Szlachecka Gra Karciana Veto!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Szlachecka Gra Karciana Veto!

Post autor: PiotrB »

Bracia Batlowcy!

Miło mi powiedzieć , że mam własne wydawnictwo które wydaję jedyną w Polsce grę kolekcjonerską Veto . W związku z faktem ,że znam tu wiele osób chciałbym Was zaprosić do udziału w tej sporej inwestycji. W przerwach między wielkimi bitwami zawsze można cofnąć się do klimatów Rzeczypospolitej i zagrać np, Radziwiłłami czy jakąś inną frakcją.
Niedługo ruszy sprzedaż nowego cyklu tej gry " Potopu" .
Zachęcam do zaznajomienia się z tą grą bo jej mechanika jest unikatowa i na prawdę bardzo dobra a sama gra jest dynamiczna i emocjonująca .
Sama gra ma ponad 10 lat tradycji - powstała w 2004 roku.

http://www.veto2ed.pl/
https://www.facebook.com/veto2ed
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

O rany, to ty wydajesz Veto ? :shock: Powodzenia :D

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Oby gra się sprzedawała i znajdowała wielu graczy.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Nie dziękuję ,żeby nie zapeszyć :) Plany są wielkie - a życie to zweryfikuje. Zasady gry zostały nieco uproszczone ale wbrew pozorom wpłynęło to znacznie na jej jakość. Jesteśmy po 1 turnieju premierowym nowego dodatku w Warszawie na którym było 14 osób i generalnie spotyka się ze sporym pozytywnym odzewem . W dobie karcianek online i lcg Veto musi ostro walczyć o życie. Nie długo ogłosimy sporo konkursów. Jeśli ktoś chciał by otrzymać DARMOWY demodeck wraz z instrukcją - to zapraszam na pw. Każdy kto udostępni na swoim fejsie nasza fanpage to dostanie to gratis z pozdrowieniami od nas i nadziejż ,że załapie bakcyla :).. Jak to się mówi - pierwszą działkę trzeba dać gratis. :mrgreen:
Obrazek
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ale mocno uproszczone te zasady? Bo troszkę pogrywałem na podstawkach i lekko z rozbudowanymi deckami i jakoś nie czułem aby była skomplikowana. ;)


(na początku Kuźnia tego nie wydawała?)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Nie bardzo - po prostu przyspieszają grę i nie można już się "zaciąć" i grac 2 h jedną partię - po 1 na początek ciągnie się 7 ale zostawia tylko 4 - za to można pod kartę frakcji podłożyć kartę posesji po to żeby zwiększyć handsize do max +3 . Ilość wolnych kresek co turę spada. Testy pokazują ,że ta już wcześniej doskonała gra teraz jest po prostu najlepsza :). Zapraszam na bloga i na forum :)

http://www.veto2ed.pl/
https://www.facebook.com/veto2ed
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Aaaa czyli wywaliliście to co mnie wkurzało :D. Dwie kontrole jak się potrafiły spotkać to nawet pasjansem tego nazwać się nie dało.

Duży plus :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

2 kontrolne :D blagam was gra sie zaczynala kiery przeciwnik gral kontrola a ja mialem 3 raptusow + 7 sztychow na lapie + pod kazdym ze 2 :D i krecilo sie po 20 szabelek :twisted: i gwalcilo panow karmazynow
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ale ogólnie jak z ludźmi w to Piotrze? (no tutaj u nas to nikogo nie znajdę do gry :D). A jakoś Conquest to też widzę idzie w zdychanie powolne.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Przymierzałem się x lat temu do tego ale nie byłem wystarczająco dojrzały, teraz w świecie gdzie na każdym rogu można kupić kebaba natomiast bary mleczne można policzyć na palcach jednej ręki, kiedy w szkole łatwiej kupić działkę mety niż drożdżówkę z polskim makiem właśnie ta gra jest potrzebna.
Dopóki orzeł będzie w naszym godle ja będę grał w Veto.
Jeżeli kolega z klubu wydaję to grę to jestem pewien że SS będzie wysoko w rankingach ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Fajnie że gra odżywa, ostatnimi laty mało o niej było słychać, a ma ciekawą tematykę.
Mam dwie podstawki + coś jeszcze. Grało mi się średnio, ale nie pamiętam już czemu porzuciliśmy tę grę.
Gdybym miał FB to nawet bym polubił, z samej ciekawości sprawdziłbym jak działają nowości :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Gokish pisze:Ale ogólnie jak z ludźmi w to Piotrze? (no tutaj u nas to nikogo nie znajdę do gry :D). A jakoś Conquest to też widzę idzie w zdychanie powolne.
U Ciebie będzie spoko- Jabba obiecał że ruszy to w Bydgoszczy - ogólne wstępnie scenę oceniam na dziś na 300-500 osób - tyle zostało. W szczycie według danych Kuźni było 5 k.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

