Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

No nie taka do końca nowa, bo było wiadomo czym puzzle będą i kiedy wyjdą od już jakiegoś czasu. Przygoda trochę na raz, i kontynuując nieco niefajną blizzardzową tradycję, "nagrodą" za cały nasz trud jest rewers, nawet nie jakiś wyjątkowo fajny, ale wykonanie jest lepsze niż sądziłem. Zagadek nie dość że jest MASA ( ponad 100 ), to jeszcze dość szybko robią się dość skomplikowane i wymagają przemyślanego kalkulowania. Albo dokładnego czytania opisów kart. Albo znajomości mechaniki gry. Albo nieszablonowych kombinacji. A potem tego wszystkiego na raz.

Szczególnie z puzzli na temat lethala i przetrwania można się sporo nauczyć, bo karzą wykorzystywać do maksimum posiadane zasoby, co jest czymś co każdy gracz powinien opanować.

(Nie?)Stety różnorakie mądre głowy porozgryzały już wszystkie układanki i udostępniły rozwiązania online, więc dla leniwego nic trudnego :P .

PS. Weszła w końcu bójka z recepturami i jest świetna :mrgreen: - z ciekawości postanowiłem wypróbować po kolei wszystkie klasy i istotnie - da się wygrać każdą recepturą :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Szkoda, że tylko rewers :cry: , chociaż jakąś fajną karcioszkę mogli wsadzić...

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Jak nie ma żadnej nagrody to nawet nie chce mi się kończyć tej przygody, nie wiem, takie trochę nudne to to. Czasem trzeba trochę pogłówkować ale jakoś nie daje to specjalnie satysfakcji.
Za to karczemna bójka sprawiła że poważnie zaczynam myśleć o zrobieniu sobie tego zioma od losowego decku. Może nie na rankedy ale tak for fun i do robienia questów fajna opcja.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

priest z bojki jest zenujacy, niby fajne comba moze krecic ale jest tak wolny ze kazdy inny deck go gniecie.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Talie z bójki należy IMHO traktować raczej jako ciekawe koncepty do własnoręcznego dopracowania, niż "bierz i nie pytaj" ( no, chyba że gramy whizzbangiem, wtedy nie mamy wyboru :P ). Szablony mają swoje słabe punkty i czasami wybitnie dziwne wybory kart, ale taki już jest ich urok. Ja zresztą tej bójki wyczekiwałem głównie dla okazji do przetestowania paru kart przed craftem, szczególnie heroicznego dr Booma i Myry. Doktorek jest ciekawy i z pewności przynosi sporo zabawy, Myra natomiast ech... Podejrzewałem, że szansa trafiania jakieś fajnej agonii, którą nadrobi swoje liche jak na koszt staty będzie wynosiła tak koło 60%, tym czasem z tego co nią grałem, widzę że raczej koło 30-40% :P . A to trochę szkoda, bo podoba mi się koncept tej karty i była dość wysoko na liście "do zrobienia". Może i tak ją zrobię, ale przyznaję, na razie mnie trochę zawiodła :evil: .

Ps - nareszcie wbiłem 60 poziom wojem, tym samym zamykając levelowanie wszystkimi klasami :mrgreen: . Trochę to zajęło, tym bardziej, że pierwszą sześćdziesiątkę wbiłem chyba jeszcze w zeszłym roku, oczywiście moim ulubionym magiem.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mało było postów ostatnio, ale za zaledwie tydzień nadciąga jeden może i mały, ale całkiem ciekawy event, celebrujacy (no, nieco ponad :wink: ) rok od premiery rycerzy mroźnego tronu.

