Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Re: Hearthstone

Post autor: Żaba »

Kaleash to już klasyk dobrze zaprojektowanej karty, dobierz na starcie (najlepiej z shadow stepem) i gnieć albo walcz standardowo. Mnie tam taka "mecjanika" trochę urąga :-)
P.S. nikogo nie próbuje przekonywać, wychodzi nowy dodatek i miałem nadzieję że coś zmienią.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

No właśnie. Full kreatywności a boring, boring, boring, bo - jak piszą powyżej - co komu dojdzie, zero kombinowania i emocji. Może jednak właśnie brak tej kreatywności?
Fakt, powinienem dopisać - mała część :wink: . Prawda, zabawy konwencją i różne odjechane talie to zazwyczaj domena pasjonatów, acz mam spore podejrzenia że wielu z tych co narzekają na małą różnorodność sama się do niej przyczynia porzucając wszelkie eksperymenty. Zresztą - topowych talii może naraz być raptem kilka i czy można winić ludzi, że naturalnie ciągnie ich właśnie w ich kierunku ?
Mają przykład dobrej karcianki w postaci Gwinta, a nadal trzymają się starych błędów...
Gwint jest (jeszcze :mrgreen: ) mały w porównaniu do HS. Ponadto, z perspektywy Blizza, to co nas wkurza, dla nich jest świetnym źródłem zarobku. Trochę jak w wypadku Call of Duty - co z tego, że klepią ten sam odgrzewany kotlet raz za razem i są zalewani falami krytyki, jak słupki sprzedaży dziurawią sufit raz za razem ? Konsumenci głosują portfelem i to developerzy widzą. W samym tylko ostatnim kwartale mikrotransakcje przyniosły Activision ( którego częścią jest Blizzard ) jakiś "drobny" miliard dolców. W podejściu developerów do gry coś zmieni się poważnie dopiero wtedy gdy przychody wyraźnie spadną - na co się wcale nie zanosi, bo nawet jak zaczną zarabiać mniej "per player", to z łatwością pokryje to napływ nowych graczy. A tych szybko nie zabraknie, bo gra, mimo wszystkich swoich qutafońskich czasem wad, jest świetna.

Ps, pisząc to wszystko miałem w międzyczasie świetną partię 8) . Grałem z magiem który aż do 9 tury wyglądał na standardową fezarkę, aż tu barns wyciąga krew pradawnego i jedno stopione odbicie później widzę na stole pana 30/30. Oj, żeby wiedział w co się pakuje :twisted: ... Zabijam lwem barnsa, gram Sylwanas, kill command na nią, "Well Played" i przeciwnik się poddaje =D> . Jednak czasami można jakieś kreatywności doświadczyć :) ( deck którym grałem też był zresztą autorski ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chcialbym zauwazyc ze to raczej designerow, bo developerzy to klepia taki kod jak ci pierwsi wymysla. Natomiast zgadzam sie z tym - hajs sie zgadza, ludzie kupuja wiec jakos tak zle wcale nie jest. Gwint jest lepszy pod wzgledem myslenia od HSa i budowy talii, ale jest tak duzy jakby porownac polske do stanow... pod kazdym wzgledem.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bretonnian pisze:Czytając posty niektórych z Was mam wrażenie że jesteście jak to Giza w którymś ze swoich skeczy powiedział jak te "bite żony". Napisaliście raz, że HS ssie, a Gwint jest najlepszy, to chyba wystarczy co? Po co wchodzić w ten temat i non stop pisać to samo. Jest temat Gwinta w którym możecie pisać o Gwincie ile wlezie. Skoro aż tak się wam ta gra nie podoba, to lepiej ją odinstalujcie i o niej zapomnijcie :wink:
Wracając do HSa -> Ja osobiście uważam że HS, ma się teraz bardzo dobrze (mówię o standardzie, bo tylko ten mnie interesuję). Właściwie to dawno nie było takiej sytuacji że top 1 talii jest aż tyle -> Mamy Highlander Priesta, Jade Druida, Keleseth Rouge'a i Zoo Keleseth Warlocka w top 1 tier. No i bardzo fajne jest to, że pozostałe talie czyli np Quest Mage, Evolve Shaman, Taunt/Fatigue Warrior, Handlock, Murloc Pala kontrują 2 z top tier talii, mają pod górkę z kolejnymi dwoma. Jedyną klasą która ma problem z odnalezieniem się na stałe na laderze jest Hunter (choć w zeszłym sezonie Asmodai wbił nim top 1 legend).
Gwint jest super HS ssie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

szach mat ateiści :mrgreen:

