Fallout 4

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Fallout 4

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Po pierwsze, wygląda jak śliczny, kolorowy Bioshock Infinite. Po drugie, robi to Bethesda, więc możemy się spodziewać "Skyrim with guns". Jak dla mnie powinni do tego zatrudnić Obsidian, czyli ludzi, którzy pracowali przy dwóch pierwszych częściach i czują klimat. Ich New Vegas to doskonały Fallout i świetna gra w ogóle, w przeciwieństwie do gównianego Fallouta 3 Bethesdy. Poczekam na gameplay z E3, na razie nie robię sobie nadziei.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Graficznie źle to wygląda. Wygląda na podrasowany silnik sprzed 7 lat z tą samą słabą fizyką.
https://youtu.be/iYZpR51XgW0?t=99

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

F3 było super, a skyrim with guns to przepis na super rozrywke z klimatem, ale gameplay wazniejszy.

Imo Bethseda naprawde umie robić fenomenalne gry :)

Klimat klimat grafike olac :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Nie, fallout 3 na początku był super klimtyczny, im później w grę tym gorzej i tym więcej strzelania. Zewsząd gdzie nie pójdziesz bawisz się w eksterminatora bo cię atakują ghule/mutanty/szpony/bandytów respawnujące się więc bawisz się nie w mieszkańca krypty ileśtam tylko postapokaliptycznego czyściciela pustkowii przy okazji coś tam innego robiąc. W new Vegas nie grałem więc nie wiem ale mam nadzieję że f4 będzie lepszy.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2015, o 21:33 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy ten F4 nie wygląda jak dodatek do F3 ? Na pewno warto zagrać, ale spodziewałem się jakiś fajerwerków.

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Bethesda robi fenomenalne gry przygodowe, bo RPGami bym tego nie nazwał (imho ostatnim był chyba Oblivion). Fallout 3 z kolei był zły pod każdym względem - ckliwa, kompletnie niepasująca do klimatu fabuła (dzieciak wyrusza na Pustkowia w poszukiwaniu altruistycznego ojca który chce zbawić świat - fuj), niezbalansowana mechanika (perki niebędące perkami, bo głównie dające bonusy do skilli, hunting rilfe jako Broń Ostatecznej Zagłady rozwalająca wszystko dwoma strzałami, czyniąca wszystkie te plasma guny i lasery bezużytecznymi), mało klimatyczny setting wschodniego wybrzeża USA i system karmy pełen skrajności (albo jesteś chrystusem, albo wysadzasz całe miasta bombami jądrowymi for the lulz). No i faktyczny brak jakichkolwiek nielinowych questów, testów na skille i innych ważnych rzeczy czyniących RPG tym czym są.

Więc generalnie mam obawy co do nowego Fallouta. Oczywiście mogę się mylić. Oby.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No skyrim tez ma biedny wątek główny, ale wygrywa otwartym światem i opcjami. F3 miałą swoje dziwostki ale lazikowanie po swiecie było na prawdę przyjemne. I był klimat. A że fabuła kula cóż... mnie osobiście podeszła, statystycznie rzecz biorąc ktoś taki musiałsię znaleźć przeciż w jakimś celu tych naukowców schowano po kryptach :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

może follout 3 był beznadziejny to już new vegas było świetne, ten sam silnik i porządna fabuła

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

W porównaniu do Fallouta 1&2 cześć 3 to bida z nędzą. Ot taka strzelanka. Natomiast NV miał już bardziej dopracowaną mechanikę.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Trudno porownywac gierki oddzielone 15 latami. Ja osobiscie gralem tylko w Tacticsa (1 i 2 po prostu nie są dla mnie bo nie gralem w nie keidy byly ladne :D) i mimo ze to byla tylko naparzanka to zaraziła mnie trochu fluffem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Cóż, F3 ma zajebisty klimat, NV ma mechanikę, imo klimat ma dużo słabszy.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

W momencie wyjścia F3 byłem bardzo pozytywnie nastawiony do Bethesdy i z niecierpliwością czekałem na premierę nowego Fallouta. Początek był spoko, ale tak jak pisze część przedmówców - było tylko gorzej.

FNV miał lepszą fabułę, ale nadal fabule IMO brakowało jakiejś iskry bożej. Opowiadana historia poza nielicznymi momentami (jak spotkanie Marcusa) nie wzbudziła we mnie większych emocji.

Niemniej jednak czekam na nowego F4, a w razie gdyby okazał się klapą zawsze można wrócić do starych Falloutów albo nowego Wastelanda.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Seria "Fallout" skończyła się na drugiej części.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Nie wygląda to za fajnie, dokładnie tak jak ktoś wcześniej napisał, bardziej jak dodatek do F3 niż nowa odsłona serii. Twórcy gier powinni spojrzeć na GTA V oraz Wiedźmina 3 żeby zobaczyć jak powinny wyglądać gry następnej generacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

I jak tam ktoś gra ? Jak wrażenia ? :) Słyszałem, że występują dość spore problemy z wydajnością, zwłaszcza na konsolach gdzie spadki sięgają nawet do 20 klatek...Bethesda chyba jak zawsze ma kłopot z wypuszczeniem w pełni dopracowanego produktu.

Generalnie świat wygląda bardzo przyzwoicie, podobają mi się te żywsze barwy względem F3 ale to co najważniejsze w tych grach to fabuła...mam nadzieję, że będzie znośna choć już pierwsze relacje internetowe sugerują, że jest z tym raczej słabo. Nie do końca też podoba mi się system rozwoju oparty tylko na S.P.E.C.I.A.L i perkach z pominięciem umiejętności...ale dla tej gry chciałem kupić PS4 i zacząłem się mocno do tego przekonywać :)

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Z tego co widziałem, to dialogi zostały.... strasznie upłycone, do 4 opcji wyboru... i to tak w stylu Mass Effectowym... no nie jestem przekonany. Jak chciałem grać w ME to grałem w ME, a nie w F4.
Trochę też na nie jestem nastawiony jeśli chodzi o zabieranie rzeczy z szafek, ale to może tak wygląda tylko na pierwszym etapie gry.

Mam wątpliwości.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jeśli dialogi upłycone w stosunku do F3 to czarno widzę . Bo już w Skyrima się odechciewało jakoś grać przez te dialogi mimo całego pięknego świata.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jako fan Fallouta musze rpzyznać że jestem bardzo zawiedziony. Bethesda nie ogarnęła..

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

pierwsze misje robią klimat. Nie podoba mi sie sterowanie (jednak mega trudne sie strzela bez VATSa, a z VATSem z kolei mega wolno). Lubie opcje dialogowe z ME wiec tu jest ok - z tym, że jest dość mało ich.

Pierwsze 1,5-2h trzymaja poziom, ale na razie przerwa w expolore :)

Btw, Wiesiek kasuje na razie w każdym calu F4. Ale dlatego, że jest tak dobry, a nie F taki zły :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