Call of Warhammer - mod do Medival II Total War

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blasz
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: XIII Kohorta

Re: Call of Warhammer - mod do Medival II Total War

Post autor: Blasz »

Też musiałem trochę edytować :oops:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Gdzie to się edytuje?
Ja póki co grałem na nieedytowanej wersji, lecz faktycznie wszystkie trolle, minotaury, ogry (a zwłaszcza trolle) są niemal niezabijalne. Do tej pory moją ulubioną taktyką na nie jest zabić najpierw generała wroga co zmniejsza im morale, potem zaatakować czterema jednostkami oddział trolli aby po chwili rozbiec się jednostkami na cztery strony świata i jak już ładnie osiągną zasięg skutecznej szarży (dźwięk rogu) to kanapkuje trolle z czterech stron naraz - potwory wtedy na ogół zwiewają. Jeśli nie zwieją, to zabieg można powtórzyć ;)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

edytujesz plik export_descr_unit.txt

a tu link do poradnika, Ciebie będzie interesować punkt: 9 tajemnicze edu

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=249&t=5733

w skócie wystarczy zmienić według tego poradnika wartości w:
11 linijce stat_health , zycie
12 linijke stat_pri - punkty ataku, siła szarży, ewentualnie czwarta wartość (zasięg pocisków)
18 linijce stat_pri_armour - odpowiadający kolejno za : pancerz siła obrony

Pozdrawiam

PS. oczywiście nie zapomnij o kopi zapasowej ;)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Dzięki! Zmniejszyłem wartości Hit Points u wszystkich "grubasów" o -4. Zobaczymy jak się teraz gra potoczy...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

zmiana tylko życia, to może być mało :P

Aha właśnie gdyby zmiany nie działały usuń plik map.rvm

Edytować ten plik można i nie powoduje to problemów ze zgodnością sejwów, wiec można to robić także w trakcie trwania kampanii.

rappar
Warzywo
Posty: 18

Post autor: rappar »

Byłby ktoś chętny na grę - można by nawet zrobić jakiś Soc gdyby się zebrała grupka.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

pojawił sie ciekawy patch który przyspiesza start Warhammera oraz poprawia szybkośc tur i jakość bitew, płynniejsze ruchy wojsk itp.


http://ntcore.com/4gb_patch.php

w programie trzeba podmienić plik kingdoms.exe

więcej informacji w tym temacie:

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic. ... 68&t=12080

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

I jak? Działa?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Działa, choć ja jakiejś wielkiej zmiany nie zauważam. Trochę - rzeczywiście, ale przełomu nie ma. Inni użytkownicy bardzo sobie jednak chwalą, więc chyba warto spróbować.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jutro odpalę i dam znać :) Ostatnio jak miałem właśnie bitwę gdzie na polu było circa about 7.500 modeli to się przycinało pomimo posiadania kompa pod Diablo 3, więc różnicę na pewno zauważę :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Witam,

Cisnę dalej za Middenland. Około 60 tury. Cały czas jest dość ciężko. Zdobyłem trochę miast i jest chyba drugą siłą Imperium obok Reiklandu. Niemniej problemów jest dużo. Trzy imperialne nacje ogarnęła herezja (wszystkie wschodnie), więc całe Imperium się chwieje. Wampiry i Mroczne Elfy już padły, ale Beastmeni i Orki dostarczają sporo problemów. Chaos zaczął się pojawiać (przypływają statkami i atakują Nordland), ale inwazji jako takiej jeszcze nie było. Moim największym problemem jest chyba kasa. Zająłem większość najlepszych pól handlowych, w miastach pobudowałem markety, staram się racjonalizować koszty na armię, ale mimo to kasy jest mało. Wyłączając letni okres festynów, moje miasta wyciągają po 1000-3000 golda max, a więc szału nie ma. Nie wiem zbytnio jak to zwiększyć. Kombinuje z podatkami, główne siły siedzą w miastach (free upkeep), niemniej jestem w stanie jednocześnie wystawić max 2 pełne armie by utrzymać przyzwoicie bronione miasta.

