Wargaming Bazaar- nowy serwis do handlu modelami *AKTUALIZACJA*

Moderator: Big Boss M.

Regulamin forum
tematy są usuwane po 30 dniach od napisania w nich ostatniego posta
ODPOWIEDZ
Kazno
Powergamer Rozpiskowy

Wargaming Bazaar- nowy serwis do handlu modelami *AKTUALIZACJA*

Post autor: Kazno » 5 wrz 2020, o 15:25

Witam :)
Chciałbym się z wami podzielić moim nowym projektem- stonką internetową przeznaczoną tylko do handlu modelami. Stworzyłem w niej ogromy katalog wycofanych z produkcji modeli który ma pomóc w identyfikacji i zapobiec ebayowemu "zawyżaniu cen" (każdy model ma swoją cenę maksymalną, której nie można przekroczyć). W porównaniu do innych popularnych serwisów pobieramy jedynie 5%, oprócz pierwszego miesiąca który jest za darmo.
Zainteresowanych zapraszam do sprawdzenia stronki:
https://www.wargaming-bazaar.com/
I facebookowego profilu:
https://www.facebook.com/Wargaming-Baza ... 0368379126
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2020, o 17:52 przez Kazno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Kradziej

Re: Wargaming Bazaar- nowy serwis do handlu modelami

Post autor: Dancaarkiiel » 8 wrz 2020, o 07:23

>cena maksymalna
Do widzenia Panu!!!!111
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Kontakt:

Post autor: debelial » 9 wrz 2020, o 08:30

Nie wiem co znaczy zawyżanie cen - jak ktoś da za wysokie to nikt od niego nie kupi, a jak ktoś kupi, to znaczy, że nie były za wysokie...

-Qc-
Prawie jak Ziemko
Kontakt:

Post autor: -Qc- » 9 wrz 2020, o 09:40

Bez przesady chłopaki, dość wysoko ma te ceny maxymalne. Sam bym chętnie sprzedał swoje modele po takich.

Chociaż 8 euro za hoppera z 4 edycji to raczej pobożne życzenie :) za to cena za blister hopperków to w drugą stronę, spory zapas.

Generalnie ciekawy pomysł i życzę powodzenia

Przemek - zawyżanie jest wtedy jak cena jest żenująco nieodpowiadająca realnej wartości ale ktoś nie zna się i zmarnuje hajs. Odpowiednik leszczenia w magicu czy garnków za 12 koła dla babć i dziadków.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

kszyhu
Chuck Norris

Post autor: kszyhu » 9 wrz 2020, o 12:58

Jak ktoś się nie zna i kupuje i tak, to znaczy że nie potrzebował tej kasy.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Kontakt:

Post autor: debelial » 9 wrz 2020, o 13:22

Uważam, że jak ktoś kupuje staroedycyjne modele to wie co robi i ile mogą kosztować. Jeśli ktoś wystawi za drogo to po prostu nie sprzeda - jego problem. Oczywiście zjawisko zawyżania występuje w przyrodzie, po prostu uważam, że nie w tej naszej niszy :)

Po prostu uważam, że pułapy są mocno subiektywne, żeby nie powiedzieć wyssane z palca :)
W niektórych przypadkach w życiu nie kupiłbym tak drogo (konny Archaon z 5 edycji za 50 EUR), podczas gdy inne są ustawione za nisko (wojownik chaosu z 3/4 edycji za 5 EUR, tu spokojnie mogłoby być 8 EUR).

Żeby nie było - sam pomysł bazaru jest godny pochwały, zawsze jest to dodatkowe miejsce, gdzie można coś kupić lub sprzedać. Trzymam kciuki za pomyślny rozwój.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Kontakt:

Post autor: vocal » 9 wrz 2020, o 14:14

Da się w ogóle zobaczyć co jest obecnie dostępne? Czy trzeba wchodzić w każdą zakładkę, zaznaczać sortowanie po dostępnych, i dopiero potem zobaczyć że tu też nic nie ma?:p

_reszka
Chuck Norris

Post autor: _reszka » 9 wrz 2020, o 14:36

Dziwny model i nie przemawia do mnie, ale trzeba się jakoś odróżnić od potentatów na rynku typy ebay czy allegro.

