The Witcher 3: Wild Hunt

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post autor: tiny »

Może sprecyzujmy gry pudełkowe są 2 razy droższe(choć te można dzielić na dwie konsole) także argument z czapy chyba,że ktoś koniecznie musi mieć pudełko, dodatkowo każde konto z grą czy grę pudełkową na ps4 sprzedać można z minimalną stratą czego nie powiedziałbym o grach pc.
Sam wiedźmin jest bardzo klimatyczny, w ogóle jak zaczyna mocno wiać i padać to aż czuje się ten chłód, do tego piękne szczegółowe lokacje. Trochu irytuje że padający deszcz rozbryzguje się o każde podłoże oprócz wody takie małe niedopracowanie a psuje mocno efekt końcowy. Na minus system walki, który jest bo musi być do takiego bloodborna brakuje lata świetlne. Wkurzające są też powtarzające się gadki-historyjki,które słyszymy w tle jak koło kogoś przechodzimy i które zawsze musimy odsłuchać do końca choćbyśmy odeszli daleko od osoby która mówi...i jeszcze jeden minus to wszelkie podpisy,opisy i napisy które są za MAŁE może dla kogoś kto gra metr od monitora to jest ok ale jak ja chcę pograć na tv ze 2-3 metry od ekranu to g.... widać, jest to chyba pierwsza gra w której miałem taki problem na ps4.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Slayer Zabójców pisze:
-Qc- pisze:Tez mysle ze konsola wyjdzie taniej niz komp a dawno juz o tym myslalem

Eeee grimgor - co to znaczy "za duzo sandboxa"... :D czyzby jednak lepszy Skyrim ? :D
Patrząc po Benchmarkach za 1800zł możesz sklecić komputer na którym Wiesiek chodzi na med/high w 30 fpsach, także ja bym wolał dopłacić te 300zł i mieć dobry komputer, niż potem płacić dwa razy więcej za każdą grę :)
... sprzęt do minimalnych wymagań wieśka 3 na xkomie kosztuje około 3000. mogłem cos pokręcić bo nie siedze w temacie sprzetu. weź zapodaj rozwinięcie myśli :)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Lechu pisze:
Slayer Zabójców pisze:
-Qc- pisze:Tez mysle ze konsola wyjdzie taniej niz komp a dawno juz o tym myslalem

Eeee grimgor - co to znaczy "za duzo sandboxa"... :D czyzby jednak lepszy Skyrim ? :D
Patrząc po Benchmarkach za 1800zł możesz sklecić komputer na którym Wiesiek chodzi na med/high w 30 fpsach, także ja bym wolał dopłacić te 300zł i mieć dobry komputer, niż potem płacić dwa razy więcej za każdą grę :)
... sprzęt do minimalnych wymagań wieśka 3 na xkomie kosztuje około 3000. mogłem cos pokręcić bo nie siedze w temacie sprzetu. weź zapodaj rozwinięcie myśli :)
Wystarczy trochę posiedzieć na allegro i poszukać okazji, ja sam kupiłem i5 2500k razem z płytą główną i 6gb ramu za 800zł, następnie GTX 660 OC(wersja podkręcona fabrycznie) za 500zł(jeszcze z 9 miesięczną gwarancją producenta) także jak poszukasz to znajdziesz taniej sprzęt, na którym Wiesiek 3 chodzi bez zarzutu. Mimo, że właśnie I5 2500k i GTX 660 są przy wymaganiach minimalnych, to Wiesław na med/high w rozdziałce 1680/1050 chodzi w 30+ fpsach bez zająknięcia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Zazdro... :|
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

