BLOOD BOWL!!!

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Re: BLOOD BOWL!!!

Post autor: Wieszkto »

Ja bym mu już nic nie mówił , nigdy niewiadomo do czego się posunie .
Szaman pisze:Czy do tego potrzebna jest zlamana konsola?
A złamana konsola nie działa prawidłowo ponieważ jest w kilku częściach .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Masz wakacje od szkoly. Chcesz miec rowniez wakacje od forum?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Malagor
Mudżahedin
Posty: 203

Post autor: Malagor »

Szaman pisze:
Malagor pisze:Oczywiście że można go uruchomić na psp, wystarczy pobrać go skonwertowanego w pliku EBOOT i już masz :) każda gra z PSX w pliku EBOT będzie działała na PSP.
Czy do tego potrzebna jest zlamana konsola?
chodzi o to czy przerobiona ?
odp brzmi nie :) gry z psx nie wymagają przerabiania konsoli
musisz tylko ściągnąć je w wersji eboot i wrzucić w nazwanym przez Ciebie dowolnym folderze do folderu games na Twojej karcie :) i działa :)

np. ściągasz sobie dark omena w pliku eboot, potem robisz folder o nazwie np. do i wsadzasz tam plik, następnie ten folder wrzucasz do folderu games i po kłopocie :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

O to mnie sie rozchodzilo - wielkie dzieki :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Malagor
Mudżahedin
Posty: 203

Post autor: Malagor »

z tego co się orientuję gry na psx można legalnie ściągać z oficjalnej sony playstation, taka opcja jest w sklepie

no problem and enjoy it ;)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Szaman pisze:Masz wakacje od szkoly. Chcesz miec rowniez wakacje od forum?
Tekst milenium idzie w podpis .
Apropos żeby mieć wakacje trzeba się uczyć A TEN ETAP ŻYCIA DAWNO JEST ZA MNĄ \:D/ .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Jak wygląda teraz gra? Gra ktoś w to jeszcze? Warto zakupić? Na Steamie jest promocja -80%, można za 8 euro dostać Legendary Edition.
Grałem trochę w betę ale poza tym to jestem zielony.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

ludzie wciąż grają, jest kilka dużych zorganizowanych lig i wiele mniejszych + matchmaking. 8 jewro to swietna cena. jesli w miare znasz zasady to od razu przejdz do multi, gra z komputerem to zupelnie inny poziom.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

U siebie w Żyrardowie w Empiku kupiłem tą grę za 20 zeta, w serii ekstra klasyka, było to jakieś pół roku temu. 8 ojro to sporo chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Zwykłą wersję kupisz za niecałe dwie dyszki, wersja Legendary Edition stoi normalnie za stówkę.

W każdym razie kupiłem. Gram na razie z kompem kampanię. Nawet udaje mi się już wygrywać od czasu do czasu.
Gram Chaosem, macie jakieś rady?

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Grasz w tego turowego czy w czasie rzeczywistym?? Jak w turowego nigdy nie atakuj bez przewagi siły. Jak masz silę większa to rzucasz dwoma kostkami i wybierasz lepszy wynik a jak 2x większa to 3 kostkami. Dobrze rozplanowuj ataki. Atakuj w odpowiedniej kolejności. Polecam przeczytać rulebooka do BB figurowego są praktycznie te same zasady. Na początku miałem ciężko ale jak przeczytałem podręcznik to było już sto razy łatwiej. Można go ściągnąć ze strony GW.
W chaosie twoją główna siła uderzeniową są warriorzy. Zwierzoludzie przeważnie asystują dodając swoją siłę i jak mają piłkę dzięki swojej szybkości są dobrzy do zdobywania pkt. Kup minotaura dobre bydle.
Obrazek

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Chaos jest specyficzny, raczej słaby i skłonny do spamowania turnoverów na początku, ale dobrze rozbudowany, tak na TV1500+ jest jednym z najsilniejszych zespołów.
rady? używaj klatki - wygląda to tak:
:oops: _ :oops:
-- :mrgreen:
:oops: _ :oops: (zielony - gracz z piłką) w ten sposób jest bezpieczny
block na pierwszym skill-upie (ew. jeden futrzak moze zostac ball-sackerem z wrestle), nie wychodź z domu bez trzech rerolli i - co tyczy sie wlasciwie wszystkich zespolow - staraj sie rzucać jak najmniej d6
2x większa to 3 kostkami
2x większa +1. czyli żeby trzykostkować standardową S3 trzeba mieć 7.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Klatkę podłapałem już od kompa, zresztą blocka też.
Rerolli mi brakuje.

No ale powoli ogarniam. Może później popróbuję jeszcze jakieś inne drużyny.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

wybierając chaos jako początkujący sam sobie strzelasz w kolano. Jest to jedna z najtrudniejszych ras dla początkujących, właściwie beznadziejna na niskim poziomie rozwoju. Ja osobiście nie lubię nimi grać.

