Gry na Konsole

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Re: Gry na Konsole

Post autor: Scisca »

Ziemko pisze:Dzieki za niezly elaborat, rozwaze vita.
Elaborat to ja Ci dopiero mogę dać, jeśli jesteś zainteresowany ;) No dobra, dam Ci elaborat o Wii, a potem o Vice, bo mi się nudzi :P

Ogólnie polecam z całego serca kupić używane Wii z softmodem (czyli shakowane bez chipa) za 100-150 zeta. Jak kupisz bez softmodu, to nie martw się, bo shakowanie tej konsoli jest tak banalne, że dzieciak da radę :) Kasa mała, a może przypadnie Ci do gustu. Ja kupiłem Wii za 1300 zł lata temu i nie żałuję ani złotówki :P Jeśli nie masz ciśnienia na grafikę, to możesz się bardzo ucieszyć, chociaż moim zdaniem gry są ładne i bardzo estetyczne! Szczególnie jak dokupisz kabel umożliwiający wyższą rozdzielczość 480p. To chyba kabel kompozytowy? Taki, że masz 5 czinczów zamiast 3 ;) Z dziewczyną zawsze fajniej pograć we dwójkę w Super Mario Bros., pościgać się w Mario Kart, poruszać w grach sportowych, itp. niż męczyć ją w RPGi z Divinity. Zaufaj mi, radocha dużo większa, a ryzyko minimalne biorąc pod uwagę fakt, że gry startują z pendrive'a albo dysku USB ;) A sam też będziesz miał do ogrania mnóstwo absolutnie powalających gier single player. Poczytaj sobie i zobacz na youtube chociażby:
- Super Mario Galaxy 1 i 2 - jedne z najwyżej ocenianych gier komputerowych w historii. Mario zwala z nóg! SMG1 zostało wybrane przez IGN i Eurogamera najlepszą grą CAŁEJ GENERACJI Wii/PS3/Xbox 360, o tym ile nagród gry roku wygrała już nie wspominam ;) W 2007 roku odstawiła takie tam gry jak Mass Effect, Oblivion, Bioshock, Crysis, CoD4:MW i Uncharted :P A SMG2 jest jeszcze lepsze. Szacun.
- New Super Mario Bros. Wii i Mario Kart Wii - idealne do grania z dziewczyną, od 1 do 4 graczy jednocześnie.
- Metroid Prime Trilogy - trylogia genialnych FPA (First Person Adventure). Pierwsza część (oryginalnie na GameCube) była najlepiej ocenianą grą z wszystkich gier jakie powstały na PS2, Xbox, Dreamcast i GameCube - cała generacja. Na Wii dodano strzelanie kontrolerem Wii poprzez celowanie w telewizor i... działa to genialnie :) Gorąco polecam, klimat s-f i samotnego łowcy nagród w kosmosie, gry ociekają mrocznym klimatem - perfekcja. W dodatku protagonistą nie jest kolejny kipiący testosteronem koksu, tylko... Samus Aran :)
- Xenoblade Chronicles - najlepsze RPG jakie wyszło na Wii/PS3/Xbox 360. FF XIII powinno być właśnie takie. Używane kopie na ebayu chodzą po 100 dolarów - chyba wszystko jasne? Możesz też zobaczyć sobie nadchodzący sequel Xenoblade Chronicles X - jRPG, wielki świat, wielkie mechy, kosmici, świetna grafika... Tylko to już na umierające Wii U :(
- Zelda: Twilight Princes i Zelda: Skyward Sword - legendarne fantasy przygodówko-RPG. Trzeba zagrać, bo wstyd tego nie znać. W końcu Zelda: Ocarina of Time jest uważana za najlepszą grę w historii. Aha, Robin Williams córkę nazwał od tej serii gier :)
- The Last Story - jRPG twórcy Final Fantasy. Dobra gra :) Facet nie miał prawa do nazwy, ale wiesz Final - Last, Fantasy - Story. To nie przypadek ;)
- Super Smash Bros. Brawl - nawalanka z postaciami Mario, ale też innymi jak Solid Snake, itp. Całkowicie oryginalne podejście do tematu, nawalanka inna niż wszystkie, lekki klimat, świetnie nadaje się na spotkania z kumplami przy piwku, można grać w 4 osoby jednocześnie. W USA gra absolutnie kultowa na poziomie Halo.
- Donkey Kong Country Returns - Donkey Kong!! :)
- Resident Evil 4 - jedna z najlepszych gier w historii w najlepszej wersji. Strzelasz kontrolerem w TV, super :) Podobnie Bully (gra od Rockstar - wiadomo), Red Steel 2 (świetny FPS ze sterowaniem ruchem), Okami Wii, Monster Hunter Tri (Japończycy to kochają), No More Heroes (szalone GTA z katanami), MadWorld (brutalna gra utrzymana w konwencji kolorystycznej Sin City) i masa innych gier! Do tego masz Remake Resident Evil 1 i Resident Evil 0 (tak, to te same gry, które teraz wychodzą na PS4 :P To porty z Wii :) ). Masz też kilka gier typu "on-rail shooter" - czyli celowniczki. Wbrew pozorom bardzo fajne.

