Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Hearthstone

Post autor: Soulferin »

Wczoraj wieczorem dowiedziałem się o istnieniu tej gry karcianej Bizzarda która jest jeszcze w fazie beta ale od razu przykuła moją uwagę. Jest nieco podobna do MTG ale ma uproszczone zasady.

W MTG trochę grałem ale bezustanne dokupywanie kart trochę mnie zniechęciło i dałem sobie w końcu z tym spokój jednak zawsze miło wspominałem tą grę i od czasu do czasu mnie korciło żeby do nie wrócić.

Aż tu nagle wychodzi Hearthstone i powiem szczerze że od razu się na nią napaliłem. Po pierwsze mam duży sentyment do MTG, po drugie jest bardzo przyjemna w graniu i miła dla oka. Tyle mogę powiedzieć po spędzeniu kilku godzin na Youtube.

Zapisy do bety jeszcze trwają jako że gra ma się ukazać w Europie już wkrótce po tym jak udanie weszła na rynek w USA.

Ktoś z was ma ochotę pograć w karty bo ja przyznam że nie mogę się już doczekać :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jak ma prostsze zasady niż MtG to ja odpadam ;P

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

To że ma prostsze zasady nie znaczy że jest prostszą grą. Tu masz ładnie wytłumaczone czemu zasady zostały uproszczone. Imo to tylko robi grę ciekawszą.

http://www.youtube.com/watch?v=JirdvOyF4dg
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Ja się uzależniłem od oglądania :) , ale zanim będzie open beta i na pewno będę mógł zagrać... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

udupili karcianke WoWa zeby nie robila konkurencji :C
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

W becie jest na razie mało kart wiec i mniej kombinacji. Z czasem wejdą nowe, bardziej skomplikowane karty i zasady
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Sama gra wydaje się fajna, jeszcze z bliska się nie przyglądałem, ale zasady wyglądają na podobne do zwykłej karcianki WoW, co na jest dużym plusem :)
Razi mnie tylko samo pole gry- nie bolą was oczy od tych kolorów? ;) Moim zdaniem dużo lepiej wygląda pole gry w Duel of Champions

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Pole gry jest oczywiście w klimacie WoW ale o ile grafy WoWa nie trawię tak HS mi w ogóle nie przeszkadza :) Duel of Champions przypomina mi trochę Heroes of Might and Magic ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ruszyła beta w Europie ! Pora na kluczyk :D
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Soulferin pisze:Pole gry jest oczywiście w klimacie WoW ale o ile grafy WoWa nie trawię tak HS mi w ogóle nie przeszkadza :) Duel of Champions przypomina mi trochę Heroes of Might and Magic ;)
Przecież Duel of Champions to jest Heroesowa karcianka :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Gram od 3 dni i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. O ile w constructed jak w każdej karciance na pewnym etapie trzeba już trochę na karty wydać (albo długo kolekcjonować) to i tak największy fun daje arena! Wydaje się, że gra ma duży potencjał, jak będą tak jak w MTG regularnie organizować turnieje i robić nowe dodatki to może być hit na długie lata! :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

Od dawien dawna biorę udział w konkursach ale nie wygrałem kluczyka do bety ;f
czy ktos cos slyszał jaki bedzie kosz tej gierki kiedy juz wyjdzie na dobre? abonament czy jednorazowa opłata + ciągłe dokupywanie kart itp czyli pompowanie kasy od niecierpliwych :D

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

skad skołować kluczyk można ? :)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Hearthstone ma byc darmowy. Oczywiście, aby szybko dostać duzo mocnych kart bedzie trzeba wydac gotówkę :)
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

ale zeby teraz pograc trzeba klucza do bety... ma ktos? ;)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Od paru dni cieszę się kluczem do bety i powiem, że bardzo przyjemna gra. Prosta, wciągająca i dynamiczna.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dziś dostałem klucz. na pewno pogram i na pewno dam znać jak się zapowiada ;)

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Lechu pisze:Dziś dostałem klucz. na pewno pogram i na pewno dam znać jak się zapowiada ;)
tez

ale jakies bugi, zagralem 5 meczy i juz nie moge:P
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ja nawet jednego nie mogłem rozegrać. Teraz nawet do gry wejść nie mogę :/ Chyba powtórka z rozrywki a'la premiera D3 nas czeka...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Gra jest o wiele szybsza od MtG ale też mocno uproszczona. Jest sporo mniej kombinowania i przewidywania głównie przez to, że nie ma instantów, uproszczony system walki, który odbiera możliwość wyznaczania jednostek do obrony. Pomijając już ilość zasad jakie są na kartach do gry HS i MtG. Co kto woli :)

ODPOWIEDZ