Psy Wojny - ogólnie.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Re: Psy Wojny - ogólnie.

Post autor: Kokesz »

A co z Halftankiem? Da rade wstawić go do armii?
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

W domu przy piwku.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Myślę, że dobrze by było zrobić listę jednostek które ukazały się w WD i mogą być brane przez DoW na podstawie uściśleń. Ma może ktoś kolekcję WD? Jakie jeszcze są możliwości prócz Manbitters?
Obrazek

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Co to są Manbitters? Chodzi o te ogry, Maneatery? Mam tylko jeden numer White Dwarfa i mam tam akurat zasady Half Tanka. Pochodzi z łączonej armi Ogrów i Halflingów walczącej w obronie The Moot z Averlandzkim Hrabią Elektorem.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Manbiters to jednostka gnoblarów z Gnoblar Horde (WD 310).

LINK: http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... 3A&cad=rja
Obrazek

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Nie widziałem o istnieniu czegoś takiego. Fajna sprawa, aby wepchnąć jednostkę gnoblarów do armi. Tylko nie wyglądają na specjalnie silnych :wink:
Chcecie tego Halftanka, czy macie go gdzieś w necie?

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Kokesz pisze:Myślę, że dobrze by było zrobić listę jednostek które ukazały się w WD
Znalazłem coś takiego.

http://www.warvault.net/warhammer_realm ... f=14&t=121
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Przecież żaden link z tej strony nie działa! Już Kokesz zrobił lepszą listę na naszym forum.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Wieszkto pisze:
Znalazłem coś takiego.

http://www.warvault.net/warhammer_realm ... f=14&t=121
Bardzo fajna lista. Kiedyś widziałem podobną, ale teraz nie mogłem jej znaleźć. Oczywiście szkoda, że nieaktualne linki. Jednakże mogę powiedzieć/napisać, że mam zasady do chyba większości z tych jednostek. Najbardziej ciekaw jestem: Amazon Serpent Priestesses i Ice Trolls.

Później wrzucę tą listę do tematu z zasadami. Może i linki nieaktualne, ale numery WD mogą się przydać.
Obrazek

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Panowie mam jeszcze to , tutaj są przynajmniej nr WD.
Trochę lepsza może się przydać.
http://black-tavern.50webs.com/Reference.htm

Kokesz pisze:Najbardziej ciekaw jestem: Amazon Serpent Priestesses i Ice Trolls.
Co do tych jednostek to jesteśmy w nie powiem czym ponieważ są przeznaczone do kampanii w lustrii.
Nasuwa mi się takie spostrzeżenie iż dzięki możliwości wystawiania formacji z WD tracimy część z nich z powodu zasad ich wystawienia przeznaczających je tylko do konkretnej kampanii .
Czy nie dało by się wprowadzić w uściśleniach odnośnie DoW zapisu umożliwiającego wystawienie tych formacji np. przy zasadzie dow dodatkowy akapit mówiący oddział można wystawić w armii DoW pomijając ograniczenia kampanii
Jesteśmy tak ubodzy i zapomniani przez Gw iż LS mogła by nam umożliwić opcję wystawienia tych formacji na turniejach może jestem zbyt roszczeniowy ale Kislev też mogli by nam dać normalnie jako dodatkowe opcje do naszego AL.
Co wy na to aby zapytać LS czy nie mogli by nam przyznać <wprowadzić na listę> Kislevu oraz dodać dodatkowy akapicik do zasady DoW.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Mała aktualizacja tematu z zasadami

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 69#p366869
Obrazek

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Panowie mam taką dygresję , ponieważ pojawiły się feilcastowi , Truthsayer, Dark Emissary, Fenbeast .
Rozumiem iż są do nich nowe zasady w SOM , i takie pytanie czy nadal możemy ich wystawić czy wiecie coś więcej na ich temat jak to teraz z nimi jest .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

A czy My mogliśmy wystawiać te jednostki? W końcu ukazały się w Kampanii, a nie w WD.

Poza tym o takie rzeczy najlepiej pytać chłopaków z LS.
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nie bijcie mnie za bardzo za odświeżenie tegoż tematu - mam nieśmiałych pytań parę.
Jak z tą armią na turniejach? Pozwalają, tak jak na Chaos Dwarfy?
Mam ogólnie wizję armii na pikinierach po primo opartej (dostrzegam pewien potencjał w nich, jeżeli nadal mogą bić pięcioma szeregami), ale chciałbym wiedzieć jak to z tym jest... muszę jeszcze przejrzeć to wszystko, uaktualnienia, listę nazwanych regimentów... ta armia ma jakiegoś powera w 8 edycji? Da jeszcze radę nią się bić (niby Bretońcami z kodeksem z VI)...

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

też byłbym zainteresowany tym bardziej że lubie armie które nie są popularne ( gram miedzy innym dlatego CHD )

Są dopuszczane na turniejach Dogsy bo na jakieś przegiete nie wyglądają
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Denis pisze:też byłbym zainteresowany tym bardziej że lubie armie które nie są popularne ( gram miedzy innym dlatego CHD )

Są dopuszczane na turniejach Dogsy bo na jakieś przegiete nie wyglądają

Otóż to. Nie są popularne, a mają mimo wszystko ciekawy wachlarz jednostek. Sprzedałbym ochoczo większość mego Imperium i złożył z zamienników DoW. Dlatego mnie ciekawi. Nie musi być super silna (niech będzie przeciętna), ale żeby to nie były przysłowiowe Ogry z VII ed.
Jak to w którymś "Młotkowym" o Bretonii - "armia (na zachodzie) zanikła. Nikt nie wie jak nimi i przeciwko nim grać".