Ogólnie każdemu poleciłbym wypróbować Wii, szczególnie jak chce się mieć w co grać z dziewczyną. Koszt wszystkiego wyjdzie na poziomie 1-2 boxów figurek, a potencjalnie masz setki godzin zabawy. Wii to była genialna konsola, tylko w Polsce została powszechnie zlana ze względu na słabszą grafikę, ale gry ma świetne. W większości przypadków wprawdzie trzeba być już po "okresie buntu", bo tu raczej wiele "krwawych cool elo-shooterów dla super-dorosłych" nie doświadczysz, ale my już przecież dinozaury :P
PS. Warto dokupić kabel podbijający rozdzielczość ;) Tylko nie HDMI, bo to ściema na ludzi, co się nie znają by wyciągnąć z nich kasę :P

PPS. Jak masz w komputerze procek i5 na poziomie 4690k, to możesz odpalić sobie emulator Wii (chyba się Dolphin nazywa) i zobaczyć ile te gry są warte nawet przed zakupem konsoli. Oczywiście klawa+mysz nie da w pełni tego, co sterowanie ruchowe, ale zawsze coś. Szczególnie polecam na start Xenoblade Chronicles z texture packiem HD, grane na zwykłym padzie, bo w tej grze i tak z ruchu się nie korzysta i w efekcie wersja pod emulatorem jest najlepszą możliwą. Wygląda lepiej niż niejedna gra na PS3 :P A jeśli lubisz jRPG, to daj tej grze 10h... Przepadniesz.



Co do Vity, to jest jeszcze PlayStation TV (kosztuje ok. 250 zeta), czyli taka Vita bez ekranu, podłączana do TV jak normalna konsola, grasz na padzie od PS3 albo PS4. Spoko sprawa, bo jak masz PS4 w salonie i drugi TV w sypialni, to pozwala Ci przez Wi-Fi streamować grę na drugi telewizor i w efekcie masz PS4 "podłączone" pod dwa telewizory :) Tylko niestety z uwagi na brak ekranu dotykowego i dotykowego panelu z tyłu konsoli niektóre gry z PS Vita nie działają na PlayStation TV, w tym niestety Uncharted: Złota Otchłań i Gravity Rush :( Sam PSTV nie mam, ale gdybym miał PS4 i TV w różnych pokojach, to bym rozważył. Gry z PSX, PSP, większość PSV i streaming z PS4 to w końcu fajna sprawa. Ale za to mam Vitę i ją chwalę :)

O tym, co może dać Ci Vita napiszę za jakiś czas, bo to konsola oferująca specyficzne doznania, inne niż PS3 czy PS4 :)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

RE 1 i Re 0 wychodzące teraz na PS4 to nie są porty z Wii. To są remake z konsoli GC :D.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

