Dawn of War II

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Dawn of War II

Post autor: Mauler »

Grzebiąc ostatnio po youtube znalazłem takie oto dwa filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=A-pyjJDb ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=8RB-aj4E5fY&NR=1

Tyle, że 2007 za nami a dostaliśmy tylko Soulstorm, a to tylko dodatek.
Wiecie coś więcej o DoW 2?

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »


Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Grafa na skrinszotach z DOW2 kładzie, miażdży jeńców nie bierze - ta strona i następne foty:


http://www.dawnofwar2.com/us/screenshots
Obrazek

Awatar użytkownika
skejwen
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Lublin

Post autor: skejwen »

rili - z tego co widac, to nic nadzwyczajnego jesli chodzi o grafe...
Sanity is for the weak...

Awatar użytkownika
Gorbad
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Gorbad »

skejwen pisze:rili - z tego co widac, to nic nadzwyczajnego jesli chodzi o grafe...
ale rozkłada na łopatki cukierkowego starcrafta 2 :twisted:
Dow2 będzie super byle tylko dali tyranidów i będzie dobrze 8)

Francesco
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Francesco »

Mam nadzieję, że potraktujecie tego jak nekromantyzm ale mam parę rzeczy do ogłoszenia:

1. www.dawnofwar2.com - fajna muzyczka, ładne screeny, filmiki (pewnie już są w tych linkach wyżej.

2. Gra ma być pozbawiona ekonomicznego aspektu. Będą tylko walki oddziałów kosmicznych marines z bandami orków i siłami eldarów. Czwarta rasa niby pozostaje tajemnicą, wszyscy cicho liczą na tyranidów ale wydaje mi się, że jednak będą to chaosowe chłopaki - pod koniec filmiku SM mówi "ta planeta jest nasza wiedźmo" a ona mu odpowiada pokazując w niebo "nie, ta planeta jest ich" i na niebie widać jakąś taką niezdentyfikowaną chmurę czy coś. Na początku myślałem, że to jakieś zarodniki czy coś i się zmartwiłem (do gry gdzie ważny jest teren, osłona, bronie, oddziały traktowane są jednostkowo i mają swoich dowódców - każdy o innej twarzy i imieniu nie za bardzo pasuje mi horda tyranidów, a już na pewno nie chciałbym tym grać), ale potem zauważyłem, że formują się one w łeb smoka. O ile pamiętam, któryś z "zakonów" CSM ma takowego w swoim godle, czyli wszystko jest ok i zobaczymy efektowne spadanie z nieba raptorów (zobaczcie sceny z gry i filmiki, jak super spadają z nieba drop pody - wzbijając wszystko wokół w powietrze i raptorzy - szturmowi marines równie efekciarsko) .

3. Graficznie uważam, że gra będzie wyjątkowa. Przynajmniej na zbliżeniach to tak wygląda. Irytuje mnie tylko trochę to, że modele jednostek są nieco za jasne - orkowie wręcz błyszczą. Gdy usłyszałem dźwięki i screeny stwierdziłem, że będzie to miało ogromny klimat (posłuchajcie na tym filmie z gry jak piękny dźwięk wydobywa się z heavy bolterów przy strzelaniu). Założenie też jest super, zajmowanie odpowiednich pozycji ma być kluczowe dla powodzenia naszych żołnierzy. Zależy mi na kampanii, bo w multi jakoś nie gustuję (wkurwia mnie to, że wszyscy są tak wymaxowani, grają jednym-dwoma schematami i kiedy ja się dopiero rozwijam czy chcę grać tak "po swojemu" to oni już mnie atakują jakimiś przeważającymi siłami). Wydaje mi się, że będzie ciekawa.

4. Co Wy na to? Czemu nikt się tą grą nie jara? Ja się zapisałem do newslettera nawet :P

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

bo teraz wychodzi tyle gier że ludziom jajca maleją :D i sami nie wiedzą czym się podniecać, gry na które czekam i mają wyjść w ciągu roku :
EMpire: Total War
Red Alert 3
Dawn of War 2
Warhammer Online
battle march w najblizszych dniach :P
StarCraft 2
może kolejne dodatki do : CoH i C&C 3 znaczy to chciałbym żeby wyszło :P

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

ja bardziej czekam na fallouta 3, ale ok.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

O żesz w dupsztala... :shock: Filmiki przekozackie, jezeli gra nie bedzie od nich odstawac to bedzie wyczepista... :D Juz nie moge sie doczekac... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Francesco pisze:Mam nadzieję, że potraktujecie tego jak nekromantyzm ale mam parę rzeczy do ogłoszenia:

