Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Re: Hearthstone

Post autor: Aldean »

Gokish pisze:Leci liga góra i turniej
ale zadnych informacji na ten temat nie masz nie? potwierdzonych w sensie.

bo rozumiem ze z rokiem krakena zegnamy sie w kwietniu 2017??
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Cytując za hs gamepedią :
When expansions cause sets to rotate out of standard

"When we release the first new Expansion each year, every set that wasn’t released in the same year or the year prior will cycle out and no longer be part of the Standard format." - A New Way to Play

This is why Curse of Naxxramas (July 2014) and Goblins vs Gnomes (December 2014) both cycled out when Whispers of the Old Gods went live April 26th, 2016.

This means that when the first 2017 expansion goes live, The Grand Tournament (August 2015) as well as the adventure sets Blackrock Mountain (April 2015) and The League of Explorers (November 2015) will cycle out of standard.

It also means the when the first 2018 expansion goes live the Whispers of the Old Gods and Mean Streets of Gadgetzan expansions along with One Night in Karazhan adventure cards will all rotate out of standard.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ale tu nie trzeba mieć potwierdzonych informacji. Przy prezentacji standardu tłumaczyli, że rotować będą dodatki sprzed 2 lat czyli w tym przypadku Liga/BRM/TGT
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

k mam to,

dzieki panowie
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zrobiłem range 10 tempo Warriorem z singlowymi duzymi pociskami, fajnie sie kombuja z spellpowerem :)
Nietety wysyp reno-decków i dośc niekorzystny matchup z piratami zepchnęły mnie na 13, i teraz pogrywam Renolockiem.
Minus jest taki, ze gry sa długie, i wspinaczka wydaje sie koszmarnie powolna. na razie 11, ale jest progres.
Kazakus jest boski, a mnogośc odpowiedzi, jakie mozna wrzucić do talii, daje duze pole do popisu.
reno-mag tez spoko, ale obrywa od wszystkich kontroli i ma wiekszy problem z Jade-deckami niz Priest i Warlock.
Solia overrated.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Ja z kolei pykam non stop areny, aż pakietów dobiję do 100, średnio 5 winów więc płacę jakieś 75 za paczkę ale odpoczywam od drabinki.

Przy czym chciałem się podzielić pewnym spostrzeżeniem - karty na arenie nie są losowe. Rozegrałem kilkanaście aren od wejścia dodatku, jest masa kart z nowego do wyboru. U paladyna ZAWSZE jak gram, to mam w tali kartę +1+1 dla minoinków na ręce. Ta karta jest zawsze. Bardzo często są dwie, raz były 3 i czar +1+1 w 2 egzeplarzach. Za to ekranowego minibota, czyli bardzo silnego minionka którego chyba zawsze brałem, nie było ani razu.

U maga to samo, w każdym obiegu około 1-3-ch kart dających potionkę do ręki.

Legendy u maga losowałem 2 razy, za każdym razem był Kazakus.

Za to fireballa miałem tylko raz na wiele aren, a z trudem mogę sobie wyobrazić lepszą kartę, więc jej nie pomijałem. Pochodni nie było ani razu.

Grając priestem miałem legendę - leczenie za "0", więc też nówka.


To się nie trzyma statystyki i mówię to z pełnym doświadczeniem. Po raz pierwszy fajnie mi się gra areny warlockiem, bo ma 1-3 czyszczenia stołu tym minionkiem za 7. ZAWSZE.

Nie mówię, że jest źle, ale generowanie kart nie jest losowe do końca (wśród danego rodzaju kart, np zwykłych).


No i akcja miesiąca - gram magiem, tura 4 rzucam minionka - wybierz kartę kapłana i jeszcze 2 postaci. I super, wybieram legendę - zdolność za "0". Tura 5, rzucam tę legendę na stół. Tura 6 - dochodzi smok "możesz użyć zdolności dowolną ilość razy na turę". Śpieszyłem się ale zbiłem z 28 tylko do 4, bo czas się skończył. Tura 7, przychodzi karta "zadaj 5, przyzwij stronnika za 5". To plus darmowy płomień i po partii. Fart miesiąca.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Na Arenie zawsze jest "occurance bonus" dla kart z najnowszego dodatku, zwłaszcza dla klasowych kart. Więc jeśli karta jest commonem to będzie baaaardzo często. Ten bonus trwa chyba z miesiąc zwykle, może dłużej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Z tego co wiem, to developerzy analizuja system pod kątem nieprawidłowosci w Arenie post-MSG.
No i akcja miesiąca
A więc jednak to się zdarza... :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