MadMax pisze:To nie dotyczy dwóch dużych dodatków. Te będą niestety płatne.
Czemu iestety - dobra przygoda ma kosztowac. Przeciez 200 za wiedxmaka to jakas kpina biorac pod uwage ze to giera na lata :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

-Qc- pisze:
MadMax pisze:To nie dotyczy dwóch dużych dodatków. Te będą niestety płatne.
Czemu iestety - dobra przygoda ma kosztowac. Przeciez 200 za wiedxmaka to jakas kpina biorac pod uwage ze to giera na lata :D

Niestety dlatego że darmowe dodatki które otrzymaliśmy od Redów narobiły smaku na kolejne "darmówki".

Masz rację że 200zł za wieśka to kpina (z innych wydawców). Otrzymaliśmy przeogromną grę. Na dodatek wydanie też jest ekstra (mapa, płyta z muzyką, naklejki). Inni wydawcy powinni się uczyć od Redów.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

no ale te dlc to detale, tylko new game + to nowa jakosc, reszta to male przygody.

btw zabugowalo mi questa najstraszniejszy potwor skellige a pewnie jest fajny
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

MadMax pisze:RE 1 i Re 0 wychodzące teraz na PS4 to nie są porty z Wii. To są remake z konsoli GC :D.
Przecież Wii to GCN na sterydach :) A wersja na Wii to remake z GCN z dodanym supportem dla telewizorów 16:9, opcjonalnym nowym sterowaniem i jakimiś pomniejszymi pierdołami. Jestem pewien, że wersję na PS4 wzięli od Wii, bo po co drugi raz dostosowywać grę do obecnych telewizorów? :)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Nie do końca. Wersja na.Wii to port z GC. Ps4 otrzyma wersje z GC a nie Wii. Czyli nie port a remake.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Nie remake, a remaster :P Portem była wersja na Wii :) Myślę, że można śmiało powiedzieć, że mamy tutaj remaster portu remake'u gry z PSX :D

No i jest zmiana zdecydowanie in minus. Zombiaki, które były nagie na GCN/Wii, teraz mają ubrania!! Czyli wersja na Wii jest zdecydowanie najlepsza :D

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Chyba najtrafniejsze określenie remaster remaku RE.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

No dobra, to referat o PS Vita :) Nie będę ukrywał, uwielbiam tą konsolkę :D

Na początek kwestie techniczne, żeby mieć to z głowy. Są 3 wersje konsoli. 1000, 2000 i PlayStation TV. 1000 to pierwsza, premierowa wersja, 2000 to slim, PSTV to wersja stacjonarna. Różnice:
1000 - większa, cięższa, ma GENIALNY ekran OLED (autentycznie jest CUDOWNY), nie ma pamięci wewnętrznej - już wycofana ze sprzedaży, ale można łatwo dostać używki
2000 - mniejsza, lżejsza, ma bardzo dobry ekran LCD (ale gorszy od OLED z 1000), ma 1 GB pamięci wewnętrznej, bateria trzyma godzinę dłużej, przyciski Start i Select są większe i łatwiejsze do wciśnięcia, tylny panel dotykowy jest mniejszy, przez co jest więcej miejsca na paluchy i mniejsza szansa na przypadkowe muśnięcie. W 2000 ładujesz konsolę i łączysz z PC przy pomocy kabla micro USB, podczas gdy 1000 ma jakiś dziwny oryginalny kabel i dziwne wejście, także to też udogodnienie nowej wersji.