2.- pod koniec filmiku SM mówi "ta planeta jest nasza wiedźmo" a ona mu odpowiada pokazując w niebo "nie, ta planeta jest ich" i na niebie widać jakąś taką niezdentyfikowaną chmurę czy coś.
mi się wydaję że to jednak nadciąga burza spaczni.
grafika w filmikach jest wysokiej jakości i mam nadzieję że w grze będzie jeszcze lepsza.
Tak jak poweiedział Francesco to napewno będą SM,Orki,CHaos i eldarzy

Awatar użytkownika
Holgin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 136

Post autor: Holgin »

to jest flota-rój tyrkow, zaden warp storm, wczesniej byla mowa o tym ze w Dow II beda tyrki, na mapie galaktyki 40k floty-roje wlasnie tak wyglądają. Co do grafiki bedzie taka jak na screenach, wkurza mnie to że kolory są takie jaskrawe, mam nadzieje ze bedzie mozna o zmienic.
http://www.thq-games.com/uk/thqtv/index/1687 tu link do trailera, widac ze to tyrki.

Awatar użytkownika
F.E.A.R.
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Piekło czyli Biała Podlaska

Post autor: F.E.A.R. »

Podniecacie sie grafiką a kto widział wymagania... Podobno będą podobne do SC2...

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Trzeba będzie kompa zmodernizować. Nic się nie poradzi.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

F.E.A.R. pisze:Podniecacie sie grafiką a kto widział wymagania... Podobno będą podobne do SC2...
jak podobne do SC 2 to raczej nie powinny być zbyt podkręcone. Blizzard słynie z dobrych optymalizacji kodu i ich gry nie wymagają jakiś kosmicznych maszyn, choć pewnie aby śmigać w Hi-Res to trzeba będzie Turbo-Kompa mieć :D

Co do DoW - zapowiada się miodnie i na razie dołącza do mojej listy: Starcraft 2, Diablo 3, może Fallout 3
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Francesco
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Francesco »

Manfred pisze:bo teraz wychodzi tyle gier że ludziom jajca maleją :D i sami nie wiedzą czym się podniecać, gry na które czekam i mają wyjść w ciągu roku :
EMpire: Total War
Red Alert 3
Dawn of War 2
Warhammer Online
battle march w najblizszych dniach :P
StarCraft 2
może kolejne dodatki do : CoH i C&C 3 znaczy to chciałbym żeby wyszło :P
Empire: Total War się nie sprawdzi, jestem tego niemalże pewien. Engine totalwarowy zupełnie nie pasuje mi pod te czasy, a i tryb prowadzenia bitew będzie zupełnie do wymiany. Mi się to nie podoba i choć w M:TW grałem 2 lata, w M:TW2 ponad rok to nie zamierzam się do tego dotykać. Nie to żebym Wam bronił ale DoW2 bardziej mnie przekonuje.

Red Alert stworzył jak dla mnie (razem z kilkoma innymi grami) w ogóle rynek RTS'ów, ale myślę że to będzie tylko zwyczajny RTS z ładną grafą i rzeszą fanów, którzy na to polecą.

Na WO nie mam czasu, w SC się nagram przez trzy miesiące. Także więc, jarajmy się DoW2.

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Fajnie by było, gdyby skupili się na samej walce tak jak w Kozakach 2. Takie gry są po prostu wyjebane. Tyle możliwości taktycznych jak tam dawno nie widziałem. Co do samej gry, to nie ma co się tak jarać na zapas. Ja tak czekałem na Warhammer: MoC i do dziś w niego nie grałem z prostego powodu... nie chce mi się iść do kumpla po płytę ^^
Pozdro

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ptaq pisze:nie chce mi się iść do kumpla po płytę ^^
Pozdro
to kup w sklepie orginała :D

ale szczerze - ściągnąłem se z neta, zagrałem raz i skasowałem - ot taka miła odmiana, ale nie porwał mnie
niby ta opcja bitew armia na armię też grywalna i fajna, ale jak ktoś ma smoka, a ty nie masz strzelaczy, to klops - rozwali cię aż miło

od MoC bardziej mi się podobał Warhammer: Dark Omen

Natomiast w DoW 2 to pogram tak jak w poprzednie części - grafa i efekty wyglądają miodnie na tych filmikach, podoba mi się pseudorealizm w postaci rozwalania otoczenia. Zobaczymy jaki będzie produkt finalny.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Ubiegłeś mnie :P

Ale tak będą i będzie czad. Gierka już przez to tylko będzie o niebo lepsza od chociażby Mark of Chaos i dodatku do niego.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Nie ścigałem się :) Ale po po opisie gry w ostatnim CDA myślę, że gra będzie zarąbista. Mniejsza taktycznie ale bardziej "mięsna". No i pozwoli na więcej kombinowania. Ciekawe kto wygra w starciu Starcraft 2 - DoW2?
Obrazek

ODPOWIEDZ