Warhammer Invasion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Mauler »

A ma ktoś ten nowy dodatek z bohaterami? Nie wiem czy to warto kupić. To się chyba nazywa "Legendy".
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Mam i jestem z niego zadowolony. Przed zakupem trochę się obawiałem, że będzie tu pełno 'potworków' ale jednak karty są zbalansowane (choć Imperium znowu ma najsłabsze karty IMHO).

Ciekawi mnie natomiast ile planują wydać dodatków.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Avallar
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Avallar »

Legendy są obowiązkową pozycją :) karty Legend same w sobie nie są aż tak grywalne ale mają potencjał, reszta kart jest mega fajna.
Obecnie Imperium ciągle dalej rządzi, od zbanowania kart co dodatek dostają coś co "robi różnicę" :) a odpowiedź na pytanie co do ilości wydawanych dodatków jest taka, że to ma być "żywa gra karciana" więc raz w miesiącu wychodzić ma mniejszy dodatek, co jakiś czas większy... materiału na karty jest jeszcze sporo :)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Hej! Kupiliśmy z kolegami na spółkę starter. Gramy w gronie paru osób, towarzysko jak na razie. Ile dodatków by wystarczyło, żeby gra nam się nie nudziła w najbliższym czasie? Tzn. ile dodatków powinnismy kupic by poważnie urozmaicić talię.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Wszystkie ;)
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

Targowo.Istore
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Targowo.Istore »

Gra bardzo wciąga,więc radzę kupić całą serię razem ze wszystkimi dodatkami,to zapewni Wam długie wieczory pełne gier,będziecie zadowoleni i o nudzie nie może być mowy.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

A która seria, bądź konkretne dodatki dają największe wzmocnienie chałasowi?

PS: Gra naprawdę wymiata.

EDIT: Chciałem się jeszcze zapytać jak radzą sobie nieumarli, bo graficznie mi się b. podobają.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Targowo.Istore pisze:Gra bardzo wciąga,więc radzę kupić całą serię razem ze wszystkimi dodatkami,to zapewni Wam długie wieczory pełne gier,będziecie zadowoleni i o nudzie nie może być mowy.
Cała seria ze wszystkimi dodatkami... Hmm... A ile to wychodzi razem?

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

To jak opłaca się czy nie? Myślałem nad March of the damned, legendsami i jakimiśi battle packami, ale nie wiem, które są dla Chaosu najlepsiejsze.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

smiejagreg pisze:
Targowo.Istore pisze:Gra bardzo wciąga,więc radzę kupić całą serię razem ze wszystkimi dodatkami,to zapewni Wam długie wieczory pełne gier,będziecie zadowoleni i o nudzie nie może być mowy.
Cała seria ze wszystkimi dodatkami... Hmm... A ile to wychodzi razem?
Tysiąc sto dziewięć złotych i piętnaście groszy. Tysiąc osiemset z ogonkiem, jeśli komuś zależy na posiadaniu każdej karty w trzech egzemplarzach. Ceny wg. Rebel.pl.

Moim zdanie nie warto. Za te pieniądze można kupić 10-20 innych gier, z takiej kolekcji na pewno będzie więcej frajdy i więcej replayability.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

No właśnie - tak właśnie wyglądają CCG :( . Cholera, toż to prawie droższe hobby od WFB :shock: . Za 2000 PLN można całkiem niezłą armię zmontować #-o . Jednak wolę moje figsy 8) :D .

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Nie zgodzę się.
1.Pomiędzy 2k, a 1k jest troszkę pln-ów różnicy.
2.Za taką kasę nie dostajesz jednej armii, a wszystkie. (O ile dobrze zrozumiałem, że mówicie o wszystkich dodatkach)
3.Gra przystępniejsza

Zgadzam się, że kilka kart nie daje takiego replayablity co unit za... sporo(taka 30 grejtsłordów to ponad ,,czy stufy'' +farby i inne duperele''. No bitewniaki jednak mają większe replayablity. :D No, ale ważne, że jest wybór. :) Ja się na karty przerzuciłem, bo lubię kolekcjonować łorhamery, a a karty przystępniejsze dla kolegów no i jest dużo łorhamerowych obrazków. Co kto woli.

