TES V: Skyrim

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: TES V: Skyrim

Post autor: Jasiuuu »

niektórzy spuszczają się nad cyferkami a niektórzy nad światem i przygodami, nic nowego ; ]
Obrazek
T

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

:mrgreen: Po prostu wasz stopien ciekawosci jest bardziej limitowany i ograniczony :wink: Skoro juz wymaksowalem postac to teraz moge poznac kazdy "zakamarek i tajemnice" w grze. W Fallout 1 i 2 czy ME 1 i 2 zarowno mialem wymaksowane postacie w ramach PG jak i cala gre na wylot poznana. Wy zajmujecie sie tylko poznaniem gry na wylot najwidoczniej.
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

ja tam se chodze i mieczykiem macham tyle:P
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Murmandamus pisze:mam dylemata małego. Skyrim czy Wieśmin 2. Obie na pewno wymiatają a ja kocham rpg i co tu wybrać?
Obie. To zupełnie różne gry.

Wiedźmin ma doskonały questline i dialogi, system walki też sprawia sporo frajdy.
Skyrim jest wielki, otwarty, prześliczny i imersyjny.

(w ogóle jak można porównywać jedną grę z drugą, proszę państwa: jestem die-hard fanem całej serii Elder Scrolls, ale Wiedźmina nie porównuję, bo to zupełnie inna kategoria)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Ale grając w wiedźmina przygotuj się czasem na półgodzinne konwersacje ; ] (nie mówie że to wada, bo dialogi są świetne ale poprostu to nie jest typ rozgrywki gdzie akcja jest na pierwszym miejscu i trzeba się z tym liczyć) mimo wszystko wydaje mi się że Skyrim jest bardziej żywotny od Wieśka i na tego drugiego lepiej poczekać na jakieś tańsze wydanie za pół roku z dołączonymi dodatkami i patchami.
Obrazek
T

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jasiuuu pisze:mimo wszystko wydaje mi się że Skyrim jest bardziej żywotny od Wieśka i na tego drugiego lepiej poczekać na jakieś tańsze wydanie za pół roku z dołączonymi dodatkami i patchami.
Zupełnie różne skale i budżety. Oraz elsderscrollsowa społeczność moderska, która od czasu Morrowinda czasem wgniata w ziemię swoimi pomysłami i przeróbkami (nie wspominając o oficjalnych rozszerzeniach: Shivering Isles do Obliviona to najlepsze rozszerzenie gry EVER).

Also this: http://morroblivion.com/
Jak zrobią Morrowind i Oblivion na silniku Skyrima to się chyba posikam ze szczęścia :mrgreen:

Wiedźmin jest po prostu świetną grą, pozycją obowiązkową dla każdego fana prozy Sapkowskiego.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

26 lvl Dunmer skrytobójco-mag
Jak na razie największym wyzwaniem była siedziba wampira, zauważalne jest też to że lokacje mają swój przypisany level a nie jak w morku i oblivionie, zależny od naszego. Albo wpadniesz na 20stym w początkową lokację albo na 5tym w coś pod 30 :D nie powiem, ma to sens. No i granie magiem jest takie... łatwe, tańsze czary, zwiększone obrażenia i jak coś podchodzi to na dożynki tylko :(

Co do wampirów i wilkołaków to gram tym pierwszym, w zasadzie... to jestem rozczarowany. Picie krwi, trochę zalet i wad a poza tym, nic ciekawego jeszcze nie spotkałem z tym związanego (mam nadzieję się mylić i natrafić na jakiś rozbudowany quest u innych wampirów). Dla fanów mrocznego bractwa dobre wieści, ale to już bez spoilerów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Tak jeszcze przy okazji wymiany kompa laptopa zamyślam nad sprzętem takim:

tego samsunga

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa ... 142.0.html

czy tego asusa

http://allegro.pl/asus-n55sf-i5-2410m-4 ... 56847.html

Który z nich byłby lepszy do Skyrima. Bierze mnie na Asusa ale to i5 - czyli dwa rdzenie. I7 będzie dłużej żywotny bo to będzie komp na lata ale z kolei Asus ma GF555 2gb i deklasuje gf540 2gb samsunga.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Jeśli już masz do wydania taką kasę to poradziłbym Ci poszukania monitora z matową matrycą, uwierz mi przepaść.

Dodatkowo nie brałbym 17", no chyba, że to ma być laptop z którym będziesz chodził z pokoju do pokoju. (jak po domu to warto by było kupić monitor, a że lapki już mają złącze HDMI to można podłączyć np. do telewizora, sam podłączam do 42" i pomykam w PC tytuły).

Nauczyłem się, że do pracy czy też studiów 15" w zupełności wystarcza (ten Asus ma subwoofer, dosyć cenne w lapkach).

To takie moje rady, którymi sam się kierowałem podczas szukania lapka dla siebie.
Woot?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A moim zdaniem gra jest za krotka... Grałem 50h i przeszedlem wonteg glowny, mroczne bractwo i gildie zlodzieji... Brakuje mi misji. Niektore sa nieciekawe, malo finezji idz zabij...

Ale zauwazylem fajna rzecz :) jak nie dajecie awansu to jakos latwiej idzie. Mam dunmera skrytobojce 19 lev + x niewyawansowanych :) i bretonke 4 lev full ogień :) ej gdzie mozna pobrac latke z cyckami itp. Bo to bylo fajne w gothicu :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

50h, przy średnim czasie 5h we wszystkich nowych produkcjach i jeszcze narzekasz? ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

JarekK pisze:wonteg
=D>
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dyslektyg :) / idiota dla pokolenia starych ludzi sprzed reform :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

A tam, od razu idiota. Po prostu leń, któremu nie chce się zainstalować Firefoxa.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam firefoxa ale za długo się włącza
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

a ja wbiłem 50lvl wszystko mam wymaksione i nie chce mi się już grać :(

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

to zrób rozrube, albo zmień profesje (nowa postać)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

JarekK pisze:Dyslektyg :) / idiota dla pokolenia starych ludzi sprzed reform :)
slabe wytlumacznie.
w ogolniaku sam mialem papierki na desleksje oraz dysgrafie. jednak samo posiadanie papieru nie zwalnia od myslenia.
osobiscie sprawdzam pisownie (wiadomo, ze nie wszystkich slowek) w google. do tego mozna znalezc niezle nakladki na przegladarki ktore zrobia to samo badz tez pisac posty w wordzie a nastepnie wklejac.
troche wiecej czasu to zajmuje jednak: po napisaniu jednego slowa parenascie razy zapamietujesz jego pisownie i pozniej piszesz automatycznie, lepiej takie posty wygladaja oraz ludzie ktorzy sa wzrokowcami nie zapamietaja takiego babola jak 'wonteg' ;)

/eot
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Nie macie wrażenia że Giganci w grze są OP? Podobnie jak mamuty zresztą. Taki gigant jest w stanie bez problemu ścisnąć smoka w walce (akuratnie jak z battlu :P).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

sa tak specjalnie zrobieni. Nie wiem czy probowales ale zaatakowanie giganta czesto konczy sie rozwojem programu kosmicznego

ODPOWIEDZ