Spartacus

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spartacus

Post autor: Ziemko »

Pisalem z GF9 - nie ma tego dodatku jest w Anglii nawet, maja zrobic "dodruk" , pod koniec miesiaca ma byc juz avaible wszedzie.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Zauważyłem swój błąd nie battlefront ale battletable
Tu link do strony http://battletable.com/
Sorry za wprowadzenie w błąd warto napisać / zadzwonić bo może jeszcze maja ten dodatek na magazynie
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dzieki, wlasnie do nich napisalem
Jak nie to od poczatku pazdziernika ma byc dostepny wszedzie, tak przynajmniej mowia na GF9.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mam juz planszowke i dodatek, jutro pierwsze testy.
Po przeczytaniu zasad gra zapowiada sie swietnie.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Szkoda że tak daleko mieszkacie, chętnie bym z wami zagrał i was przemielił ! :D
Bardzo fajna gra.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Solo wez sie sam przemiel :)
Lubie bardzo gry w ktorych duzo jest zwiazane z polityka, intrygami.
Sama arena i walka wydaje sie mega fajnym rozwiazaniem, ilosc kombinacji i sposobow walki wyglada super, ciekawy jestem jaka sieczka bedzie w primusie ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Primusy nie wystepują w rozgrywkach PG

To nie polityka czy intrygi tlyko bezwględne cisnięcie po sobie nawzajem :P No ale duża interakcja między graczami sprawia, że gra jest ciekawa

Solo przegrywa w Spartacusa z Eltharionem na Arenie więc sorry :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ładnie sie spartakusiasta zaraza rozszerza :mrgreen: Kiedyś musim przy okazji mastera jakiego zasiąśc.. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gralismy ostatnio w 4 osoby, udalo mi sie wygrac, wylosowany byl szybko gannicus, ktrory jest chyba najmocniejszym gladiatorem? (no wlasnie kto jest taki uber wg. znawcow?)
Przeciwnicy mieli plewy i jechalem ich na arenie jak chcialem.
Duzo zalezy od doboru kart.
Dziwne jest dla mnie tez to, ze uwazane rody z dodatku sa za te, ktore ciezko maja z wygrywaniem, a imho maja duzo bardziej przydatne zdolnosci niz Ci z podstawki.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie ma najlepszego gladiatora :wink: Jest tylko ścisła czołówka która robi sobie nawzajem czoko w zależności od sprzętu i parringu(no i oczywiście umiejętności gracza na arenie :P )
do czołówki zalicza się egipcjanin, murzyn (tj doktore), spartakus (imo najgorszy z czołówki) kriksos, caburus(pseudo wampir) ganikus i teokles
To znaczy ze nie zagraliście dużo razy bo w takich sytuacjach albo sie domawia albo sie na tym odpowiednio zarabia albo ma sie odpowiednie karty :wink:
Dużo zależy ale tylko pod koniec - jak siada ci pod koniec karty to nie ma zmiłuj
Postacie z dodatku nie mają łatwo wygrać ale maja największy wpływ na grę (konkretnie sepius bo varus głównie hamuje zapędy dwóch guardzianych świrów jakimi sa sepius i glaber)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Sciagalem dodatek z Anglii i dorzucili mi promo karte "Haradrianusa" (z tego co pamietam to postac nie byla w filmie, a byl to champion ojca batiatusa).
Staty 4,5,3 - walcza z nim przeciwnik nie moze uzywac armora. Calkiem niezly tez mi sie wydaje.


Po grze jak sie zastanawialem to duzo jest kombinacji i sposobow na granie i wcale nie trzeba zawsze walczyc na arenie.
Powiedz mi tak w primusa oplaca sie grac przy tylko 4 osobach czy nie?
Troche wygiete mi sie to wydaje, poza tym dopiero jak sie ma 10 lvl to troszke pozno i moze to byc walka konczaca gre.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie opłaca wogle słaba to jest opcja nawet przy 6 graczach
Ja dostałem tez jakiegoś czempiona od batiatusa z 4,25 i nie można używać broni w walce z nim początkowo myśleliśmy ze byłby gięty z dzida i widłami ale okazało się ze jest dobry ale do czołówki raczej się nie łapie
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tez mocny, de facto wyplaca 2xataki na 1 przeciwnika, do tego wlocznia z s5 brzmi mocno.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No ale tak jak mówię teoria teoria a jak się okazuje do czołówki mu brakuje :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

w te gre nie wygrywa najlepszy gladiator bo zwykle jak masz kozaka to nie masz hosta, a nawet jak masz hosta i kozaka to wszyscy odmowia :P

trudno powiedziec jak sie wygrywa te gre :D najlepiej faktycznie ma chyba batiatus - bo latwo zdobywa influence bo gladiatorzy sa mega tani - Ci slabsi. A niewolnicy przeciwnie, mega drodzy po 9-11 monet prawie od początku, gdzie eco gladiatorzy sa po2-3 golda
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wczoraj gralismy, totalnie inna gra. Dopiero w 6tej turze chyba wyszedl egipcjanin, a do tego czasu i do konca sami plewni gladiatorzy. Nauczylem sie, ze wchodzic na 12 w fazie intryg bez odpowiedniej ilosci foili i guardow nie ma co - z 11 na 7 mnie zjechali, a ture pozniej tuliusz powywalal sobie slavow i mial przygotowana obrone - wygral.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Wypstrykali się na Ciebie :mrgreen: Ja juz się nauczyłem nie wchodzic pierwszy na 12 pkt w fazie intrygi, ZAWSZE się to źle konczy :mrgreen: Nawet jak kończysz fazę, dalej jest niebezpieczenstwo ze ktos Cię czymś ujebie. Lepiej puscic jakas ofiarę przodem :mrgreen:

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

flaf to byl fart tadzia, myślalem że już to odchlipałeś..
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

O lol u nas panuje powszechna opinia ze tuliusz to największy bolo
Graty dla gracza grającego tym rodem :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Swoja pierwsza gre wygralem Tuliusze, teraz tez wygral.
Tylko, ze my nooby w ta gre an razie jestesmy.

ODPOWIEDZ