karty na arenie nie są losowe.
Są. Tylko są pewne wariancje w tej losowości. Po pierwsze, karty z nowego dodatku zawsze mają 4x premię do pojawienia się w rotacji kart do wyboru. Po drugie, ten sam bonus maja karty klasowe, analogicznie zresztą do tego co dzieje się przy odkrywaniu ( tam też karty klasowe mają 4x większą szansę na pojawienie się, no, chyba że zakres odkrywanych katy jest bardziej specyficzny ) a promocje się łączą :P . Dodatkowo arena ma ( podobnie jak pakiety jakby się nad tym zastanowić #-o ) tendencję do podtykania tej samej jednej, najczęściej białej, karty raz za razem. I oczywiście żadnej konsekwencji w proponowaniu kart - sam raz miałem jaki przebieg, że w pierwszych 5 dobieraniach były non stop karty z synergiami z sekretami ( eteryczny arkanista, lokaj Medviha, magini Kirin Toru i tp. ) a potem przez 25 kolejnych propozycji ZERO sekretów whatsoever :roll: .
Pochodni nie było ani razu.
Pochodnię wywalono magowi z rotacji kart w arenie ( takich kart jest zresztą więcej, 58 łącznie). Znaczy się, nie dostaniesz jej nigdy do wyboru spośród 3 kart przy składaniu talii na arenie, ale może ona się pojawić w skutek efektów losowych ( mała książka, duża książka, spellswinger i td ).
A więc jednak to się zdarza... :)
Najdziksze akcje w HS i tak dzieją się na randze 20 :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Pitagoras pisze:Na Arenie zawsze jest "occurance bonus" dla kart z najnowszego dodatku, zwłaszcza dla klasowych kart. Więc jeśli karta jest commonem to będzie baaaardzo często. Ten bonus trwa chyba z miesiąc zwykle, może dłużej.
Dzięki panowie, sporo mi to wyjaśniło. Nie wiedziałem.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Śmiesznostka z ostatniej gry - podróż do otchłani daje mi Anub'rakana, a lichwiarz Marlona. I nagle mój agro rogal ma narzędzia do walki z jado-druidem :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie wiem kto to Marlon :P

Pytanie - macie namair na decki ktorego uzywaja w tym najnowszym turnieju w Niemcach?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

-Qc- pisze:Nie wiem kto to Marlon :P

Pytanie - macie namair na decki ktorego uzywaja w tym najnowszym turnieju w Niemcach?

Jakim turnieju? xD

Seat story cup za tydzień
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie wiem kto to Marlon :P
Ten jegomość :

Obrazek
Drobna literówka w nazwie :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Kurcze, paladyn naprawdę został królem dżungli na arenie. Nie wiedziałem, że jest nadreprezentacja nowych kart, wziąłem go i na 6 gier -4 mirrory. Jak mag kiedyś.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

kurde z ostatniej bojki to zrobilem jakiegos z dupy warlocka i to jeszcze z duza iloscia dupianych tanich prowokacji oczywiscie reszta z agonia i trafialem przewaznie na samych hunterow albo paru pirat warriorow i przegralem moze ze 2 razy na kilkanascie partii :)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Jakie są teraz top legendy? Z ostatniej paczki dropnął Kazakus i mam pył na jakąś legende i myśle nad N'zothem albo jakąś legendą z mean street
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Trzeba poczekac az sie ustabilizuje
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Zależy jakie decki lubisz. Jak midrange to spokojnie możesz cratować aye (tą od jade golemów) na 100% będzie grana. Jak aggro to pachtes a jak kontrole to kazakusa już masz, to może jakiś z klasyków którego ci brakuje (ragnaros/sylwana/jaraxus itp).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jakie są teraz top legendy? Z ostatniej paczki dropnął Kazakus i mam pył na jakąś legende i myśle nad N'zothem albo jakąś legendą z mean street
Na razie popularność zdobyli :
- Patches ( niby taka taka mała popierdułka 1/1 z szarżą, ale daje ciekawe pole do kombosów )
- Kazakus ( Wymaga budowania talii jak Reno, ale jego miksturka jest naprawdę wspaniałym narzędziem, bo opcji składania jej jest sporo i wiele naprawdę dobrych )
- Aya ( golemów nigdy nie za wiele :mrgreen: )
- Kun ( kombo z Avianą wymaga specyficznej ręki, ale jak wyjdzie, to jest chore )
- Hobart ( buffy dla którejś z rozlicznych broni wojaka zawsze się przydadzą, szczególnie w tak popularnym obecnie pirrrato woju )
- White Eyes ( głowie dla swojej ulepszonej wersji, ale i bez tego staty ma całkiem przyzwoite )

Reszta też ma pewne zastosowanie, ale jest raczej ciut zbyt gimickowa :wink:
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