Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Re: Hearthstone

Post autor: michal »

Czy tylko ja tak mam, czy nie ma teraz zadania powyżej 100 golda? (pomijam te zachomikowane z przed festiwalu). 3 dni z rerollami i same stówki :(


Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Czy tylko ja tak mam, czy nie ma teraz zadania powyżej 100 golda? (pomijam te zachomikowane z przed festiwalu). 3 dni z rerollami i same stówki :(
Też tak mam :P . Tyle dobrego, że miałem świetny pierwszy dzień. Zachomikowane questy plus ze znajomym jeszcze wymieniliśmy się zadaniami na wspólną potyczkę. Byłem na koniec dnia jakieś 600 złota do przodu :mrgreen: .
Gwoli ścisłości, legendarne zaklęcia były już w grę wprowadzone w czasie un'goro i nazywały się questami :roll: . Ten czar dla rogala jest serio szalony, to overkill tak gigantyczny, że nie widzę dla niego zastosowania ( choć mogę się w tej materii mylić i znajdzie się jakaś odjazdowa talia która tego używa :P ). Jak już, to zaklęcia będzie ulubionym punktem wszelakich highlightów yogg-faili, no, chyba że podobnie jak questy wyłączą legendarne czary z losowych efektów :wink: ...

Ps. Paczka z bójki, w środku czarny rycerz. Zastanawiałem się kiedyś czy go sobie nie zrobić, teraz już nie muszę :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ten spell to karta dla jakiś tempo i wjazdowych rogali. Aby jak już z kart spadnie to w late rzuca i wraca z pełną mocą na 2/3 tury albo wygra albo gg. A tak przychodził moment gdzie przeciwnik stabilizował rogal 1-2 karty na ręku i koniec gry
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tak, ale rogal to akurat klasa z bardzo dobrymi narzędziami do dociągania kart. Karty klasowe, jak Shiv, fan of knifes, mimic pod, sprint ( jest trochę drogi, ale od czego jest preparation ), minstrel pod stronników czy shinifinder pod bronie....Plus stare dobre machlojki z akcjonistą. Klasą której przydały by się sensowne narzędzia do dobierania kart, jest jak już raczej łowca.

Btw, kilka nowych kart ujawnili. Ale jedna z nich jest po prostu....
Ech...
No sami zobaczie
Obrazek
Whizbang works as follows.

When you add Whizbang to your deck, it replaces your hero, your deck, and renames it to "Whizbang is Wonderful".
Each game you play, one random currently available deck recipe is chosen as your deck. There are 18 choices, 2 for each class.
#-o
#-o
#-o
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Te decki w większości nie są jakieś mega mocne, a dla nowych graczy ta karta to bardzo fajna opcja.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Kripparian wyprodukował niedawno na temat tej karty całe video i generalnie jego konkluzją było to, że nie jest to karta dla nowych graczy ( dla totalnych "każułali" jak już ), bo talie z szablonów często bazują na silnej synergii, optymalne wykorzystanie której wymaga jednak pewnego ogrania daną talią, o co może być trochę trudno, jak co grę będziemy mieć inny deck. Plus dodatkowy problem jaki ja widzę, to to, że przeciwnik będzie dosłownie miał całą naszą decklistę jak na tacy, co trochę ułatwia zagrywanie kontr. No i trzeci problem jest taki, że jakość tych talii z receptur jest różna. Nie można powiedzieć na razie, czy będą dobre czy nie ( bo wraz z dodatkiem wejdą nowe szablony których to whizbang będzie używał), ale patrząc z perspektywy dotychczasowej historii, receptury owszem są fajne ( parę razy zainspirowały mnie do zrobienia naprawdę przyjemnych w graniu talii ), ale prawie zawsze wymagają pewnego dopracowania.

Nie wiem, może się mylę i karta zrobi się naprawdę popularna :P . Jeśli mnie moje prawie już 3-letnie Hs doświadczenie czegoś nauczyło, to tego, że wygrywać da się naprawdę z dupy wziętymi taliami jeśli tylko mamy farta a przeciwnik nie :mrgreen: .

