Bieżące pytania

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Re: Bieżące pytania

Post autor: Afro »

@MadMax
Mocno subiektywny post ;)

Bardzo ciekawi mnie lista gierek z punktu 1, bo na tą chwilę to ja widzę, że zarówno ps jak i x jadą sequelami, a nowych tytułów, czy exclusivów jest baardzo mało.

PS Ja nie mam u siebie problemów ze ściąganiem czegokolwiek na ps4, np 5gb czegoś co się dosysało do gta trwało jakąś godzinkę, ale z drugiej strony mam znajomego z roboty, który na teoretycznie 3x szybszym necie niż mój ma podobne problemy, więc może to kwestia operatora.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Swój post pisałem z perspektywy gracza, użytkownika obu konsol. Nie interesuje mnie jaranie się na siłę daną marką.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No ok ok, ale w dalszym ciągu ciekaw jestem tej listy gier i wspomnianego powiewu świeżości ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Quantum Break, Scalebound gry które mogą pozamiatać scena konsolową. Fable Legends, Halo 5, Halo Wars 2, Forza Motosport, Gears of War 4 gry na widok których zielenieją fanboye Sony. Sony od jakiegoś czasu skupia się na "edycjach HD i Remastered'ach" każąc płacić fanom za to samo 2x.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

hmm... cos mi tu nie pasuje:
MadMax pisze:Microsoft nie poszedł w odcinanie kuponów i oferuje "powiew świeżości" że się tak wyrażę.
MadMax pisze:Fable Legends, Halo 5, Halo Wars 2, Forza Motosport, Gears of War 4
z 7 wymienionych przez ciebie gierek, 5 to 'odcinanie kuponow' :D

i co by nie bylo. nie jestem fanem psa (xboxa zreszta tez nie) - PC master race ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

To są nowe gry tworzone od podstaw. Nie chodzi o to ze to kolejne czesci. Natomiast Sony podbija rozdzielczość, wprowadza jakieś kosmetyczne.zmiany i drugi raz sprzedaje ten sam produkt z dopiskiem HD lub remastered. Ale jak mówi przysłowie "fan głupi wszystko kupi".

Ten powiew świeżości to polityka względem użytkownika (klienta). Ms na początku "ery" Xone miał zamiar wprowadzić szereg zmian które wręcz odrzucały klientów od tej konsoli. Jednak pod wpływem mega krytyki środowisk związanych z branżą gier odszedł od tego (w skrócie wprowadzamy zmiany i spada sprzedaż konsol czyli brak użytkowników = brak zysków). I teraz X oferuje wsteczną kompatybilność gier z 360 a niebawem także z pierwszego X.

To jest ten powiew świeżości w stajni Ms. Natomiast w obozie Sony nadal jest totalny beton.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

MadMax pisze:To są nowe gry tworzone od podstaw. Nie chodzi o to ze to kolejne czesci.
To można zrobić grę nie tworząc jej od podstaw? To może zrewolucjonizować rynek ;D
MadMax pisze:Natomiast Sony podbija rozdzielczość, wprowadza jakieś kosmetyczne.zmiany i drugi raz sprzedaje ten sam produkt z dopiskiem HD lub remastered. Ale jak mówi przysłowie "fan głupi wszystko kupi".
Bez urazy, ale widać, że masz jakąś awersję do sony, niestety żaden z argumentów nie jest zbyt silny. Piszesz o braku świeżości, a cieszysz się z tego, że na xboxie można grać w stare gry. Z listy, którą podałeś większość to sequele (i jeśli mam być szczery, to nie wydaje mi się, żeby te dwie nowe gry zrewolucjonizowały rynek konsolowy, myślę, że raczej przejdą bez echa, obym się mylił).
Co do polityki M$ to też trochę strzał w kolano, bo skoro ludzie krytykowali i ludzie doprowadzili do zmiany podejścia Microsoftu, to nie świadczy nijak dobrze o ich podejściu do graczy (jako kontra: sony nie miało takich problemów, plus sony wywaliło wszelkie online passy, żeby ludzie mogli się wymieniać gierkami w pudełkach, jak za dawnych lat).
Chcę jeszcze podkreślić, że nie fanbojuje sony, z niektórych rozwiązań jestem nawet niezadowolony, a pada od xone chętnie bym podłączył do ps4 :D Chcę Ci tylko uświadomić, że z tego co piszesz wynika, że masz klapki na oczach i nie widzisz faktu, że jedna i druga konsola/środowisko boryka się z takimi samymi problemami (najważniejszy to mała jeszcze ilość gier).
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Co do pierwszego zarzutu:

Tworzenie.od.podstaw - czyli produkować nową grę a nie "odświeżyć" grę która ma już parę lat na karku. Dopisać np HD edition i wyciągnąć kasę od graczy drugi raz za to samo.