Obiektywnie ciężko wskazać która jest lepsza, niby 2000 to krok do przodu pod wieloma względami, ale gry nie wyglądają AŻ TAK ślicznie. Z drugiej strony dodatkowa pamięć, dłuższa praca i micro USB mają swoją wartość. Jeśli nie masz tu swoich własnych preferencji, to radzę rozejrzeć się w ofertach, wybrać bardziej atrakcyjną i więcej o tym nie myśleć. Obydwie wersje są bardzo dobre.
Aha, są wersje WiFi i 3G. Ja mam WiFi i odradzam kierowanie się tym podziałem jako kryterium. Przez 3G i tak nie można grać w multiplayera (serio!), po prostu działa przeglądarka, ściąganie patchy, wiadomości, itp. Moim zdaniem nie ma to sensu, bo przeglądarka lepiej działa w telefonie. Strata kasy, bierz tańszą.
Ja mam 1000 WiFi, trzymam konsolkę w gumowej osłonce, więc problemy z małymi przyciskami i panelem z tyłu u mnie w ogóle nie występują, bo osłonka jest wyprofilowana tak, że usprawnia korzystanie z konsoli. Polecam takie coś, moja konsola już kilka razy upadła z kieszeni na beton czy chodnik, a nadal jest jak nowa dzięki tej osłonie.

PSTV - ma 1 GB pamięci, działa z Dual Shock 3 lub 4, niestety nie działają na niej wszystkie gry z Vity :( Za to działa każda gra PSX i PSP, która działa na Vicie. Niektóre gry mają nawet dodaną obsługę kilku graczy przy jednej konsoli, ale niestety nie jest to FIFA :( Sprawdź sobie listę działających gier w necie. Oczywiście cena nówki sztuki na poziomie 250 zeta z 3 grami kusi.

No i podstawowy problem Vity - karty pamięci. Niestety Vita ma unikalne karty i tego się nie przeskoczy. A karty są cholernie drogie w porównaniu z kartami SD :( Nie pozostaje nic, jak poszukać znośnej oferty na Allegro/w USA/w Azji, zacisnąć zęby i kupić wysoką pojemność. To boli tylko raz, potem jest już dobrze ;) W Europie i USA największa dostępna karta to 32 GB, z Azji możesz ściągnąć 64 GB. Ja mam 32 GB (za ok. 200 zeta) i generalnie jakoś tam starcza, chociaż chętnie bym to 64 GB przytulił... Odradzam mniejsze, chyba że nie masz nic przeciwko posiadaniu tylko kilku gier na konsoli i usuwaniu natychmiast po przejściu. 4 GB to absurd, którego nawet nie bierzcie do ręki, 8 GB to jak oddychanie na respiratorze ;) Tym bardziej, że PS+ daje tyle gier do ściągnięcia...

W każdym razie, Vita to absolutnie najwyższej jakości kieszonsolka w historii. Widać, że Sony nie oszczędzało i że to produkt premium, a nie tandetnawa zabawka jak PSP czy 3DS. Jest różnica, jest jakość. Pod względem siły konsola jest trochę słabsza niż PS3. Jest bez porównania silniejsza od PS2, ale zauważalnie słabsza od PS3. Co i tak jest genialne w kieszonsolce.

Teraz to, co najważniejsze - gry. Obiegowa opinia jest taka, że Vita nie ma gier. BYZYDURA. Vita ma powalającą kolekcję gier, a nowe gry dostaje co tydzień.

Jest mnóstwo gier indie (większość cross-buy z PS3 lub PS4, więc jak raz kupisz/dostaniesz na PS+, to masz na innych konsolach), które świetnie wyglądają na OLEDzie. Jest bardzo dużo świetnych gier z Japonii, które przywodzą na myśl czasy PSX i PS2, oraz raz na jakiś czas jakaś gra z Zachodniego studia. Sony przestało kompletnie robić gry na konsolę, ale przez pierwsze dwa lata wypuściło dużo gier atrakcyjnych dla zachodniego gracza, więc takie gry też są.

