Gry na Konsole

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Re: Gry na Konsole

Post autor: MadMax »

Moja lista na.tegoroczne wieczory to Wasteland 2 i Fallout 4. Jesień i zima w klimatach post-apo. Żałuję tylko że Wiesiek i Fallout wyjdą w jednym roku co odbierze tytuł gry RPG roku Wieśkowi.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jesli 4 bedzie jak 3 to wiesiek nie ma sie czym przejmowac.
na meta w3 bije na glowe dwa ostatnie fallouty.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Oby to były prorocze słowa. Jednak patrząc na.sukces Fallouta Shelter to zachód czeka na nowego Fallouta niczym pasożyt społeczny na zapomogę.

Fallouta 4 na pewno "zjadą" za grafikę. Jednak siła marki zrobi swoje.

W3 to dla mnie mistrzostwo świata (klimat, mnogość i różnorodność zadań, new game +). Zachód i USA mimo zalet Wieśka wybierze Fallouta :(.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No cóż, Skyrim jednak wygrał z F3 :)

A shelter już usunałem, drażni i wciąga :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

wydaje mi sie, ze wiedzmin powinien sie bardziej obawiac nowego planescape tormenta niz fallouta ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Morsereg pisze:wydaje mi sie, ze wiedzmin powinien sie bardziej obawiac nowego planescape tormenta niz fallouta ;)
przeciez to bedzie taka bieda jak pillarsy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Też mi się tak wydaje, może na początku będzie trochę o tym głośno, ale później zniknie bez echa. Czasy takich erpegów już minęły niestety.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Afro pisze:Też mi się tak wydaje, może na początku będzie trochę o tym głośno, ale później zniknie bez echa. Czasy takich erpegów już minęły niestety.
Gdyby to był TAKI rpg, to byłby hit. Ale ja po pillarsach juz nikomu kto chce jechac na sentymentaliźmie i nostaligii nie uwierze - dopóki nie zobaczę.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Afro pisze:Też mi się tak wydaje, może na początku będzie trochę o tym głośno, ale później zniknie bez echa. Czasy takich erpegów już minęły niestety.
Dla kogo minęły, dla tego minęły - ja się bawię świetnie przy tych oldschoolowych tytułach (w przeciwieństwie do Skyrim czy F3).
Lest we forget:
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Skyrim i F3 to sandboxy, nie RPG
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

-Qc- pisze:Skyrim i F3 to sandboxy, nie RPG
Sandboxowe cRPG.

Ale dobra, to nie temat o tym, więc EOT.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

-Qc- pisze:Skyrim i F3 to sandboxy, nie RPG

Sandbox to otwarty świat. Skyrim i F3 to rpg w otwartym świecie ( f3 na upartego to strzelanka z elementami rpg).
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

https://cdp.pl/catalog/product/view/id/ ... l-pud-ps4/

gdyby ktoś chciał sobie kupić talie do gwinta ;) bo dodatek i tak będzie za darmo
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Czemu uważasz, że dodatek będzie za darmo?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Bo tak powiedział CDP Red, wszystkie dodatki do wiedźmina będą za darmo ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

To nie dotyczy dwóch dużych dodatków. Te będą niestety płatne.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Ukończyłem Bloodborne. Jeśli obawiacie się frustrującego poziomu trudności...to nie macie się czego obawiać. O wiele bardziej męczyłem się z wieloma innymi grami, zacinając się na pewnych fragmentach aż miałem szczerze dość (ach ta winda w finale ostatniego God of War ](*,) lub odpieranie zmasowanego ataku Hellghast pod koniec ostatniego Killzone). W Bloodborne tylko jeden boss (Amelia) wymagał ode mnie trzech podejść. Reszta ginęła z marszu lub przy drugim.

Oprócz tego gra jest niesamowicie klimatyczna, satysfakcjonująca i wciągająca i gorąco ja polecam.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Jak chcesz grę w podobie do LBP, to polecam Tearaway. Wychodzi teraz na PS4, chociaż to port gry z PSVita. Ja grałem na Vicie (na pewno lepsza wersja jest na Vicie, bo na PS4 musieli grę okroić, ale jak nie masz PSV...) i uważam, że każdy powinien w to zagrać. Absolutnie magiczna gra, przenosi Cię w czasie do małego szkraba, który robi wycinanki z kolorowego kartonu... cudo. Przez całą grę czułem takie nieopisane ciepło w sercu, piękna gra, która będzie klasykiem pamiętanym latami.