PiotrB pisze:Nie bardzo - po prostu przyspieszają grę i nie można już się "zaciąć" i grac 2 h jedną partię
Finał jednego z DMP Veto. Bez limitu czasowego. Dwie bojówki na ruskich klepały się przez 5 godzin :D
\/\

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

@PiotrB


Wiesz bez urazy dla Jabby ale rozkręca wszystko a na końcu i tak zostaje MTG oraz L5R. Chętnie wejdę ale poczekam aż rozkręci to gdzieś na 15+ ludzi casualowo to mam conquesta
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Gokish pisze:@PiotrB
Wiesz bez urazy dla Jabby ale rozkręca wszystko a na końcu i tak zostaje MTG oraz L5R. Chętnie wejdę ale poczekam aż rozkręci to gdzieś na 15+ ludzi casualowo to mam conquesta
L5R w chwili obecnej umarła (AEG sprzedał całą markę do FFG - wszystkie karty, grafiki, RPG). FFG planuje premiere nowych krążków LCG na genconie 2017. Nawet na stronie Rokugan wyśmigał ktulacza.
Wg przecieków na chwile obecną nie mają pomysłów na tę grę.

Conquest-> imo kolejny produkt na wylocie. W Polsce pomysł "chwycił"......ale jak coś nie do końca dobrze sprzedaje się w USA to nie pozyje za dlugo

MTG to stabilny biznes. Nijak mnie nie dziwi współpraca sklepu z Wizardami - z czegoś trzeba rachunki popłacić. Poza tym pod względem promocyjnym/biznesowym to modelowa forma wydawania karcianki. Kiedyś podkupywali konkurencje i ją wykańczali....obecnie podlewaja tylko własny ogródek i na konkurencje maja wyebane.
U Ciebie będzie spoko- Jabba obiecał że ruszy to w Bydgoszczy - ogólne wstępnie scenę oceniam na dziś na 300-500 osób - tyle zostało. W szczycie według danych Kuźni było 5 k.
imo troche życzeniowo. System trzeba kręcić niemal od zera.
Życzę powodzenia.
Może i bym popróbował ale chwilowo mam awersje do CCG , poza tym czas mam tylko na 1 karciankę...... i wygrywa na chwilę obecna GoT II

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

@quas

wiem, że L5R zdechło a i tak wiem, że u nas w Bydgoszczy to ta karcianka będzie żywa tak samo jak Vtes.

Co do Conquesta to ja już podziękowałem po 1 cyklu. Sorry ale gdy producent obiecuje w miarę wydawanie tego a potem jest obsuwa z dużym dodatkiem w uj i więcej miesięcy drugi cykl powinien się kończyć a ledwo się zaczął. Pas

Gdzieś dobry artykuł czytałem o LCG. I tam było ładnie wytłumaczone dlaczego FFG olewa większą promocję. Bo najlepiej zarabiają na starterach a potem można za rok coś nowego dać. (i jest przykład Inwazja, Conquest i pewnie wiele innych tytułów LCG których nie znam ktore pociągnęły 1/2 cykle i zgon)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Musicie pamiętać ,że to nie jest zwykła kolejna gra CCG tylko jedyna POLSKA GRA trzymająca się historii i Sienkiewicza. Minęły 2 msc a powrócili praktycznie wszyscy starzy gracze i mamy też nowych. Wprowadziliśmy zmiany w mechanice sprawiające ,że gra jest teraz niezwykle dynamiczna i emocjonująca . Na ostatnim turnieju w klubie Paradox w Warszawie było 28 osób.
Zachęcam do artykułu na Onecie:

http://gry.onet.pl/artykuly/veto-szlach ... ask/chll54
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zagrałem. Zakupiłem starter. Mojej Pani tez się spodobało. :)

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Grałem w 1 ed wiec w 2 też by wypadało.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

ODPOWIEDZ