The Witcher 3: Wild Hunt

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post autor: -Błażej- »

Klafuti pisze:
Ziemko pisze:Chcialbym podrasowac kompa zeby moc w w3 pyknac, w 2k sie zmieszcze zeby na srednuch ustawienuach smigal?
Ja się zmieściłem. Jakiś rok temu.

Będziesz potrzebował:
- i5 4440, najlepiej wersję k, żeby sobie później odblokować mnożnik
- geForce 750gtx ti (wersja OC)
- RAM na 4 GB
- odpowiednie MOBO
- stosowny zasilacz
Albo kupujesz konsolę i masz z głowy wymagania :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Przyznam, ze szczerze pierwszy raz mi przyszlo to do glowy, szczegolnie, ze konsola duzo tansza ;)

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Za 2k będziesz tak z 10-20% poniżej minimalnych wymagań śmigał. Co nie musi być takie straszne, chyba tylko momentami ta gra naprawdę wysila sprzęt.

A z tą konsolą to spoko pomysł jeżeli chcesz to głównie pod Wieśka i jakieś okazjonalne granie. Ja pykam dużo w strategie i FPSy więc musiałem wykosztować się na PC.

Maciek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wiesz moj komp co ma 5 lat na owczesne czasy byl mocny, wszystkie gry w ktore pykam - wszystko od blizzarda, lol smiga sprawnie bez problemu. Assasins Creedy rowniez (choc wlasnie instaluje 5tke zeby sprawdzic), wiec de facto kompa bym zmienial stricte dla Wieska, bo jak wyjdzie dodatek do D3 albo do SC2 to mysle, ze moj komp nadal uciagnie. Z drugiej strony Playstation Move dochodzi, a z tym jest jeszcze wieksza zabawa ;)

Co jest lepsze XBOx One czy PS4 - bo nigdy sie nie interesowalem?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

@mlepkows Co Ty opowiadasz. U mnie wszystko chodzi płynnie i bynajmniej nie mam skręcone na minimalne. Po wyjściu ostatniego patcha włączyłem jeszcze HairWorks, detale na uber, tekstury na uber, reszta co najmniej na średnie (cienie, woda, roślinność), wszystkie postprocesy włączone. Nic się nie tnie.

Konfigurację mam taką jak tam wymieniłem, wtedy wydałem jakieś 1800 złotych. Tylko pamiętaj, że konsola ma mniejszy potencjał jeżeli chodzi o moc przerobową. Dlatego wymagania zostały obniżone.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Klafuti pisze:@mlepkows Co Ty opowiadasz. U mnie wszystko chodzi płynnie i bynajmniej nie mam skręcone na minimalne. Po wyjściu ostatniego patcha włączyłem jeszcze HairWorks, detale na uber, tekstury na uber, reszta co najmniej na średnie (cienie, woda, roślinność), wszystkie postprocesy włączone. Nic się nie tnie.

Konfigurację mam taką jak tam wymieniłem, wtedy wydałem jakieś 1800 złotych. Tylko pamiętaj, że konsola ma mniejszy potencjał jeżeli chodzi o moc przerobową. Dlatego wymagania zostały obniżone.
Wiesz, na razie u mnie też chodzi płynnie ale nie widziałem jeszcze za wiele. Karta GTX750 Ti jest na pewno słabsza od teoretycznie minimalnej GTX660 (której używam) więc spodziewałbym się jakichś lagów przy wymagających graficznie momentach gry. Dużo zależy od konfiguracji detali w grze. Na forum nVidia widziałem stwierdzenie (by nVidia), że post-processing nie obciąża specjalnie sprzętu i tu można podbijać wyżej. Za to program GeForce Experience sugeruje mi, żebym wszystko skręcił na minimum :shock: .

Maciek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

offtop
Co jest lepsze XBOx One czy PS4 - bo nigdy sie nie interesowalem?
Moderator a wojnę i zamieszki chce sprowokować ;)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Ziemko pisze:
Co jest lepsze XBOx One czy PS4 - bo nigdy sie nie interesowalem?
PS4 :) xboxa miałem, jest okej, ale po prostu ps4 robi to samo tylko lepiej ;)

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »


Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

mlepkows pisze:
Klafuti pisze:@mlepkows Co Ty opowiadasz. U mnie wszystko chodzi płynnie i bynajmniej nie mam skręcone na minimalne. Po wyjściu ostatniego patcha włączyłem jeszcze HairWorks, detale na uber, tekstury na uber, reszta co najmniej na średnie (cienie, woda, roślinność), wszystkie postprocesy włączone. Nic się nie tnie.

Konfigurację mam taką jak tam wymieniłem, wtedy wydałem jakieś 1800 złotych. Tylko pamiętaj, że konsola ma mniejszy potencjał jeżeli chodzi o moc przerobową. Dlatego wymagania zostały obniżone.
Wiesz, na razie u mnie też chodzi płynnie ale nie widziałem jeszcze za wiele. Karta GTX750 Ti jest na pewno słabsza od teoretycznie minimalnej GTX660 (której używam) więc spodziewałbym się jakichś lagów przy wymagających graficznie momentach gry. Dużo zależy od konfiguracji detali w grze. Na forum nVidia widziałem stwierdzenie (by nVidia), że post-processing nie obciąża specjalnie sprzętu i tu można podbijać wyżej. Za to program GeForce Experience sugeruje mi, żebym wszystko skręcił na minimum :shock: .

