Bieżące pytania

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Re: Bieżące pytania

Post autor: dumny puchacz »

Czy producenci nie podają już "maksymalnych" wymagań sprzętowych do gier?
Przymierzam się do wymiany sprzętu, od dawna nie jestem na bieżąco i chciałem złapać jakąkolwiek skalę, ale znajduję tylko podawane wymagania minimalne albo rekomendowane - żadnych wskazówek jakiego sprzętu potrzebuje gra żeby płynnie chodziła na najwyższych ustawieniach

zresztą, do takiego fallouta 4 przedsprzedaż rozpoczęła się zanim podano nawet minimalne wymagania

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Myślę, że to wyczerpuje temat ustawień maksymalnych ;)

http://www.morele.net/inventory/info/JVdDOK/

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Heh, wlasnie dlatego zacząłem szukac ustawien maksymalnych -podejrzewam, ze da sie za 1/5 ceny tego co podałeś zlozyc coś co jeszcze za kilka lat w miare dobrze obsluzy swieze tytuly bez takiego overkilla

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Core i5, GeForce 970 i 8-16GB RAM spokojnie starczą do uruchamiania przez dłuższy czas tytułów w wyższych ustawieniach niż oferują to aktualne konsole nowej generacji - w większości wypadków pozwalają uruchomić teraz każdą grę na maksymalnych ustawieniach w Full HD i minimum 30 klatkach ( w Wiedzminie trzeba tylko wyłączyć Hairworks). Na jak długo to wystarczy do masymalnych ustawień? Nie wiadomo - to zależy od twórców i dodatkowych efektów udostępnianych przez nich w wersjach pecetowych. W każdym razie na tej specyfikacji będziesz miał zawsze lepszą grafikę niż na konsolach, nawet jeśli nie skorzystasz z maksymalnych ustawień graficznych. Bestia którą pokazałem jest gotowa na chyba wszystko przez najbliższe 5 lat?

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Bestia pewnie tak, tylko ja na bestie nie za bardzo :D w każdym razie dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

-Qc- pisze:Szukam gierki taktycznej w rodzaju Fallout Tactics zna ktos cos dobrego? X com podobno zbyt prosty :P
Owszem, jest zbyt prosty i za krótki.
Ale - z modem long war, na dowolnym poziomie trudności z bronzemanem (o impossible/ironman nie wspominam) to "gierka taktyczna", a właściwie "taktyczno-strategiczna" na kilkaset godzin. Do tego co rusz promocje na complete xcoma, a long war jest za darmo.
Nie ma nic lepszego, a też bardzo lubie taktyczne.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Możecie polecić jakas fajna gierkę w klimatach fantasy na androida za darmo?:)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Szukam przygodówki dla żony na PS3. Cos w stylu Heavy Rain, czyli myślenie i emocje, a nie akcja i walenie w klawisze.
Z góry dziękuję :-)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Może nie w stylu HR ale polecę ICO & Shadow of the Colosus. Moja żona jest nimi zachwycona.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

A gry na PS2 pójdą na PS3?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

W stylu Heavy Rain, to cokolwiek od Telltale Games :) Walking Dead i The Wolf Among Us polecam.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

JaceK pisze:A gry na PS2 pójdą na PS3?

Na bardzo starej ps3 tak. Nowsze modele nie obsługują gier z ps2 na płytach. Jednak z psn możesz pobrać gierki które będą śmigać na ps3.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

ICO i Shadow of the Colossus wyszły w remasterowanych wersjach dla PS3 ;)

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Sorki, mam jeszcze jeden czynnik - gra powinna być w wersji PL :-(
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

To może Sly Cooper. Fajna jest i w wersji PL.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Spróbuję. Dzięki za pomoc :-)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Noszę się z zamiarem kupna nowej konsoli next-gen i mam pytanie (nie chcąc oczywiście wszczynać jakichkolwiek kłótni tylko merytorycznego podejścia do tematu) - którą z nich wybrać ? Czy prócz dedykowanych gier (np Gears of War na Xbox One czy niektóre gierki na PS4) są pomiędzy tymi konsolami jakieś sensowne różnice ? Z góry dzięki za pomoc :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Nie rozpoczynając wojny i zabawy w rzucanie cyferkami, wg mnie idź do sklepu i zobacz który kontroler ci lepiej leży.
Mi np. kontroler xboxa nic a nic nie leży w ręce, drążek jest nie tam gdzie trzeba :D

Xbox ma kinecta i to fajna opcja na imprezę albo dla dzieci lub osób zwykle nie grających, ale ta technologia jeszcze nie działa tak jak powinna
PS ma Move działa lepiej (choć też nie idealnie) ale wymaga kontrolera, jak wyżej fajna opcja dla dzieci i niegrających

A i nie wiem jak teraz ale w PS3 można grać online za free, natomiast na Xbox 360 wymagało to wykupienia abonamentu. Pamiętam że kumpel się na to strasznie wściekał. Niby jak dużo grasz to na PS też kupisz abonament (darmowe gry i takie tam) ale na moje potrzeby było spoko bez.

Ok właśnie doczytałem że na PS4 można zagrać tylko w turowe gry za free, wszystko inne wymaga PS+, więc wspólnie mają tę wadę ale jak będziesz grać w szachy online to PS4 będzie tańszy ;)

Tu masz porównanie

http://www.techradar.com/news/gaming/co ... er-1127315

A no i jest jeszcze wsteczna kompatybilność, xbox ją ma a ps nie.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

PS+ na tą chwilę nie rozpieszcza jeśli idzie o darmowe gierki, ale to jest podyktowane faktem, że jeszcze niewiele tych gierek wyszło na ps4. Na tytuły AAA trzeba jeszcze poczekać, na razie dają sporo indie gierek. Ja osobiście mam ps4, w poprzedniej generacji miałem ps3 i x360, ale nowa microsoftowa konsola jakoś mi nie leży.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Jeśli nie jesteś fanboyem żadnej firmy produkującej konsolę to kup XOne. Dlaczego???

1) Gry, gry i jeszcze raz gry. Na PS4 pograsz głównie w stare marki lub ich kontynuację dostępne na PS3/PS2. Microsoft nie poszedł w odcinanie kuponów i oferuje "powiew świeżości" że się tak wyrażę.

2) Drugą istotną zaletą jest kontroler. Pad od ps4 to totalna padaka. Jakość wykonania jest porównywalna do artykułów ze sklepów po 5zł. Pad od XOne lepiej też "leży" w dłoni.

3) Kolejna i ważną zaletą jest usługa sieciowa. XBLive hula aż miło a SEN albo nie działa albo nic nie można ściągnąć (plik ok 1gb potrafi się pobierać ok 7-8 godzin!).

Kontrolerami ruchowymi bym się nie kierował przy zakupie gdyż są one jedynie dodatkiem i gry na nie szału nie robią.

Jestem posiadaczem obu konsol i z czystym sercem polecę konsolkę Microsoftu.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ODPOWIEDZ