Na minus - przejrzystość strony. Chcę coś ciekawego ale nie wiem co i muszę szukać po setkach zakładek, bowiem NIE MA informacji, ile ofert jest w danej kategorii.

Na drugi minus że niby jest super szczegółowo ale nie ma wszystkich modeli. Chciałbym kupić lion chariot HE - nie ma takiej kategorii, więc nawet wystawić go nie mogę :( Mam limitowanego Tyranta z ogre kingdoms, nie ma takiej zakładki, więc nawet jakbym chciał go sprzedać to nie mam jak. Bo cena 25 E mnie mocno nie urządza.

No i najlepsze, przecież o tym jakie ceny są "maksymalne" decyduje albo allegro/ebay (a portal chciałby przejąć ich klientów) albo widzimisie właściciela. To trochę jak gonienie własnego ogona.

No i a propos cen - Wkręcam w system kolegę który naprawdę ma dużo kasy. Ale naprawdę dużo. Gdyby mu brakowało pieszego modelu z dowolnego systemu a był taki na ebayu za 1000 zł za pieszą figurkę, to on kliknie kup. Kupił Allarielle w sklepie GW dziwięciolatce, bo tej się spodobał na półce. z tego co wiem, ona rozpakowała, wycinając połamała wrażliwe części i model leży.

Dlatego nie widzę potrzeby wprowadzania cen maksymalnych. Jak dasz za wysoko to nikt nie kupi. A jeśli progi będą zbyt wysokie, to ebay jest lepszą opcją. Ja mojego tyranta nie wystawiłbym na tym portalu.

Czy chodzi o to, żeby kupujący czuł się pewnie, że nie został "oszukany"? Modeli niedostępnych nie kupują przecież osoby nieobeznane w rynku figurkowym.

W skrócie, nie wiem dla kogo portal jest dedykowany. Bo nie jest atrakcyjny dla sprzedających (limit cenowy, mało odwiedzających) a sama prowizja niewiele zmienia (w porównaniu z ebay przy jednorazowej sprzedaży produktu (bo ten jest limitowany) za cenę 200 zł to jest to 10 zł?).

Chyba że dla sprzedających, którzy i tak sprzedają poprzez "kup teraz" i chcą sprzedać poniżej progu.

No ale tych sprzedających to będzie niewielu, bo firm to nie dotyczy a jedynie prywatnych właścicieli plastiku i metalu. Ile tam będzie ofert w jednym momencie? 200? Dla 200 ofert nie wiem czy opłaca się robić taki rozdmuchany portal z dużo większą niż 200 ilością zakładek. A jak będzie przypadała 1 oferta na 3 zakładki to szkoda czasu na przeglądanie. Chyba że ktoś szuka konkretnie tego jednego elementu. Ale jeśli tak, to zapłacę tyle ile chce sprzedawca na ebay.

Gdyby powstał normalny portal sprzedażowy dedykowany figurkom to bym przyklasnął. Ale tak to może z ciekawości wrócę tam za miesiąc.

Bo czym to się różni od serwisu "sprzedajemy zabytkowe samochody" na którym właściciel portalu ustaliłby ceny maksymalne? Po prostu tego nie widzę.

-Qc-
Prawie jak Ziemko
Kontakt:

Post autor: -Qc- » 9 wrz 2020, o 18:26

Przemek - jak pisałem, też mi się parę rzeczy rzuciło w oczy w obie strony. Jeżeli to ma być ficzer strony - trzeba to dopracować.