Sprawą, która mnie denerwuje w tym modzie (chyba jedyną póki co) jest to spawnowanie się całych armii Beastmenów na moim terytorium. Rozumiem, że ma to symbolizować gromady zwierzoludzi, które co jakiś czas zbierają się w kupy by kogoś najechać, ale spawn 3 armii po 2 pełne paski co kilka / kilkanaście kolejek to trochę przesada. Ciężko mi się gdzieś dalej ruszyć, gdyż cały czas muszę trzymać spore siły by z nimi walczyć.

Z minotaurami nauczyłem się już walczyć w miarę. Zauważyłem, że bardzo dobrze radzą sobie z nimi halabardziści. 2/3 oddziały takich panów jest w stanie posiekać oddziałek minotaurów, więc jest to przyzwoity deal.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Armie Beastów wyskakujące z powietrza można zedytować w skrypcie ale trzeba zaczynać kampanię od początku. Coś za coś...
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ja z kolei jestem coś ok. 40 tury Hochlandu, z kasą nie mam problemów, wręcz mi się przelewa i wydaję na byle co bo inaczej się zmarnuje ;p

Używasz merchantów? Na mapie jest kilka miejsc gdzie posadzony merchant tworzy zajebisty szlak handlowy:
- przed Mordheimem są dwie kopalnie spaczenia (takie zielone kryształki), dają od 500 do kilku tys. złota na turę
- daleko na północy, obok cytadeli khorna jest kopalnia spaczenia, zysk jw.
- daleko na południu, przy samej krawedzi mapki w Border Princes są plantacje... konopii :D

gdzieś tam są jeszcze kopalnie dobre, ale ich nie odkryłem...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

@Thrawn - pomyślę o tym w przyszłości. Nie wiem, może inne nacje nie mają z tym takich problemów. Jeszcze gdyby wyskakiwała jedna armia to OK. Ale u mnie zwykle wychodzą 3 na maksa dopakowane (2 pełne rzędy - minotaury included).

@Karli - oczywiście, że używam kupców. Mam jeden punkt pod Mordheim (drugi już ktoś zajął), miejscówkę daleko na północy (o której wspominasz), bardzo dobry punkt koło miasta Erlach (skrajny zachód), kopalnie w górach na wschodzie i kilka kopalni gromrilu i brightstone'a w górach na południu - niedaleko Karaz-A-Karak (nota bene te są chyba najlepsze ze wszystkich). Jedne są z takim niebieskim kryształem, a drugie zaraz obok).
Spojrzałem w swoje wpływy w okresie zimowym i wygląda to tak:
-Farming - 2000 (pewnie rośnie latem)
-Mining - 200 (nie inwestowałem do tej pory w miejskie kopalnie)
-Trade - 11800
-Merchant - 8000
-Taxes - 12000

Kontroluję obecnie 12 regionów i przy takich wpływach udaje mi się być zawsze minimalnie do przodu, poza okresem gdy są festyny i zyski się podnoszą mocno.
Jak wygląda to u Ciebie ?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

U mnie odpowiednio:
2.500
600
17.000
10.000
16.000

Co do zajmowania pól kupcami to jest jeden myk... wystarczy wyjść swoim kupcem z pola widzenia tak aby wrogi kupiec stał się niewidoczny a następnie klikamy swoim na tamtym obszarze i wrogiego kupca po prostu "przesuwamy". Ehem, w miłości, na wojnie oraz handlu wszystkie chwyty dozwolone ;-)

Może Twoje mniejsze wartości wynikają z tego że:
- prawie zawsze klikam occupy settlement, dzięki temu przejęte miasto ma na starcie więcej mieszkańców,
- staram się budować na początku ze dwa, trzy miasta do rekrutacji jednostek natomiast reszta to aby boostować ekonomię, zatem buduję farmy, ryneczki itp.
- staram się obsadzać zamki herosami, wtedy wpływają większe podatki oraz jest większy przyrost naturalny,
- w pierwszej kolejności w każdym zamku obsadzam załogę, której utrzymanie nic nie kosztuje.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Ogólnie robię praktycznie to samo, chociaż myku z kupcem nie znałem. Może to kwestia posiadanych miast i ogólnej sytuacji gospodarczej w Imperium...

