World of Warcraft

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Re: World of Warcraft

Post autor: Domino »

Na naszym polskim sunwellu było 1500 ludzi lekko, z reguły i więcej. Teraz znowu gram w star warsy, ale jak miesiąc temu opuszczałem wowa to tak to mniej więcej wyglądało. Na brak ludzi na prywatnym serwie nie narzekałem.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Bulwok pisze:heh, "legalne" to są i prywatne, po prostu sprytnie wukorzystują coś czego blizzard nie zastrzegł.
nie sa legalne.
nazwa gry, postaci jak i caly swiat sa zastrzezone. pewnie znalazlo by sie wiecej rzeczy.

a 700 zalogowanych ludzi to nadal troche malo ;)
tym bardziej, ze nie wszyscy sa na max lvlach.
jesli wiec przyjmiemy, ze 200 to postacie lvlujace (a i tak wydaje mi sie, ze bylo ich znacznie wiecej) to pozostaje 500 osob. troche malo biorac pod uwage ilosc miejsc, PvP i PvE.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

na dobry priv z Pandarii to jeszcze troche trzeba poczekać
z prywatnych fajne były - molten z us - na cataclysm - i tu duuuża społeczność, fajni, pomocni ludzie
z naszych priwów na wotlk - tod był ok
sporo batlowców i dobrych graczy dymiło na privach swego czasu - pomimo tego że większośc innych gierek legal grali
Osobiście bardziej cenię gdy ktoś nawet na prywatnym serwie chce poznawać grę, pomagać innym, wczuwa się w klimat
niż - jak to się czasem zdarza - kogoś kto opłacone ma z góry - "bo go stać" bo " to klasyka i nie powiem że nie grałem"
- a pojawił się w tej grze raz/ raz na ruski rok - i nie wie o co chodzi.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

ale nadal to serwer prywatny, wycinek tego co daje nam official :) Dziwne że w dobie tak wielu promocji ludziom nadal opłaca się kraść...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

ja się zastanawiam czy nie oblookać jakiegoś prywatnego ale stabilnego serwera tylko z dodatkiem BC. są takowe w Polsce?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nie ma stabilnego priva, albo są przez pewien okres bo potem zazwyczaj następuje przyrost ludzi oraz ambicji nad formą i zaczyna się rozpiernicz.
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Szukam jakiegoś dobrego serwera na offie. Mogę przenieść do 4 postaci. Interesuje mnie stabilne granie a nie pogoń za progressem. Najlepiej miejsce w jakimś 25-manie lub grupie do pvp. Mam praktycznie każdą postać dostępną w grze.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jeśli chodzi o prywatny to kumpel polecił mi hellground. Stare TBC ;)
Btw Panie i Panowie, planuję sporządzić list/petycję do Blizza żeby uruchomili, choćby pojedyncze, serwery dedykowane starym wersjom WoWa. I tak na przykład byłby serwer z samą podstawką - dosłownie starą wersją gry. Czyli talenty, świat mechanika faktycznie taka jak była w podstawce. I analogicznie do takiego serwera byłby serwer TBC, WoTLK itp itd. Tak, żeby każdy mógł wybrać na jakiej wersji gry chce grać. To jest jedyna opcja przy której byłbym skłonny wrócić do tej gry. Co o takiej inicjatywie myślicie? :)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Było i szybko upadło. Pomysł zacny bo sam bym tylko do WOTKL'a biegał. Napisz na offi forum. Pewnie znajdziesz chętnych a potem GC odpisze że nie ma opcji :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Inicjatywa taka była już? Możesz coś więcej o niej napisać? :D
A na forach WoWa nie mogę pisać bo mam frozen status. Nie będę płacił abonamentu tylko dlatego żeby móc coś napisać na forum ;) Ale faktycznie były tam tematy takich serwerów wałkowane. Przy czym nie widziałem, żeby ktoś poruszył kwestię migracji z takich serwerów. Ktoś kto zdobyłby i osiągnął wszystko co chciał w podstawce chciałby zapłacić za transfer swojej postaci (może z opcją zostawienia jej kopii na serwerze podstawki) na serwer z następnym dodatkiem. Czy rzeczywiście jest to nieopłacalne? Czy blizz się po prostu boi, że w najnowsze dodatki nikt by nie chciał grać ewentualnie przedszkolaki ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nie uda ci sie czegos takiego zrobic. albo inaczej, zrobic ci sie uda jednak nie przyniesie to skutku.
blizzowi po prostu nie bedzie oplacalo sie w to pakowac. znowu by musieli zmieniac talenty a to dodatkowa robota. wydaje mi sie, ze i tak sa zawaleni robota.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ciężko mi uwierzyć w to, że nie mieliby zarchiwizowanych starych wersji gry. Wersji, które są dostępne chociażby dla graczy na prywatnych serwerach. Nikt od Blizza nie wymagałby przecież żeby robili coś nowego. Właśnie o to chodzi :)
Na moje oko jest to tylko koszt postawienia serwera/ów.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Summary of Blizzard's publicly declared stance:

1. Blizz does not believe there are enough people interested in utilizing this idea long term to justify the various costs necessary to bring it about.

2. Blizz feels this idea is counter to the nature of MMO’s; non-progression equates to stagnation and therefore eventual boredom.