Z tego co wiem to wszystkiego mieć nie trzeba chyba, więc cena to też nie jest tysiaki, a z kolei dla takiego turniejowca jakieś 45 czy 37 zł miesięcznie to chyba nie jest duży wydatek. :) No, ale no offence. ;) Chciałem tylko napisać co o tym myślę. No, ale nie dziwię się, bo to w końcu wfb-kowe forum. ;) Kurde często zaczynam zdanie od ,,no''. :oops:

PS: W:I to LCG. Czyli, że wiesz co masz w dodatkach. ;)
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To też prawda, co piszesz, na pewno to co innego niż MTG, gdzie trzeba wariata, co by nadążać za wydawanymi dodatkami i edycjami. Tu przynajmniej:
- wiadomo, co jest w dodatkach
- można zbierać sobie np. konkretne armie
Na pewno jest możliwość ograniczenia wydatków. Powodzenia :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Najlepiej w W:I mieć ekipę tam 4 czy 6 ludzi i składać się na dodatki, ale mało kto ma takie możliwości.

Co do Magica to się zgodzę, kosztuję fortunę, trzeba być na czasie z dodatkami, a gdy kupisz booster nie jesteś nawet pewien co do dostaniesz. Z drugiej strony ta gra oferuję porządny aspekt kolekcjonerski; nie każdemu trafia się najlepsza karta. Gra też ma sporo zapaleńców w Polscę i na świecie. Ile to już? 17 lat?
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Jeśli ktoś jest z Krakowa i chciał by spróbować zagrać/nauczyć to co czwartek gramy w Magic Tradersach od 17 do 20.
Gramy również często w weekend w multiplayera - zasady stworzyliśmy sami- jeśli więc ktoś chce pograć bez ciśnienia przy piwku to PM. Przyjdzie ,dostanie talie i zagra....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Hmmm grałem w to od samej premiery i przyznam, że gra świetna jednak trzeba mieć stałą paczkę do rozgrywek - mnie się niestety wykruszyła i teraz karty będą szły na sell.

Co do zakupów to często na allegro można kupić komplet kart za ok 600zł bądź daną konkretną armię za ok 160zł
Więc koszty można obejść.

Ogólnie dla mnie najlepsza obecnie dostępna karcianka

pozdr

V

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Uff, dzisiaj udany dzień; 5 zwycięstw, 0 porażek. Jednak po dzisiejszych walkach uznałem, że potrzebuję więcej neutralek. Przepraszam, że piszę tutaj, ale o te karty osobno dość ciężko.
Otóż chciałbym kupić karty neutralny takie jak:
Contested Village
Contested Fortress
Warpstone Excavacation
Innovation
Forgotten cementry
Armory
oraz wszelakie karty neutralne z podstawki(choć czymś dobrym z dodatków nie pogardzę)
Kupię te karty w dowolnych ilościach. ;) Piszcie PM.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Hejka
Może mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie (byle nie za mocno ;) ), jak się zagrywa z ręki jednostki. Czytałem instrukcję i za chiny ludowe nie mogę skapować jak się wystawia.
Z góry dzięki za pomoc.
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Jesteś w fazie stolicy, patrzysz czy cię stać i czy nie ma jakiś przeciwwskazań, płacisz i wkładasz junita do strefy. Polecam serie filmików instruktażowych zaczynając od tego:
http://www.youtube.com/watch?v=E8gWKEruKQs

Ja natomiast mam pytanie do Greatswordów:
Oni dostają młotek od każdej jednostki, która weszła w tej turze(2 jednostki- 2młotki, 3 jedn-3młot). Czy może 1 dodatkowy niezależnie od ilości kart, które weszły w tej turze?

EDIT: Mam pytanie jeszcze. Jak zabezpieczacie plansze stolic?
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

The Greatswords
Q. Does The Greatswords give itself +1 Power when it enters play?
A. Yes. Nate's ruling and (FAQ v1.4 - Entering Play)

Q. Wait, what? How can it trigger its own ability when its not in play yet?
A. First, The Greatswords enters play. Once it enters play, it checks for any effects that trigger when a card enters play. It finds its own effect (and possibly others) and then those card effects initiate and resolve.

Q. Does The Greatswords get +1 Power when a unit moves into its zone (e.g. via Johannes Broheim, Pistoliers, Forced March)?
A. Yes.


Tylko tyle o nich znalazłem ale sądzę, że dostają tyle młotków ile wejdzie jednostek. W sumie to jest +1 za jednostkę (nie jest napisane na karcie ani też w oficjalnych FAQach, że jest tam jakiś limit, a niektóre karty taką informację mają wyraźnie napisaną).
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

ODPOWIEDZ