No i jestem praktycznie pewien, że gościu dostanie swoją własną bójkę =D> .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Dr 7 <3
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Też oglądąłem ten filmik Kriperiona, ale bazując na własnych doświadczeniach, jak zaczynałem grę rok temu bez żadnych kart z dodatków, to pierwsze zarobione 1600 pyłu przeznaczyłbym na tą kartę.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Btw, pierwszy duży stream z ujawnianiem kart już za nami. Póki co, odsłonili 10 kart i parę z nich jest ciekawych :

Obrazek
Pakernośc tej karty zależy jak szeroko dostępne będą średnie-duże mechy i efekty magnetyzmu. Ograniczenie do 3 stronników trochę to limituje i zapewne bardzo dobrze.

Obrazek
Quest priest

Obrazek
Trochę nie rozumiem koncepcji stojącej za tą kartą. Nasi stronnicy są dużo tańsi, ale "end of the turn" oznacza że po zagraniu stronnik umiera jak tylko wciśniemy przycisk końca tury. Nawet jak gramy silnymi agoniami, ideą jest starać się by chociaż tą turę przeżyły i obiły parę hp z pyska przeciwnika.

Obrazek
Gang up na sterydach. Kosztuje tyle samo. Robi to samo (no, nie można go użyć na mobkach wroga. Ale kto to robi gang up-em :P ?), a do tego dorzuca jeszcze 3/2 na stole. Chcę już teraz !

Obrazek
artwork 1000/10 :mrgreen:
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Trochę nie rozumiem koncepcji stojącej za tą kartą. Nasi stronnicy są dużo tańsi, ale "end of the turn" oznacza że po zagraniu stronnik umiera jak tylko wciśniemy przycisk końca tury. Nawet jak gramy silnymi agoniami, ideą jest starać się by chociaż tą turę przeżyły i obiły parę hp z pyska przeciwnika.
wyglada jakby bylo sporo mechow z deathrattlem, ktore wystawiasz za pol darmo, zabijasz magneticiem i zgarniasz deathrattla przy okazji

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

wyglada jakby bylo sporo mechow z deathrattlem, ktore wystawiasz za pol darmo, zabijasz magneticiem i zgarniasz deathrattla przy okazji
Może i tak będzie, zobaczymy. Mnie za to bardziej martwić zaczyna ujawniona już jakiś czas temu legenda dla druida :

Obrazek

Pamiętajmy, że kopiowanie odnosi się do ostatniego zagranego stronnika, nie ważne czy w tej turze, czy kilka rund wcześniej. Można w ten sposób zagrać np. malygosa czy hadronoxa prosto w removal przeciwnika, a potem bezstresowo zagrać floopa i przeprowadzić kombo dysponując sporo większym zapasem many.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Ta karta jest z kategorii mocno wkurwiających.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Niektóre z kolejnych ujawnionych kart :

Obrazek
To jedna z ciekawszych. Wymagania są, delikatnie mówiąc, dość trudne do spełnienia ( 3 stronników na stole, każdy z równo 7 hp ), ale efekt tych starań jest cokolwiek morderczy. Jeśli trafię, na pewno wypróbuje.

Obrazek
Wygląda niewinnie, ale pamiętajmy, że rogal ma masę efektów do mnożenia stronników - shadowstepy, gang up ( i jego niedawno ujawnioną, nową wersję ), shadowcasterka, gorgonzola, kokon...
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Druid serio zaczyna się kroić (znowu :roll: ..) na coś przegiętego :

Obrazek
Ta karta łamie dotychczasowe zasady wyceny i to dość mocno. Dobieranie 4 kart powinno kosztować 7 many ( jak sprint ). Dobieranie 4 specyficznych kart ( stronnicy o określonym koszcie ) jest warte jeszcze więcej. A jeśli dorzucimy jeszcze fakt, że druid ma swoją rampę i niczym nadzwyczajnym jest posiadanie 2-3 punktów many przewagi nad drugim graczem, możemy te wszystkie karty użyć całkiem szybko. Najwięcej zyskuje druid-złodziej, bo karta dobiera całe kombo ( azalina, toggwagle, aviana, kun ) od razu.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

To tam wyżej to pikuś :D

Obrazek

Razem z tym to dojebali OTK Druida mocno :D Malygod za 2 a proszę bardzo ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

I jeszcze efekt można uzyskać parę razy jak karta dłużej pożyje ( mało prawdopodobne, ale możliwe ).

