Diablo III

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

No wlasnie chyba nie gral ;p

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ANtY pisze:super-uber-ultra-nudna walka - przez prawie cały filmik walczy w tym samym miejscu z powielonym 1000 razy jednym modelem potwora
Diablo to typowa gra z gatunku hack'n'slash. To nie Oblivion czy Gothic. Tu nie ma rozwinietej fabuły- latasz po lochach/kryptach/podziemiach i tłuczesz potworki w kosmicznych ilościach. Dzieki temu zdobywasz poziomy,przedmioty a gra jest niezwykle grywalna o czym świadczy taka ilość fanów na całym swiecie ;) Diablo rozwija skrzydła dopiero w trybie multi 8)
ANtY pisze:grafika na teraźniejsze czasy taka sobie, ale to chyba poprawią
A mi się podoba. Dla mnie zawsze najważniejsza jest grywalność dopiero potem aspekt graficzny. Oczywiście wszytko w granicach rozsądku, bo do Tibi to się za ch.. nie przekonam ;)

Sam Blizzard jest firmą która ma patent na dobre gry. Wystarczy wspomnieć nieśmiertelnego Starcrafta, Diablo czy Warcrafta :D
Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

ANtY pisze:A mi się D3 wogóle z tych trailerów nie podoba:
-grafika na teraźniejsze czasy taka sobie, ale to chyba poprawią,
-super-uber-ultra-nudna walka - przez prawie cały filmik walczy w tym samym miejscu z powielonym 1000 razy jednym modelem potwora
-nie ma tam jakichś specjalnych efektów
-nic ciekawego, jak totalnie bym się nudził to może bym w to grał,
-Sacred 2 zapowiada się 100 razy lepiej
Obrazek

Tam sa drzwi. Po wyjsciu zgub klucz.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Obrazek

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Obrazek

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Raptaparat pisze: Obrazek
kto to? :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

panowie... wróćmy do tematu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Nehan pisze:
Raptaparat pisze: Obrazek
kto to? :)
nie wiem ale fajna :roll:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Raptaparat pisze:Co do rozwiazan z WOWa to zauwazylem juz zaporzyczenie animacyjne przy okazji rozmowy barbarzyncy z Cainem. Mama nadzieje, ze to przejsciowe, bo wolalbym czuc, ze gram w Diablo, a nie Warcrafta ;)
Haha! Gratuluję spostrzegawczości, ale to akurat o niczym nie świadczy. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w SC2 na jednym z hologramów na filmiku z gameplayem widzimy tańczącą nocną elfkę z wow'a :)

Nie obawiałbym się o "zWoWienie" diablo. Na filmiku wygląda i czuję się diablo pełną gębą. Chodzi tu tylko o zapożyczenie pewnych rozwiązań jake przyszły z czasem i stały się standardem w tego typu grach. Poczynając od wspomnianego już loot rollingu, rajdów, systemu tworzenia klanu "in game", chat boxu w grze z możliwością podglądu wszystkich kanałów, możliwości dowolnego modyfikowania UI i tworzenia legalnie przydatnych add on'ów, a kończąc na content patchach, które w WoWie potrafiły zajmować pół giga i dodawać całe obszary, bossów, generacje sprzętu, a nie tylko kilka nowych przedmiotów... i na dodatek te wychodzą co 3-4 miesiące.

Sporo tego, ale jak widzisz, są to rozwiązania które mają ułatwić rozgrywkę, a nie upodobnić ja do wow'a.

Dodam jeszcze, że na stronie blizza pojawiły się ogłoszenia o pracę nad nowym projektem "next gen mmo" i bankowo będzie to WoW2, który jest nadal hitem, ale potrzebne mu zmiany które nie dadzą się zaimplementować łatką. W każdym razie nie sądzę, żeby blizz strzelił sobie w kolano wydając diablo podobne do mmo, a potem wow2... ergo, diablo jest diablo i takie pozostanie ;)

