełnie nie wiem jak z zasadami, czy battlecruiser to coś większego niż cruiser ze startera, które to można budować w wersjach od light do heavy, czy tylko jedna z ich wariacji. Prawdopodobnie jest do większy statek, ponieważ 25.XI pojawią się jako addony battlecruisers dla innych ras, które też będą dostępne tylko przez kickstartera, ale tym razem dodatkowo płatne (chociaż w sumie to wygląda on jak zwykły cruiser).

W komentarzach ktoś pisał, że był interview i wg tegoż w skład floty będzie wchodził big ship (battlecruiser) i reszta. Co do zasad to statek budujesz dając mu jakieś wyposażenie, teoretycznie budując taki heavy cruiser Moscow który mam mieć 107mm, będzie on miał konkretne dla siebie wyposażenie np 4 main cannons, a nie np 2, więc będzie ograniczony zasadami ich wykorzystania. Atlantis będzie miał jakiś swój predefiniowany zestaw uzbrojenia. Tak to mi wychodzi z komentarzy, oczywiście mogę sie mylić :).

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Doczytałem i faktycznie przy 500£ jest calkiem fajny bonus takze dla tych co wybrali by opcję za 60£. A mianowicie 16 fregat dodatkowo.

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

No ja na razie wsparlem projekt 60 funtami, czekam na rendery innych frakcji.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

generalnie nie powinienem się już tykać żadnych nowych systemów, ale te stateczki bardzo mi się podobają...
Poczekam do końcówki i zobaczę co da się ugrać ;)

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Jedno co mają naprawdę dobre to koszty wysyłki, przybija mnie zawsze dodatkowe 30dolków, a tu 5 funtów.

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Odnośnie Atlantisa:

"... The Atlantis, and all Kickstarter exclusive Battlecruisers are special ships designed for fun games and scenarios. Their rules will be released online, and they are designed to be used as proxy models for standard ships of the same class, to be released later.
The exclusivity is designed to come from the cool model, and not rules - having and of the exclusives will only mean you have an unbalanced advantage in fun games, similar to having one of the special commanders from Dropzone Commander. As ever with our games, we want to make them about balance rather than 'buying a win'... "

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

shaigan pisze:Battlecruiser ma 128mm, nie jest taki malutki (jak na model do gry). Po za tym przy kickstarterach jednak liczy się na jakieś bonusy, raz wychodzi to lepiej raz gorzej, tutaj jest spory bonus jeżeli osiągną 500k, bez bonusów kickstarter często się zupełnie nie opłacają, tak jest np przy cmon, ich gołe zestawy potem w sklepach są dużo tańsze, nie wspominając o kosztach wysyłki. Zobaczymy jak to pójdzie jeszcze dużo czasu.
128 malutki może nie jest, ale to jest największy model i to dopiero przy wydatku około 600zł go dostajesz. 128mm... to jest porównywalna długość do lobby z O&G. I w tym KSie widać mocno, że opłacać się zaczyna jak dojdą gratisy w postaci fregat dopiero. Czyli w przypadku wydania mniejszej kasy niż 600zł, dostajesz dopiero te gratisy jak przekroczony zostanie próg 500 000 GBP.

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Ten na zdjęciu całkiem spory:
http://firebroadside.blogspot.com/2015/ ... ander.html

Największy jaki się objawil to klasa Beijing 142mm.

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

No i Post-Human Republic odblokowane. Pierwsze rendery
Obrazek

Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

No i 16 fregat dla każdego uczestnika będzie pakowanych do każdej osoby wspierającej. Wspaniała mobilizacja podczas ostatnich godzin:)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

90 min walki z siłą woli ...

Awatar użytkownika
Dominig
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Dominig »

Grałem już w DFC i na blogu podzieliłem się wrażeniami: http://kostkadomina.blogspot.com/2016/1 ... zenia.html

ODPOWIEDZ