Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Re: Hearthstone

Post autor: Macias »

shaigan pisze:cały top wypełniony graczami którzy wbili się tam zbugowanym Crag Hakiem i nikt tego nie zresetował.
Nie wiem co konkretnie masz na myśli, ale nie wydaje mi się żebyś miał tu z czymkolwiek rację (poza brakiem jakiegokolwiek resetu).
shaigan pisze:Ta gra jest świetna (doc), naprawdę ją uwielbiam, ale nie przesadzałbym że ona jest bardziej skomplikowana niż heartstone
Nie znam się zbytnio na HS, ale mówiąc że DoC jest bardziej skomplikowany mam na myśli:
-w HS o tym czy możesz zagrać kartę decyduje jej koszt, w DoCu koszt i to czy spełniasz wymagania w 3 skillach
-w HS masz 3(?) typy kart (bronie, czary i stwory) w DoCu 5 (stwory, czary, fortuny, budynki, eventy)
-w HS masz 9 hero w DoCu bodajże 42
-w HS każdy stwór ma 2 staty, w DoCu 3
-w DoCu na stworach może leżeć kilka różnego typu counterów, w HS nie kojarzę aby było coś takiego
-w DoCu jest zdecydowanie więcej kart z efektem różnego rodzaju wyszukiwania kart
-w Docu decki mogą być różnej wielkości
-i to tyle co mi na szybko przychodzi do głowy, oczywiście w pewnych z tych punktów mogę się mylić
shaigan pisze:hearthstone zabije doc bardzo szybko przez słabe wsparcie ubisoftu dla esportu itp.
Bardzo możliwe że tak będzie. Ubisoft jakoś średnio się przejmuje promocją gry i wsparciem graczy. Przepływ informacji też jest totalnie beznadziejny.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Idź na oficjalne forum i poszukaj, np:
http://forums.ubi.com/showthread.php/78 ... se)-Forums
były topiki dotyczące konkretnych graczy. Czy to jakiś wielki problem? Pewnie nie, ale czy tak trudno zrobić jakiś wipe? Podejście do gracza by Ubisoft jest specyficzne.

Wymieniając/porównując pewne cechy można dojść do słabego wniosku, że w szachach jest 5 rodzajów figur i pion, więc to musi być naprawdę mało skomplikowana gra.

Ja życzę sobie żeby DoC żył jak najdłużej, ale widzę że dystans robi się duży, a żeby gra żyła musi być dużo graczy. Tylko niewielka część z nich zapłaci, a to nie jest gra zrobiona przez dwóch ziomków przez kickstartera, nie wystarczy im parę tysiaków stałego dochodu.

[edit]
a co mi tam :):
Hearthstone jest bardziej przewidywalny, mulligan pozwala na pozostawienie dobrych kart, przez co łatwiej rozegrać od początku swój plan, mulligan w doc odrzuca wszystkie karty i czasami dostajesz jeszcze gorszą rękę niż na początku. Zdarzenia komplikują grę, może... ale dodatkowo podnoszą losowość.
Co do typów kart to Fortuny są raczej zwykłymi czarami specyficznymi dla frakcji, w hearthstone masz za to sekrety, pewna namiastka powiedzmy instanta z MTG.
DoC jest pełen zapychaczy, można zrobić i 10x tylu herosów z czego 90% nikt nie będzie używa, ale jest to jakieś zróżnicowanie. DoC ma też bardzo dużo kart z których większość można spokojnie usunąć w dniu premiery, nie mówię że hearthstone ma tylko użyteczne, ale chyba te proporcje są nieco inne. Przejrzałem przed chwilą wszystkie neutralne karty za 2 i każda ma coś przydatnego w pewnych buildach i praktycznie każdą widziałem na stole, niektóre sprawdzają się w specyficznych combo.

Na pewno DoC w znacznie większym stopniu pozwala na ingerowanie w talie i rękę przeciwnika.
Myślę że największą różnicą przy pierwszym kontakcie jest to, że w DoC mamy wiersze i kolumny, czyli bardziej skomplikowaną planszę do gry (nie wspomnę o "poważniejszej" grafice). Za to gracz w hearthstone musi poradzić sobie z całymi zastępami Pao :).