EOT :lol2:

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Chcialbym zauwazyc ze to raczej designerow, bo developerzy to klepia taki kod jak ci pierwsi wymysla. Natomiast zgadzam sie z tym - hajs sie zgadza, ludzie kupuja wiec jakos tak zle wcale nie jest. Gwint jest lepszy pod wzgledem myslenia od HSa i budowy talii, ale jest tak duzy jakby porownac polske do stanow... pod kazdym wzgledem.

Eee tam :D HS'a nie muszę grać ale jak turniej jest ogląda mi się 5x lepiej niż Gwinta :D. Pod tym względem HS > Gwint
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Koniec spamu Gwintowników! Gadajcie se o nim ile wlezie w odpowiednim temacie. :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zagralem ostatnio w hs tempo ŕoque calkiem fajny deck. Pew pew beng beng i casual zajechany. W ogole w casualu ludzie jak rzucisz pathesa czesto sie poddaja, ciekawe, nie rozumieja ze liczy sie tylko krew i lzy wrogow, to ze hs ssie gwint super a zwyciestwo nie jest najwazniejsze to jedyne co sie liczy??? Pozdro ;*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Wyszedł nowy patch a tam.. Adjusted the volume of several Hallow’s End emotes to be more consistent with other emotes.
szkoda że hellołłinn się skończył =D>
Mimo to gratku chłopaki czuwają nad każdym szczegòłem ;-)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Marudzenie na nudę HS jest rzeczą której nie jestem w stanie traktować serio.
Jak ktoś nie potrafi sam skonstruować decku, a zamiast kombinować, naśladuje streamerow, to niech się potem nie dziwi że się nudzi. W co by sie nie grało, nawet w najgenialniejszą grę, jak człowiek nie umie się bawić, ta żaden programista czy developer za niego tego nie zrobi.
Szybka porada:
- Jest "Dzicz" tam nie ma ograniczeń, przecież "Standard" to jest tryb dla nowych graczy, jak jestem wyjadaczem to po cholerę sam się ograniczasz?
- Znajdź w kolekcji kartę której nigdy nie użyłeś i spróbuj zrobić deck w około niej, świetny przykład wyżej, Krwi Pradawnych
- Znajdź słabą talie (np niegrywalne questy, lub coś z poza archetypów) i spróbuj ja ugrywalnić
- Pamiętaj ze to ty grasz wiec to twoja talia ma bawić ciebie a nie talia przeciwnika, olej mete a przestanie cie drażnić Xnasty jadedruid i no-brain-shotgun-priest
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Abo ciśnij jak ja, przez 2 miesiące 300gier jade druidem, ale 2 razy wbita legenda, co kto lubi :P

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Moja dziewczyna w sezonie przed nerfami doszła do rankingu 4, własnym autorskim deckiem. Da się :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Błażej pisze:Moja dziewczyna w sezonie przed nerfami doszła do rankingu 4, własnym autorskim deckiem. Da się :)
Nie o to chodzi, czy się da. Ja też dochodziłem wysoko kiedyś. I nigdy nie naśladowałem jakichś sieciowych decków. Po prostu o wiele więcej frajdy daje Gwint właśnie. Dopóki go nie było, brak było jakiegokolwiek porównania. Obecnie HS w porównaniu wypada wręcz beznadziejnie... I tyle w temacie.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Dopóki gwint nie wprowadzi wersji mobilnej, to zawsze będzie miał max 5% tylu graczy co HS. I tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mimo to gratku chłopaki czuwają nad każdym szczegòłem ;-)
Mogli by tak czuwać nad balansem kart :wink: .
Moja dziewczyna w sezonie przed nerfami doszła do rankingu 4, własnym autorskim deckiem. Da się :)
Da się to i na jeżu usiąść :wink: . Osiąganie wysokich rang to ( poza talią ) jednak głownie kwestia determinacji, której przyznam, trochę mi brakuje :( .

