Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Re: Hearthstone

Post autor: Bretonnian »

Polecam pooglądać trochę streamów z top legendy - Quest Rouge jest chyba bardziej znienawidzonym deckiem niż Patron :wink: Co do samego Questa to powszechnie uważa się że jest najlepszy (albo jeden z 2 najlepszych obok questa warriora) :wink: Jeśli chodzi o legendarnych stronników to faktycznie Eliska bardzo często się pojawia (szczególnie w kontrolnych deckach), oprócz tego Legenda Palka i Sherrazin w Miracle Rouge'ach.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Wybacz ale opowiadasz bajki ;-)- ani quest warr ani quest rogue nie mają najwyższego win ratio w legendzie.
Na początku był szał ale ostatecznie kurz opadł :-)
http://www.vicioussyndicate.com/vs-data ... report-44/

Pirat/palladyn mid i murlok/ freeze mag to tier 1
BTW Meta jest mega różnice w win ratio między dekami minimalne.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dawno nie mailem poczucia ze meta jest tak zroznicowana i wygrac mozna wszystkim. Na tym etapie w godsach mielismy juz 3-4 top tier decki i po temacie :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Meta faktycznie zróżnicowana, a rogal questowy - nieważne, czy ma win ratio czy go nie ma - jest i tak najgorszym rakiem obecnie :| ...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Żaba pisze: Pirat/palladyn mid i murlok/ freeze mag to tier 1
BTW Meta jest mega różnice w win ratio między dekami minimalne.

Black ładnie to tłumaczył

Jak jest dużo pirat wojów. To wlatują golonki do decków i grają mid range decki. Wtedy zaczyna się wysyp murloków z golonkami to w decki ląduja kraby. I aby łatwo zwolnić i kontrolować wszystko wchodzi Freeze mage. A aby zajechać freeza to trzeba szybkie decki więc znów pirat wraca :D i tak meta wygląda
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

A co ma do tego winratio w samej legendzie? Raczej nie wiele biorąc pod uwagę fakt że w tym sezonie jest chyba rekordowa liczba osób w legendzie - ponad 15 tys. Liczy się to jakie jest winratio tych decków ludzi którzy graja o top 100. Ostatnio sporo ludzi gra tez deckiem Psy Gunthera - Value Mage z Medivem.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Rzuc linka do tego deku, bo brzmi ciekawie.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Rzuc linka do tego deku, bo brzmi ciekawie.

Grają bo zrobił koleś top 1
http://www.hearthstonetopdecks.com/deck ... over-mage/
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Wczoraj łotr na sekrecie zrobił przeciwko mnie kombo w 1 turze (miał monetę).

sekret
preparation,
zaklęcie za 3 dobierające kartę i duplikujące ją
ognik
ognik
krok w bok
krok w bok
ognik
ognik.

Popatrzyłem się na swoją rękę, coś rzuciłem na stół,

a koleś dobiera drugie preparation i ma questa wykonanego.

Drugi raz tego w życiu nie zobaczę bo to rozdanie jakby lotka trafił.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Gokish pisze:
Ziemko pisze:Rzuc linka do tego deku, bo brzmi ciekawie.

Grają bo zrobił koleś top 1
http://www.hearthstonetopdecks.com/deck ... over-mage/
też tym grywam teraz, 3 karty różnicy między naszymi deckami, ale 2 karty zmienię, bo koleś ma dobry pomysł. Bardzo efektywny deck. Rozjeżdża łotra na quescie jeśli tylko jesteś w stanie cokolwiek rzucić na stół od razu, nawet z monetą.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kumam w miare koncepcje, ale dziwny ten deck takie pomieszani tempa z burstem...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak nigdy nie gralem magiem (100 winow nabilem dopeiro teraz po 3 latach :D) to ten deck fajnie wchodzi
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

TYLKO MURLOKI PALADYŃSKIE :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Spoko jest pogralem troche, zmienilem kilka rzeczy (elizka, blizzard, druga barriera -> choc rozwazam counter spell) calkiem ok dziala.

W koncu dostalem moja trzecie legende z paczek - jakiego pecha trzeba miec, zeby wczesniej trafic z paczek tylko kalimosa i questa pala, po czym jako trzecia legende trafic kalimosa znow... ja pierdziele... a jest tak duzo legende z tego dodatku co bym chcial miec...