Jeśli chcesz się czegoś nauczyć nie zniechęcając się wybierz orki. Przynajmniej poznasz zasady i podstawowe strategie a grając nimi zobaczysz czego Ci brakuje do Twojego stylu gry - siły - szybkości - zwinności - większej ilości skillów kosztem pancerza czy większej ilości skillów kosztem prędkości. To są bardzo indywidualne kwestie. Poza tym grając orkami najczęściej skończysz mecz w komplecie lub z 1 kontuzją, dla początkujących to ważne, bo czego się nauczy jak drugą połowę będzie musiał grać mając 7 graczy a w końcowych turach 4-5 (wood elfy w dobrych rękach są groźne nawet w 7).

Orki są dobrym wyborem, bo mają wszystkiego po trochu i najlepszy pancerz w grze. Chaos nie ma prawie nic, a ich pancerze są "średniolepsze". I chaos nie rządzi na 1500+, chaos jest najlepszy na 1900+, na tym poziomie jedynie woodelfy mogą konkurować. Widziałem drużynę WE na ~2200 (jak oni przeżyli tak długo?) - taktycznie coś pięknego, mało kto ich zatrzyma jeśli nie zmniejszy ich liczebności do 6-7.

Jeśli się uprzesz na grę chaosem, to rozważ (bo to zależy od stylu gry) czy ballholderem (koleś który podnosi piłkę i biegnie po TD) nie zrobić chaos warriora - zwinność taka sama a siła 4 powoduje, że ciężko mu piłkę zabrać - są + i - takiego rozwiązania. Grałem raz przeciwko chaosowi, gdzie właśnie taki chaos warrior dostał bonus do siły i zwinności i nie walczył ale biegł z piłką. Zatrzymanie tego było wyzwaniem.

A orki są dobre i proporcjonalnie łatwe w prowadzeniu dlatego są popularne wśród początkujących. I aczkolwiek to jest najpopularniejsza rasa w bb (w obu wersjach - zwykła i legendary) wcale nie są kiepskie i mają spory potencjał, - ja np. jadę z nimi na mistrzostwa świata mimo iż kwalifikacje wygrałem undedami (undedzi są moją ulubioną rasą - troszkę szybsi kosztem pancerza i odrobiny siły) - ale spodziewam się dogrywek więc pancerz wygrywa z szybkością. Nie wierzę, że ktoś się zjawi chaosem (na 128 graczy).

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Póki co mam jednego Beastmena z bonusem +2 do zwinności i on sporo biega z piłką.

A i jak narazie najbardziej irytujące są High Elfy, szybkie, zwinne, pomyka toto między moimi zawodnikami.

I generalnie zdarza mi się, że przeciwnik ponad pół drużyny ma kontuzjowane podczas gdy ja mam max 1-2 zawodników, ale dwóch to bardzo rzadko.

To może z drużyn, które mi się podobają oprócz Chaosu....
Norsi. Amazonki. Nurgle. Dark Elfy.
Gdzieś tam dalej Orki, Gobliny, Skaveni.

Narazie popykam jeszcze trochę Chaosem w singlu, podłapię lepiej zasady, poczytam trochę i zobaczymy.

W ogóle na samym poczatku odpaliłem Tutorial, żeby przypomnieć sobie same podstawowe zasady i mechanikę a potem coś co się nazywa Story. Do wyboru Orki albo Dwarfy, po kilku podejściach dałem sobie spokój i poszedłem grać w kampanię. :roll:

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Blood Bowl za dychę w biedronce, kocham ten sklep ;).

Na razie pykam w wersję podstawową Lizardmenami, i zastanawiam się czy nie kupić Legendary Edition. Gra ktoś w to jeszcze?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Majestic pisze:Blood Bowl za dychę w biedronce, kocham ten sklep ;).

Na razie pykam w wersję podstawową Lizardmenami, i zastanawiam się czy nie kupić Legendary Edition. Gra ktoś w to jeszcze?
Dawn of War 2 był miesiąc wcześniej :P

Właśnie sprawdziłem rasy z LE.... i muszę powiedzieć że jak zrozumiem te grę to z checia zakupię... gra ktoś skavenem?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja mam BB: LE za 16 zł z CD action. Giera całkiem fajna. Śmigam elfiakami na singlu i w rzeczywistości też mam elfy. W sieci chyba tez pogram elfami. Ogólnie ligę odpalamy z kumplami z Łodzi. Brakuje nam jednego gracza.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Obrazek

Zapraszam wszystkich chętnych :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Wskrzeszam.

Wróciłem sobie do gry po sporej przerwie i mam problem z odzyskaniem konta.

Nie pamiętam ani hasła ani nazwy użytkownika. Próba odzyskania (pobierz konta czy coś takiego) kończy sie ciągłym oknem - wysyłanie danych do serwera. I nic się nie dzieje.

Odzyskania hasła nie zrobię bo potrzebna nazwa konta (zresztą przy próbie mam komunikat jak wyżej).

Potrafi mi ktoś pomóc?

ODPOWIEDZ