Szczerze Ziemko, to jak czytam w temacie o tym, które gry Ci się podobają i jakie masz potrzeby, to uważam, że dokonałeś słabego wyboru z PS4. Moim zdaniem dla Ciebie najlepszym zakupem byłaby konsola Nintendo (twórcy Mario). Nie ma konsoli, która by się chociaż zbliżała do ich potencjału gdy chodzi o kanapowe multi (granie w 2, 3, 4 osoby w jednym pokoju). Niestety obecna ich konsola (Wii U) to porażka pod względem sprzedaży i za rok chyba zostanie zastąpiona przez nową, na którą radzę Ci trzymać oko i może zastąpić nią swoje PS4. Jeśli konsola będzie konkurencyjna z PS4 pod względem mocy, to ja ją kupuję zamiast PS4 :P Jeśli chcesz sprawdzić tanim kosztem o czym mówię, to polecam Ci poprzednią konsolę Nintendo - Wii. Śmieszna, malutka konsolka, która zmiażdżyła pod względem sprzedaży PS3 i Xbox 360 :)

Grafikę ma słabą (zapomnij o HD ;) to takie PS2 na sterydach), ale gry genialne, w tym absolutnie najlepsze gry na kanapowy multiplayer. Wielkim plusem jest fakt, że konsolę kupi się już za ok. 150 zł na allegro, a potem można podłączyć dysk zewnętrzny i działać z kopii zapasowych gier, które oczywiście mamy w szafeczce!! ;) Niestety najlepsza moim zdaniem gra do gry wspólnie na kanapie z Wii, czyli Mario Kart Wii, straciła online multiplayer :( Dlatego odpada gra w dwie osoby + przeciwnicy online, które to było moim ulubionym trybem (boty to nie to samo, chociaż i tak jest zabawa). Powiem wprost, w żadną grę w tej generacji konsol nie grałem tyle co w Mario Kart. Obecnie na Wii U jest Mario Kart 8 i jest absolutnie genialny, ale nie mogę nikomu polecić zakupu konsoli, która zaraz ma zostać zastąpiona, a ciągle sporo kosztuje, chociaż gry na Wii U też są póki co dużo lepsze niż na PS4. Tym niemniej, wielokrotnie sprawdzałem, że przedstawicielki płci pięknej, które przez chusteczkę nie wezmę pada PS do ręki, uwielbiają grać w Wii.
Sam sobie zobacz jak wygląda MK8:
https://www.youtube.com/watch?v=mU7tXqYplA8
Dodatkową atrakcją jest możliwość sterowania za pomocą wychylania pada jak kierownicą zamiast analogowego drążka, więc dziewczyna musi tylko kontrolować 2 guziki - gaz i aktywowanie bonusów (wstecznego się prawie nie używa). Łatwo i przyjemnie, bo od razu każda łapie o co chodzi i się bawi :)

Polecam zaryzykować zakup Wii, będziesz miał dziesiątki absolutnie rewelacyjnych gier zarówno do pogrania z dziewczyną, z kumplami jak wpadną do domu na piwko, czy samemu. Wiem, że w Polsce ludzie się zwykle z tej konsoli śmieją, ale bardzo, bardzo niesłusznie. Ja nadal w nią gram.




A co do konsoli do Finali, to bardzo bym Ci Ziemko polecił zakup PS Vita. Wiem, że to kolejna mało popularna konsola, ale jest tania i wprost genialna, szczególnie jeśli już masz PS4. Konsola ma fantastyczne gry, w tym największą z wszystkich istniejących konsol kolekcję gier z serii Final Fantasy. Masz wszystkie od FF 1 do FF X HD i FF X-2 HD (za najlepsze uchodzą kolejno FF VI, VII, IX, X i VIII). Żadna inna konsola nie ma wszystkich klasycznych Finali, a jest szansa, że niedługo dołączy FF XII HD. No i nie oszukujmy się, starsze gry z PSX wyglądają DUŻO lepiej na 5" ekranie OLED niż na wielkim telewizorze HD :P

Oprócz tego masz morze japońskich gier, mnóstwo świetnych jRPG (Persona 4 Golden to razem z Xenoblade z Wii najlepsze RPG ostatniej dekady), ekskluzywnego Uncharted'a (Uncharted: Złota Otchłań), który jest lepszy niż Drake's Fortune, chociaż gorszy od 2 i 3, najlepszego Killzone'a pod postacią Killzone: Mercenary, najlepsze Little Big Planet, wspomniane wcześniej Tearaway i wiele, wiele innych gier. A jeśli masz PS+, to już i tak masz sporo gier na Vitę :P

Do tego kiedy szefowa zajmie telewizor, to możesz się walnąć do łóżka i sobie streamować swoje gry z PS4 na konsolkę i dalej grać :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dzieki za niezly elaborat, rozwaze vita.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Z konsolami i grami ze stajni Big N trzeba uważać bo nie wszystkim przypadną one do gustu. 2 moich znajomych się na nich zawiodło (brak "czy de, ha de" - nacisk za zabawę a nie na bajery).

Co do PSV to się zgodzę. Konsola idealna do ogrywania starszych gier (szkoda że nie ma na nią RE2). Z nowymi grami jest bida. Sony od dawna uśmierca tę konsolkę. Od siebię polecę Gravity Rush.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ODPOWIEDZ