Drugi zarzut:

Muszę Cię zmartwić. Nie mam klapek na.oczach. I nie jestem fanboyem MS. Jestem fanem dobrych gier nie ważne z czyjej stajni pochodzą. Ot kończę grę w "gyrosów" na x i odpalam Killzona na Ps.
Problemem nie jest mała ilość gier bo te się sukcesywnie pojawiają lecz podejście danej firmy do potencjalnego klienta ( w MS nie macie nowych gier to gracie za free w starsze pozycję a u Sony,- nie macie nowych gier to płacić trzeba za stare odświeżone gry za które większość i tak już zapłaciła).

Kolega spytał którą konsolę kupić i dlaczego to przedstawiłem parę racjonalnych powodów dla których zakup konsoli firmy powiedzmy X jest lepszym wyborem niż firmy Y. Mam obie konsolę więc pisałem to z punktu widzenia posiadacza obu w/w sprzętów. I nie interesują mnie wojenki w stylu mam konsolę Y to ona jest naj a reszta jest błee. Od jakiegoś czasu Sony"dyma"
jak tylko może swoich klientów natomiast MS słucha swoich klientów (chcecie za free gier z poprzednich konsol to macie, chcecie jeszcze lepszego pada to macie, chcecie najlepsza usługę sieciowa to macie).

Taka mała anegdota dotycząca stosunku włodarzy Sony do klienta.
Na konferencji prasowej dziennikarz zadał pytanie jednemu z "najwyższych" w Sony dotyczące podejścia do klienta w Europie. I usłyszał odpowiedź: Europa Europa? Co to za sieć sprzedaży bo nie kojarzę.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

zdajesz sobie sprawe, ze remasterowane gierki na ps4 to jest akurat krok w dobra strone?
ok, uwstecznienie kompatybilnosci jest jeszcze lepsze ale ps4 jak widac woli przy okazji zarobic.
i z MSem wcale nie jest inaczej: halo, tomb raider, watch dogs i pare innych, zostalo zremasterownych i wydanych na x1.
fajnie zagrac w klasyki na wyzszej rozdzielczosci z poprawiona grafika (swoja droga x tutaj przegrywa z psem. wiele gierek nie jest wstanie sie odpalic w 1080).

tak jak wspomnial Afro.
klapki na oczach i fanbojostwo widac dosc wyraznie. bo podajesz argumenty oczerniajace psa a nie widzisz, ze na x1 jest dokladnie to samo.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Ja nie oczerniam psa, nie mam klapek na oczach i nie jestem fanboyem x ani psa. Po prostu wytykam "jedynej i słusznej marce konsol" jej wady i wcale nie twierdzę że x ich nie ma. Ma też takie wady jednak MS nie próbuje tak doić swoich klientów jak Sony. Dyskusja dotyczyła problemu która konsolę wybrać I dlaczego. I tu wygrywa x.

Ps wszelkie cyferki (1080p/1080i) to też nie jest argument stanowiący o sile danego systemu. Przykład ps3 na.papierze miażdzyła konkurencję o w rzeczywistości ok 90% gier multiplatformowych wyglądała lepiej na x360. Bo można było łatwiej na nim tworzyć gry (na ps3 była mega skomplikowana struktura która nie pozwalała na łatwe tworzenie).

