Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Re: Hearthstone

Post autor: Aldean »

zasada z edwinem jest jedna,

nie ma co go robic na sile duzego.

coin, coin, edwin. najlepsza 1 tura ever:>
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Edwin 8/8 to już zazwyczaj poważny problem. Szczególnie że lubi występować w parze z auctioneerem 8/4. A taka para jest często strasznie trudna do wyjęcia.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

W końcu po miesiącach starań trafiło mi się perfekcyjna ręka startowa mecha maga - 2x naganiacz, 2x śniegoczłap, wszystko pięknie wrzucone z monety w 2 turze :mrgreen: . Wrogi Łotr próbował zawalczyć, ale nie zdołał :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Na razie udaje się trafić przydatne legendarki. Patches :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Wie ktoś jak wbić z rangi 5 do legendy? Jakiś poradnik czy coś? Wbijam co sezon tą 5-4 rangę i nie ważne ile gram zostaje w tym samym miejscu... Już mnie to zaczyna denerwować, bo gram tylko z gośćmi co byli choć raz w legendzie i ciągle nie potrafię wbić tych 20 winów więcej niż losów. #-o
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Zakladam ze umiejetnosci grania, wiedze co kontruje co, kiedy co zagrywac itd. +karty masz. Wtedy najwazniejsze jest prawidlowe odczytanie mety i odpowiedni dobor deku + grind, grind, grind. Inna meta jest w legendzie inna w r5-r1 inna na poczatku sezonu itd.
Ja nigdy w legendzie nie bylem (grind) ale nie jest to fizyka kwantowa - taki sam ladder jak wczesniej tyle ze bez win streakow ;-)
A jak chcesz sie wiecej dowiedzie ogladaj prosow najlepiej takich co tlumacza co robia.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A co mówią prosi? Wybrać deck którym ma się największe winratio i ogień do przodu

A tu sobie policzyć możesz ile gierek będziesz potrzebował aby wbić legendę
http://pokerdope.com/number-of-games-to ... arthstone/
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

przy win ratio 55% potrzebujesz średnio około 250 gier z ranki 5 na legendę. To już wiem, dlaczego nie wychodzi :D

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

_reszka pisze:przy win ratio 55% potrzebujesz średnio około 250 gier z ranki 5 na legendę. To już wiem, dlaczego nie wychodzi :D
Dokładnie :D a 250 gier przy średniej 10 minut to tylko 42h. Lepsze aby wbić w sezonie legendę to trzeba koło 450 gier ugrać. Przy takim winratio :D

Podsumowując potrzeba w miesiącu na hs'a około 70h aby wbić legendę (tylko na rozgrywkę :D)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Thijs streamuje po 12h dziennie. Gra jest okej ale bym się zżygał chyba po pierwszym dniu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

This i nie tylko on zarabia na tym na życie :) . Cyferki na koncie niewątpliwie wiele ułatwiają :mrgreen: .
Podsumowując potrzeba w miesiącu na hs'a około 70h aby wbić legendę (tylko na rozgrywkę :D)
Argumentowałbym że obecnie nawet więcej, bo meta się jeszcze nie stabilizowała i trochę popada w skrajności. Z jednej strony mamy turbo agresywne talie pirackie, a z drugiej, wolniejsze, kontrolne talie oparte na golemach, czy reno, co buduje metagrę wyraźnie odmienną od poprzedniej, gdzie grały głownie bardziej wypośrodkowane talie. Ja zresztą na legendę (jeszcze ;) ) aspiracji nie mam, na razie siedzę sobie spokojnie na randze 19 i w tygodniu przed świętami podbije do zapewne 15, może dalej. Marzeniem jest na razie ranga 10, co uważam w przyszłym roku będzie już dla mnie osiągalne. Na razie rekordem jest ranga 12, zawojowana właśnie dzięki mid szamanowi. Zabawne zresztą, najpierw 6 wygranych pod rząd dało mi blitzkrieg przez drabinkę o 3 rangi naraz, a potem przez 15 kolejnych gier nie mogłem się posunąć nawet o gwiazdkę do przodu :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Hej, szybkie pytanko. Czy Blizzard mówił coś, że dodatki takie jak GvG wrócą kiedyś do Standardu ?
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Nie, i raczej na pewno tego nie zrobią bo € £ ¥ $ - choć patrząc na przykład MTG pojedyncze karty mogą wracać. Dla mnie taka karta jest np. Reno.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Dubel
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, o 20:46 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Żaba pisze:Nie, i raczej na pewno tego nie zrobią bo € £ ¥ $ - choć patrząc na przykład MTG pojedyncze karty mogą wracać. Dla mnie taka karta jest np. Reno.