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Nie jestem bardzo na czasie, ale na początku 8 edycji jeszcze trochę się tym tematem interesowałem, więc z tego co pamiętam:

1.LS dopuściła grę armią DoW, więc z grą na większości turniejów nie powinno być problemu.
2.Można korzystać tylko z jednostek DoW oraz RoR, które są w tych starych pdfach oraz były opublikowane w White Dwarfach.
3.Zasady EURO nie uwzględniają DoW, więc standardowo na takich turniejach nie można nimi grać, chyba że organizator się zgodzi.
4.Armia raczej słabsza, niż mocniejsza, ale da się nią pograć, jeżeli ktoś nie ma mega parcia na wynik.
5.Przed zaczęciem zabawy radzę się zapoznać z wytycznymi LS w tej sprawie - zmienili niektóre oryginalne zapisy / zasady. Przykładowo Paymaster był bardziej grywalny, Hot Poty mega splewione.
6.Pikemen to wciąż raczej słaba jednostka (zbyt droga). Nie grałem bardzo dużo, ale u mnie zdecydowanie najlepiej sprawowali się Marauderzy z flailami - najlepiej w hordzie. Gdyby byli w core, armia by była naprawdę niezła.
Plusem jest możliwość wyboru ze wszystkich lorów magii.
Oddziały, które dobrze się spisywały u mnie, to poza marauderami: Volandzi, Malakai i Halflingi z łukami. Wszystkie mają dobry stosunek jakość/koszt punktowy. Patrząc na obecne Imperium, działa też wydają się być w dobrej cenie ;)
Podobno Mengile wciąż mogą wyginać system, jak się nimi dobrze zagra, ale ja chyba nie miałem odpowiedniego skilla.
Minusy to słabe jednostki core. Poza Volandami - średnie lub słabe.

Część powyższego może być już nieaktualna - dawno nie śledziłem tematu. Niemniej mam nadzieję, że pomogłem.
Pzdr
-ism

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dzięki wielkie za przybliżenie sprawy. Zostanę raczej przy mym Imperium - chociaż oddział pikinierów 6 x 5 ma sf, jest zwrotny i może nawiązać skuteczną walkę z hordą piechoty... to jak sam zauważyłeś - za drogo. O wiele, (330-360 pkt). Dla mnie to właśnie oddziały pikinierów były najbardziej zachęcającą jednostką w DoW (poza konnymi łucznikami)... jak widać leciwy podręcznik zdezaktualizował się niemalże całkowicie i został obdarty z uroku... norsmeni nie są dla mnie jacyś atrakcyjni sami w sobie, pikinierzy są za drodzy, a konni łucznicy i Przeklęta Kompania to trochę za mało, aby wpakować tam me fundusze. A tutaj jeszcze trzeba się dogadywać z organizatorami...
W Imperium w końcu włócznicy stali się grywalni, więc jestem zadowolony.



______________________________________________________________________________________________________________

Jako iż dalej mnie korci wizja lasu pik - trochę naiwnych pytań.

Czy nie myśleliście o stworzeniu własnego podręcznika? Tak jak to było z Chaos Dwarfami i tym INDY GT.
Jakie warunki musiałby spełniać taki podręcznik, aby został uznany (między innymi przez EURO)? Popularność? Balans? Brak zapożyczeń z GW, aby uniknąć oskarżenia o plagiat i kradzież własności intelektualnej? Z ilu jednostek winna składać się armia?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oczywiście, że myśleliśmy. Były już próby stworzenia takiego podręcznika tu na forum jeszcze pod koniec 7 ed. Jednak wszystko utknęło w martwym punkcie, później przyszła 8 ed. i trochę namieszała. W międzyczasie pojawił się wg mnie bardzo ciekawy fanowski podręcznik opracowany przez kilka osób z forum dogsofwar.online. Były próby przekonania LS do zalegalizowania go, ale nie wyszło. Z tego co pamiętam, to części LS nie podobało się to, że jest to głównie aktualizacja oficjalnego Army Listu. Czyli akurat nie podobało im się, to co gracze DoW uważali za pozytyw. Temat z dyskusją o tym jest chyba gdzieś w podforum Balancing Patch.

Wnioskując po Indy ChD, fanowski podręcznik powinien być napisany przez byłego pracownika GW i wypuszczony w czasie jakiegoś Games Day'a.
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Wnioskując po Indy ChD, fanowski podręcznik powinien być napisany przez byłego pracownika GW i wypuszczony w czasie jakiegoś Games Day'a.
No to po ptakach, bez porwania kogoś z GW się nie obędzie :x . Korciło mnie, stworzyć nowy AL nie byłoby aż tak trudno, gorzej z balansem (tutaj należałoby wypracować wpierw jakieś porozumienie z LS, skoro oni decydują co może być, a co nie) i grupowym wysiłkiem mogłoby coś z tego wyjść (powiedzmy stworzyć nową podstawową AL dla Dogs of War, a Regimenty Renown zostawić jak są)... no, ale cóż... nie jestem tak znaczną personą jak były pracownik GW.

Szkoda, bo miałem pomysł na listę armii Najemników stylizowaną na armię antyczną - falanga, tarczownicy, słonie bojowe, katapulty... plus jakieś egzotyczne jak wikingowie i samurajowie.

ODPOWIEDZ