Btw - najbardziej prawdopodobna data premiery K&K to 7 grudnia ( 8 w europie :P ), został więc pi razy drzwi miesiąc na wygrindowanie złota. Mam nadzieję, że po drodze będzie jeszcze jakiś event przyspieszający zarobkowanie, ale i bez niego powinienem uzbierać na 75, może nawet 80 pakietów 8) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

ciekawe jest porównanie tempa zbierania złota w HS i Gwinice... w HSie dziura w kolekcji się powiększa im dłużej grasz (przy FTP). Dawniej topowe agroo/tempo deki nie miały żadnych legend, teraz jest już inaczej. Ilość legend w dodatku też się zwiększyła. Wyeliminowali przygody. Podnieśli ceny. Sneaky plan Bli$$.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ilość legend w dodatku też się zwiększyła.
Niezupełnie. Jest więcej legend klasowych ( od Un'goro mamy 2 klasówki, jedną zwykłą i jedną opartą na jakieś nowej mechanice - questy, rycerze śmierci, a teraz bronie dla każdego. A wcześnie były też 3 legendy trójklasówki ), ale mniej neutralnych. Ilość legend jako takich się niewiele zmienia ( licząc neutralne + klasówki ) :

GvG - 20 ( 11+9 )
TGT - 20 ( 10+10*)
WotOG - 21 (12+9 )
MSoG - 21 (8+3+9 )
Un'goro - 23 ( 5+18 )
KotFT - 23 ( 5+18 )

Plus trzeba pamiętać, że wywalili wreszcie duplikowanie legend, więc łatwiej uzupełnić braki.
w HSie dziura w kolekcji się powiększa im dłużej grasz (przy FTP).
Zależy ile kto i jak gra. Ja od czasów gadżetonu obserwuję powolny, ale stały efekt kuli śniegowej w mojej kolekcji - z każdym kolejnym dodatkiem mogę zakupić coraz więcej pakietów i używać coraz większej części gry. Choć przyznaję, że mogę być niedobrym przykładem, bo gram prawie codziennie, i mimo lepszych i gorszych dni, jednak ogólnie ten reżim zarabiania 70 złota dziennie trzymam ( nie mogę się za to zmusić do grindowania drabinki. Zresztą uważam, że celem grania jest zabawa, a nie zmuszanie się do czegokolwiek ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Ja wykonuje zadania dzienne zawsze. Od 2 lat ominalem 1 zadanie. Daje to skąpo licząc 60 golda dziennie, bez bonusow. W rok to prawie 22000.

Wychodzi po 70 paczek na dodatek. Plus zawsze jest przynajmniej 10 darmowych z okazji turniejów czy w bonusie za turnieje. Na 80 paczkach przy wyborze 5 klas da się spokojnie grać.

A w praktyce przy dobrej taktyce wymian zadań dziennych oraz minimalnie większym zaangażowaniu mamy 80 golfa dziennie. Daje to w rok 29000. Plus bonusy. 100 paczek na dodatek spokojnie pozwoli grać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

80 golda dziennie na questach jednak miec bardzo trudno, bo 100 sa nieczesto, 80 rowniez a wiecej niz1 quest dziennie nie dostaniesz

Ale fakt te 6-7k golda od dodatku do dodatku nabija sie na lajcie. Z tym ze 220 pakietów masz w Gwincie luzem wpół roku (zwlaszcza przy sezonach jendomiesiecznych) a jest lepsza cena kart w pyle.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Heart ma jedna duza przewage nad gwintem wg mnie otoz jestv na urzadzenia mobilne a ja 90% gier w hearta gram na telefonie

ODPOWIEDZ