I jeszcze raz podkreślam nie jestem fanboyem żadnej konsoli (jeśli miałbym się tak określić to raczej sklanialbym się na fanboystwo Dreamcasta i Sens'a).
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Uczepiłeś się tych reedycji strasznie, jak Ci nie pasują, to nie kupuj - na konsole Sony nie wychodzą tylko reedycje ;) Jest przecież naprawdę fajny Infamous, świetny Driveclub, fenomenalny Bloodborne i nawet niedoceniony Order 1886, który przy obecnych cenach (ok. 100 zł) jest już całkiem sensowną propozycją. Killzone jest też całkiem porządną strzelanką, no i Little Big Planet, który też daje całkiem sporo frajdy ;)

Do tego sporo tytułów które nadchodzą i nie zobaczymy ich na Xboxie (za to niektóre będą na PC - PCMasterRace! :> ) - Unchaarted 4, Disgea 5, nowy God of War, nad którym pracują, Ratchet and Clank, Gran Turismo 7, The Last Guardian, nowy NieR, Hellblade, Final Fantasy VII, Shenmue 3 ;) Sporo tych tytułów i jakoś żaden nie ma dopisku Remastered ;)

Ja jestem graczem PCtowym i PS4 kupiłem tylko i wyłącznie ze względu na jego eksy - te z Xboxa ani przez chwilę nie przekonały mnie do rozważenia kupna konsoli. Dop tego Xbox ma zdecydowanie mniej wygodne pady z niesymetrycznymi analogami - nie pasowały mi już w poprzednim xboxie, nie pasują mi też teraz, za to PS4 wykonało świetną robotę - pady są mega i można z nich korzystać na komputerze ;)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Oj tam uczepiłem. Jeśli mam wybierać to wolę Nowego GoW niż część 3 w wersji remastered. Bo za 3 to ja już zapłaciłem prawie 200zł w dniu premiery na ps3. Ja nie twierdzę że na ps4 nie ma/nie będzie gier lub bardzo dobrych gier. Będzie ich masa jednak irytuje mnie podejście firmy Sony do klienta. Co do pada od ps4 to jest on najgorzej wykonany jakościowo ze wszystkich padów od konsol Sony (wykonanie przycisków R1 R2 L1 L2 wola o pomstę do nieba). Jeśli masz możliwość porównać pady od psx/ps2/ps3/ps4 to sam to stwierdzisz.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

MadMax pisze:Oj tam uczepiłem. Jeśli mam wybierać to wolę Nowego GoW niż część 3 w wersji remastered. Bo za 3 to ja już zapłaciłem prawie 200zł w dniu premiery na ps3. Ja nie twierdzę że na ps4 nie ma/nie będzie gier lub bardzo dobrych gier. Będzie ich masa jednak irytuje mnie podejście firmy Sony do klienta. Co do pada od ps4 to jest on najgorzej wykonany jakościowo ze wszystkich padów od konsol Sony (wykonanie przycisków R1 R2 L1 L2 wola o pomstę do nieba). Jeśli masz możliwość porównać pady od psx/ps2/ps3/ps4 to sam to stwierdzisz.
Mi nie rzuciła się w oczy jakaś wybitnie gorsza jakość, a jestem dość wrażliwy na tym punkcie, no ale nie będę się o to spierał. Wsteczna kompatybilność po zmianie architektury jest czymś strasznie trudnym do osiągnięcia, Sony przy mniejszych funduszach niż Microsoft nie może sobie pozwolić na wydawanie sporej ilości pieniędzy na coś, co przyniesie im marginalne zyski - lepszym rozwiązaniem są remastery, bo przy stosunkowo niedużym nakładzie kosztów i pracy są w stanie generować (czasem nawet niezłe) zyski - w dodatku dają możliwość zagrania w tytuły z poprzedniej generacji osobom które wcześniej PS3 nie miały (a szacunkowo to może być nawet 40% właścicieli PS4) w odświeżonej formie. Sam kupię kilka remasterów gier w które nie udało mi się zagrać na PS3 :) (i Unchartedy, bo mimo, ze ukończyłem, to chętnie przytulę jedynkę z mocno poprawioną grafiką i po Polsku ;) Ty niepotrzebnie hejtujesz za to sony - nie jesteś targetem tych remasterów, więc ich nie kupuj, proste. Prócz nich na PS4 wychodzi masa innych gier, a same remastery nie powodują znacznych opóźnień przy produkcji innych tytułów, a dodatkowo dofinansowują utalentowane studia (bo spora część remasterów to gry wyjątkowo dobre - które wiadomo, ze sprzedadzą się też na nowej platformie)

markhascole
Plankton
Posty: 1

Post autor: markhascole »

Helpful thread,
Here is the detailed comparison of Xbox One X vs PS4 Pro: https://www.reviewsdir.com/xbox-one-x-vs-ps4-pro/

ODPOWIEDZ