Do tego dochodzą oczywiście gry z PSX i PSP. Niestety nie wszystkie, brakuje paru głośnych tytułów (nadal nie ma Xenogears w Europie :( a jest w USA!), ale jest absolutna większość (są 3 gry GTA, olbrzymia ilość jRPG z PSP, Legacy of Kaine, Soul Reaver, no mnóstwo tego jest! Kilkaset gier). No i warto podkreślić, że gry z PSP działają LEPIEJ na Vicie, niż na PSP :) Większy ekran, lepsze czasy ładowania, możliwość przypisania funkcji do drugiego analoga. Natomiast gry z PSX - tutaj Vita jest moim zdaniem najlepszą platformą do grania. Nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach grania w te gry na moim telewizorze HD. To będzie strasznie kłuć w oczy. Natomiast na 5" ekranie OLED gry sprawują się świetnie, w dodatku możemy w nie grać wszędzie - super sprawa. Bez Vity nigdy bym nie ograł Crash Bandicoot, Finali, Castlevania i wielu innych świetnych klasyków.

Dodatkowo bardzo ważna cecha, o której mało się mówi, a która bardzo, bardzo usprawnia grę w klasyki, w tym różne jRPG. Vitę możesz w każdej chwili przełączyć w stan uśpienia (jak laptop). Umożliwia to zrobienie sobie przerwy w rozgrywce, nawet na kilka dni, bez konieczności save'owania gry. Wszyscy pamiętamy, że te gry korzystały z save points, więc jest to wielkie udogodnienie w porównaniu do konsoli stacjonarnych, gdzie będziesz musiał zrobić save, by wyłączyć konsolę. Vita pozwala na pauzę w dowolnym momencie i powrót do gry kiedy chcesz. Duży plus.


Wracając do gier typowo dla PS Vita - te gry oczywiście mają trofea. Na początku Sony było skupione na podbijaniu Zachodu, gdy okazało się, że Zachód nie jest zainteresowany kieszonsolką, przerzucili się na gry Japońskie, a ostatnio przestali w ogóle robić gry na Vitę i skupili się na PS4. Na szczęście Vita ciągle dostaje dużo gier w Japonii, które są ściągane na Zachód.

Godne polecenia (bynajmniej nie wszystkie!):
- Uncharted Złota Otchłań - zaskakująco dobra gra, lepsza niż U1. Trzeba ograć.
- Persona 4 Golden - genialne jRPG, pozycja którą każdy właściciel konsoli się chwali. Po prostu kupuj i graj :)
- Killzone Mercenary - najładniejsza gra na Vitę. Grafika zwala z nóg, ciągle ciężko mi uwierzyć, że to jest możliwe na kieszonsolce! Gra działa na enginie KZ3 i wygląda lepiej niż wiele gier z PS3. Jedyny negatyw, to gorzki smutek, że Sony już przestało robić tytuły z takim rozmachem na Vitę :( Tę konsolkę na tak wiele stać... Najlepszy FPS na Vitę.
- Borderlands 2 - tak, udało się zrobić port tej gry na Vitę! Po necie możesz nawet grać z ludźmi z PS3.
- Gravity Rush - bardzo fajna gra TPP, mocno japońska. W grze kontrolujesz grawitację, sterujesz żyroskopem. Doświadczenie inne niż zachodnie TPP na konsole. Godna polecenia. Protagonistka Kat jest twarzą PS Vita :) bo GR to najgłośniejsze ekskluzywne IP na konsoli.
- Tearaway - magiczna gra, przenosi w czasie i działa na wyobraźnię jak mało która. Must-have. Pograsz, zrozumiesz.
- LBP Vita - ekran dotykowy dodał nowe opcje do świetnej formuły i w efekcie mamy najlepsze LBP. Jeśli lubisz grę - kupuj w ciemno.
- Soul Sacrifice Delta - świetny przedstawiciel popularnego w Japonii gatunku "hunting game". Polujesz na potwory. Gameplay jest bardzo fajny, ale to co najlepsze to fantastyczny, mroczny świat i zapierająca dech w piersiach fabuła. I ta muzyka... Aż ciarki przechodzą.
- Freedom Wars - gra podobna do powyższej, tylko w klimatach s-f. W tym samym gatunku masz jeszcze Toukiden Kiwami i Ragnarok.
- Guacamelee - jest też na innych platformach, świetna Metroidvania.
- WipEout - słynna seria powraca. Gra jest trudna :)
- FIFA - to najlepsza FIFA w jaką pograsz poza domem. Każda dostępna wersja to ta sama gra jedynie z aktualizacją składów i koszulek, więc nie ma co kupować droższej ;) Jedynie odradzam zakup pierwszej (FIFA Football), bo następna FIFA 13 ma usprawnione ładowanie i usprawnione rzuty rożne :) Zatem bierz jedną z 13, 14 albo 15 i graj. Ja mam 13, innej nie planuję.
- Muramasa - przepiękny art style! Niczym obraz. Do tego fajny hack and slash w japońskich klimatach. OLED pozwala grze błyszczeć.
- Ys - bardzo fajny hack and slash ze świetną rockową muzyką. Polecam też poprzednie część z PSP. Do tej muzy chce się zabijać ;) Jest moc.
- NFS: Most Wanted to pełnowartościowy port świetnej gry z PS3. Że to działa na przenośnej konsoli...
- Rayman Origins i Legends - świetnie wyglądają na tym ekranie :)

