Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hearthstone

Post autor: Infernal Puppet »

Kolejny dzień odsłaniania kart i kolejne kilka ciekawych opcji do grania :

Obrazek
Zatruta krew to czar który rzuca się przy dobraniu ( jak zasadzka, mina, czy świeczka ), zadaje 3 obraźeń i wtasowuje dwie kolejne kopie siebie samego do talii. Widzę tą kartę do użycia w mill deckach, jeśli przeciwnik jest na zmęczeniu, to oberwanie krwią będzie drogą w jedną stronę do zgonu.

Obrazek
Odd rogal przygarnie, ale i mill rogal może z tego zrobić użytek. Squidface czy kapitan zielonoskóry to dobre buffy do Kingsbane-a, a i dodatkowe narzędzie do dobierania broni się przyda.

Obrazek
Ok, to jest uważam gięte....Wcale nie trzeba mieć niewiadomo jak wiele i niewiadomo jak dużych bestii na stole by uzyskać szalone efekty jak na 2 many. Nawet jeden lew to już dużo. A da się odzyskać znacznie więcej....

Obrazek
Fajny czar, ale z jakiej racji koszt 5 many ??? Mag ma już czar bijący 2 po wszystkich stronnikach - wulkaniczną miksturę za 3 many. Efekt generujący losową kartę jest warty jakieś 1 many ( w sumie nawet nieco mniej, bo jest też i na 1-dropach ). Więc czemu 3+1 nagle = 5 ? Jakby to było odkrywanie to jeszcze mógłbym zrozumieć....Może trafi do big spell maga, ma też pewien potencjał z niebiańskim wysłannikiem ( minion z hukatomby dający następnemu zaklęciu +2 do obrażeń ), no i oczywiście będzie pożądane na arenie, ale poza tym - raczej wątpię by było grane.

Edit :

Ok, przeoczyłem jedną, ale jak się okazuje bardzo istotną kwestię. Overkill może się aktywować na wielu stronnikach na raz :shock: . Owszem, bazowo wymaga to by były cele z 1 hp....ale od czego jest spell damage :mrgreen: ?

Obrazek
Kolejna karta z trochę dziwną wyceną....Mamy preparację dla szamana ( co przy czarach pokroju bloodlusta może być dość mocarne ) połączoną z odkrywaniem ( miło że ta mechanika wciąż jest w grze ), czyli efekty wycenione u innych klas na... 0 i 1 many....Co, blizzarda nagle olśniło że kombinowanie wielu efektów w jednej karcie powinno być odzwierciedlone w koszcie ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

bardzo silne karty.

A revenge of the wild jest najsilniejszą kartą w całej kolekcji. Kitrasz na ręce aż do momentu, gdy będziesz mógł wskrzesić 2-3 bardzo silne bestie. A przecież nawet się nie zastanawiałem nad kombo z innymi kartami.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nawet nie musisz czekać aż tyle - już wskrzeszenie jednego highmane-a to sporo. Można to też będzie kombinować z chociażby katheriną czy pieskami. Nożownik + pieski + to, i wychodzi legitne narzędzie do czyszczenia stołu :P .

A mag tymczasem dostał coś beznadziejnego :

Obrazek
Porównajcie to z duskbreakerem z K&C. DWA many więcej przy tych samych statach, tym samym efekcie i trudniejszym (niewiele, ale zawsze ) warunkiem do spełniania....
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A ja już ostatecznie skończyłem z HS-em, bo mnie zwyczajnie nudził. I jest mi z tym baaardzo dobrze. Jak chcę pograć w karciankę to mam MTG - 300% więcej frajdy dzięki chociażby zwykłym instantom, choć nie tylko, szybsze pojedynki są. Na taką karciankę właśnie czekałem. Nie ma powrotu dla mnie póki co do HSa czy Gwinta. I mam o wiele więcej czasu :D Pzdr.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

A ja już ostatecznie skończyłem z HS-em, bo mnie zwyczajnie nudził. I jest mi z tym baaardzo dobrze. Jak chcę pograć w karciankę to mam MTG - 300% więcej frajdy dzięki chociażby zwykłym instantom, choć nie tylko, szybsze pojedynki są. Na taką karciankę właśnie czekałem. Nie ma powrotu dla mnie póki co do HSa czy Gwinta. I mam o wiele więcej czasu :D Pzdr.
Wiesz, każdy gra w to co lubi :mrgreen:. Mi się Hs mimo wszystko dalej podoba, a i nowa ekspansja zapowiada się na razie na całkiem przyzwoitą, więc pewnie ten trend się utrzyma :wink: .

Zresztą w ostatnich dniach pojawiło się parę ciekawych kart :

Obrazek
"da grabaż" :wink: . Przypomina to nieco jednego specialnego miniona z monster hunta, i ma potenciał być całkiem fajnym w taliach na agoniach. Perfekcyjny cel pod necrium blade czy play dead.

Obrazek
Turbo karta na arenie. Masywny zapas hp pozwoli mu użyć overkilla dwa, może nawet trzy razy, a atak po tym rośnie do absurdalnych rozmiarów ( 5->10->20!->40(sic!) )

Obrazek
Absolutnie szalona karta dla spell huntera :shock: . Ponowne odpalenie wszystkich sekretów, amuletów, zwierzęcych towarzyszy i td. A nowy hero power to po prostu "zadaj 2 obraźeń", co też wcale takie złe nie jest.