Obrazek
NAJwolniejsza karta w grze. Jeśli dobrze rozumiem opis, nie można nawet użyć play dead, bo nasza strona stółu też musi być pusta w momencie zgonu. Meme tier, ale jestem absolutnie pewien, że będą ludzie którzy spróbują np. druida z rampą i hemetem do zniszczenia własnej talii.

Obrazek
#-o Komuś się nagle przypominało ( no dobra, "wanted" był pierwszy :P ) że rogal ma przygotowanie i może drogie zaklęcia rzucać z giga zniżką, więc trzeba to wliczyć w ich koszt :P . No rychło w czas, szkoda tylko że ten sam "gejniusz" nie wpadł na to by rewaluować pozostałe zaklęcia rogala albo źródło problemu czyli właśnie preparację, efektem czego mamy dziką sytuację, że aż do wichwoodu *wszystkie* łotrowskie zaklęcia za 3+ many były wyceniane jakby prep nie istniał, a teraz wszystkie będą wyceniane tak jakby prep trafiał do każdej jednej talii. A obydwie metody są pełne bullshitu :P . Dla porównania najbardziej zbliżona karta, czyli hunterowski play dead, kosztuje 1 many robiąc pół efektu fiolki....

Nie powiem, że ( o ile trafię, bo epik ) nie chiałbym wypróbować. Deathrattle rouge na n'zothcie to jedna z moich ulubionych talii, a że dostanie teraz jeszcze parę dodatkowych zabawek :mrgreen: ...
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Dobra

Odlecieli w kosmos z power levelem dodatku. OTK decki witamy. Exodia witamy ....
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Cóż, ostatecznie to praktyka pokaże, ale z tego co ujawniono mam wrażenie, że odlecieli i to ostro :P . W wichwoodzie było parę irytujących kart ( bakuś, geymane, okazionalnie azalina ), ale brainfartem ( za do wielkim ) okazał się w sumie tylko shudderwork. A tu mam wrażenie że pakujemy się prosto w combostone-a :P .

Ale przynajmniej będzie dużo mechów. Mechy akurat lubię :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Huk-a-tombę czas zacząć. Kolejny dodatek i kolejny rekord w ilości otwieranych paczek - 112 tym razem czyli 12% więcej niż przy poprzednim "wyczłudzie" ( choć wtedy otwierałem też 15 paczek z innych dodatków, co w sumie zaowocowało mi wtedy 3 dodatkowymi legendami #-o 8) ).

Efekty ? Legendy tylko jako-tako , za to epikami sypało jak piaskiem na saharze #-o . Dość powiedzieć, że w jednej paczce trafiłem TRZY. W tym DWA ZŁOTE.

Legendy -7- Zerek jako darmówka ( akurat dokładnie jego chciałem trafić :mrgreen: ), boomship, Floop, Endless army, księżniczka Celestia :wink: , złoty Ziliax, Kangor

Epiki -30(!)- omega mind (x3), florystka, prismatic lens (x3 + złota), necromechanic (x2 + złota), crystaliser, star alinger (x2), piniata, seaforium boomer, astromantka (x2), loose specimen, holomacer(x3), unexpected resoults, EMP oparator, argumented elekk, omega agent, glowstone technician, thunderhead, supercolider, academic espionage

Łącznie z powtórek 3000 pyłu plus kolejne 2100 pyłu za niepotrzebne złote karty. Doliczając to co miałem zachomikowane, mój pył lvl is alomst 9000 :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