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

I teraz coś, czego na innych konsolach raczej nie uświadczysz. Vita ma kilka gier, które ryją czachę, dostają często oceny na poziomie 10/10, a ludzie którzy w nie grali twierdzą, że te gry zasługują na tytuł gier roku. Są to gry Visual Novel, czyli przygodowe interaktywne "książki" połączone z rozwiązywaniem zagadek, elementami detektywistycznymi, itp. Tutaj najważniejsza jest fabuła, pełna zwrotów akcji i po prostu ryjąca banię. Szczególnie godne polecenia to Danganronpa: Trigger Happy Havoc, Danganronpa 2, Steins;Gate i Virtue's Last Reward. Ja przy tych grach aż nie mogę się położyć spać :P Wciągają strasznie. Tu nie liczy się refleks, a fabuła i logiczne (albo i nie ;) ) myślenie. Polecam wypróbować. Są na grubo, bo to perły :)

Do wymienionych gier dochodzi masa Japońskich RPG - słynna seria "Tales of" jest reprezentowana przez Tales of Hearts R, jest Demon Gaze, Sword Art Online (1 i 2), Disgaea 3 i 4 (lepsza 4) to świetne Strategy RPG (coś jak Final Fantasy Tactics - gra z PSP też na Vita ;) ), Senran Kagura (jak chcesz pooglądać i pomacać półnagie cycate laski :D Japonia...), Oreshika, niedługo na Zachód na bank przyjdzie Digimon: Cyber Sleuth, za miesiąc przychodzi Legend of Heroes - kolosalne RPG, ilość tekstu na poziomie Planescape Torment, jest kilka jRPG z serii Atelier, gry Hyperdimension Neptunia są bardzo fajne. Jest Resident Evil Revelations 2. I mnóstwo innych :D

Z zachodnich masz jeszcze chociażby Assassin's Creed 3: Liberation - normalny, pełnowartościowy AC, chociaż widać, że przydałoby mu się jeszcze kilka miesięcy pracy, bo jest pare bugów i przydałoby się z 3-5 fps więcej. Ale to i tak AC on the go! Jest Batman: Arkham Origins Blackgate, Minecraft (wersja z PS3, nie ta okrojona z telefonów. To najlepszy Minecraft "on the go", no i jest cross-buy, w pudełku dostajesz kartridż na Vitę i kod z grą na Vitę/PS3/PS4), masz Walking Dead 1 i 2, Wolf Among Us, Stranger's Wrath to bardzo, bardzo fajny FPS, Resistance: Burning Skies jest spoko, jest Silent Hill (ale to hack and slash), są Wormsy, jest Football Manager 14 (nie to, co jest na telefonach, tylko pełna wersja Football Manager Classic z PC!!), za miesiąc wychodzi Warhammer 40k: Space Hulk ;) Są wszystkie gry LEGO. W huk gier!!