Obrazek
Kapłan dostał bójkę, fajniee.... :roll:

Obrazek
Troll karta, ale za to jaka troll karta :mrgreen: . Spędziłeś sporo many na rampę, albo szykujesz się do giętego komba za 10 many ? Oj było by bardzo szkoda... gdyby ktoś to wszystko popsuł :mrgreen: 8) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Czy tylko ja nie moge sie dzisiaj zalogowac?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie tylko ty, trochę osób zgłasza ten problem na FB czy heartpwn. Ja akurat problemów nie mam
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wielkie otwieranie paczek czas zacząć :D . 119 miniaturowych lootboxów do rozmontowania, czym biję po raz kolejny swój rekord ( o raptem 7 więcej niż poprzednio, ale zawsze )...chociaż nie wiem, czy utrzymam to tempo :P . Miało być 120, ale paczka za głosowanie najwyraźniej dotrze później. No, ale jak poszło mi z kartami ?

Powiem, że nie narzekam za bardzo :) :

Legendy -8- Rekin Gral jako darmówka, Tekal, Ryś, Kapitanka hooktusk, Szirwala, Onodusta, Bansmandi, Przechra (nawet były 2 legedny paczka po paczce :mrgreen: , żadnej złotej niestety tym razem :( )

Epiki - 30 -Zew władcy bestii, Prałatka, sprzedawczyni lodów (x2), line breaker, nowy pretendent(x2), szachraj ( złoty ), beast whitin, embrace madness(x2), pędząca bestia(x2), salwa burtowa (x3), zamaskowany gladiator, blastwave, void contract, upiorne wizje, crowd roaster(x2), Sul'traz (x2), splitting image(x3), Mosz'ogg komentator, treespeaker, smoulterthorn lancer

Łącznie pyłu : 3135 za nadmiarowe karty, 1650 za złote karty, plus 4560 które miałem już w wcześniej, co razem daje 9345 pyłu do dyspozycji (no, mam jeszcze 1600 zamrożone w postaci złotego zillaxa, ale tego na razie nie chcę się pozbywać ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

22 paczki i 4 legendy

tygrysica, wardruid, hooktusk i darmowa zaba szamana.

ale nie trafilem nic do maga z heropower :(
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Może to i lepiej :wink: . Jak patrzę na forach część ludzi raportuje że zagranie smoczego jastrzębia z brannem crashuje grę :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mag na hero power jst naprawde fajny :)
zrobilem sobie takiego na bazie zaproponowanego przez HS tylko dodalem clock cos tam co podbija heropower x2 i smiga :) jak dobrze pojdzie to 24dmg na raz mozna wydusic :)
9 zwyciestw w bojce z rzedu a potem trafilem 3 agro decki ktorym tak pieknie siadly karty ze do 5 tury mnie poskladaly :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

zainstalowalem sobie innkeepera, calkiem fajna apka, ktora uswiadomila mi ze mam tone pylu za ostatnia rotacje do wydobycia :)
powiem szczeze ze te boczne kolka sa mega i chyba na wyzszych rangach to bez tego nie pohulasz.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

I jak to dokladnie dziala?
Jest jakas wersja na androida?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

zarzadza kolekcja a w grze pokazuje jakie karty ci jeszcze zostaly.
jest tez polaczony z hpwn wiec mozna tam edytowac wszystko, ale jeszcze nie rozkminaialem tego.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Po długiej przerwie wróciłem do grania. Tak zupełnie od zera. Z tego co widzę dużo zmian jest :) Zaczynając od tego, że lig (czy jak to się tam nazywa) jest 50 zamiast 25.
Powiedzcie mi taką rzecz - czy karty z bardzo starych dodatków są jakoś dostępne?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Powiedzcie mi taką rzecz - czy karty z bardzo starych dodatków są jakoś dostępne?
Są dwa sposoby :

- albo craftujesz je za pył po standardowych cenach ( te z przygód też można )

- albo kupujesz przygody/paczki za kasę. Opcji zakupu za złoto już nie ma, nie ma też do tego dostępu z poziomu gry, trzeba kupować przez sklep blizzarda.
Zaczynając od tego, że lig (czy jak to się tam nazywa) jest 50 zamiast 25.
Dodali "na dole" 25 dodatkowych rang dla nowych graczy, by drabinka w końcu była ludzka dla świeżaków. Te poziomy są przeznaczone dla tych który dopiero co zaczęli grać, tak by mieli miejsce to ścierania się z równymi sobie i nazbierali doświadczenia, złota i co najważniejsze, paczek ( za przejście od 50 do 25 rangi zbiera się bodaj 22 pakiety ), tak by nie byli zupełnymi gołodupcami przed wejściem na "właściwą" drabinę rankingową.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Hehe, to dużo craftowania mnie czeka... :twisted:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Za nowa przygode znowu tylko rewers?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Za nowa przygode znowu tylko rewers?
Niestety tak :P . Blizz niestety nie słynie z hojności... Ale na pocieszenie powiem ci, że już za parę dni (18 grudnia) będzie świąteczny event, tam będzie parę paczek do zgarnięcia :) .
Hehe, to dużo craftowania mnie czeka... :twisted:
Nie tylko ciebie :mrgreen: . Jestem jedną-dwie paczki od uzbierania pyłu na równo 6 nowych legend ( albo 5 + parę epików ), i ciągle kminie na co to spożytkować. Mam parę opcji których jestem praktycznie pewien (Katarina, Mal'ganis, Undertaker), ale z paroma innymi wciąż się zastanawiam (Jan'alai, Mira, Tess, Moloch, Y'sharraj, Zielonoskóry, Sneeds... ).

Ps - z ciekawostek - overkill może się aktywować na herosach :lol2: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Panie Ty tego Malganisa chcesz craftować już trzeci rok chyba :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