ps.
Anty, wyrażasz co prawda swoja opinię, ale nie skażoną znajomością rzeczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Chociaz wogole nie zgadzam sie z "anty" to prosilbym jednak o wyluzowanie z takimi obrazkami.
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Grałem w Diablo, nawet przeszedłem kilka razy. Widzę, że nie umiecie zapanować nad swoimi emocjami, podnieceni nową gierką, w którą zagracie za 5 lat. Napisałem Sacred (hack`n slash), nie gothic, czy oblivion. Chociaż przyznam, że Gothic to fajna gra. gdy walczyłem w D2, czy w pierwszym diablo, była tam jakaś różnorodność. Nawet na 1 lvlu walczyłem z 2, czy 3 typami mobów. A potem to już wogóle. A ty widzę 1 typ i 1000 jego klonów. Widzę, że jak ktoś ma inne zdanie to już wogóle ma downa itp. Ale spróbujcie się trochę opanować i pomyśleć, że nie tylko fani D3 muszą zaglądać do tego tematu.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Sacred to dopiero gniot był , grałem u babci raz przez tydzień bo nic innego nie chodziło :) ale ogólnie to nie bierz tych uwag do siebie Anty ;) wystarczy że nam Bania na zawał serca zemrze zaraz :) a myślałem że ktoś kto ma obrazek z hiszpanską inkwizycją pod każdym postem ma jakieś poczucie humoru

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

jako fan Diablo zbesztal bym go jeszcze bardziej, jako mod musze niestety prosic o to... :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

No widzisz, ty mówisz, że Sacred to gniot, chociaż moim zdaniem jest dużo lepszy od Diablo, a ja jakoś nie panikuje i nie bluzgam na ciebie. Więc wy też moglibyście sprubować.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

musimy? ja bardzo lubię bluzgać

żeby nie było spamu i mnie Karolinka nie zabiła:
do diablo mam stosunek bardzo obojętny

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Anty to jest w sumie gameplay wersji pre-alpha czy jeszcze wczesniejszej. To, ze akurat pokazali lokacje z 100000000000000 mobow takich samych, to nie znaczy, ze tak bedzie wygladac. Skupiali sie glownie na zaprezentowaniu postaci, a nie tego co je otacza :D

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Możliwe, poczekam aż będzie gameplay pre-beta :P i wtedy ocenię dokładnie, ale i tak nie ma czym za bardzo się podniecać. Fajnie tylko mobki spadają w przepaść :D

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Hahah :D Tzn. wiesz, podniecac to za duzo powiedziane, ale mysle, ze wiele osob czeka na ta odslone i jesli blizz doda do niej rozne bajery znane z mmo (o ktorych pisal fedek) to bedzie to naprawde niesamowita gra i to nie z powodu zaje... wymagan sprzetowych, a z powodu swietnej grywalnosci.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Dla sprostowania chciałem powiedzieć, że ja też nie zachwycam się głównie grafiką w grach, napisałem o grafie z tego powodu, iż widziałem dużo wypowiedzi na temat świetnej grafy, nie wiem czy tu, ale gdzieś tam widziałem. Zresztą to Diablo chyba pojedzie na popularnośći D2. A tak wogóle to czemu uważasz Jasiuuu, że Sacred to gniot? Zresztą czemu nie grałeś w D2 u babci, mówisz, że nic poza Sacredem nie chodziło, a Diablo ma 100 razy mniejsze wymagania. BTW chyba z tą grafą Blizz celuje w graczy o słabszym sprzęcie i mogę mu to uznać nawet za +. Ale ja i tak czekam na S2, a nie na D3 :P

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Grafika to nie wszystko, jest taka a nie inna, bo powstaje na engine starcrafta. Gdyby nie to, d3 nie ujrzelibyśmy wcale, albo za 10 lat, a tak zagrać będzie można za 1,5 roku. Swoją drogą ciekawe, że czekasz na sc2 i tam jakoś ta "nędzna" grafika Ci nie przeszkadza...

Chciałbym zauważyć, że crysis ma najlepszą i najnowocześniejszą grafikę na świecie, a grałem w niego tydzień, w czym 5 dni multi. Natomiast do d2 lubię wrócić po dziś pomimo, że przyjaźnie się z nim od premiery.

Wiesz, są pewne limity. W dzisiejszych czasach przestaje być ograniczeniem liczba poligonów, postefektów, szmerów i bajerów, a zaczyna być czas. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego najlepszą grafikę widzimy w shooterach? Bo shooter ma bawić 10 godzin, a nie 10 lat.

Oczywiście, lubię odpalić sobie jakiś tytuł który powali mnie na kolana swoją grafiką, ale nie jestem jej fetyszystą.

A komentarz o ilości rodzajów napotkanych mobów... proszę Cię.
Obrazek

ODPOWIEDZ