Ebay zdziera że ja nie mogę :D każda alternatywa dobra. Ale fakt, jak trochę pogrzebałem to na pewno na tym etapie jeszcze za bardzo alfa dla mnie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris

Post autor: WarX » 9 wrz 2020, o 20:03

Ebay to nawet w 21 wieku nie obsługuje wspólnej wysyłki kilku itemków od jednego sprzedawcy ;)

Więc nie ma co równać do Ebay jeżeli chodzi o funkcjonalność :P

Kazno
Powergamer Rozpiskowy

Post autor: Kazno » 10 wrz 2020, o 08:47

Witam, bardzo mi miło że pojawiło się tutaj tyle uwag, wszystkie rozpatrzę i w najbliższym czasie dam zbiorczą odpowiedź w której wypiszę listę zmian którą na ten moment mogę wprowadzić. Zgadzam się z Wami, że część rozwiązań jest u mnie mocno eksperymentalna, zakładając stronę robiłem to właśnie w zamyśle żeby sprawdzić co będzie miało sens, a z czego powinienem zrezygnować. Na chwilę obecną nie pobieram za nic prowizji, bo uważam że byłoby to niesprawiedliwe przy tylu niedopracowaniach z którymi muszę teraz walczyć. Co do ceny maksymalnej, był to chyba największy eksperyment który wydawało mi się że mimo wszystko ma ręce i nogi ponieważ tak jak już zostało wspomniane ceny w WIĘKSZOŚCI przypadków są i tak dosyć wysokie, a co do niektórych modeli nie udało mi się trafić w ich faktyczną wartość, ale przyznam się że prawie wszystkie modele przeglądałem na ebayu zanim ustalałem ich max cenę, możliwe że akurat trafiałem na korzystniejsze oferty ;). Nie upieram się jednak przy tym i można tę opcję wyrzucić.
Podsumowując, jeżeli chcielibyście dać jakieś opinie, uwagi albo po prostu coś zasugerować jestem jak najbardziej otwarty na wprowadzanie zmian. Projekt jest dużym ryzykiem, wiem doskonale że rzuciłem się na głęboką wodę, ale kocham to hobby i siedzę w nim od prawie zawsze, sporo czasu byłem też resellerem i nawet na tej stronce zdarzało mi się "trochę" zażądać za swoje modele, także znam problemy handlu OOP modelami z obu stron. Jeszcze raz dzięki i mam nadzieję, że uda mi się dzięki temu forum wprowadzić sporo sensownych zmian, bo jeszcze nigdzie dotychczas nie dostałem tylu komentarzy z nowymi pomysłami.
Pozdrawiam,
Marcin
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2020, o 10:18 przez Kazno, łącznie zmieniany 2 razy.