Mają za to jedną wspólną cechę, karta zawsze idzie przeciwnikowi a nie mi.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

shaigan nie wygląda żebyś długo grał w DoC. Sprawa z Hagiem była epokę temu - teraz nikt nim prawie nie gra - przynajmniej nikt z topu. Meta w DoC zmienia się co mistrzostwa. Jeśli mówisz o słabym wsparciu Ubi to ma to miejsce tylko na polskim forum. Co chwilę gracze coś dostają gratis. A to alterantywne karty a to jakiś boosterk za to że była 15 min awaria - etc. Odkąd Doc wszedł na steama przeżywa renesans....są tysiące graczy oln line non stop!.
Co do HS. Fajnie że jest alternatywa - jednak trzeba poczekać z opinią kiedy ta gra naprawdę ruszy. Wtedy zobaczymy jakie są ceny i za co i ile tak na prawdę trzeba wydać żeby być w topie - bo w DoC co by nie powiedzieć bycie w topie to kwestia czasu a nie kasy....Czy tak samo będzie w HS? nie wydaje mi się na razie.... ja na pewno chętnie zagram jak gra będzie pełnowartościowa...
Edit.
Że ja nie wspomnę o fakcie że blizzard przy zakładaniu konta po chamsku hakuje Ci kompa i ściąga wszystkie dane . Ja przez to nie mogę zapisać się do beta testów heartstona w domu...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:Jeśli mówisz o słabym wsparciu Ubi to ma to miejsce tylko na polskim forum. Co chwilę gracze coś dostają gratis. A to alterantywne karty a to jakiś boosterk za to że była 15 min awaria - etc.
Ciekawostka, bo ja jakoś nie dostaje co chwila niczego gratis. Zawsze jak są jakieś problemy z serwerami to na fb i na forach nie ma żadnych informacji od ubi, nawet prostego "nie wiemy co jest, staramy się naprawić". Informacje czasami pojawiają się z kilkugodzinnym opóźnieniem i zazwyczaj już po naprawie nie ma nawet "przepraszamy", nie wspominając już o boosterku.
Co więcej niektóre bugi potrafiły się trzymać tygodniami zanim ktoś zdecydował się je naprawić.
Mimo że ogólnie bardzo lubię tę grę to akurat wsparcie i komunikacja z ubi jest totalnie beznadziejna.
PiotrB pisze:Wtedy zobaczymy jakie są ceny i za co i ile tak na prawdę trzeba wydać żeby być w topie - bo w DoC co by nie powiedzieć bycie w topie to kwestia czasu a nie kasy....Czy tak samo będzie w HS? nie wydaje mi się na razie.... ja na pewno chętnie zagram jak gra będzie pełnowartościowa...
Nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Dlaczego niby w HS trzeba by wydać kasę aby być w topie, a w DoCu nie? Przecież karty dostajesz na praktycznie tej samej zasadzie co w DoCu, nie? I zapewniam że HS to równie pełnowartościowa gra co DoC, ale mniej złożona i z trochę mniejszą ilością kart (przynajmniej na chwilę obecną).
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Jeśli mówisz o słabym wsparciu Ubi to ma to miejsce tylko na polskim forum
W HS ani DoC nie grałem, ale tu się muszę wtrącić. Do Ubisoftu pisałem od listopada, wymieniliśmy kilkanaście maili i support nie był w stanie powiedzieć mi jak... dodać sobie dodatek do Heroes VI do konta - kazali mi tylko ciągle instalować patcha, który wymagał dodatku, który wymagał wspomnianego patcha. Gonili własny ogon.
CD Projekt załatwił sprawę po drugim mailu.
Jak słyszę, że Ubi ma dobre wsparcie klienta, to mi się śmiać chce :P Nawet EA nie zatrudnia takich partaczy.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

No ja nie mówię że Ubi jest jakaś super firma... ale ja tam problemów z kontaktem nie mam.