tiny pisze:Może sprecyzujmy gry pudełkowe są 2 razy droższe(choć te można dzielić na dwie konsole) także argument z czapy chyba,że ktoś koniecznie musi mieć pudełko, dodatkowo każde konto z grą czy grę pudełkową na ps4 sprzedać można z minimalną stratą czego nie powiedziałbym o grach pc.
Sam wiedźmin jest bardzo klimatyczny, w ogóle jak zaczyna mocno wiać i padać to aż czuje się ten chłód, do tego piękne szczegółowe lokacje. Trochu irytuje że padający deszcz rozbryzguje się o każde podłoże oprócz wody takie małe niedopracowanie a psuje mocno efekt końcowy. Na minus system walki, który jest bo musi być do takiego bloodborna brakuje lata świetlne. Wkurzające są też powtarzające się gadki-historyjki,które słyszymy w tle jak koło kogoś przechodzimy i które zawsze musimy odsłuchać do końca choćbyśmy odeszli daleko od osoby która mówi...i jeszcze jeden minus to wszelkie podpisy,opisy i napisy które są za MAŁE może dla kogoś kto gra metr od monitora to jest ok ale jak ja chcę pograć na tv ze 2-3 metry od ekranu to g.... widać, jest to chyba pierwsza gra w której miałem taki problem na ps4.
Doskonale powiedziane. Mnie też denerwuje 'roślinność z adhd', czasem krzaki tak bezsensownie się trzęsą. A co do małych czcionek, to w opcjach można sobie zmienić wielkość i layout interfejsu z tego co pamiętam (o ps4 mowa).
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jak działa na minimalnych? Jest szansa że dało by się grać na sprzęcie nieco poniżej minimalnych?

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Doskonale powiedziane. Mnie też denerwuje 'roślinność z adhd', czasem krzaki tak bezsensownie się trzęsą. A co do małych czcionek, to w opcjach można sobie zmienić wielkość i layout interfejsu z tego co pamiętam (o ps4 mowa).
No właśnie ustawiłem HUD na large ale to tylko powiększa napisy na głównym ekranie jak wejdę w questy czy bestiary żeby coś poczytać to już muszę podchodzić do tv bo za małe wszystko:/

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Slayer Zabójców pisze: Wystarczy trochę posiedzieć na allegro i poszukać okazji, ja sam kupiłem i5 2500k razem z płytą główną i 6gb ramu za 800zł, następnie GTX 660 OC(wersja podkręcona fabrycznie) za 500zł(jeszcze z 9 miesięczną gwarancją producenta) także jak poszukasz to znajdziesz taniej sprzęt, na którym Wiesiek 3 chodzi bez zarzutu. Mimo, że właśnie I5 2500k i GTX 660 są przy wymaganiach minimalnych, to Wiesław na med/high w rozdziałce 1680/1050 chodzi w 30+ fpsach bez zająknięcia.
Potwierdzam, że Wiesiek na GTX 660 chodzi spoko bez skręcania detali do mnimum. Co do tego mitycznego 1300 PLN to 1) To była okazja i 2) Na samej płycie z prockiem, ramem i kartą graficzną nie pograsz ;-). Ja konstruowałem sprzęt od zera (łącznie z monitorem) i wyszły mi ~4000. Przy niektóre elementy wybrałem lepsze niż trzeba pod kątem gier strategicznych, do Wieśka trzeba głównie na kartę zwrócić uwagę.

Maciek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

mlepkows pisze:
Slayer Zabójców pisze: Wystarczy trochę posiedzieć na allegro i poszukać okazji, ja sam kupiłem i5 2500k razem z płytą główną i 6gb ramu za 800zł, następnie GTX 660 OC(wersja podkręcona fabrycznie) za 500zł(jeszcze z 9 miesięczną gwarancją producenta) także jak poszukasz to znajdziesz taniej sprzęt, na którym Wiesiek 3 chodzi bez zarzutu. Mimo, że właśnie I5 2500k i GTX 660 są przy wymaganiach minimalnych, to Wiesław na med/high w rozdziałce 1680/1050 chodzi w 30+ fpsach bez zająknięcia.
Potwierdzam, że Wiesiek na GTX 660 chodzi spoko bez skręcania detali do mnimum. Co do tego mitycznego 1300 PLN to 1) To była okazja i 2) Na samej płycie z prockiem, ramem i kartą graficzną nie pograsz ;-). Ja konstruowałem sprzęt od zera (łącznie z monitorem) i wyszły mi ~4000. Przy niektóre elementy wybrałem lepsze niż trzeba pod kątem gier strategicznych, do Wieśka trzeba głównie na kartę zwrócić uwagę.