Ponadto masz sporo kolekcji gier z PS2. Ratchet&Clank Trilogy - sam miód! Sly Cooper Trilogy i Sly Cooper 4 - to już 7 platformówek! Jest God of War 1 i 2, a także trylogia Jak&Daxter (pierwsza część to niestety słaby port, jest niski framerate, ale 2 i 3 działają dobrze).

Do tego dochodzi bardzo duży katalog nawalanek, ale że ja nie lubię tych gier, to Ci tytułów nie podam, ale jest tego dużo.

Na przyszły rok zapowiedziane już są World of Final Fantasy, Dragon Quest Builders, Minecraft: Story Mode, nowe Digimony i sporo innych gier. A za kilka dni Tokyo Games Show i jeszcze nowe zapowiedzi... Chodzą też plotki o zbliżających się premierach X-com: Enemy Unknowned Plus, Civilisation Revolution 2 Plus i Assassin's Creed China.

To tyle w kwestii konsoli, która nie ma gier ;) Zwróć uwagę, że i tak starałem się nie wymieniać gier, które wychodziły jako multiplatformy ze stacjonarnymi konsolami! A tych jest też mnóstwo i są fajne (ostatnio ciągle mielę w Helldivers). Mógłbym jeszcze długo wymieniać gry, bo jest ich masa!

Ogólnie bardzo polecam. Nie dość, że masz masę gier, w tym świetne jRPG i powalające visual novels, to możesz streamować gry z PS4 (z tego co wiem, to też poza domem, więc jeśli masz w robocie albo na turnieju dostęp do dobrego Wi-Fi... ;) ).
Konsola nie została shakowana, więc możesz grać tylko w oryginały. Za to często są wyprzedaże w PSN Store, no ale gry z PSN Store wymagają miejsca na karcie pamięci, a pamięć zajmują darmowe gry z PS+... ;) Konsola nie ma region lock, więc możesz sprowadzać gry z każdego kontynentu, ale niestety DLC już mają region lock, więc zadziałają tylko z grą z danego regionu. Nie jest to jakiś wielki problem, bo niewiele gier ma DLC.

Jak są jakieś pytania, to walić :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

soul reaver na konsoli ... :P czyzby to byl sposob by wreszcie to przejsc a nie tylko ogladac cut scene movies...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Obczaiłem Mad Max'a. Giera na 8,5/10 (dla fanów klimatu lub osób lubiących zbieractwo). Pozostałe osoby mogą być zawiedzione monotonią. Gra na podkręcenia klimatu post-apo przed Wastelandem i Falloutem :D .
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To chyba lepiej wydac kase na F4 :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Na jakiś miesiąc wyrwiesz mad maxa za 100-120zł. Więc warto się wtedy za nim rozejrzeć. Podejrzewam że f4 na początku będzie niegrywalny przez liczne bugi.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

MadMax pisze:Na jakiś miesiąc wyrwiesz mad maxa za 100-120zł. Więc warto się wtedy za nim rozejrzeć. Podejrzewam że f4 na początku będzie niegrywalny przez liczne bugi.
No to w klimacie... :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

W obecnej wyprzedaży gier retro na PSN są 123 gry działające na PS Vita. W tym wszystkie cztery gry Crash Bandicoot, Suikoden I i II, Silent Hill, Castlevania, Trylogia Spyro, itp. Polecam :)

No i jest Persona 3 FES jako klasyk PS2. Genialne jRPG, jedno z najlepszych w jakie grałem.

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Ma ktos moze blood bowl 2 i mogpby sie podzielic wrazeniami ?.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Pojawiły się pierwsze game playe F4 od.graczy. Z pierwszych filmików zapowiada się moc klimatu post-apo. Zawiodą się tylko fani "mega-hyper" grafy. Fani Fallouta powinni być w 7 niebie :D.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Tja, internety juz placza jaka grafa na screenach .ujowa.

ODPOWIEDZ