Jedyne co to zostawili sobie furtkę, że kiedyś mogą jakąś kartę przerzucić do standardu. I jak mówisz Reno dobrze byłoby jakby został. Bo tak wszystkie highlandery wypadną z mety automatycznie
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Hej, szybkie pytanko. Czy Blizzard mówił coś, że dodatki takie jak GvG wrócą kiedyś do Standardu ?
Całe dodatki na pewno nie, ale pojedyńcze karty ? Kto wie, temu nie powiedzieli nie. Gdy wchodził standard, ogłoszono że zostanie doń włączony szatkownik i dr Balans. Oczywiście był to wtedy raczej suchy żart, ale z Blizzardem to nigdy nic nie wiadomo :wink:. Ja za Reno (niestety) tęsknić nie będę, bo i tak gram tylko w dziczy :P :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Ciekaw jestem, co się stanie w tym roku przy okazji rotacji. Bo zgodnie z dotychczasowym rozkładem Blizzarda - na wiosnę powinna wejść przygoda, a wypadnie dodatek + 2 przygody - cała masa kart. Możliwe rozwiązania są następujące:

:arrow: wejdzie przygoda, będzie normalna rotacja -> patrząc po dotychczasowych dodatkach - karty będą grane, ale nie zmienią drastycznie mety, która w obliczu wypadnięcia Reno stanie się mega agresywna.
:arrow: wejdzie dodatek. Można oczekiwać, że power level kart będzie wyraźnie niższy niż w Gadżetonie, ale będzie sporo nowości, jakaś nowa mechanika -> zmieni się meta
:arrow: wejdzie przygoda i nowy starter. Oparty na kartach klasycznych i wywalonych w rotacji w zeszłym roku. Np. do wild trafi Grommash, a w jego miejsce wejdzie ten mech 6/5 zostawiający minę. W tym roku taka opcja wydaje mi się mało prawdopodobna, co prawda sporo ludzi spyłowało naxxa i GvG, ale patrząc po brawlach - nadal sporo ludzi trzyma z sentymentu te karty. A świadomość, że coś fajnego zawsze może wrócić do standardu zniechęca do pyłowania. Jeżeli Blizz zdecyduje się na taki krok, to raczej dopiero w rotacji 2018. Po pierwsze będzie miał wtedy dużo większą pulę kart do wyboru przy składaniu nowego startera, po drugie - część starych graczy się zdezaktywuje, sporo więcej pozbędzie się do tego czasu starych kart, żeby mieć pył na nowe zabawki.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Może ktoś mi powie o co kaman? Grałem kontrolnym paladynem - na 10 gier 9 przeciwko pirate warriorowi :evil: . Po zmianie talii na Prowokatora - na 10 gier ani jedna przeciw pirate warriorowi :shock: #-o . Kuźwa, co jest?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

emiel_regis pisze:Ciekaw jestem, co się stanie w tym roku przy okazji rotacji. Bo zgodnie z dotychczasowym rozkładem Blizzarda - na wiosnę powinna wejść przygoda, a wypadnie dodatek + 2 przygody - cała masa kart. Możliwe rozwiązania są następujące:

:arrow: wejdzie przygoda, będzie normalna rotacja -> patrząc po dotychczasowych dodatkach - karty będą grane, ale nie zmienią drastycznie mety, która w obliczu wypadnięcia Reno stanie się mega agresywna.
:arrow: wejdzie dodatek. Można oczekiwać, że power level kart będzie wyraźnie niższy niż w Gadżetonie, ale będzie sporo nowości, jakaś nowa mechanika -> zmieni się meta
:arrow: wejdzie przygoda i nowy starter. Oparty na kartach klasycznych i wywalonych w rotacji w zeszłym roku. Np. do wild trafi Grommash, a w jego miejsce wejdzie ten mech 6/5 zostawiający minę. W tym roku taka opcja wydaje mi się mało prawdopodobna, co prawda sporo ludzi spyłowało naxxa i GvG, ale patrząc po brawlach - nadal sporo ludzi trzyma z sentymentu te karty. A świadomość, że coś fajnego zawsze może wrócić do standardu zniechęca do pyłowania. Jeżeli Blizz zdecyduje się na taki krok, to raczej dopiero w rotacji 2018. Po pierwsze będzie miał wtedy dużo większą pulę kart do wyboru przy składaniu nowego startera, po drugie - część starych graczy się zdezaktywuje, sporo więcej pozbędzie się do tego czasu starych kart, żeby mieć pył na nowe zabawki.


Jest jedno rozwiązanie :D

nr 1. Kart i tak będzie dużo więc do wakacji przeżyjemy a bądźmy szczerzy. Patrząc na karty z przygód to najczęściej one wywracają metę mocno :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Kuźwa, co jest?
Heartstonowy matchmaking w całej swojej glorii i chwale :P . Mam takie dni, że co drugą-trzecią grę jestem parowany z graczem z złotą obwódką, mimo, że wciąż nawet się do tego statusu nie zbliżam. Na drabince to jeszcze da się jeszcze przeżyć, ale w casualu bywa czasami trochę męczące.
Patrząc na karty z przygód to najczęściej one wywracają metę mocno
Kharazan jest trochę antyprzykładem tej tezy. Wybuch popularności agro ( a potem mid range ) szamana po tej przygodzie jest niezaprzeczalny, ale jednocześnie, ile kart z Kharazanu te talie używały ? Szponów i portalu ? Cała reszta talii jest zrobiona z poprzednich zestawów...a myśl, że jedna dobra karta wystarczy by uczynić klasę przegiętą, jeśli tylko domyka pewną układankę, jest trochę przerażająca :? ..
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