Maciek
Wiesz, nie byłbym do końca przekonany. Pamiętaj, ze wymagania zostały znerfione, względem tego co było w momencie ich opublikowania. W sytuacjach, w których mam jednocześnie wodę, wybuchy, jakieś rzucone igni i deszcz wszystko chodzi płynnie. A to jest już duże obciążenie ze względu na efekty specjalne.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Leoh pisze:https://www.youtube.com/watch?v=QIeEZeKN8JE ciekawe spojrzenie na W3 :)
Potwierdzacie to? bo nie chce sie odbic ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Powiem tylko tak, wczoraj kupilem PS4 dla wieska. Gra jest miodna, nie gralem w poprzednie czesci, a jestem zachwycony. (sapke oczywicie czytalem) Te animacje, ten realizm, ten klimat slowiansko-nordycki - miodnie.

Takie pytanie nooba - mamy 2 miecze, wiadomo srebrny na umarlych stalowy na inne, roznica w obrazeniach jest duza, to czemu nie uzywac srebrnego na wszystko i na ch... nam wtedy drugi miecz?

Jak warto zmieniac gear, lepiej go kupowac czy craftowac? (na razie bardziej w eliksiry poszedlem i kasy na gear nie wydalem)

Chce kupic awaryjny zasilacz UPS gdyby prad pizgnal i mial konsole zalatwic, polecicie jakis?

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

W poprzednich częściach jak walczyłeś srebrnym z ludźmi miałeś spore kary do dmg. I to samo w odwrotnej konfiguracji.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Na dniach też kupuję ps4 dla wieśka jednak najpierw muszę "połapać" wszystkie obowiązki w pracy. A potem kilka dni urlopu z wieśkiem.

Co do ups'ów to polecam firmę Ever. Ups tej marki są bardzo dobre.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Wydaje mi sie ze lepiej jak kupisz dobra listwe antyprzepięciową, która posiada minimum dwa warystory i bardzo niski response time. taka górna półka.

ale koniec końców, czytałem kiedys jak sam kupowalem listwe, ze jak piorun walnie blisko Ciebie, to nie ma zmiluj, czy ups czy listwa.

tyle znalazlem w moment...

Teoretycznie przy prawidłowo zaprojektowanej, nowoczesnej instalacji elektrycznej nawet podczas uderzenia pioruna nie powinno dojść do uszkodzenia zasilacza awaryjnego - ani żadnego innego urządzenia podłączonego do prądu. Co rozumiemy przez prawidłowo zaprojektowaną i nowoczesną instalację elektryczna? Instalację która na całej swojej długości wyposażona jest w specjalnego rodzaju zabezpieczenia. Tyle mówi nam teoria.

W praktyce niestety nie jest już tak różowo. Wspomniane wyżej zabezpieczenia muszą być stosowane na całej długości sieci energetycznej. Jeśli zainstalujemy je tylko w mieszkaniu, a budynek w którym mieszkamy ma starą długo nie modernizowana instalację, mogą one po prostu nie zadziałać. W takim przypadku oczywiście może dojść do uszkodzenia zasilacza awaryjnego.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No ale listwa Ci nie pomoże jak prądu zabraknie ;)

Co do sprzętu to warto tworzyć te setowe pancerze, co do mieczy to nie wiem, ja nie kupuję, znalazłem całkiem niezłe i takich używam. A Jeśli o lanie się tylko srebrnym idzie to wydaje mi się, że jak się nim tłukę z np ludźmi, albo z wilkami, to dużo szybciej się psuje, ergo, więcej kosztuje wojowanie tylko tym mieczem.

@MadMax
Do jutra jest promo w saturnie, za 1599 ps4+wiesiek+inna gra
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ziemko a ile chcesz na to wydać? Listwę sobie daruj bo to badziew i chłit marketingowy ;) ta za 30 nie różni się praktycznie niczym od tej za 150
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

katerek pisze:Ziemko a ile chcesz na to wydać? Listwę sobie daruj bo to badziew i chłit marketingowy ;) ta za 30 nie różni się praktycznie niczym od tej za 150
tak na powaznie teraz mowisz?
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

to akurat prawda co katerek pisze
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Ziemko pisze: Jak warto zmieniac gear, lepiej go kupowac czy craftowac? (na razie bardziej w eliksiry poszedlem i kasy na gear nie wydalem)
Jak dostaniesz schemat na swój poziom to craftuj. Z reguły rzeczy ze schematów są o niebo lepsze od tego co można kupić. Nie wiem jak jest na wyższych poziomach.
Jak będziesz craftował to nie wywalaj ani sprzedawaj rupieci tylko rozkładaj. Z np. takiej "Lalki" po rozłożeniu dostajesz bardzo potrzebne i, przynajmniej na początku, drogie materiały.
Warto grać w gwinta z handlarzami/kowalami bo poza kasą, z drugiej i dalszych wygranych dostajesz przedmioty do craftingu.

ODPOWIEDZ