W ramach atrakcji specialna bójka, darmowy złoty szczęśliwy ghul do kolekcji, dwa specialne dzienne questy po bagatela 300 złociszcza każdy :D i promocyjny zestaw 30 pakiatów do kupienia ( zapewne w cenie jak za 20. Mooooże się skuszę )

No i w ramach osobistej notki - użyłem w końcu swoich wielkich rezerw pyłu by zrobić sobie parę epików, avainę, kuna, sonię, heroicznego dr Booma i bakusia :wink: . Ten ostatni od razu poszedł w ruch i za pomocą "ciut" rakowego aggro paladyna mam już lepszą rangę niż w jakimkolwiek wcześniejszym sezonie w tym roku. Czuję, że mógłbym się tym wdrapać na jakąś wyższą półkę, problem w tym, że ostatnio nie chce mi się tyle grać w Hs co zazwyczaj....Motywacja do przebrnięcia przez grind zawsze była u mnie słabym punktem...Ale w najgorszym razie mam już tą rangę 15 :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Najbardziej wkurzającą dla mnie kartą obecnie jest... Keleseth. A to dlatego, że jak nim gram, to przychodzi baaardzo rzadko, natomiast przeciwnicy notorycznie wywalają go na stół najdalej w 2 turze :evil: :wink: ...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Keleseth jest kartą problematyczną od mrożnego tronu, ale szczerze to nie widzę by doczekał się w dającej się przewidzieć przyszłości nerfa. Nie psuje on gry aż na tyle by wymusić jakąś szybszą reakcję blizzarda, zresztą, patrząc na historię, dużo bardziej problematyczne karty były ignorowane miesiącami. Zresztą jak miałby wyglądać nerf ? Księciunio ma razem ze swoimi braćmi pewien motyw przewodni ( jak nie masz w talii kart o koszcie x, zrób Y) i to się raczej nie zmieni, rozmiar bonusu jak już. Prawdziwym chamstwem jest on w rogalu z podwojnym shadowstepem. Z talią mającą +1/+1 na wszystkim jeszcze da się walczyć. Z mającą +3/+3 nie.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jeszcze się event z mroźnym tronem nie zaczął, a już blizz publikuje nowe wieści. Coby się nie rozpisywać ( bo wszystko w detalu i tak można poczytać na stronie gry jak ktoś chce ) :

- Mag i łotr dostaną po dwie nowe karty do zestawu klasycznego jako wyrównanie za to co przeszło do sali chwały. Oczywiście nie są one za darmo, tylko trzeba je albo zrobić albo trafić w pakietach. No i są to strasznie bieda zastępstwa.....

- nowi gracze ( czyli jeśli dobrze pamiętam, tacy co grają krócej niż pół roku ) będą mieli dostępny tylko dla siebie duuuuży dodatkowy przedział na drabince, bo dojdą rangi *poniżej* 25, dotychczasowego dna. Awans na 25 oznaczać będzie koniec "nooobstwa" i permanentne wejście na właściwą drabinkę. Nowi gracze dostaną też różne gratisy mające im pomóc. To jest w sumie uważam najważniejsza informacja z tego co ogłoszono. Nowi gracze mają w HS naprawdę pod górkę i naprawdę przydało by się, żeby tą drogę jakoś chociaż troszkę ułatwić. Najfajniej by było, jakby nagrody wpadały za aktywność w grze, aby nie rozleniwiały graczy ani nie tworzyły fałszywego wrażenia, że jest to przyjazna dla F2P gra :P. Co prawda nie ma dość kluczowej informacji czym mają one być...Największą pomocą było by oczywiście złoto i paczki kart, bo startowa kolekcja w porównaniu nawet z "ledwie przyzwoitą" jest dziurawa jak cel na strzelnicy w Teksasie :x . Czekam na więcej informacji...

- prace nad trybem turniejowym zostają "na razie" wstrzymane. Small indie company..... :roll:

- Zestaw powitalny ( 10 paczek i legenda za 5$ ) będzie teraz zawierał jednego z 6 klasycznych legendarnych smoków i będzie można nabyć go po raz drugi jak ktoś już to zrobił ( wysoce prawdopodobne że się skuszę :mrgreen: )

