Problem z grą/komputerem - temat zbiorczy

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Re: Problem z grą/komputerem - temat zbiorczy

Post autor: In_the_sea_of_blood »

He he, z kolei ja mogę powiedzieć, że dziwne, bo ja akurat miałem hibernacje w starcie od samego początku. Jeżeli dobrze pamiętam to wyłączałem ją tam gdzie się ustawia programy włączane przy stracie systemu.
Ogólnie pytam się o ten MoC, bo pamiętam że jak chciałem zagrać w HoMM 1 na xp to wystarczyło ściągnąć jakiś plik, który obsługiwał DOS. Może i w tym przypadku coś takiego jest potrzebne.
EDIT.
Znalazłem podpowiedź w necie bo to chyba częsty problem, tylko powiedzcie mi jak w grze można ustawić tryb zgodności z poprzednią wersją Windows?
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Wchodzisz w lokalizację gdzie masz zainstalowaną grę :arrow: pm :arrow: właściwości :arrow: uruchom w trybie zgodności

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Ok dzisiaj zobaczyłem, że na końcu wymagań sprzętowych do Mark of Chaos jest zapis "Gra może nie obsługiwać zintegrowanych kart graficznych wliczając w to rozwiązania stosowane w laptopach".
Pytanie. Czy ma to wpływa na każdy rodzaj karty graficznej stosowanej w laptopach nie ważne jak zajebista by nie była, czy po prostu chodzi o karty które spełniają wymagania jak na tamte lata (2008) ale są zintegrowane więc nie pójdzie na nich.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

In_the_sea_of_blood pisze:Ok dzisiaj zobaczyłem, że na końcu wymagań sprzętowych do Mark of Chaos jest zapis "Gra może nie obsługiwać zintegrowanych kart graficznych wliczając w to rozwiązania stosowane w laptopach".
Pytanie. Czy ma to wpływa na każdy rodzaj karty graficznej stosowanej w laptopach nie ważne jak zajebista by nie była, czy po prostu chodzi o karty które spełniają wymagania jak na tamte lata (2008) ale są zintegrowane więc nie pójdzie na nich.
Po prostu zainstaluj i sprawdź. Z doświadczenia wiem, że w kwestii zintegrowanych kart graficznych nie ma reguły. Często odpalałem gry, które według producenta nie powinny były działać.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Nie pomagasz ;). Mam to zainstalowane. Szukam przyczyny czemu nie działa, a nie mam PC z windowsem nowszym niż XP, żeby sprawdzić czy to w karcie tkwi problem a zgodność jak zmieniam też nic nie daje.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Kiedyś miałem podobny problem ze starą gierką pod w7 (nie pamiętam już, to chyba warcraft 3). I generalnie po przeszukiwaniu netu przez kilka dni zauważyłem, że większość problemów sprowadzała się do trzech przypadków:
- zainstalowany soft w stylu daemon tools, który drm gierki wykrywał i przez to blokował jej odpalenie
- problem ze sterownikami grafy (brak obsługi jakichś starszych rzeczy typu directX7 w erze dx10 itp)
- antywirus, który blokował odpalenie gierki (i to było w moim przypadku)
Szkoda, że tryb zgodności w windowsie chyba nigdy nie pomógł. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek, komukolwiek pomógł :D

Z bardziej przekombinowanych rzeczy możesz spróbować postawić sobie wirtualną maszynkę ze starszym windowsem i odpalać gierkę pod tym.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

A wiesz, że też o tym myślałem, ale to nie na moje umiejętności.
Jedyny tryb zgodności który wniósł coś nowego do sytuacji to xp sp2, który sprawił to że każe mi włożyć płytę do napędy cd rom, mimo że płyta jest.
Jutro będę walczył z crackiem no cd-dvd, ale jedyny jaki dzisiaj znalazłem został zablokowany przy ściąganiu przez chrom, z powodu wysokiej szkodliwości.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Afro pisze: Szkoda, że tryb zgodności w windowsie chyba nigdy nie pomógł. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek, komukolwiek pomógł :D
.
Torment mi na nim odpalil. crushuje bo crushuje, ale dziala ;P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Takie pytanko.
Podczas grania słyszę w tle (albo i nawet bardziej niż w tle) taki, hm... pisk? Trzeszczenie? Nie do końca wiem, jak to nazwać, a, nie ukrywam, od zmiany kompa na lepszą konfigurację jest to jakby nieco bardziej upierdliwe, bo i głośniejsze. Co ciekawe, objawia się tylko w grach, na szybko przykłady: Crysis (pisk, dość cichy ale obecny), XCOM2 (bardziej zauważalne trzeszczenie), Skyrim Special (coś pośredniego).
Od czego może to zależeć? Czy to po prostu głośniki dają o sobie znać, że już na nie czas? :(

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

Jeśli to od kompa, to może spróbuj go przedmóchać sprężonym powietrzem, a nóż coś pomoże.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Zawsze coś.

Android 5.1.1, Galaxy Note 2 bodaj.
Tak po prostu nagle przestał wyświetlać niebieski kolor. Czerwony jest, zielony jest, niebieskiego brak.
Nie muszę mówić, że zdjęcia wyglądają.... interesująco, delikatnie mówiąc.
Co właściwie się stało i jak to naprawić?
Wyłącz/włącz nie pomaga.
Dosyć ważne, bo ten tablet jest wykorzystywany do pracy w tym także jako "pokazywarka" zdjęć.

kluczefarm
Plankton
Posty: 1

Post autor: kluczefarm »

emiel_regis pisze:Wchodzisz w lokalizację gdzie masz zainstalowaną grę :arrow: pm :arrow: właściwości :arrow: uruchom w trybie zgodności
Mi to nie pomogło , jakieś inne sugestie ? :arrow:
Zapraszam wszystkich fanów gier na stronę http://www.kluczefarm2018.pl/ w celu zapoznania się z działem do pobrania.

ODPOWIEDZ