Kazno
Powergamer Rozpiskowy

Post autor: Kazno » 10 wrz 2020, o 09:35

Odpowiedź na Wasze uwagi:
-Cena maksymalna (Dancaarkiiel, debelial, kszyhu, _reszka)- tak jak pisałem, był to jeden z pomysłów które po prostu chciałem sprawdzić, wcale nie chcę się przy nim upierać skoro właściwie każdy komentarz tutaj i nie tylko tutaj raczej go nie popiera. Zastanowię się jeszcze nad tym, ale chyba faktycznie po prostu wywalę te cenę maksymalną
- Nieprawidłowe ceny maksymalne (-Qc-, debelial)- no niestety, nie byłem w stanie dopasować wszystkich cen tak żeby wpasowywały się w aktualne trendy. Modeli jest masa, a ja, jak raczej każdy modelarz interesuję się paroma armiami w których cenach dobrze się orientuję. Jeżeli jednak zrezygnuje z ceny maksymalnej to problem szybko zniknie ;)
- Przejrzystość dostępnych i niedostępnych modeli (vocal, _reszka)- taaaak, jak na razie to mój największy problem. Nie zajmuję się niestety programowaniem, więc musiałem zatrudnić informatyka. Wszystkie moje pomysły są wprowadzane za jego pośrednictwem, w związku z tym czasami po prostu wychodzi to trochę inaczej niż ja sobie wyobrażałem. Zastanawiam się jak najlepiej byłoby to na chwilę obecną rozwiązać, póki co można sortować modele po "dostępności" i "ostatnich modelach" w każdej kategorii, a poza tym na dole strony głównej jest kategoria"recent products" gdzie można zobaczyć wszystkie ostatnio dodane produkty. Póki co, mam zamiar wprowadzić czerwone i zielone kropki przy każdym produkcie, pokazujące dostępność bez klikania, jeżeli macie jednak jakieś sugestie jak chcielibyście żeby to wszystko wyglądało to dajcie mi znać, na pewno z nich skorzystam w miarę możliwości jeszcze w tym tygodniu.
- Produkty niedostępne (_reszka)- tutaj znowu biję się w pierś, po prostu nie dałem rady wprowadzić jeszcze wszystkich produktów. Korzystałem z katalogów citadel i to tylko z określonych lat, chciałem złapać większość middlehammera i część oldhammera (tutaj nawet nie nastawiałem się że dam radę za jednym razem ująć wszystko). Niektórych rzeczy świadomie jeszcze nie wprowadziłem, jest to np necromunda, wszelkie battaliony i zestawy armii jak np "Battle for Skull Pass" czy właśnie limitowane modele (co do nich, udało mi się przygotować jakąś listę ale na pewno jest to ułamek ich faktycznej ilości. Wyszła ich cała masa i trudno znaleźć miejsce gdzie są wszystkie wypisane i jeszcze mają swoje zdjecia). Zamierzam to wszystko stopniowo uzupełniać i po to własnie dodałem opcję (jest to dokładnie opisane w zakładce "how doest it work") dodawania nowych kategorii przy wystawianiu modeli. Nowo dodane kategorie przez użytkowników będę po prostu dodawał do istniejących armii. A jeżeli chodzi o rydwan HE to jest taka kategoria, z tym że nazywa się po prostu "Chariot (2007)" (na pudełku nazywa się "High Elf Chariot") i jest dostępny w kategorii "High elves (2007+)" (wszystkie te 2007+ powinny być zawarte w swoich odpowiadających kategoriach bez daty, to też będzie zaraz zmienione ;)
- rzeczą o której nikt jeszcze nie wspomniał a wiem że trochę psuje obraz mojej strony jest brak zdjęć do aktualnych modeli. Niestety to trochę bardziej skomplikowana sprawa, bo o ile na używanie katalogowych zdjęć w formie katalogu strony udało mi się uzyskać zgodę GW, to na ich aktualne zdjęcia nie za bardzo jest jak to zrobić, musiałbym raczej mieć fotę samych pudełek do każdego produktu. Jest to oczywiście do zrobienia ale zajmie to trochę czasu
- mam nadzieję, że po wprowadzeniu tych zmian uda mi się zachęcić was do skorzystania z mojej strony, pomimo że jest to trochę udziwnione, dalej ma to być "normalny portal sprzedażowy dedykowany figurkom", dam znać jak wprowadzę zmiany o których teraz pisałem. Pozdro!

-Qc-
Prawie jak Ziemko
Kontakt:

Post autor: -Qc- » 10 wrz 2020, o 11:39

Moze olej nowe modele?
Btw moze opcja ze kazdy moze dodac produkt z fotka (za akceptacja admina moze) - to moze rozwiazac problem tego, ze sam nie znajdziesz kazdego modelu

Kazno
Powergamer Rozpiskowy

Post autor: Kazno » 10 wrz 2020, o 12:08

-Qc- pisze:
10 wrz 2020, o 11:39
Moze olej nowe modele?
Btw moze opcja ze kazdy moze dodac produkt z fotka (za akceptacja admina moze) - to moze rozwiazac problem tego, ze sam nie znajdziesz kazdego modelu
Te nowe modele wolę póki co zostawić, wolę nie ograniczać możliwości handlowania tak dużą partią modeli. Co do dodawania nowych produktów to dokładnie tak to teraz wygląda

_reszka
Chuck Norris

Post autor: _reszka » 10 wrz 2020, o 15:43

nie wiem czy nie byłoby większego sensu zrobić portalu dedykowanego tylko figurkom.

Np WFB - dział HE, bretki, imperium itd. Bez tam żadnych cen minimalnych. Co najwyżej jakieś dobre opcje filtrowania i sortowania.
AOS - dział ....., ......
W40K - dział sisterek, CSM itd.

Jaki ma sens robić 57 kategorii dla HE (a i to brakuje naprawdę sporo), jeśli 3/4 będzie notorycznie pusta. Nawet biorąc pod uwagę zasób e-bay, to całe ichniejsze zasoby HE mógłbym zmieścić pewnie w 15-20 kategoriach.