- nowy alternatywny portret dla palka. meh....
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Infernal Puppet pisze:Btw, wiem, że event z arenami kończy się dopiero pojutrze, ale myślę że warto wam przypomnieć o tym co pisałem już jakiś czas temu - można wyciągnąć jeszcze jedno darmowe wejście na arenę po jego zakończeniu. Trzeba zacząć jeden przebieg przed 2 lipca, nie ukończyć go, wtedy po zakończeniu wydarzenia zostanie on zamknięty, a gracz dostanie nagrody adekwatne do uzyskanego wyniku i darmowy bilet na arenę.
Przy zaduszkowym evencie bedzie analogicznie?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Przy zaduszkowym evencie bedzie analogicznie?
Będzie ^^ :) . Event zaczyna się co prawda siedemnastego, ale jakiś czas przed jego właściwym startem przejściowo zamknięte będzie kupowanie biletów na arenę, więc jak ktoś chce złapać na jeszcze jeden darmowy bilet za przebieg rozpoczęty przed startem wydarzenia, niech lepiej nie zaśpi :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ogłoszono nadciągające nerfy kart i uważam, że lista i skala zmian jest cokolwiek rozczarowująca....Co niestety jest w zasadzie tradycją :evil: .
Giggling Inventor now costs 7, up from 5.
Mana Wyrm now costs 2, up from 1.
Aviana now costs 10, up from 9.
Chichotka - rozumiem, że ta karta jest irytująca i wcale się nie dziwię, że to obecnie najpopularniejsza karta z hukatomby, ale o dwa many w górę ? Na poziom kosztu dr Booma ? Totalne zabicie karty.

Żmij - ok, ta karta sprawiała problemy od lat ( bo co może być nie tak w 1/3 mogącym szybko rozrosnąć się do poważnych rozmiarów, nie :P ? ) więc z jednej strony fajnie, że końcu problem został zauważony, z drugiej przycięcie statów do 1/2 wystarczyło by zupełnie. Nie robię z tego jakiegoś wielkiego problemu bo i tak w wielu taliach używałem Pawłowej książki jako 1-dropa, ale można to było zrobić bardziej elegancko...

Aviana - dobry ruch, ale mam pewne wątpliwości czy to wystarczy....Owszem psymelon nie dobierze całego komba na raz, ale druidowi akurat nie brakuje innych narzędzi do dobierania kart. Obawiam się, że znaczyć to będzie raptem tyle, że druidzi zaczną pakować do talii orzeźwienie albo imperatora by tak czy inaczej przeprowadzić całe kombo na raz.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tego znerfili przy urodzeniu ...

Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Infernal Puppet pisze:
Przy zaduszkowym evencie bedzie analogicznie?
Będzie ^^ :) . Event zaczyna się co prawda siedemnastego, ale jakiś czas przed jego właściwym startem przejściowo zamknięte będzie kupowanie biletów na arenę, więc jak ktoś chce złapać na jeszcze jeden darmowy bilet za przebieg rozpoczęty przed startem wydarzenia, niech lepiej nie zaśpi :wink: .
Sukces :) A kiedy sie konczy ta specjalna arena? To zrobie powtorke na wyjsciu.
Jest tez do kupienia pakiet powitalny 10 paczek + legendarny smok za 22zl. Taniej nie bedzoe ;)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Sukces :) A kiedy się kończy ta specjalna arena? To zrobię powtórkę na wyjściu.
31 października :) .
Jest tez do kupienia pakiet powitalny 10 paczek + legendarny smok za 22zl. Taniej nie będzie ;)
Wiem, skorzystałem ^^. Deathwing ze smoczków ( i dobrze, bo miałem 1/4 szansy na trafienie nordormu, co...nie było by fajne ) i Harrison Jones z paczek.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Milik trochę słaby, ale jakby go wyciszyć dałby rade
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ale debilna bojka w tym tyg ..

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Mi wydała się całkiem trudna - przeciwnik nie był wcale taki słaby. Wygrałem dopiero w trzeciej grze. Ale ponieważ więcej nie grałem - być może to było tylko pierwsze wrażenie :wink: .

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tak trudna była ja chyba wygrałem dopiero za 4 razem nie mniej mi się w ogóle nie podobała

ODPOWIEDZ