Total War: Warhammer potwierdzony

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Total War: Warhammer potwierdzony

Post autor: Pitagoras »

No i mona tez lockowac grupy, zeby jednostki zawsze zachowaly swoje poczatkowe rozstawienie wzgledem reszty grupy, nawet jak klikasz po prostu ppm. Klodeczka w lewym gornym rogu utworzonej grupy.
Obrazek

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

Racja. Sposób z kłódką najlepszy (bo najmniej się klika). Wgl dzięki wszystkim za odpowiedź, nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu. To może jeszcze skorzystam z okazji i się dopytam czy nie ma jakiegoś sposobu na cofnięcie wyboru jednostki przy tworzeniu armii? Jest ta ikonka ze śmietniczkiem, ale ona kasuje całą armię, a mi się zdarza dokonywać głupich wyborów i potem nie starcza budżetu :oops: i potem muszę z czegoś zrezygnować, co właściwie oznacza tworzenie armii od nowa.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Masz na myśli: rozpuszczenie pojedynczego oddziału? Można rozpuszczać i pojedyncze i grupy oddziałów. Wystarczy wybrać oddział lewym przyciskiem myszy. Nad nim powinno wyskoczyć małe okienko z dwoma opcjami. Ta górna pozwala ci łączyć przetrzebione jednostki (pod warunkiem, że są takie same), a druga pozwala ci usuwać oddziały.

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

Nie, chodzi o menu tworzenia armi do bitwy przez internet albo z SI, że w tym panelu chyba nie ma opcji żeby cofnąć wybór jednego oddziału tylko od razu wszystko się usuwa. Trochę lipa jak wiem, że po drugiej stronie na mnie czeka jakiś koleś, a ja muszę od nowa armię wybierać, bo na przykład chcę zamienić jakiś oddział.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Nie wiem, czy o to chodzi, ale przy tworzeniu armii możesz dwa razy kliknąć na oddział, żeby go usunąć z rozpiski.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

No i dokładnie o to chodziło Afro, dzięki :)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Bardzo dużo przydatnych skrótów klawiszowych masz w helpie gry, polecam przejrzeć ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

Kilka dni temu przeglądałem zaawansowane opcje sterowania, ale akurat tego nie było. To są w sumie takie małe pierdółki, ale uprzykrzające zabawę z warhammerem. W sumie właśnie z tego powodu zrezygnowałem kiedyś z bitew przez neta (i tak nie gram, bo by mnie tam żywcem zjedli :D jakoś nadal nie ogarnąłem kto tam komu naklepie, a przed kim trzeba uciekać. W Medievalu było to znacznie łatwiejsze konnica na mieczników ci z kolei na włóczników, a oni na konnicę takie trochę papier kamień nożyce, w Warhammerze dochodzi całe mnóstwo czynników np. magia, wielkie potwory, terror więc jest trudniej) Anyway dzięki chłopaki za pomoc, bo jak wspomniałem znacznie to ułatwia rozgrywkę we wspaniałą grę jaką jest warhammer (swoją drogą mało jest gier osadzonych w tym uniwersum i nie mówię tu o 40k tylko zwykłym. Ja bym może jeszcze wyróżnił mark of chaos, ale poza tym bieda) więc trzeba się cieszyć z tego co jest, a jest nieźle :) nie wiem jak wygląda sprawa z figurkami, ale warhammer się przebija do szerokiego grona odbiorców, copernicus wznowiło wydawanie ksiażek, więc może się też kiedyś doczekamy jakiegoś porządnego filmu osadzonego w tym uniwersum. Pamiętam jak to wyglądało kilkanaście lat temu kiedy się w to dopiero wkręcałem i jestem naprawdę dobrej myśli, tak że pozdrawiam wszystkich fanatyków warhammera i niech wam nie zbraknie Bugmana XXXXX w kuflach. 8)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Tak tylko podrzucę, że tutaj: https://www.humblebundle.com/store/ Można dość tanio kupić sobie całego warhammera jak ktoś jeszcze nie ma.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

60 euro kwalifikuje się do tanio ? :roll:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak przeglądasz 2 dni po zakończeniu promocji, to pewnie nie :wink:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Byru
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Byru »

Wie ktos przypadkiem czy wh2 edycja limit ze steelbookiem jest w Tesco? I Po Ile?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Ta gra jest w chuj dobra.
Zdążyłem co prawda zagrać jakieś 2 godziny Morathi, ale kampania wręcz ocieka klimatem.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja pograłem ze 3-4h Mazdamundi, jest klimat, jest to silne przeświadczenie o odbudowie zrujnowanej nacji, jest poczucie zagrożenia ze wszystkich stron. Podoba mi się więcej promptów o możliwych akcjach jak klikam zakończenie tury.

Jedyne co, to wkurza mnie system zadań. Przy obecnej liczbie trywialnych zadań z nagrodami typu "you have secured a full province. Select a commandment. 500 gold reward" mam wrażenie, że producent spodziewa się, że przed klawiaturą siedzi idiota.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Na poczatku tez tak myślałem, ale to ułatwia grę nowym, a Ty masz 500 golda za friko ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Gra jest przezajebista, nie żałuję ani grosza, z całego tego stosu pieniędzy które na nią wydałem. Zacząłem High Elfami i ta rasa jest tak przesiąknięta klimatem skomplikowanej wewnętrznej polityki, że umieram z zachwytu. Znakomity pomysł na manipulowanie wpływami, na rytuały i na psucie albo poprawianie relacji pomiędzy obcymi frakcjami w celu wytworzenia jakiejśtam sytuacji.

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Mam krótkie pytanie - działa Wam 2-ka tak samo na kompach? Bo coś tam graficznie chyba pozmieniali, a jedynka działa mi tak "akurat", trochę więcej bajerów graficznych i mogłoby dojść do tragedii, a szkoda mi kasy na granie z 10 fpsami :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie działa. 1 działała mi tak na średnich i było spoko dwójka działa na słabszych średnich i trochę zacina. Nie wiem co się dzieje za bardzo bo jak w jedynce normalnie działały mi portrety 3d animacje i filmiki to w 2 portrety to jest jakieś nieczytelne kupsko więc gram na 2d a animacje(chodzi mi na przykład o te portrety bohaterów przed rozpoczęciem kampanii) i filmiki tną się przeraźliwie. Nie wiem za bardzo z czego to wynika :(
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Uuu, dzięki wielkie, ocaliłeś moje 2 stówki :D Chyba nie będę ryzykował w takim razie bez lepszego kompa.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja nie zauważyłem większych problemów z grafiką po przejściu na dwójkę.

No i dołączam do peanów pochwalnych - gra jest świetna. Dalej gram Mazdamundim, wczoraj rozpocząłem trzeci rytuał, HE wysłały interwencję. 5 star dragonów, lord na smoku, przypakowani phoenix guard i dragon princes, bolce. Odpaliłem swoje przywołania bestii z dżungli, dołączyłem do garnizonu miasta. Epicka bitwa, karnozaury rozszarpały smoki na strzępy.

Byłem za to zaskoczony liczbą i jakością nagród ze znajdziek na oceanach - w przeciągu 5 tur znalazłem 3 x 10 000 złota i 2 x 10% obniżenia kosztów utrzymania wszystkich armii, a te bonusy cały czas się odnawiają. Żałuję, że nie kupiłem wcześniej samotnego oldblooda tylko do zbiórki.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