Macias - owszem na polskim forum są opóźnienia w informowaniu o przerwach czy patchach - ale wystarczy zajrzeć na forum angielskie.
Nie dostałeś 4 darmowych kart na święta? Nie dostałeś 3 ankiet do wypełnienia gdzie za każdy był premium pack 5 wież i to tylko w osatatnim tygodniu? To sprawdzaj może spam na poczcie? :) Hertsone jest nie skończony i kolejny raz jest przesunięty termin jego OTWARCIA. Jak będzie dostępny dla wszystkich to zacznę grać i wtedy ocenię . Na razie widziałem steramy i nie jestem przekonany... no ale zobaczymy :) Gram w karcianki od 18 lat - byłem na 1 mistrzostwach Polsk w magica . Wygrałem setki turniejów w różne gry - żyje więc karciankami bardziej niż batllem i też bym chciał żeby gry w które gram były popularne :)... no i wydaje mi się że umiem je ocenić:)

Jeśli chcecie grać w eventową grę ccg to grajcie w Kings and Legends. Tam są boosterdrafty których mi w Doc strasznie brakuje...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Abstrachujac juz od stopnia skomplikowania.

W Hearthstone był już finalny reset kart, 7-go stycznia mają dać klucz każdemu kto się zapisze do closed bety. Bardzo wielu ludzi którzy liczą na grę serio już w niego gra. Nie bardzo rozumiem, co się ma wydarzyć (że release?), gdzie nie spojrzeć (reddit, twitch, strony z analizami gier kart etc) DoC razy 10+.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:Macias - owszem na polskim forum są opóźnienia w informowaniu o przerwach czy patchach - ale wystarczy zajrzeć na forum angielskie.
Nie dostałeś 4 darmowych kart na święta? Nie dostałeś 3 ankiet do wypełnienia gdzie za każdy był premium pack 5 wież i to tylko w osatatnim tygodniu? To sprawdzaj może spam na poczcie? :)
Na polskie forum nawet nie zaglądam, ale nie chodzi mi o informacje o patchach, bo z nimi jest wszystko ok. Chodzi mi o jakieś info z chwilowymi problemami z serwerami typu masowe disconnecty na swissach.
Odnośnie kart to faktycznie były 4 darmowe z czego 2 totalnie beznadziejne, 1 słaba i 1 ok, ale każda z nich była commonem i mam ich już na pęczki. Nie mówiąc już o tym że aby mieć 4 tego typu karty to wystarczy kupić 2 małe paczki za golda z ok 7 gier (30 min w dobrym tempie). Ankiet żadnych nie dostałem, a spam sprawdzam.
Należy też pamiętać o długowiecznych bugach np. słynny bug z week of austernity, który został naprawiony kilka tygodni po jego odkryciu.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

a propo świetnie działającego HS to ja nie jestem w stanie się zarestrować po klucz bo cały czas wyskakuje mi błąd a jeśli już ściągnę aplikcaje to firewall ją blokuje bo twierdzi że firma blizard hakuje mi kompa :) no proszę was...
Edit - i dostaje bezczelny komunikat " że wystąpił problem w czasie pobierania informacji o twoim komputerze" no loll
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

ale w profilu betatestera wyraziłeś zgodę by Bli$$ sprawdził jaką konfigurację sprzętową posiadasz... w końcu to beta :roll:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

taaa... równie dobrze możesz im od razu podać numery kart kredytowych :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

To co mi się spodobało w HS to tryb areny, w żadnej innej grze karcianej nie spotkałem lepszego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ma ktoś ochotę zagrać?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ruszyła open beta. :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Beka bo dostałem dostęp do zamkniętej 5 dni przed otwartą. Ale wciągnęło bardzo. Polskie głosy robią swoje :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Gram w HS juz od 2 miechow. Ostatnio tylko daily qesty robie, ale jakos gierka mi sie nie nudzi.
Da sie kogos z friend listy wyzwac?? Jak tak to chetnie zagram. Nick: Zielony
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

o fajnie w końcu sam sprawdze :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Zielony pisze:Gram w HS juz od 2 miechow. Ostatnio tylko daily qesty robie, ale jakos gierka mi sie nie nudzi.
Da sie kogos z friend listy wyzwac?? Jak tak to chetnie zagram. Nick: Zielony
Musisz podać cały battletag. Jak coś to Trubas#2251 mogę pyknąć czasem.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

aha
Zielony#2121
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ja też chętnie zagram - Soulferin#1916
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

ODPOWIEDZ