Bieżące pytania

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Re: Bieżące pytania

Post autor: Eriks281 »

Dzięki za radę. Nie wyrzuciłem kasy w błoto. W takim razie pewnie zakupię skajrima.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Witam.
Mam dość duże zakłopotanie , ponieważ mam ochotę zagrać w jakiegoś ,,erpega".W internecie znalazłem bardzo dużo ciekawych i wypiszę je tutaj , może ktoś pomoże mi wskazać właściwe.Jestem wielkim fanem Baldur's gate oraz icewind dale.Grafika może być obojętnie jaka , ważna fabuła.Lubię dużo różnych czarów , broni itp.
Oto one:
-The elder scrolls IV Oblivion (faworyt)
-Gothic 1 ,2 +dodatek (wielka ochota , ale patrząc na część pierwszą od razu ją tracę , nie wiem czemu :| )
-Diablo 2 (tak , tak nie grałem ...)
-lionheart (miła gierka)

Wiem , że zaraz pojawią się hejterzy (buuu sam wybiejaj / Najlepsze to counter s-t-r-i-k-e),
Ale jeśli ktoś wie co jest najlepsze to niech poda propozycję.
Można też podawać swoje tytuły ulubionych gier.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

miły5 pisze:-Gothic 1 ,2 +dodatek (wielka ochota , ale patrząc na część pierwszą od razu ją tracę , nie wiem czemu :| )
Tego bym odradzał, Gothic 2 z Noca Kruka jest frustrująco trudny. Wszyscy mają Cię na hita, albo nawet na pół.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Klafuti pisze:Gothic 2 z Noca Kruka jest frustrująco trudny. Wszyscy mają Cię na hita, albo nawet na pół.
Coraz bardziej mnie przekonujesz do gothica 2 nocy kruka. :P
To , że się często ginie to jestem przyzwyczajony z m.in. icewind dale , w którym prawie na każdym kroku można było umrzeć z rąk goblina ...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

gothic - mozesz tracic ochote na gothica z powodu grafiki.
diablo - to nie crpg ;) tylko hack and slash.
elder scroll - tutaj pewnie dostane becki od innych ale mnie ta seria troche nudzi :P

a z propozycji:
- neverwinter nights - taki icewind w 3d.
- ME 1, 2, 3 - niby jak diablo nie jest to crpg ale sa jego elementy. za to fabula jest fantastyczna.
- legend of grimrock

ps. buuuu sam se wybieraj ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Morsereg pisze:to nie crpg tylko hack and slash.
To wiem , ale napisałem go , ponieważ akurat miałem na niego ochotę.
Morsereg pisze:legend of grimrock
... (szuka najbliższej strony by zakupić tą grę)
Kompletnie o tej produkcji zapomniałem , jest świetna ! =P~
Kupiłbym ją już teraz , lecz gram na lekko podrasowanym netbooku. :(
Dobra wale to idę po morrowinda i już.(soundtrack mniam ! )
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Jeśli chcesz pograć w Gothica II to lepiej od razu napisz jaki masz system. Jak Windows 7 to powodzenia w grzebaniu się w procesach z nim związanych. Po prostu jest to gra zbyt stara na ten system. Jak wyszła odnowiona wersja gry (fixy itd) to zignoruj ten post

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

miły5 pisze:
Klafuti pisze:Gothic 2 z Noca Kruka jest frustrująco trudny. Wszyscy mają Cię na hita, albo nawet na pół.
Coraz bardziej mnie przekonujesz do gothica 2 nocy kruka. :P
To , że się często ginie to jestem przyzwyczajony z m.in. icewind dale , w którym prawie na każdym kroku można było umrzeć z rąk goblina ...
Pozdrawiam :)
Problem w tym, że niektóre questy (również te główne) polegają na pokonaniu jakiegoś przeciwnika. Ponieważ nie można nabijać expa, bo to zbyt niebezpieczne, w pewnym momencie może okazać się, że smok regeneruje sobie hp szybciej niż mu je zbijasz. Pomijając fakt, że padasz od jednego jego trafienia, względnie od dwóch jeśli masz najlepsza zbroję :wink: . Rozumiem, że taki Ninja gaiden jest bardzo trudny, ale tam można nadrobić słabość bohatera własnym refleksem i ograniem, w Gothicu tego nie zrobisz, bo to nie jest zręcznościówka i chociaż da się blokować ciosy w walce wręcz, to już fireballa nie powstrzymasz, można co najwyżej go uniknąć, ale koniec końców i tak trzeba dopaść typa w walce wręcz, co kończy się zawsze tak samo. :mrgreen:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Nie wiem czy ktoś mógłby na to pomóc. Zdobyłem starą grę (nieoryginalną) star wars empire at war zrobilem wszystko jak w dolączonej instrukcji i niby wszystko się włącza, ale po ekranie loading wywala mnie do pulpitu. ma ktoś jakieś pomysły? administrator i zgodność z windows xp service pack 2 nie dały rady
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

nieoryginalnymi się nie powinno chwalić na forach publicznych ale...

- sprawdź sterowniki (może się gryzą z grą)
- sprawdź czy 'pigułkę' umieściłeś w odpowiednim folderze
- jaką masz kartę graficzną i ile ramu?

IMHO to pewnie hardware...ale nie jestem w 100% pewny.


I kup oryginał bo jest do dostatnia jeszcze - chociaż SW Rebellion jest o wiele lepsza.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Mam pewien dość istotny problem. Są takie gry, które za Chiny nie chcą się odpalić u mnie na kompie i doszedłem już do tego, że one najprawdopodobniej nie działają po prostu w środowisku Windows 7.

Stąd moje pytanie, kierowane do ludzi, którzy znają się na tym o wiele lepiej, aniżeli ja: ja odpalić np. "Majesty" lub "Fahrenheit" w Windows 7 bez zmiany systemu? Da się? Jeśli tak, to jak? Emulator?

Pozdrawiam Was
Naviedzony

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

W windows 7 masz coś co nazywa się XP mode, możesz spróbować tak.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Majesty 1 ... mmmmmm =D> =D> =D>


Jeśli nic nie pomoże to możesz się pobawić w dwa systemy ale dla tej gierki (i wielu innych) gra warta świeczki. A co mówi wujek Google na ten temat?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Grand Admiral Thrawn pisze:Majesty 1 ... mmmmmm =D> =D> =D>
;)

Nic, co bym potrafił zastosować. :(

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Popróbuję i zobaczę jak działa. Dzięki!

EDIT: Majesty Gold HD działa na Windows 7! Dziękuję. :)

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

słyszałem o mapce do warcrafta III coś jakby teleturniej, w którym musisz odgadnąć jaka jednostka wypowiada daną kwestie. Ktoś wie jak to się nazywa, albo zarzuci linkiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

http://warcraft3.filefront.com/file/The ... GOLD;10567

trochę późno ale tutaj nie zaglądam :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

z tej stronki coś nie działało, ale nazwa jest, więc sobie znalazłem gdzieś indziej. Wielkie dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Poszukiwany/poszukiwana ktoś do młócenia w D2LoD na bananie. Brak acc nie boli, crapu i trochę lepszego stuffu na rozruch hero mam, a samemu młócić mi się już trochę nudzi :P
Niestety zaczynałem sam od nowa i gram od tygodnia więc dopiero mam hammka 80/4k m dmg/80fcr/full res/5k def nadającego się tylko do pvm, ale mepha na hellu ogarnę chyba. Oferuję ogarniętego m8, low lvl stuff, taxi i runy w zamian za chęć grania :) Chętnych proszę na pw :P

ODPOWIEDZ