3. The “original” game does not exist in that form anymore. All the old data has been replaced, with the newer data which was not saved (archived) for later reuse. It was over-written and destroyed. “There is no switch to flip on the realms to roll back years of patches and changes…” In keeping with the sentiment in expressed in #2, above, it’s gone, never to return.

4. They have no plans or desire to recreate the original version from scratch. They refer to the notion of attempting to do so as “a logistical nightmare,”… and in keeping with their stance in #1, above the time, money and resources required are prohibitive and unjustified.

To paraphrase it all: “Too much cost, too little interest and it’s not what the game is about… we’re not doing it.”
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Wielkie dzięki za wklejenie tego tutaj :)

3 punkt śmierdzi najbardziej ze wszystkich. Kłamią czy nie kłamią - ich sprawa - ale niech się nie dziwią, że ludzie chcą grać na serwerach prywatnych, które oferują granie np w wersję TBC.

To czy blizz wierzy czy nie też jest kwestią dyskusyjną ;P

2 punkt można też łatwo obejść (tak jak napisałem wcześniej).

a 4 punkt to popłuczyny trzeciego.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

czemu mieli by klamac? po co maja trzymac stare dane na jakichs serverach i je zapychac wiedzac, ze i tak ich nie wykorzystaja. wcale sie nie dziwie, ze nadpisuja stare dane nowymi.
jesli bys chcial obejsc drugi punkt oznaczalo by to wydzielenie odpowiedniej grupy do zajmowania sie tego typu projektem. a nie chca zatrudniac wiecej ludzi tylko by zajmowali sie takimi serverami. do tego PvP stalo by sie strasznie nudne. bez zadnych nowych patchy zmieniajacych statystyki, umiejetnosci czy tez bez dodawania PvE znudzisz sie taka gra po ilu miesiacach? bez rozwijania tego typu serverow umra one dosc szybko.
a ludzie ciagle chca grac na serwerach prywatnych bo nie chca placic co miesiac by grac na oryginalnych serwerach. chodzi tylko o kase.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Napisałem wcześniej:
Przy czym nie widziałem, żeby ktoś poruszył kwestię migracji z takich serwerów. Ktoś kto zdobyłby i osiągnął wszystko co chciał w podstawce chciałby zapłacić za transfer swojej postaci (może z opcją zostawienia jej kopii na serwerze podstawki) na serwer z następnym dodatkiem.
Także jeżeli faktycznie zacząłbyś się nudzić mógłbyś za dodatkową opłatą przenieść kopię swojej postaci na serwer z dodatkiem następnym.
po co maja trzymac stare dane na jakichs serverach i je zapychac
O jakim zapychaniu miejsca piszesz? Bo jeżeli jakimś prywatnym ludziom udaje się utrzymać serwery we własnym zakresie to blizzard z palcem w nosie mógłby wydzielić kilka (po jednym na wersję gry na początek) serwerów o małym zaludnieniu do przesiedlenia i je zagospodarować pod stare wersje. Może jestem w wielkim błędzie i moje postrzeganie gier powinno wywrócić się do góry nogami, ale skoro jacyś ludzie mogą postawić w miarę stabilny serwer na starym contencie a Blizz musiałby wszystko od nowa robić?? Najzwyczajniej w świecie nie wierzę w to.

"wydzielenie odpowiedniej grupy" nie jest jednoznaczne z zatrudnieniem nowych osób. O poświęceniu siły roboczej Blizz pisał w kontekście rzekomego tworzenia gry od nowa...
a ludzie ciagle chca grac na serwerach prywatnych bo nie chca placic co miesiac
Wszyscy moi kumple, którzy grali w WoWa, przestali nie ze względu na kasę (a przynajmniej kasa była tylko dodatkiem, bo po co płacić za coś co bardzo straciło na wartości?) tylko na jakość grania. I sam zastanawiam się nad graniem na prywatnym serwerze tylko z powodu, wg mnie, głupich zmian jakie zaszły w najnowszych dodatkach i chęci powrotu do bardziej wymagającej rozgrywki. :) A poświęciłem sporo czasu na granie na oficjalnych serwerach licząc od podstawki do Cata włącznie, choć toleruję jako ostatni dodatek WoTLK, na którym powinno się poprzestać albo dać możliwość grania na starszych wersjach.
czemu mieli by klamac?
Przyczyną mogłoby być to co wcześniej napisałem. Po prosu możliwość istnienia wcale niemałej grupy osób, które chciałyby grać właśnie na tych starych wersjach.


EDIT:
Na Sunwell.pl (serwer Feronis) w godzinach szczytu gra około 3500 ludzi... co jest rewelacyjnym wynikiem. Serwer jest stabilny i błędów w grze jest stosunkowo niewiele (przynajmniej na razie). Serwer jest z dodatkiem WotLK.

Morok

Post autor: Morok »

gra ktoś na globalu jak tak to na jakiej nazwie severa i jaką nacją?

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

http://eu.battle.net/wow/en/warlords-of-draenor/
Nowy dodatek. Jeśli chodzi o pvp to zapowiada się wyjątkowo ciekawie :)

Morok

Post autor: Morok »

Ta gra była fajna do BC dalej niestety mnie odepchnęła od siebie

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Mnie też. Ale ficzery tego dodatku mnie bardzo interesują, a opcja przeskoczenia od razu jedną postacią na 90lvl (i ominięcia questów pandarenów!) czyni cały dodatek wartym zainteresowania.

ODPOWIEDZ