Największy mod w historii polskiego moddingu!!

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Największy mod w historii polskiego moddingu!!

Post autor: mnp21 »

Słuchajcie, słuchajcie, mieszkańcy Khorinis! Na rozkaz wielmożnego lorda Hagena, ogłasza się, co następuje:

Ekipa Soulfire robi najprawdopodobniej największego moda (pod kątem profesjonalizmu, zaangażowanych środków, dokładności i wielkości) w historii polskiego (a być może światowego) moddingu, pod nazwą "Gothic 2: Dzieje Khorinis".

Zamieszczam tą informację z mieszanymi uczuciami, gdyż nie spotkałem jeszcze battlowca lubiącego tę grę. Zazwyczaj była przedstawiana w opozycji do np. Planescape Torment albo Fallout jak tępa i głupia, z przedpotopową grafiką i sterowaniem.

Ja tam nie wiem, Fallouty kocham, Planescape uwielbiam a "Gotiki" ubóstwiam. Poza tym trochę się chyba zestarzeliśmy i może emocje opadły na tyle że zechcecie posłuchać o tym wspaniałym projekcie jaki powstaje na naszych oczach.

Otóż grupa fanów serii Gothic (a konkretnie klasycznych Gothic 1 oraz Gothic 2 z dodatkiem "Noc Kruka") pracują nad wielkim modem do Gothic 2 pod nazwą "Dzieje Khorinis". Będzie to mod OCZYWIŚCIE na oryginalnej grafice (tak, tej kanciastej) i oryginalnym sterowaniu (tak, TYM sterowaniu :twisted: ). Mod będzie w pełni zdubbingowany. W dubbingu będą brali udział tylko i wyłącznie profesjonalni aktorzy głosowi.

Do produkcji moda za darmo zgłosili się prawie wszyscy aktorzy głosowi dubbingujący postacie w oryginalnych częściach, tacy jak Andrzej Gawroński, Andrzej Tomecki, Krzysztof zakrzewski, Jan Kobuszewski i wielu innych. Są to osoby związane nie tylko z Gothiciem, ale z wieloma wieloma grami naszej młodości jak Baldur's Gate, Twierdza, Warcraft III, Wiedźmin. Specjalnie dla nich, aby podziękować za woluntaryjny udział w modzie oraz wszystkie ciepłe wspomnienia z dzieciństwa realizowany jest osobny projekt "Nestorzy" będący serią filmów dokumentalnych o każdym z aktorów. Co więcej aktorom w postaci specjalnej książki przekazywane są wszystkie ciepłe komentarze i podziękowania od zaangażowanych w projekt graczy.

Po tym krótkim wstępie nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do zapoznania się z przygotowywanym modem i śledzenia prac:

Q & A - Do obejrzenia dla osób, które pierwszy raz słyszą o projekcie
Produkcja "Dziejów Khorinis" od kuchni

Projekt Nestorzy:
Krzysztof Zakrzewski
Andrzej Tomecki
Andrzej Gawroński

Warto też odwiedzić oficjalną stronę projektu.

Niech Innos cię prowadzi!
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

ODPOWIEDZ