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

W sumie... Mam chyba wreszcie motywację do zrobienia Alexy i Thalnosa :-)

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Ja z kolei chcę wywalić Thalnosa z tego decku. Na 30-40 partii spłacił się może raz. Najsłabsze ogniwo tego decku - może 3 losowe czary? Może dodatkowy removal?

Alex jest, hm, nie jest niezbędna. OFC czasem się przyda, ale bardzo rzadko. W deckach freeze czy w CW jest niezbędna, tutaj ja wiem? Raz miałem naprzeciw kapłana z 40 zdrowia i alex na ręce i lepiej było to zbić z 40 do 0 standardowo niż rzucać alex i oddać inicjatywę.

Natomiast spróbowałem trochę pograć tym deckiem na quescie - wywaliłem thalanosa i jedną "dobierz 2 karty), wrzuciłem quest i 3 losowe zaklęcia (w przeciwieństwie do linkowanego decku mam 2x książka dodająca losowe zaklęcie). Zamysł - jak w 15 -17 turze wykonam quest, to będzie dobrze, przyda się w turze 20. Czyli na zasadzie - quest wykona się sam i dostanę spory bonus, mam w decku 7 -9 "nowych" zaklęć, czasem jeszcze moneta, więc prędzej czy później dam radę.

I dupa, bilans 0-7. Podmiana 2 kart wystarczyła. Z decku który bez większych problemów doprowadził z 17 do 9 i miałem już go nieźle ogranego, 2 karty i 0-7.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Thalnos to upierdliwiec - dodatkowa karta, spell damage, zawsze chyba lepiej mieć niż nie mieć. Jeśli nie Alex to co? Yserę wrzucić? Jednego Arcane Giganta?

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Na alex nie ma rady, to jest jednak taka przykra konieczność w tym decku, bo często grasz mając w pamięci, że nie musisz jechać po przeciwniku bo prędzej czy później alex zadziała. Zostały Ci 3 karty w talii, przeciwnik na 30 HP ale nie panikujesz tylko czekasz na alex. Tak więc ona stabilizuje rozgrywkę, bo wiesz, że ją masz. A że się rzadko przydaje to inna sprawa. Kiedyś jeszcze była często używana, żeby się uleczyć. Teraz jak się leczysz za 9 many, to najczęściej i tak zginiesz za chwilę bo w praktyce oddajesz turę przeciwnikowi a on ma pewnie stół i coś na ręce.

Thalnos jest kiepski, bo po pierwsze ginie od razu (ma czapkę z napisem "zabij mnie") po drugie kombi się tylko z 2 kartami - falą płomieni i blizzard. Potrzebujesz zadać 7 obrażeń - thalos i kula ognia. Ale kula ognia i hero power też dadzą 7. thalos i portal - 6 obrażeń. Ale portal i hero power też 6.

Poza falą i zamiecią (blizzard) - deck z internetu ma jeszcze 1 mały massive removal - thalos poza tymi 2 (3) kartami robi tyle co murlock za 2 zadający 1 obrażeń - przynajmniej w 95% przypadkach) Ba, murlock jest lepszy, bo thalos nie zabije swoją zdolnością nawet rycerza 1/1 a murlock tak. A trzeba wziąć pod uwagę, że w 80 % to czy machnę falę płomieni za 5 czy 4 (przy tych 4 to jeden z wrogów może jeszcze oberwać heropowerem) nie robi żadnej różnicy. Robi różnicę, jeżeli 2 przeciwników ma dokładnie 5 zdrowia - a ile to %?.

Tyle że thalos daje kartę - to jednak bardzo dużo, ale czy max tego co się da wyciągnąć? Bo mamy kolesia za 2 many 2/2 +1 do spell power jako common. Thalos jest więc w zasadzie jedynie dla tej dodatkowej karty.

Na razie gram na Thalosie, ale chyba będę próbował go podmienić na coś bardziej efektywnego - jakieś kombo z sekretami, bo praktycznie zawsze jeden wisi, może książkę dodającą 3 czary.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Thalnos jest właśnie dlatego że daje zarówno dociąg jak i spell power. Blizzard za 3 czy, fireballe za 7 czy tak na prawdę cokolwiek potrafi zrobić robotę :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No draw z thalnosa kluczy a spell power do aoe. Jest ok bo elastyczny
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