A HE są tylko jednym z kilkudziesięciu działów.

Cały świat idzie w kierunku ułatwienia dostępu, zasady jak najmniejszej ilości kliknięć. na tym portalu po wejściu w 3 okienka które są puste w środku, nie chce mi się wchodzić w czwarte.

Jeśli szukam specjalnego modelu to ok, wchodzę, nie ma i zamykam. Ale my tak nie działamy. Ja wchodzę z myślą "może jest coś ciekawego do HE?". Uwierz mi, nie będzie mi się chciało klikać 114 razy i 114 razy wczytywać strony na nowo, żeby przejrzeć zasób HE.

Bardzo chętnie kupię questingów, grali, m@a, łuczników po bardzo (!) atrakcyjnej cenie (bo mam już armie na 10000 pkt i uczciwie nie potrzebuję). Na e-bay/allegro włączam sortuj po najniższej cenie i 1-2 miniuty później już wiem, że nic nie ma. Tutaj muszę wejść do zakładki "box jeden - nic nie ma, box 2 - nic ciekawego, blister 1 - nic ciwkawego, blister 2, blister 3, box 3, itd. Brakuje mi kilku modeli z dawnych lat, kupiłbym którykolwiek z tych brakujących. na e-bay/allegro 1-2 minuty raz na 2 dni i jestem na bieżąco z ofertą. Niektórych modeli nie widziałem 2-3 lata, że nawet o nich zapomniałem. U ciebie będę musiał wchodzić w 12 zakładek każda dotycząca innego bohatera. Dla mnie koszmar. A nie przeglądam tylko bretki.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Kontakt:

Post autor: vocal » 10 wrz 2020, o 16:37

Tak się zastanawiam... W czym ta strona jest lepsza od allegro? Jest trochę niższa prowizja ale z drugiej strony allegro ma opcję darmowej wysyłki albo tańszego inposta, jest ochrona kupujących i sprzedających, dość proste wystawianie i opłacanie przesyłek, współpraca z inpostem z danymi do wysyłki i sporo innych rzeczy.

Robienie takiej giełdy która ma konkurować z już dość przemyślanym allegro/ebayem w momencie gdzie nawet darmowa giełda forumowa powoli zamiera to dość karkołomne wyzwanie.
Może lepszym pomysłem byłoby dla figurek połączenie oferty wszystkich sklepów jak ceneo/skąpiec plus ofert allegro, ewentualnie ebaya skąd można by było przejść gdzie trzeba i bazować na kasie z reklam albo prowizji (choć tu pewnie trzeba być 'większym').

Kazno
Powergamer Rozpiskowy

Post autor: Kazno » 15 wrz 2020, o 13:22

Hej,
Serwis przechodzi właśnie spore zmiany, między innymi rezygnuję z ceny minimalnej a katalog będzie jedynie dodatkową opcją do przeglądania i identyfikacji modeli. W katalogu zostawię też ceny maksymalne jako sugestia cenowa dla niezdecydowanych osób. Dokładną listę zmian napiszę tutaj do jutra, jak już wszystko będzie wprowadzone ;)

Kazno
Powergamer Rozpiskowy

Post autor: Kazno » 16 wrz 2020, o 17:51

Dzisiaj wprowadziłem parę zmian:
- wszystkie ceny maksymalne zostały zlikwidowane, nie ma już żadnych limitów
- katalog został tylko w formie służącej do przeglądania
- zostały wprowadzone 4 kategorie w których można sprzedawać modele:
a) Warhammer 40 000 (OOP)
b) Warhammer 40 000
c) Warhammer Fantasy Battle (OOP)
d) Warhammer Age of Sigmar
każda z kategorii zawiera w podkategorii wszystkie armie, jednak przeglądając je wyświetlają się tylko dostępne produkty, zwiększa to przejrzystość stronki.
Jeszcze raz zapraszam do korzystania i komentowania, dziękuję za wszystkie rady :)

ODPOWIEDZ