Mam natomiast pytanie - gdzie można sprawdzić, które jednostki w danym mieście są "free upkeep" ?
Póki co robię to testując. Włócznicy i łucznicy są praktycznie wszędzie. W jakimś mieście w ten sposób mogę mieć krasnoludzkich kuszników. Ale gdzie to sprawdzić ? Czy po wybudowaniu konkretnych budynków można sprawić, że jakieś inne jednostki też będą garnizonowane za darmo (np. Halabardziści) ? Wydaje mi się, że w zwykłym Medievalu ta informacja była w opisie budynków lub jednostek - tutaj tego nie widzę.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

podstawa zasada free unkeepa to ze musisz mieć możliwość wybudowania danej jednostki w danym mieście aby była free. Krasnale można mieć tylko w miastach z dwarwen district niestety tego budynku nie da się wybudować :/ tak samo z elfami w marienburgu z tym ze tam jest elven district. W imperium z free unkupów sa łucznicy spermeni i Ci z additionalami nie pamiętam nazwy, eh chyba przez Was znowu sobie odpalę CoW :P

Z najbardziej dochodowych miast w imperium to 1 Marienburg, 2 aldorf, 2 averheim, i na 3 miejscu nuln i middenheim. tak mniej więcej, wszystko zależy od budynków itp. Ale jak te miasta się rozbuduje to można i 10k albo i więcej z każdego na turę wyciągnąć.

Przejmując nowe miasta tak do 15-20 tury biorę okupacje, później raczej grabież aby mieć przypływ gotówki. Warto również niszczyć budynki, części budynków się nie używa a jak komornik się zbliża to każda metoda aby mieć więcej golda jest skuteczna ;) Czyli niszczę wszystkie budynki np po beastmenowe lub orkowe bo i tak nie mogę z nich korzystać.

Grając sylwania większość dochodów stanowiły zgrabione osady z wyniszczonymi budynkami. Potem bunkrowałem je na maxa free unkeepami. Jeśli przeciwnik odbił miasto to z reguły z dużymi stratami a ja nie traciłem głównych wojsk tylko jakiś shit :) wiec zaraz moglem znowu odbić miasto i znowu je ograbic. Dodatkowy plus to ze przeciwnik zamiast na wojsko będzie musiał wydawać kasę na odbudowę splądrowanych miast wiec automatycznie będzie słabszy.

Nad mordheim kolo miasta kiel - (chyba tak się zwało) jest smoczy cmentarz czy coś takiego, tez całkiem niezła kasę daje kupcom.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ja też jednostki free upkeep sprawdzałem metodą prób i błędów.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

wchodzicie do export_descr_unit.txt w głównym folderze CoW i szukacie free_upkeep_unit. Powinno to wyglądać mniej więcej tak
type sonsofmanann
dictionary sonsofmanann
category infantry
class heavy
voice_type light
banner faction main_spear
banner holy crusade
soldier sonsofmanann, 50, 0, 1.5
officer sonsofmanann_off
mount_effect elephant +1, horse +1, camel +1
attributes sea_faring, knight, can_withdraw, free_upkeep_unit
formation 1, 1, 2, 2, 5, square, shield_wall
stat_health 1, 0
stat_pri 8, 8, no, 0, 0, melee, melee_blade, piercing, spear, 0, 1
stat_pri_attr spear
stat_sec 0, 0, no, 0, 0, no, melee_simple, blunt, none, 0, 1
stat_sec_attr no
stat_pri_armour 9, 6, 4, metal
stat_sec_armour 0, 0, flesh
stat_heat 1
stat_ground 0, -1, -1, +1
stat_mental 16, disciplined, highly_trained
stat_charge_dist 20
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 2, 2000, 400, 100, 100, 2000, 2, 600
armour_ug_levels 5
armour_ug_models sonsofmanann
ownership hre, portugal, spain, scotland, sicily, milan, venice, saxons, byzantium, france, slave
recruit_priority_offset 20

Polecam dodanie tej linii do każdej jednostki piechoty. Można wtedy sporo zaoszczędzić na utrzymaniu a co za tym idzie można stworzyć więcej armii liniowych (komputer też dzięki temu ma większe możliwości)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Co to jest:
http://www.youtube.com/watch?v=htYkloSmxiw

Hydra, gigant, duże demony, gyro, gryfy, wywerny... Lubię to :)

Jakaś inna wersja tego moda ?

ODPOWIEDZ