Maciek
No to fakt, okazja była, ale takich okazji na allegro jest sporo, wystarczy poświęcić te 30min dziennie i poszperać:) Często zasilacz, dysk twardy i obudowę można wziąć ze starego komputera, także jak widać można taniej złożyć bestię pod wieśka.
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Faktycznie fizyka zachowania roślin, drzew i włosów pod wpływem wiatru jest dziwaczna. Trzepoczą przesadnie, nie zależnie od kierunku z którego wieje. Walka dość prostacka, szkoda że tego nie poprawili. Ale ogólnie wrażenia fajne, mam nadzieję że fabuła będzie wciągająca.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Po co grac na minimalnych jak ta gra przede wszystkim jest ładna :D ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

-Qc- pisze:Po co grac na minimalnych jak ta gra przede wszystkim jest ładna :D ?
Ponieważ w tych czasach gry nawet na minimalnych wymaganiach są śliczne :)? To nie czasy Geforce 5200 i pierwszego Fable.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ej krótkie pytanie - bo od dłuższego czasu się z tym gryzę - warto kupić PS4 dla tej gry? :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Warto kupić PS4. Od czasu premiery (kiedy to zakup nie oferował zbyt wielu możliwości) wyszło dość wysoko ocenianych tytułów byś miał w co grać długie godziny. Sam zakup Wiedźmin + Bloodborne + Helldivers to jakaś kolosalna ilość godzin zabawy świetnej jakości.

Nową grą CDProjekt jestem dość zachwycony, choć od ~8h przemierzam jeszcze lokację startową (wieś i okoliczne lasy). Warto, bo to dobre miejsce by nauczyć się mechanik gry - walki, craftingu itp. Gra prezentuje się dość zachwycająco i ocieka klimatem zarówno w wyglądzie miejscówek, zachowaniu postaci, questach (nawet te prościutkie mają eleganckie tło i wcale nie jestem pewien, czy ich wątki gdzieś dalej nie będą podjęte). A przecież prawdziwy rozmach tej gry dopiero na mnie czeka po opuszczeniu tej okolicy...
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

PiotrB pisze:ej krótkie pytanie - bo od dłuższego czasu się z tym gryzę - warto kupić PS4 dla tej gry? :)
Pada masz opanowanego? myślisz ze przebrniesz przez etap nauki gry na padzie?
Bloodborne - zapomnij, za trudne, nie tak jak dark souls ale wystarczająco.

Kompa zmodernizuj i ciśniesz :)

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

ej krótkie pytanie - bo od dłuższego czasu się z tym gryzę - warto kupić PS4 dla tej gry? :)
jeśli tylko dla tej jednej gry to nie i trzeba sobie zadać pytanie czy w ogóle warto kupować jakikolwiek sprzęt dla jednej gry?:P Jeśli ma być na więcej tytułów to oczywiście warto i nie nie trzeba mieć opanowanego pada przyzwyczajenie się zajmuje jakąś godzinę w ogóle ktoś gra jeszcze w gry tpp i fpp na myszy i klawiaturze czerpiąc z tego przyjemność? przecież to nuda... poza tym ps4 za rok, dwa jak będziesz chciał sprzedać to stracisz na tym może ze 100zł-200zł bo ceny konsol nie lecą tak szybko jak sprzętu pc.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Nie no , na padzie się jednak inaczej gra a już w jakiś fps to szczególnie. Ja kupiłem z myślą o wiedźminie właśnie (jak miał wyjść w lutym) , ale na PS4 jest teraz wysyp ciekawych tytułów i podobnie będzie do końca roku.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Cyel pisze:Warto kupić PS4. Od czasu premiery (kiedy to zakup nie oferował zbyt wielu możliwości) wyszło dość wysoko ocenianych tytułów byś miał w co grać długie godziny. Sam zakup Wiedźmin + Bloodborne + Helldivers to jakaś kolosalna ilość godzin zabawy świetnej jakości.
Nie nazwałbym frustracyjne-sadomaso z Bloodborne świetną zabawą :)

Jak rozwiązane jest zachowanie wilczego amuletu na PC (granie bez pada)?
\/\

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Musiał bym lapka wymienić -od lat nie używam kompów stacjonarnych. Pada obczajam u znajomych i nawet nawet.... Generalnie jak sobie testowałem u kogoś to grając na konsoli jestem otoczony dźwiękiem i obrazem - dużo więcej odbieram niż na kompie... poza tym młody mnie ciśnie żeby kupić :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

PiotrB pisze:Musiał bym lapka wymienić -od lat nie używam kompów stacjonarnych. Pada obczajam u znajomych i nawet nawet.... Generalnie jak sobie testowałem u kogoś to grając na konsoli jestem otoczony dźwiękiem i obrazem - dużo więcej odbieram niż na kompie... poza tym młody mnie ciśnie żeby kupić :)...
niedawno gadalem o tym z kumplem, mowi ze warto. jedna przeszkoda to dobry i najlepiej duzy telewizor;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

ODPOWIEDZ